Skocz do zawartości


Zdjęcie

po co w kerambicie dobra stal ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??

jednak dalej sie upieram, ze niekoniecznie wyeliminowanie jednego goscia z walki (powiedzmy dostal w udo, krwawi i ma nas dosyc na dzisiaj) zalatwi sprawe z jego kolegami. W takiej wlasnie sytuacji wolalbym miec nozyk z nieco lepszej stali coby dalej miec szanse na skuteczna samoobrone

Sprobuje moze po niemiecku pisac, bo po polsku sie chyba jakos niejasno wyrazam... :roll:

Szajze, szajze, szajze... Dołączona grafika

Dobra, starczy niemieckiego. Jeszcze raz:

Przeciez o to mi caly czas chodzi - ze zwlaszcza jak masz wiecej ludzi naprzeciw siebie, to wyciagniecie kerambitu jest srednim pomyslem, bo jesli nawet Ci sie uda jedna osobe wyeliminowac (patrz AdamD, albo moje poprzednie posty), to reszta, jesli nie ucieknie, tym bardziej bedzie chciala z Toba zrobic porzadek.
A jak sie jeszcze nie daj Boze okaze, ze tez cos tam nosza, to bez tomahawka i 9'' bowie, albo pistoletu mozesz sobie ten kerambit wsadzic w dupe.

I tyle. Gadzet.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Oczywiście, że gośc może nawet nie zauważyć, że dostał i mimo ciężkich obrażeń walczyć dalej. Ja wiem, ja oglądałem Monty Pythona i sławną scenę walki z Czarnym Rycerzem... :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
A ja gadałem z ludźmi którzy dostali nożem, i zorientowali się że mają dziurę po ładnych paru minutach jak już było po akcji i adrenalina trochę zeszła :evil:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Adam znowu jakas nadinterpretacja ?
panowie tak rozumujac to mozemy obalac swoje argumenty do momentu "a jak uzyja broni termojadrowej ?"
nie kazdy nosi bowie 9", jezeli masz kerambit, wyjales go i jestes pewny uzycia to lepiej zeby cie nie zawiodl ! tylko tyle !
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Nadinterpretacja? Skądże znowu! Po prostu naturalna konsekwencja podążenia tokiem rozumowania "a co jak ich będzie więcej". Skoro zakładasz że broniąc się możesz odczuć różnicę pomiędzy kerambitem z AUS6 czy innej 420tki a takim, który jest z s30v hartowanej przez Bos'a, i motywujesz to ilością przeciwników jaką można tym kerambitem "przemielić" zanim się zepsuje, to zupełnie nie rozumiem czemu nie zakładasz że możesz trafić np. na pociąg kibiców wracających po meczu?

A patrząc realnie całkiem, to Ci się najpierw skończy kondycja albo fart, a dopiero potem narzędzie. Oczywiście nie mówię o nożach z plasteliny.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
qkiel, to ja napisze bardzo obrazowo. miałeś w ręku kerambit ? zrób sobie atrapę na wzór z kartonu. teraz tę atrape przyłóż sobie do uda. widzisz, że nie pasuje ? ślicznie. teraz wyobraź sobie, że z takim krótkim ( :lol: ) ostrzem musisz do tego przeciwnika sie zbliżyć, tak, żeby jego pięśc nie wbiła Ci zębów do gardła. zaczynasz czuć problem ? jak sam piszesz, nie ćwiczysz, takie skrócenie dystansu bedzie więc problemem dla Ciebie.
pazurki pieknie tną, ale nieruchome cele, jeśli chodzi o ruszajacego się przeciwnika, dużo bardziej prawdopodobne jest, że zachaczysz go tylko końcówka. a takiego "zadrapania" to on w ferworze walki nawet nie poczuje.
dodatkowo, to co uważasz za zaletę pazurków, to że nie mozna ich wybic z ręki, jest jednocześnie ich wadą. Bo zablokowana ręka z nożem staje się bezużyteczna. a potencjalne przełożenie noża do drugiej ręki, bardzo kłopotliwe.
biorąc to wszystko pod uwagę, naprawde nie ma znaczenia z jakiej stali jest ten kerambit czy pazurek.
Wojtek
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
tak ale mozesz trafic 420 w cos twardego podczas walki na ten przyklad i nozyk sie stepi tak, ze straci mozliwosc sensownego ciecia
jak trafisz na pociag kibicow to jezeli wszyscy beda mieli do Ciebie jakies "ale" to tylko Bog ci moze pomoc
pozatym jak juz mowilem, jezeli masz narzedzie i chcesz go uzyc to lepiej zeby ono cie w krytycznej syruacji za szybko nie zawiodlo (bo niestety nie ma rzeczy niezniszcalnych ale jedne sie spier... szybciej, drugie wolniej)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Jak trafisz na pacjenta co ma akurat pilnik w kieszeni, to i s30v Ci nie pomoże.

Jeśli chcesz wierzyć w to, że lepsza stal da Ci większe bezpieczeństwo, nie zamierzam Ci dalej przeszkadzać.

Szczęścia życzę,
AdamD
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??

qkiel, to ja napisze bardzo obrazowo. miałeś w ręku kerambit ? zrób sobie atrapę na wzór z kartonu. teraz tę atrape przyłóż sobie do uda. widzisz, że nie pasuje ? ślicznie. teraz wyobraź sobie, że z takim krótkim ( :lol: ) ostrzem musisz do tego przeciwnika sie zbliżyć, tak, żeby jego pięśc nie wbiła Ci zębów do gardła. zaczynasz czuć problem ? jak sam piszesz, nie ćwiczysz, takie skrócenie dystansu bedzie więc problemem dla Ciebie.
pazurki pieknie tną, ale nieruchome cele, jeśli chodzi o ruszajacego się przeciwnika, dużo bardziej prawdopodobne jest, że zachaczysz go tylko końcówka. a takiego "zadrapania" to on w ferworze walki nawet nie poczuje.
dodatkowo, to co uważasz za zaletę pazurków, to że nie mozna ich wybic z ręki, jest jednocześnie ich wadą. Bo zablokowana ręka z nożem staje się bezużyteczna. a potencjalne przełożenie noża do drugiej ręki, bardzo kłopotliwe.
biorąc to wszystko pod uwagę, naprawde nie ma znaczenia z jakiej stali jest ten kerambit czy pazurek.
Wojtek

WAR stop ! STOP ! bardzo wiele rzeczy ktore mi przypisujesz powiedzialy inne osoby :wink:
ja sie na walce nozem nie znam, zalozylem ze jednen wyeliminowany (tak, chodzi o to ze udalo sie go wyeliminowac) nie rozwiazuje sytuacji i moze nastapic koniecznosc wylaczenia z walki kolejnego/kolejnych typow
dlatego wole cos co dluzej zachowa ostrosc, zaraz wezme rozmowki niemieckie i sprobuje metody rybaka :wink:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??

Jak trafisz na pacjenta co ma akurat pilnik w kieszeni, to i s30v Ci nie pomoże.

Jeśli chcesz wierzyć w to, że lepsza stal da Ci większe bezpieczeństwo, nie zamierzam Ci dalej przeszkadzać.

Szczęścia życzę,
AdamD

ma zwyczajnie mniejsze prawdopodobienstwo mnie zawiesc (ale oczywiscie musial sie pojawic przytyk i pilniku... naprawde zaraz ktos napisze o bombie atomowej...)

rowniez zycze szczescia i mniejszego czepialstwa :wink:
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Wzorem adama :nie:
Jeżeli lepsza stal w kerambicie poprawi Ci samopoczucie, to proszę bardzo. Jaśniej swojego poglądu nie wyłożę.
Wojtek
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
ojejku jejku
nie ma poprawiac samopoczucia, nie ma dawac poczucia bezpieczenstwa (skad to wzieliscie ?), ma nie zawiesc przed momentem kiedy to umiejetnosci zawioda

ej kolejna taka zadyma o nic. Pisze ze ktos jest np. wyeliminowany cieciem w uda i nastepuje oburzenie... to jest przyklad, niech bedzie wyeliminowany jak kolwiek inaczej ale chodzi o to ze zostal wyeliminowany. Jezeli pisze o np. 5 przeciwnikach to nie chodzi mi o wagon kiboli. Ja wiem ze takimi ekstremalnymi argumentami mozna kazda taka dywagacje obrocic w glupote, ale to co sie moze sprawdzic z 3-5 wrogami niekoniecznie da sie zastosowac do bandy 500000000 rozjuszonych kibicow. Jezeli mowie uzyciu nozyka przeciwko 1-2 typom i nie chce zeby sie w tym czasie stempila (bo nie wiadomo czy zaraz nie bedzie potrzebna do dalszej samoobrony) to nie znaczy ze musze miec noz ktory goli po wypatroszeniu 50000000 osob.

panowie przestanmy sie czepiac szczegolow w dyskusjach a skoncetrujmy sie na przekazie...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
No to qrwa mac :) moj przekaz jest taki, ze kerambit to tak naprawde zabawka, a nie bron i wobec tego jest bez znaczenia, czy jest zrobiony z AUS6 (nawet M) czy z Vanadis-10.

EOT z mojej strony :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
no ja pisalem ze gowno wiem o kerambitach bo wogole zastosowania bojowe nozy sa mi obce :)
tylko caly czas chodzilo mi o drobny fakt, ze latwiej i bezpieczniej pracuje sie narzedziem lepszym anizeli gorszym :wink:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Ale brzydka pogoda dzisiaj była.... :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Ale tam opowiadasz, piekne sloneczko swiecilo :)

A tak BTW, coby za duzo nie offowac, to Ty wolisz lepsza stal w kerambicie, czy gorsza? 8)
  • 0

budo_wektor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
moze wystarczajaca? i po problemie :)
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??
Jedna ciekawa sytuacja to ktoś w kurtce puchowej, szerokich spodniach i ubrany na cebulke (nie ma sie co śmiać, idzie zima :) ) zatanawiam się co można takiemu człowiekowi zrobić kerambitem bo:
- luźne spodnie skutecznie zmniejszają szansę na zadanie krytycznego ciosu w udo - jak ktoś nie wierzy to niech sobie pociuka tempym narzędziem - gościa trzeba mieć w chwycie albo unieruchomionego żeby mu zrobić krzywdę, a ja zasadniczo jak jest 2 większych ode mnie lub więcej to trenuje biegi a nie chwyty
- kurtka puchowa daje jakies 3-5 cm miękkiego materiału i tu chyba nawet kerambit zrobiony przez NASA z rudy marsjańskiej pierwszego gatunku nic nie da

Oglądałem kiedyś kilka filmików ze strony Emersona i przyznam że gość bardzo fajnie machał tymi zabawkami, ale machanie potrafil poprzeć jakimiś stu kilogramami żywej masy mięśniowej, zapewne było mu wszystko jedno w jakiej pozycji by sie bił a ten kerambit to taka wisienka na cieście.

Można tu mówić o narzędziu do samoobrony ale przed jakimś pojedyńczym zbłąkanym żulem, jak cie zdoła zaskoczyć i przewrócić, wtedy jest przewaga tego że atakujący nie wie że masz broń i możesz pociąć go np. po rękach.

Jeśli qkiel uważasz że tym źbełkiem mogłbyś coś zrobić trzem czy czterem ludziom, to proponuje pójść na jakąś ciekawą ulicę w twoim mieście i tyle osób swoją obecnością rozzłościć, gwarantuje że jeśli nawet jednego wyeliminujesz to reszta cie wdepcze w ziemię.

W ramach lepszego narzędzia polecam głowę na karku i trzeźwą ocenę sytuacji.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??

A tak BTW, coby za duzo nie offowac, to Ty wolisz lepsza stal w kerambicie, czy gorsza? 8)


Wisi mi w sumie jaka to stal. Do celów w jakich zaprojektowano karambita, każda stal dobrze się spisuje w zastosowaniu.

Co do ran zadanych nożem, przyomnijcie na zlocie, to pokażę jedną miłą.

A co do stwierdzenia, że karambit to zabawka... Miałem okazję przetestować działanie karambitu Hibbena w dłoni boksera (obecnego mistrza Polski) i ręczę, iż nikt nie zarzuci tutaj karambitowi braku zastosowania.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po co w kerambicie dobra stal ??

Jedna ciekawa sytuacja to ktoś w kurtce puchowej, szerokich spodniach i ubrany na cebulke (nie ma sie co śmiać, idzie zima :) ) zatanawiam się co można takiemu człowiekowi zrobić kerambitem bo:
- luźne spodnie skutecznie zmniejszają szansę na zadanie krytycznego ciosu w udo - jak ktoś nie wierzy to niech sobie pociuka tempym narzędziem - gościa trzeba mieć w chwycie albo unieruchomionego żeby mu zrobić krzywdę, a ja zasadniczo jak jest 2 większych ode mnie lub więcej to trenuje biegi a nie chwyty
- kurtka puchowa daje jakies 3-5 cm miękkiego materiału i tu chyba nawet kerambit zrobiony przez NASA z rudy marsjańskiej pierwszego gatunku nic nie da

Oglądałem kiedyś kilka filmików ze strony Emersona i przyznam że gość bardzo fajnie machał tymi zabawkami, ale machanie potrafil poprzeć jakimiś stu kilogramami żywej masy mięśniowej, zapewne było mu wszystko jedno w jakiej pozycji by sie bił a ten kerambit to taka wisienka na cieście.

Można tu mówić o narzędziu do samoobrony ale przed jakimś pojedyńczym zbłąkanym żulem, jak cie zdoła zaskoczyć i przewrócić, wtedy jest przewaga tego że atakujący nie wie że masz broń i możesz pociąć go np. po rękach.

Jeśli qkiel uważasz że tym źbełkiem mogłbyś coś zrobić trzem czy czterem ludziom, to proponuje pójść na jakąś ciekawą ulicę w twoim mieście i tyle osób swoją obecnością rozzłościć, gwarantuje że jeśli nawet jednego wyeliminujesz to reszta cie wdepcze w ziemię.

W ramach lepszego narzędzia polecam głowę na karku i trzeźwą ocenę sytuacji.

no nie, kolejna taka akcja... czy ja w ktoryms momencie mowilem o zaletach kerambitu ? przeczytaj sobie moje posty i wtedy sie do nich jakos ustosunkuj, nie staraj sie udzielac odpowiedzi ogolnej skierowanej do mnie jkbym to ja byl jedynym tu piszacym. Ciekawe dlaczego z takim upodobaniem kazdy stara sie wmowic mi ze cos powiedzialem czego wcale nie powiedzialem ! JA SIE NIE ZNAM NA WALCE NOZEM, PISZE TYLKO ZE WOLE MIEC DOBRE NARZEDZIE ZAMIAST ZLEGO, WOLE ZEBY TO NARZEDZIE NIE ZAWIODLO MNIE PRZYNAJMNIEJ DO MOMENTU KIEDY MOJE UMIEJETNOSCI ZAWIODA
chyba teraz dosc wyraznie jest...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024