Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z saltem w przód


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z saltem w przód
Od jakiegoś czasu uczę się salta w przód. Poczyniłem już spore postępy w stosunku do początkowej fazy treningów :) Już prawie za każdym razem ląduję na kucka. Niestety nie mam sprawnej odskoczni i muszę skakać po małym rozbiegu z ławki, ktora jest na poziomie materaca. JEdnak wcale takie spadanie na kucka nie jest przyjemne, dupa spadam na pięty to raz a w dodatku nadwerężam sobie kolana. Nie potrafie wyprostowac nog przed spdnieciem, a jesli juz probuje to laduje na dupe albo na plecy :/ Co zrobic zeby wybijac sie wyzej i jeszcze szybciej obracac sie w powietrzu ? Poradzcie wogole co robie zle i co powinienem zmienic. Załączam filmik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
z gory dzieki...
  • 0

budo_miud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niedoszła polska stolica hip-hopu

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Podpowiem tyle że nogi powinieneś szerzej rozłożyć dla szybszego obrotu, przy wybiciu nie skacz do przodu, tylko do góry staraj sie wybijać oraz ręce do przodu przy wybiciu powinny być bardziej rysunięte. Powinno pomóc.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Jak oglądałem to ujęcie z profilu, to wydaje mi się, że masz dziwnie odchyloną głowę do tyłu. Ja zawsze staram się mieć brode blisko klatki, no i kolana jak najblizej klaty.
Pozdro Campo
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód

nogi powinieneś szerzej rozłożyć dla szybszego obrotu

zawsze myslalem ze jak bardzie zwine sie w kulke to szybciej sie obroce, a takie rozstawienie nog to myslalem ze tylko bedzie stanowilo opor dla powietrza no ale wyprobuje

przy wybiciu nie skacz do przodu, tylko do góry

z tym zawsze mialem problemy, kazdy wlasnie mi to mowi ale jakos juz tak mam :/

ręce do przodu przy wybiciu powinny być bardziej rysunięte

hmm znaczy ze rece powinny byc prawie proste i zrobic taki zamach ajkbym chcial udzeyc dlonmi w wode ?

masz dziwnie odchyloną głowę do tyłu. Ja zawsze staram się mieć brode blisko klatki, no i kolana jak najblizej klaty

Ja troche sie boje podwijac glowe, bo przeczytalem raz na jakims forum ze gosciu przy upadku wybile sobie zeby o kolana :P

Dzieki za odp. postaram sie poprawic błedy, pozdro...
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
juz sie z lekka wqrzam na te salta, ja cwicze juz 3 tygodnie i male postepy a kumpel robil pierwszy raz salto i prawie na proste nogi. Ciagle mam problem z wybijaniem sie w gore a nie w przod. Nie wiem co robie zle ze lece do przodu, moze cos poradzicie ?
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
juz sie z lekka wqrzam na te salta, ja cwicze juz 3 tygodnie i male postepy a kumpel robil pierwszy raz salto i prawie na proste nogi. Ciagle mam problem z wybijaniem sie w gore a nie w przod. Nie wiem co robie zle ze lece do przodu, moze cos poradzicie ?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Ty uwazaj z tymi saltami.
Kiedys flick-flacki robilem na plazy, raz cos nie poszlo ok, spadlem na glowe i do tej pory mnie boli kregoslup...
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
flik-flaki to nie salta, zreszta jak sie robi salta lub flik-flaki w prodz to jest male ryzyko spadniecia na glowe chyba ze w trakcie sie rozmyslisz. Co innego salta lub flik-flaki do tylu przy tym to sie mozna polamac i dlatego ja narazie nie probuje. Co do innych porad to staralem sie wprowadzic zmiany, proste rece, broda do piersi i nogi rozstawione. Jak sie dorbze skupie i wszystko uwzglednie to widac poprawe ale czesto konczy sie to za szybkim obrotem i ladowaniem na glowe (1,5 salta :D ). I dlatego przydaloby sie poprawic wyskok nie wiem co robie zle ale lece w przod zamiast w gore. Ogladalem rozne filmiki i jedyne co zauwazylem ze wiele osob przy salcie najpierw wypycha jakby dupe w gore czyli przy najwyszej pozycji w loce juz sa dupa do gory tymczasem u mnie w najwyzszej pozycji plecy sa w gorze , jak to zmienic ? :/ Moze naskok robie zly albo rozbieg, sam nie wiem. Moze nakrece dzis na treningu filmik jak robie rozbieg zebyscie mogli mi pomoc. Jak sie nie naucze tego salta w tydzien to sie chyba pochalstam :P .
Pozdro...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Flik flaki sa tylko do tylu. Nie wiem jak sie nazywa to do przodu.
Jak sie spadnie to boli - tyle wiem :)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Pół-salto w przód, pół-salto w tył?
Terminologia równie dobra jak każda inna. :wink:
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
racja tylko w tyl ale to w przod nazywa sie wychwyt, przynajmniej ja znam taka nazwe, ale moze mi jakos pomozecie ?
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
w przod skok na rece, przeskok przez mostek na nogi-> przerzut w przod
jak sie robi do tylu to trzeba byc pewnym ze sie potrafi dobrze zablokowac rece w lokciach,rece nie moga byc zmeczone, wtedy nie masz prawa sobie zrobic krzywdy, i najlepiej miec kogos doswiadczonego troszke do asekuracji...
wychwyt z glowy to takie cos gdzie skaczesz w zasadzie na glowe odpowiednia amortyzujac rekami,zeby sobie nie skrecic karku, wybijasz sie z rak i ladujesz na nogach znow przez mostek ;)

juz sie z lekka wqrzam na te salta, ja cwicze juz 3 tygodnie i male postepy

Jak sie nie naucze tego salta w tydzien to sie chyba pochalstam

cale 3 tygonie?? a ja Ci powiem, ze pare lat cwiczylam to w sekcji akrobatycznej i dalej widzialam bledy ;) a o rozsuwaniu nog i rak to nie wiem czy dobrze zrozumialam,ale trener zawsze zabranial... chodzilo o to zeby tulow schowac miedzy nogami? technicznie jest to wtedy salto wykonywane nieprawidlowo, zreszta estetycznie rowniez nie wyglada zachecajaco...
najwiekszy problem faktycznie masz chyba z wybijaniem, zbyt do przodu... nie masz czasu na pelny obrot i jednoczesne wyprostowanie...
dodatkowo uda jak nablizej klatki piersiowej, broda do mostka, mozesz objac rekami kolana jesli to pomaga, w koncu nie ma byc to salto ani lamane ani proste...
powodzenia i nie spiesz sie...
jak to mawial moj trener: "zrob 100 razy a za 101 wyjdzie, nie wyszlo? no to kolejna setka cie czeka.. wyjdzie za ktoryms razem napewno",poza tym on mial grubo ponad 50 lat jak mnie trenowal, to mobilizowalo
pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
dzieki, za odpowiedz chyba bardziej sie zniechecam gdy widze jak kumpel robi swietnie salta wiec go chyba narazie na treningi nie bede zabieral :P aha i mam jeszcze pytanie o rozbieg i naskok, bo roznie to niektorzy robia i roznie mowia. A ja chcailbym wiedziec jak sie prawidlowo wybic. 1) Niektorzy mowia ze nalezy miec jak najmniejszy kontakt z podlozem zeby nie tracic predkosci 2) a inni zas ze odwrotnie :) troche beznadziejnie to opisalem ale moze zalapiecie o co mi chodzi :P . Zreszta opiszcie jak wy to robicie z naskokiem. W sobote bede cwiczyl salta z odskoczni wiec bede mial wiecej czasu w locie na obrot, wkoncu moze zrobie salto na nogi... zapodam filmik w sobote jesli mi sie uda :D
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Jak jesteśmy przy temacie salt to ja mam pytanie. W jaki sposób nabierać rozpędu przy pomocy przerzutów w tył? Wielokrotnie widziałem to choćby na zawodach w gimnastyce sportowej: najpierw rozbieg, potem gwiazda z lądowaniem na obie nogi w pozycji odwrotnej (nie wiem jak się to nazywa...), potem kilka przerzutów w tył, których każdy następny wydaje się bardziej dynamiczny i na końcu, na przykład, podwójne salto w tył.
Mi po, zrobieniu przerzutu w tył i próbie salta, rozpędu wystarcza akurat na tyle, żeby malowniczo wbić się czaszką w materac...
W jaki sposób zwiększyć dynamikę?
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
Po rozbiegu robi sie tzw. rundaka (nie jestem tylko pewna czy wszelakie nazwy tak sie pisze, wiem ze tak sie to nazywa), zeby zmienic "tor" lotu i miec pozycje odpowiednia do dalszych skokow... tzw. ciagi wykonuje sie jak sie juz troche liznie akrobatyki tudziez gimnastyki, bo poszczegolne elementy musza byc wykonywale prawidlowo, zeby a) nie zrobic sobie krzywdy, b)nabrac napedu do kolejnych elementow...
przy robieniu rundakow i fiflakow nie skakalismy nigdy na proste nogi tylko na lekko ugiete,amortyzuje to sam zeskok i pozwala sie bardziej wybic do wyskoku do nastepnych figur, salto zawsze robili wszyscy po 2,3,4 (w zaleznosci od dlugosci sciezki) fiflakach, bo dopiero wtedy nabierali odpowiedniej predkosci i mogli sie porzadnie wybic...a wlasnie.. to wszystko zawsze odbywalo sie na sciezce, na macie albo podlodze nie widzialam, zeby ktos probowal to robic, no oprocz trenera, ale on byl cyrkowcem...
jesli chodzi o wybijanie sie z odskoczni, to robilismy w zasadzie sprzed naskoczni skok na jej koniec,nie wbiegalismy na sama naskocznie, ale to tez zalezy od jej dlugosci... trzeba w zasadzie indywidualnie wyczuc w ktorym miejcu ma sie najlepsze i najwyzsze wybicie...
zycze powodzenia i cierpliwosci...
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
ekhm... sorry za podwojny post, ale wlasnie mi sie przypomnialo, ze Ci najlepsi z sekcji skakali na macie bez problemu (ja nigdy nie probowalam jednak,wiec dlatego pewnie mi sie przyzapomnialy te ich manewry :| shame on me, napewno by mnie pogryzli za nie docenienie ich umiejetnosci :| ), osobiscie nie polecam takich prob od razu wykonywac bez sciezki...
pozdrawiam
black
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
eh wqrza mnie to, w sobote bylem terningu i mielismy odskocznie, za pierwszym razem zrobilem 1,5 salta ladowanie na glowie :D , no to bylo zachecajace, a pozniej juz bylo za kazdym razem coraz gorzej, nie wiem czemu. jak chcecie to sobie obejrzyjcie filmik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] A tu drugi filmik, na ktorym przynajmniej cos potrafie - czyli stanie na rekach :P [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jagi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
aha no i jeszcze maly komentarz odemnie :P . w tym salcie to juz zapomnialem o wszystkich radach, przy pierwszym to bylo idealnie :) , ale tylko raz. Pozniej odnowila sie kontuzja i bylo coraz gorzej wiec to salto na filmiku nie jest moim najlepszym.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
na moje oko: nie widac tego dobrze na filmiku, ale chyba zbyt krotki rozbieg,przez co zbyt mala predkosc, zbyt male "zlozenie" ciala (to mozna cwiczyc lezac na podlodze,bo chodzi o odpowiedni odruch "skladania sie"-lezysz normalnie i w jak najkrotszym czasie starasz "sie zlozyc" jak do salta,czyli uda jak najblizej klatki piersiowej glowa do kolan,tylko uwazaj,zebys nie podbil sobie oczu ;) - takie cwiczenie trener kazal robic wszystkim,ktorzy mieli takie problemy,szczegolnie w przypadku salta w tyl,bo jest trudniejsze),no i ostatnie to wciaz zbytnie wybijanie sie do przodu,przez co znow brak Ci wysokosci na wyprostowanie...
nie wkurzaj sie tylko cwicz,cwicz,cwicz ;)
powodzenia i wytrwalosci
blackgirl
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z saltem w przód
uhhhh... zapomnialam zapytac co to za kontuzja...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024