Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do wtajemniczonych :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
Mając na uwadze cel, jaki Ci przyświeca - trening dla samego siebie - czyli jak rozumiem doskonalenie swoich umiejętności + ogólny "fitness", Krav Maga nie jest dobrym rozwiązaniem. Co innego gdybyś interesował się głównie aspektem samoobrony. Idź tam gdzie większy nacisk kładzie się na doskonalenie technik, wspomniany przez przedmówców thai czy kick będzie dobrym wyborem.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)

... o profesjonalne podejscie do sportu i osiaganie


Znam kobiete, ktora zaczynala cwiczyc po trzydziestce karate, majac 50 na karku zostala mistrzynia polski w kata druzynowym i w bunkai :)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
mój pierwszy post, więc witam wszystkich : )

przejde od razu do meritum i odpowiem autorowi wątku na swoim przykładzie. Mimo ,ze warunki fizyczne mam troche skromniejsze niz Ty wybrałem sekcje kickboxingu ,stwierdzilem ,ze jest najbardziej utylitarny z dostepnych mi sportow walki, trenuje od niedawna ale musze powiedziec, ze bardzo mnie to wciagneło..............a co do wzyej wspomnianych barier wiekowych to mysle ,ze na trenowanie "niesportowe" nigdy nei jest za pozno.
pozdrawiam.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
a ja tam polecam i preferuję karate tradycyjne:). Po pierwsze masz i ogólny rozwój kondycji i doskonalenie technik, kata, wolne walki-co tylko chcesz.A co najważniejsze-na starość nie będziesz cierpiał bo w karate tradycyjnym wykonując techniki nie prostuje się do końca stawów-są minimalnie zgięte więc nie są zbytnio narażone na urazy:).
Pozdro!
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
ale tak naprawdę-to przejdź się po klubach i poobserwuj bo jest tak że każdy chwali swoje :)
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
Ja proponuje thai box. Z tymi parametrami bedziesz wymiatał. Ja mam pare więcej cm i troche mniej kilo i jj + karata a tłuke od początku liceum.
  • 0

budo_70m50n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)

Jeśli Wam wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o osiągniecia na arenie wojewódzkiej, polskiej czy światowej to rzeczywiście za późno!


Co ty piszesz ja w wieku 14 lat trenowalem 3 lata Kung-fu i pol oku zapasy... mialem przerwe do 20 roku zycia i od niedawna zaczalem cwiczyc thaia...Za niedlugo o mnie uslyszycie LOL :twisted: :)
  • 0

budo_bartas_84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z miasta:)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
Zna ktoś może adres jakiegoś klubu Muay w Toruniu ?? :?: Bede wdzieczny za info :D
  • 0

budo_wariors84
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
też bym radził tajski boks lub kicboxing a wiek nie jest wcale zapóźno!!!!!a pozatym jest jakieś zajęcie jak sie ćwiczy i wogule satysfakcja z sukcesów i osiągnieć treningowych!!!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)
jest fajny klub taekwondo itf w toruniu, poszukaj w necie- maja strone (lech-med)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych :)


sory za OT , ale jaki jest według Ciebie odpowiedni wiek zeby zaczac trenowac SW , albo inaczej , w jakim wieku juz jest za pozno ?


odpowiedni wiek = 6 lat.


Można rozpocząć w wieku 6 lat i zakończyć treningi w wieku 8 lat... można też zacząć w wieku 23 lat i skończyć w wieku 76... polecam to drugie rozwiązanie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024