Skocz do zawartości


Zdjęcie

po co w kerambicie dobra stal ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Rany.... Ilez można :)

A teraz odpowiedź dla Blachy:
Gil Hiben ( 420- fixed)- Moim zdaniem propozycja całkiem ok. problem w tym, że powinieneś go wziąc do reki i zobaczyć jak lezy ( daj znac na priwa to coś wymyślimy). Drugą niezbęną rzeczą przy tym kerambicie jest zmiana pochwy, najlepiej na kydex bo firmowo dają jakiś taki skórzany wytłaczany szajs z klipem umożliwiającym noszenie tylko w jeden sposób...

A może zamiast klasycznego kerambita jakiś "pazurek"- Bear Claw CRKT albo S&W ( a jeśli nie masz zamiaru ciąć wagonów pełnych dresów w zbrojach płytowych to zobacz na military- też mają coś pazurkowatego...I tak to ma posłuzyć tylko do jendego, góra dwóch cięć i w dłuuuuuuuuugą).
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
pazurek mam i to przeszlifowany itp. nosiłem rok przy pasku, ale jakoś takoś chwyt pazurka mi średnio pasuje - do pazurków wole rewers a tutaj kiepsko mi lezy pazur, kerambit hibbena macałem i leży mi dobrze a nawet b. dobrze więc pewnei jeśli nei znajde nic rozsądnego w folderach kupie ten, problem że nóż w back upie nosze w tylneij keiszeni i foxed nawet mały śrenio podchodzi - ale na razie to najlepszy kerambit w kwesti - cena - wykonanie.
ps. Adam, qkiel - wyluzujcie panowie - sprzeczacie sie a do porozumienia i tak nie dojdziecie. Luzik :)
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Blacha a może coś takiego??
Stal 440 C
Rękojeść G-10
No i najważniejsze cena całe 170 PLN
O jakości może nawet nie dyskutujmy bo to jednak Smith & Wesson
ale za 170 PLN chyba nic lepszego nie znajdziesz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika[/b]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
macałem, nieźle leży tylko że chuj nie kerambit - w zasadzie chwyt tylko rewerse ale przy tym kształcie ostrza to pchnięcia niezaciekawe a krzywizna na tyle mała że przestaje to mieć "plusy" kerambitu - bawiłem sie tym - niby fajne ale malutka krzywizna i co za tym idzie "mała drapieżność" a o to w kerambicie w sumie chodzi -

ale kurwa marudze nie :) :)
gdyby ten kerambit mial bardziej zakrzywioną klinge to by było to właśnie o co mi chodzi - nawet ten klips bym sobie przemontował na drugą strone.

ps. to jest 440A - nie 440C - to tlko polski marketing.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
no i po problemie z braku laku kupiłem kerambit jak na zdjęciach powyżej.
Byłem w świecie Noży i sie zastanawiałęm ale Jarek był tak miły że dał m irabacik no to nie mogłem sie zachować niegrzecznie i kupiłem, w końcu kultura przedwszystkim i Jarkowi by sie pewnie smutno zrobiło a do tego nie mogłem dopuścić.
Wrazenia pierwsze - przyznam że jakość wykonania jak na tę półkęcenowa mnie zdziwiła na plus, masywne, żadnych niedoróbek, ładie wszystkoe leży i sie dopasowuje, liner zaskakuje idealnie.
Troszke false edge podostrzyć i bedzie nieźle.
Wady - to nóż na dość sporą łape, mnie leży nieźle ale mam miejsce jeszcze na jeden palec.
Za dobre "wciąganie" ostrza a więc ciężko go szybko rozłożyć - co może sie wyrobi z czasem, szkoda bo bardziej by mi zalezało na tym abym mógł go otworzyć ruchem nadgarstka bez ruszanai kołka, no bo i jak w rewersie.
Klips nie tak jak powiniene być - ale to przemontuje.
Recenzji z testów chyba nie będzie, no chyba że pochlastam kilku bezdomnych i sprawdze po ilu przestał golić włosy (troche drastik żart nie ??)

ale myślę że przy takich założeniach cenowo-jakościowych jakie miałem nic lepszego bym nie kupił bo po prostu nie ma wyboru w tej kwesti.
Ogólnie ocena dobra - tylko nie chce nigdy go testować więc w pełni nie ocenie.
Uzgadniam szczegóły z moim "tłem" więc może niedługo będą jakieś zdjęcia.
pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Moja Córka twierdzi, że fajny, ale trochę ciężki i w tornistrze przeszkadza, ale jak dla pierwszoklasistki, to starcza w zupełności... :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Moze ty jej civiliana spraw. Bedzie miala dobry argument w rozmowie.

Pzdr
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Jumbo poklon genialne...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Jumbo ale z tego co ja pamiętam to Twoja córeczka wolała kerambit fixed od Hibbena - no ale wiadomo, poszła do szkoły to w tornistrze praktyczniejszy jest folder niż fixed.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Adaś, obawiam się, iż klinga z VG10 (np. w Endurce) nie ma wśród noży takiego statusu jak 911 wśród jeździdełek... no niestety. Sam lubię lekkie pajączki, sama VG10 nie jest zła... bez przesady, ale nie popadajmy w skrajności man. Krytyka jest dobra, ale tylko dopóki nie zmienia się w demagogię...
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Odgrzebuję stary temat by nowym nie śmiecić.

A co o tym sądzicie? Pomijając, że to S&W i 440A?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Bardziej zakrzywiony, czyli lepiej, ale klips dalej nie tam gdzie trzeba.

No i jak już przy tanich karambitach z miękkiej kupy jesteśmy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest to aż tak ujowe że palce poucina? Bo kształt bardzo profesjonalnie zerżnięty IMHO z innego, bardzo fajnego a dla mnie za drogiego folderka. Szkoda, że wave'a nie ma. ;]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
ale odgrzebałeś....

ten S&W funkcjonalnie będzie pewnie lepszy od tego o którym jest pół tego tematu... ma bardziej kerambitowy kształtu klingi i wygodniej wyglądającą rękojeść. Za to ta ostatnia jest cała ze stali więc pewnie bardziej śliska od tej z okładzinami z zytelu czy czegoś tam. Ta dziurka mi się nie podoba - jest jakaś wąska, chyba łatwiej już otworzyć z kołka jak w tym starszym, zresztą dla mnie jak składany kerambit to tylko z wavem, inaczej trochę mija się z celem jego noszenie...
kamuflaż jest zajebisty - nikt nie zauważy że masz go w łapie :) ale niestety dalej jest tip down... mimo wszystko za te pieniądze, jak ktoś koniecznie chce mieć składany kerambit...

a ten drugi.... bez komentarza...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
drugi vtalona w ogóle odpuść
gówno takie że szkoda tylko palców
nawet o nim nie myśl

S&W poprzedni maił kiepsko zawinięte ostrze
ten widze peirwszy raz i przyznam że podoba mi sie
troche kicha ten kamuflaż ale duzo bardziej przemyślany niż poprzednia konstrukcja

widziałem nowe S&W u Jarka i poprawili sie mocno w kwestii blokad więc ta powinna być całkiem solidna

cholera aż mnei znowy wzieło na kerambit


chociaż osobiście i tak uważam że gila hibena jest najfajniejszy
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Heh, rozumiem że z VTechiem strzeliłem coś w stylu Master Cutlery. Nie znalazłem ani słowa o tej firmie na budo ani na innym polskim forum ;] , więc nic o tej firmie nie wiem.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
nie wiem czy nie gorzej niż master cutlery nawet

a kurde ten S&W nowy zajebisty jest aż sam myśle nad nim - szkda że wczoraj złożyłem zamówienei w pvk bo moze bym go nawet ściągał.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Ludzie Wy to macie wyczucie :)
rano zastanawialem sie skad wytrzasnac kaske na pazurka CRKT a tu jeszcze odgrzebane to :) teraz to musze wytrzasnac kase na jakiegos :) a ten S&W calkiem "przyjazny" z wygladu :wink:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
no no bardzo przyjemny z wygladu ten S&W.... do zabawy jak za tą kase OK 8) Kto sprowadza pierwszy ??? :wink: 26$ to nawet cła nie bedzie :)
P.S. Moze by im ktos wysłał maila i napisał "jak" powinien byc klips zainstalowany bo dziwi mnie to, że u nich nikt na to nie wpadl :evil:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
klips przemontować to niewielki problem


gdybym wczoraj nie zamówił z pvk to bym już brał
a tak sie zastanawiam

w sumie można bez problemu i 3 sztuki ściągnąć i to też bez cła - żaden problem a koszty przesyłki ie rozłożą, wyszło by po ok 30$ za sztuke z shipingiem
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??

klips przemontować to niewielki problem

w sumie można bez problemu i 3 sztuki ściągnąć i to też bez cła - żaden problem a koszty przesyłki ie rozłożą, wyszło by po ok 30$ za sztuke z shipingiem

jesli ci sie uda to jednego chetnego juz masz ;)
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
WItam.
tak sobie czytam i czytam te posty... i myślę że:
1-cholernie dużo wiecie o stali;
2- macie (przynajmniej niektórzy) fantazję, i to diabelską.
Myślę, że to co napisał PiterM na początku, w 100% wyczerpało wątek, po co dobra stal jako nóż ostatniej szansy.
A co do tego kerambita... Blacha, chłopie, czymś takim nie polecam się bronić, bo po pierwsze prawie na pewno zabijesz, bo taka stal przetnie wszystko co potencjalny śmieć ma na sobie. A jak zabijesz, to gliniarnia będzie się bardziej starała niż zwykle znaleść tego kto to zrobił. WIęc nie polecam (ale to dopiero pierwszy powód).
Po drugie, jak nawet nie zabijesz śmiecia, a wystarczy że go pokaleczysz, i Cię złapią z czymś takim, to na 99% pójdziesz siedzieć, bo NIKT nie uwierzy, że taki nóż masz w innym celu niż walka, np jakieś tam walory użytkowe. No sorry, ale nie coś takiego.
-a teraz najlepsze - kilku przeciwników... ludzie, znależliście się kiedyś w sytuacji, gdy przeciw wam było kilku przeciwników? Nóż, owszem, pomoże, ale chyba w wyrżnięciu wszystkich pajaców, bo jeśli masz aż taką motywację,żeby wyjąć nóż przeciwko kilku śmieciom, to się raczej nie będziesz zastanawiać, jak i gdzie ciąć, żeby nie zabić, tylko będziesz po prostu ciąć. A efekt (oczywiście, żeśli i oni będą mieli jakieś ostrze, będą choć trochę zgrani, zamroczeni itp) łatwo przewidzieć. I wtedy raczej nie uciekniesz, a nawet jeśli, to cię znajdą. Chyba, że będziesz miał nieszczęście być napadnięty, w jakimś mieście, gdzie nikt Cię nie zna. No i oczywiście, jeśli sam będziesz bez że się tak wyrażę "poważnych usterek"
Blacha.. tak sobie myślę, że nie tyle jest problem wybronić się z sytuacji w któej można się jeszcze wybronić, co wybronić się potem od odpowiedzialności. I zupełnie się z Tobą zgadzam, że jakieś tam czekanie na gliny, jest bez sensu. ALe tylko wtedy, gdy masz pewność, że po pierwsze nikt Cię nie widział, a klijent żyje. Jeśli nie żyje, a załatwisz go czymś takim, to nikt Ci nie uwierzy, że to śmieć napadł na Ciebie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024