Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeciw chuliganom... :|


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Przeciw chuliganom... :|
Jak było to proszę moda o skasowanie wątku

Zakazu noszenia w miejscach publicznych noży, siekier oraz kominiarek domagają się mieszkańcy Nowej Huty, rodziny ofiar osiedlowych napaści. Dziś rozpoczęli oni akcję zbierania podpisów pod petycją do Sejmu.

Petycja zawiera także postulaty zdecydowanego zaostrzenia kar za brutalne przestępstwa i obowiązkowej odpowiedzialności nieletnich za najcięższe przestępstwa, zagwarantowania szybkich i surowych kar za chuligaństwo, usprawnienia działań organów ścigania oraz uniemożliwienia zawieszania kar lub przedterminowych zwolnień z więzień.

Inicjatorką akcji jest nauczycielka Monika Ryniak, matka 23-letniego Kamila, który został zaatakowany kilka dni temu na ławce przed blokiem na osiedlu Kalinowym w Nowej Hucie i w ciężkim stanie przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu.

Do akcji przystąpiły także rodziny innych ofiar osiedlowych napaści oraz Aleksander Łysek, ojciec zabitego przez dwóch młodych ludzi w 1997 roku studenta matematyki UJ Michała Łyska.

- To wszystko wydarzyło się na tej ławce i dlatego tutaj zainicjowaliśmy akcję zbierania podpisów - mówiła dziś na os. Kalinowym Monika Ryniak. - Jestem nauczycielką i uczę dzieci, że mają funkcjonować w otwartym społeczeństwie obywatelskim. Apeluję do wszystkich: zorganizujmy się - powiedziała.

Według Aleksandra Łyska, w zapobieganiu przestępczości najważniejsza jest skuteczność prawa. - Moim zdaniem kary powinny być wykonywane, a czy one są bardziej czy mniej ostre to jest zupełnie inna sprawa. To może być kara jakakolwiek, ale jeżeli ona nie jest wykonywana, to nie ma to sensu - powiedział.

Akcji zbierania podpisów towarzyszyła akcja oddawania krwi dla Kamila, któremu przetoczono jej już 6 litrów. - Zebraliśmy ponad 15 litrów krwi, chętnych było bardzo dużo osób z różnych krakowskich szkół średnich i z osiedla Kalinowego - poinformował dyrektor XXXI Liceum Piotr Igar-Makowski, którego absolwentem jest Kamil. W XXXI liceum znajduje się centrum zbierania podpisów pod obywatelską petycją w sprawie poprawienia bezpieczeństwa na osiedlach mieszkaniowych.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Koszmar stał się rzeczywistością...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Kominiarki?
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Ja noszę (jako czapkę w zimie, tylko tyle, że zwiniętą). Więc podwójny ból, ale raczej akcaj nie dojdzie do skutku (oby :roll: )
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Ale b. fajna czapeczka. Kiedyś miałem zamiar taką kupić. Ciepło w tym jest...
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Płaczecie nad kominiarką - a co z nożem? :( Noszę nie w celu użycia ale dlatego,że lubię :( .
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Ku*wa!

Jeden gość mnie kiedyś kopnął. Proponuję zacząć zbierać podpisy pod petycją o zakazanie noszenia butów z twardą podeszwą :twisted:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Ze co?? Przez Nowa Hute ma cierpiec cala Polska, czy ja to dobrze rozumiem? :twisted:

Fuck'em! Jak sie zdarzy ze nie bede mogl wyjsc z domu z sebenza to... sie naprawde zdenerwuje. I kto wie czy sam nie zaczne zbierac podpisow na zniesienie ustawy :wink:

Nowa Huta............................sympatyczne miejsce.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Ja proponuje NAKAZ noszenia uzadzenia ktore uniemozliwi stanie na jednej nodze!
To zlikwiduje problem kopania!
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Kurwa, ja do nowej huty sie nie zblizam po 18tej. To jest strefa wojny taka, ze leb odpada.
Ale nie pojdziesz do NH to NH przyjdzie do ciebie widocznie...
Jezu kurwa ja pierdole... :roll:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
szkoda ze zadna z ofiar nie zostala potraktowana nozem... ale coz oznaka bandycyzmu...
a siekiera ?! przeciez to podchodzi pod palki wiec juz jest DAWNO nielegalna do noszenia w miejscach publicznych ! a kto lazi z kominiarka nasunieta na jape po miescie ?! chyba tylko ktos z zamiarem ukrycia swojej tozsamosci i na takie akcje to policja reaguje !

to jest kolejny przyklad boskiego rozumowania naszego spoleczenstwa...
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

to jest kolejny przyklad boskiego rozumowania naszego spoleczenstwa...


Wiesz jak jest - jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to odbiera mu rozum...
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
to nie jest takie proste, spróbójcie zrozumiec człowieka któremu gnojki zabijają lub okaleczają dziecko. ludzie sie boją i to można zrozumieć, i wydaje im sie ze jedynym sposoben jest wymuszenie na prawie takiej zmiany która wg, nich rozwiąze problem.
tylko ze w każdym normalnym kraju zbierali by podpisy o odwołanie komendanta policji który sobie kurwa nie radzi z młodocianymi bandytami.

a u nas pisza petycje o zakaz noszenia noza. kurde, to nic nie da bo policja PRAWIE NIGDY nie podejdzie do grupki bandziorów zeby sprawdzic czy mają noze czy siekiery / chyba ze beda mieli wsparcie antyterrorystów/
ale jak wpadnie im w łapy pojedynczy człowiek przy którym znajdą wiktorinoxa to wiadomo - okazji do podniesienia statystyk wtkrywalnosci nie przepuszczą.

tym ludziom z NH trzeba powiedziec - macie racje, bandytyzm na ulicach trzeba zlikwidowac, ale zaden zakaz posiadania noze nic nie da.
rozliczcie policje , zarzadajcie paru dymisji i lepszej pracy waszych krawężników.

wiec nie bluzgajcie na ludzi z nowej huty bo nie wiecie jak wy byscie sie zachowywali gdyby przyszło wam codziennie bac sie o dzieciaka czy żone. tylko kurde nie mowcie ze wystarczy dac in "cós taktycznego do samoobrony".
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Po części masz rację i właśnie dlatego, że ci ludzie są sfrustrowanie nie pownni podejmować żadnych akcji. W euforii człowiek żadko kiedy myśli. A co do Policji - to policjant czasem boi sie udeżyć kibole, bo takie mamy prawo. Na stadionach powinno być tak, jak na zachodzie. Jest burda - przez megqafony ogłaszają - za 5 min. wchodzi policja - kto nie chce sie bić - niech ucieka za stadionu. 4,3,2,1 - i wkracza prewencja. I jeszcze jedno - Policjanci powinni bić, bić i jeszcze raż bić - bez skrupułów (notabebne - tu by sie przydało reaktywować ZOMO), za nimi sanitariusze co odwoża typów do polowych szpitali (żeby śmiecie w normalnych łóżek nie zabierali), albo do kostnicy.

I co - wprowadzą zakaz, będą łapać wędkarzy, co kozik przy sobie mają i wsadzać za kraty, a w NH i tak wszyscy będą to mieli gdzieś i dalej będą ginąć ludzie.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
heh taka prawda i kazdy z nas wie ze bzdura, jak wspominal Adam przestepcy statusu nie zmienia. my tak- za noz staniemy sie nimi:)


a jezeli chodzi o kiboli to jestem calkiem calkiem za:) a nie to co teraz, ze na grupe kiboli sie "cysterne" sama posyla bez obstawy bo przelozeni boja sie ze jak policjant dostanie to beda mieli klopoty.

pojebane to to yest.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

a siekiera ?! przeciez to podchodzi pod palki wiec juz jest DAWNO nielegalna do noszenia w miejscach publicznych !

siekiera to siekiera - zadna z niej palka - jest absolutnie legal

nie dziwie sie tym ludziom, ze cos chca robic, ale nie wiedza ani co, ani jak. mam nadzieje ze nic z tego nie wyjdzie.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

to jest kolejny przyklad boskiego rozumowania naszego spoleczenstwa...


Sory qkiel, ale nie pierdol...
Jakbyś mieszkał w Nowej Hucie to byś inaczej śpiewał. Dużo z tych ludzi żyje w psychozie strachu, wreszcie postanowili coś zrobić.
Też uważam że lepiej było uderzyć w inną stronę (presja na władze policyjne i samorządowe, sądząc po rozgłosie medialnym jaki przyniosła ta akcja panowie z góry poczuliby to mocno) ale nie piszcie o tych ludziach jak o idiotach.
Nie wyobrażam sobie życia na takim osiedlu, przy NH Gocław na którym mieszkam to oaza spokoju. A ci ludzie tam po prostu żyć muszą.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

nie dziwie sie tym ludziom, ze cos chca robic, ale nie wiedza ani co, ani jak. mam nadzieje ze nic z tego nie wyjdzie.



buhahha jakie szczere zyczenia :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

to jest kolejny przyklad boskiego rozumowania naszego spoleczenstwa...


Sory qkiel, ale nie pierdol...
Jakbyś mieszkał w Nowej Hucie to byś inaczej śpiewał. Dużo z tych ludzi żyje w psychozie strachu, wreszcie postanowili coś zrobić.
Też uważam że lepiej było uderzyć w inną stronę (presja na władze policyjne i samorządowe, sądząc po rozgłosie medialnym jaki przyniosła ta akcja panowie z góry poczuliby to mocno) ale nie piszcie o tych ludziach jak o idiotach.
Nie wyobrażam sobie życia na takim osiedlu, przy NH Gocław na którym mieszkam to oaza spokoju. A ci ludzie tam po prostu żyć muszą.

Tarciu ale ja wcale nie mysle o nich jak o idiotach, maja u siebie przerabane i chca z tym walczyc ? OK ! JA SIE POD TYM PODPISUJE ! Ale niech ta walka ma jakis sens bo inaczej nic sie u nich nie zmieni :cry:
ustosunkowalem sie do glownych postulatow ktore wydaja mi sie dosc dziwne (moze dlatego ze mieszkam w zupelnie innym miescie)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Hej, no właśnie wróciłem po paru dniach... tak sobie czytam... zobaczymy, co z tego wyjdzie. Nie jest łatwo wymyślić dobre prawo w tym względzie. Osobiście sądzę, że jest prawdopodobne wprowadzenie pewnych limitów długości ostrza przy nożach noszonych w miejscach publicznych. Być może. Wtedy do roboty Sebenza (mała?) a Green Beret tylko do lasu... czyli tak jak powinno być, nie ;)

A poza tym easy, skoro przeszła ustawa o wiatrówkach bez zezwoleń, o broni czarnoprochowej stanowiącej repliki broni sprzed 1850r. też bez zezwoleń, to znaczy że lobby związane z bronią/militariami jest całkiem silne wśród polityków. Dla tego takimi populistycznymi ruchami nie specjalnie się przejmuję :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

Hej, no właśnie wróciłem po paru dniach... tak sobie czytam... zobaczymy, co z tego wyjdzie. Nie jest łatwo wymyślić dobre prawo w tym względzie.

Pewnie, ze nie jest - podobnie jak w innych dziedzinach.

Problemem jest to, ze tak naprawde rzadko kiedy sie ktos w ogole wysila w tym kierunku, zeby stanowic "dobre prawo" - bo i po co zreszta?
Uchwalajacych prawo i tak na ogol duza jego czesc w ogole ani nie dotyczy, ani nie dotyka.

Osobiście sądzę, że jest prawdopodobne wprowadzenie pewnych limitów długości ostrza przy nożach noszonych w miejscach publicznych. Być może. Wtedy do roboty Sebenza (mała?) a Green Beret tylko do lasu... czyli tak jak powinno być, nie ;)

Mam nadzieje, ze Ci za jakis czas dobry humor nie minie...

A poza tym easy, skoro przeszła ustawa o wiatrówkach bez zezwoleń, o broni czarnoprochowej stanowiącej repliki broni sprzed 1850r. też bez zezwoleń, to znaczy że lobby związane z bronią/militariami jest całkiem silne wśród polityków. Dla tego takimi populistycznymi ruchami nie specjalnie się przejmuję :)

Bronia tak - ale zapewne palna. Tak fajnie jest sobie postrzelac, a do tego miec poczucie, ze robi sie cos, co szaremu zjadaczowi chleba nie jest dostepne.

Dla jego bezpieczenstwa oczywiscie.

A noze nosza bandyci przeciez - i cos z tym trzeba zrobic.
No nie wiem, ja bym sie jednak troche zaczal obawiac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024