Skocz do zawartości


Zdjęcie

Malutki folderek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Malutki folderek
Witam

Potrzebuję malutkiego nożyka do codziennego noszenia, pewnie głównie do zabawy:). No więc znalazłem dwóch kandydatów: Kershaw Chive i Spyderco Dragonfly ATS55. Ogólnie nożyki są podobne, bo chce ostrze około 2 do 3 cali , metalowe okładziny, klips. Wielką zaletą Chive jest oczywiście "speed safe" ale czy nie jest przypadkiem zawodny? Czytałem, że ktoś czytał:), że ta sprężynka po czasie pęka. Ma ktoś doświadczenia z tym wynalazkiem? Kolejną zaletą jest frame lock, jakoś back lock Dragolnfly'a mi się nie podoba. Zaletą Spyderco jest lepsza stal, ale czy na pewno? Jak te stale sprawdzają w typowych dla takich nożyków zadaniach? Czy takie 420HC wystarczy?
Właściwie to już byłem zdecydowany na Chive i go zamówiłem ale raptem zabrakło w militaria.pl, mają być za miesiąc. Może jakieś inne źródło, anyone?
Pytań dużo ale od czego to forum nie? :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
Inne zrodlo - military.pl

A moze Kershaw Leek?
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

Inne zrodlo - military.pl

No patrzyłem tu, ale nie mają ani Chive ani tego Leeka

A moze Kershaw Leek?


Bardzo chętnie:) Ale trochę jednak za duży, a na pewno za drogi. Przynajmniej póki się jeszcze kontroluję. W tej cenie pewnie bym kupił CUDE EDC:)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
A może benchmade Benchmite??
Jest w dwóch wersjach manual (154 CM) z tytanowymi okładkami
i automat z aluminium. Ostrze 3 cale, mały, śliczny. Jest wrośnięty w moją kieszeń...
Tylko droższy jeno od pozostałych maleństw :cry:
-wój-
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

A może benchmade Benchmite??
Jest w dwóch wersjach manual (154 CM) z tytanowymi okładkami
i automat z aluminium. Ostrze 3 cale, mały, śliczny. Jest wrośnięty w moją kieszeń...
Tylko droższy jeno od pozostałych maleństw :cry:
-wój-


No taaaaak:) To by było to. Cena faktycznie adekwatna do wyglądu i jakości ale... nie dla mnie :(
Może Microtechy też pomińmy? :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
Kup Victorinoxa i będziesz zadowolony.
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

Kup Victorinoxa i będziesz zadowolony.


Właściwie to nie pytam o nowe propozycje. Ja byłbym zadowolony z tego chive'a, nawet bardzo. Tylko chciałem się upewnić co do słuszności wyboru, ewentualnie jakiś krytycznych uwag co do tego sprzętu.
No i o jakiś sklep który oferuje ten model. Widziałęm go w militaria.pl za 245, alert ma po 260, pytałem też Pitera, ale chyba się nie zainteresował moją prośbą.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
Wszystko co w tym modelu podałeś za zalety to moim zdaniem nic dobrego...speed save w EDC to porażka To jest patent zastępujący noże automatyczne w niektórych stanach USA i powstał tylko po to by obejść prawo. Więc prędkość otwierania noża w starciu z pomidorem czy kartonem to raczej przesada,A za to wielki kłopot jak się popsuje.Ponadto stal 420 na EDC to już żenada.... chłopie zdechniesz na ostrzałce!!! Moim skromnym zdaniem bierz spyderco, A na bazarze chyba widziałem native S30V !!!!!! za 220 zł !!!!!!!! A dragonfly był za 140 ale chyba nieaktualne. A backlock nie jest zły
Jest w Artemixie jeszcze mały Fallkniven U2 który jest z nowej stali SPGS i twardości 62HRC...mam F1 z tej stali i powiem ci że nie ma takiej drugiej jeśli chodzi o trzymanie ostrza twardy jak pilnik więc gorzej się ostrzy ale tnie i tnie. U2 ma trochę mało "taktyczny" wygląd ale to jego zaleta bo nikt ci nie odjedzie na serce jak będziesz jabłko obierał..jedyna wada trzeba go otwierać dwoma rękami
Pozdrawiam
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
hmmmm nie chce się chwalić, ale mam oba więc obiektywnie i na podstawie faktów moge napisać : bierz DRAGONFLY,a teraz dlaczego:
-speed safe to tylko dobra zabawa i w EDC nie potrzebny
-420 szybko się pępi
-chive jest ogólnie zbyt "delikatny"
- frame w chivie to WADA, a nie zaleta bo bez "kłopotu" znajomy wepchnął mi ją tak, że omal nie przeszła na drugą stronę ostrza, no i prawie ją wyłamal przy otwieraniu
- backlock by Spyderco działa jak należy
- ja mam wersje Dragonfly z AUS8 i nie narzekam, a ATS55 powinna być jeszcze lepsza
- niektórzy w dragonie narzekają na "plastikową" rękojeść, że niby może się połamać 8O , ale w wersji z ATS55 rękojeść jest metalowa i raczej nikt tym nożykiem futryn nie wywala :wink:
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

Ponadto stal 420 na EDC to już żenada.... chłopie zdechniesz na ostrzałce!!! Moim skromnym zdaniem bierz spyderco, A na bazarze chyba widziałem native S30V !!!!!! za 220 zł !!!!!!!! A dragonfly był za 140 ale chyba nieaktualne. A backlock nie jest zły

To miała być zabawka :) A nie narzędzie zbrodni przeciw pomidorom. Zresztą Chive nawet za mały na dorodnego pomidora. :)
OK. Szukać lepszej stali. W military taki spyderco niestety aż 370zł. TROCHĘ to dla mnie jest. Wiesz właściwie myślałęm o tym modelu, ale na kiedyś później :) W grę by wchodził także Spyderco Delica O.D. ten czarny z oliwkową okłądziną. Ten już wyląda trochę za bardzo bojowo, ale ujdzie. No i zawsze na liście Camillus CUDA EDC.
Dużo tańsza jest Spyderco Delica II, podoba mi się ale znowu cienka stal i się komuś nie spodoba :) . No owszem chciałbym coś trwałego a nie tępiącego się na gazetach.

No to robię listę noży które moge rozważyć, proszę o jakieś uzasadnienie:

1. Camillus CUDA EDC - stal 154CM - 339 zł
2. Spyderco Dragonfly, ATS 55, 269zł
3. Spyderco Delica, Plain, stal ?????(jaka?), 299zł
4. Spyderco Delica O.D., VG-10, 369zł
5. Spyderco Native, S30V, 369zł

Jak się te stale sprawują?
Najbardziej podoba mi się chyba CUDA z tym wykończeniem ostrza, potem numer 3.
Tylko że przekraczam budżet w wkiększości przypadków z tej listy :)

Ehhhh, a początkowo chciałem kupić nóż za stówkę:) heheh
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

hmmmm nie chce się chwalić, ale mam oba więc obiektywnie i na podstawie faktów moge napisać : bierz DRAGONFLY,a teraz dlaczego:
-speed safe to tylko dobra zabawa i w EDC nie potrzebny
-420 szybko się pępi
-chive jest ogólnie zbyt "delikatny"
- frame w chivie to WADA, a nie zaleta bo bez "kłopotu" znajomy wepchnął mi ją tak, że omal nie przeszła na drugą stronę ostrza, no i prawie ją wyłamal przy otwieraniu
- backlock by Spyderco działa jak należy
- ja mam wersje Dragonfly z AUS8 i nie narzekam, a ATS55 powinna być jeszcze lepsza
- niektórzy w dragonie narzekają na "plastikową" rękojeść, że niby może się połamać 8O , ale w wersji z ATS55 rękojeść jest metalowa i raczej nikt tym nożykiem futryn nie wywala :wink:


No dzięki, nareszcie konkrety. Ok jeden plusik przy Dragonie ATS55. :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek


- niektórzy w dragonie narzekają na "plastikową" rękojeść, że niby może się połamać 8O , ale w wersji z ATS55 rękojeść jest metalowa i raczej nikt tym nożykiem futryn nie wywala :wink:


I jeszcze jedno, sprawnie się go otwiera tym otworem? Tzn. szybko
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
nóż, który mam byl używany przez 2 lata i raczej nie był oliwiony, a ja nie mam teraz najmniejszego kłopotu z otwieraniem, zreszta na stronie PiteraM jest krótki filmik z otwierania/zamykania Dragonfly
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

nóż, który mam byl używany przez 2 lata i raczej nie był oliwiony, a ja nie mam teraz najmniejszego kłopotu z otwieraniem, zreszta na stronie PiteraM jest krótki filmik z otwierania/zamykania Dragonfly


A jak z ostrzeniem? Taki Lansky Mini Crock Stick starczy?
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
w zupełności wystarcza. Oczywiście nie dopuszczam do zupełnego stępienia ostrza, wczoraj musiałem poprzycinać Dragonem kilka plastykowychw kładów do zniczy, a nóż jak golił tak goli... więc nie panikujmy tak z tym "trzymaniem ostrza"
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
Nie wiem co chcecie od Chive'a ja nim dwie puszki otworzyłem :-) mielonka i rybki wędzone.
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

Nie wiem co chcecie od Chive'a ja nim dwie puszki otworzyłem :-) mielonka i rybki wędzone.


Długo go masz? Ten speedsafe jeszcze dziala? :) No bo juz nie wiem. Bylem zdecydowany, ale faktycznie moze byc słaby. Co ty na to?
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
Miałem pół roku. Wszystko działało bez problemu. Szkoda, że wcześniej się nie zdecydowałeś, bo sprzedałem go za 145 zł:( Do lekkich prac (obieranie jabłka, cytrynki, listu, puszek :) )idealny moim zdaniem. Nie kupuj spyderco, bo mi się nie podobają :D
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek

Miałem pół roku. Wszystko działało bez problemu. Szkoda, że wcześniej się nie zdecydowałeś, bo sprzedałem go za 145 zł:( Do lekkich prac (obieranie jabłka, cytrynki, listu, puszek :) )idealny moim zdaniem. Nie kupuj spyderco, bo mi się nie podobają :D


Hehe, no to szkoda. Właśnie myśle o Spyderco Delica, ciekawe ile jeszcze razy zmienie zdanie. :)
Jeśli faktycznie ta 420HC jest taka cienka, to już wole te okładziny z zytelu :) ale przymocowane do VG-10. :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Malutki folderek
Dobry zytel nie jest zły ;)

A ja od dwóch dni bawię się Jesterem. To jest dopiero malutki folderek :) Jak się pobawię jeszcze z tydzień, to go obfocę i strzelę reckę 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024