Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeciw chuliganom... :|


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Zakladamy jakies lobby? Moze gazete? A jak gazete - wiemy jak duzy jest rynek potencjalnych odbiorcow?
Pamietam z reszta jak to bylo jak powstawalo ee... PFTA? Polish Field Target Assosiation, tak Piter? Bo potem od tematu odpadlem a teraz z tego co rozumiem preznie toto dziala i sie rozwija, ba, nawet gwinty pozwolili posiadac :)

Pozatym powtazam po raz kolejny... Zakazany owoc tych typkow kusi jeszcze bardziej.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

Zakladamy jakies lobby? Moze gazete? A jak gazete - wiemy jak duzy jest rynek potencjalnych odbiorcow?
.

Gazety już są (Survival, Komandos, Nowa Technika Wojskowa, Broń i Amunicja, Łowiec Polski etc.etc.etc., prasa wędkarska) i to ze znacznie szerszym kręgiem odbiorców, niż pismo adresowane tylko do nożomaniaków. Z częścią z tych tutułów współpracuje np. PiterM czy Sergiusz Mitin, osoby poważne i znane nie tylko w internetowo-nożowym światku. Trzeba więc tylko zastanowić się nad jakąś inicjatywą, pokazać się, przedstawić stanowisko...
Obawiam się tylko, czy taka "akcja" nie będzie prowokować, może więc najpierw subtelne public-relation, a zmasowany atak medialny 8) dopiero w odpowiedzi na konkretne propozycje rozwiazań prawnych, projekty ustaw.
Trzeba to przemyśleć...Myślę, że na początek dobrze by było rozreklamować w prasie tematycznej strony www, takie jak Guns.com.pl czy Knives.pl, aby więcej osób zapoznalo się nożem jako przedmiotem ludzkiej pasji.
Piter już rzucił pomysł opublikowania w Survivalu relacji ze spotkania w Warszawie. Niestety sam najprawdopodobnej nie będę mógł się stawic, ale uważam, że taki artykuł z fotkami będzie bardzo korzystym posunięciem. Cutting Contest, piękne narzędzia tnące (najlepiej pokazywać je w pięknych rączkach dziewcząt 8) ), pasjonaci, miła atmosfera, dobra zabawa...ZERO CHULIGAŃSTWA :lol:

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
hmm w sumie jeszcze troche i zwykle hobby i pasja do bronii bialej zmieni nas moze nie w mafie, ale w tajne stowarzyszenia, skoro pierwszy raz od dawna toczy sie u nas powazna dyskusja o problemie ktory niedlugo moze stanac przed nami.
niestety jak juz zauwazyli niektorzy- to my musimy wyjsc do ludzi, a nie oni do nas.

i da sie to zrobic, cezgo przykladem sa wszelakie turnieje zwiazane z bronia biala i fakty historyczne ktore zawsze pokazywaly polakow jako tych co bron szanuja i przechowauja dla "wnukow".

ludzie sa ciekawi tego co sie dzieje, czego przykladem sa potezne imprezy nozownicze w ktorych nie ma agresjii czy zlosci.

to wszystko wydaje sie dzikie. mam noz zabijam. gram w baseball zabijam kijem.


lecz sadze ze zmieni sie towlasnie dzieki zdrowemu podejsciu i jasnemu wytlumaczeniu.

budo do sejmu.
:)
PPN polska partia nozownicza
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

to wszystko wydaje sie dzikie. mam noz zabijam. gram w baseball zabijam kijem.


Hmm, a kije do golfa nie podpadają pod "pałki z twardego materiału". Nie tylko matematycy stosują redukcję do absurdu. :?: :wink:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Kurwa twarde palki, panowie, trzeba zaczac nosic szerokie pory bo jak wystapi niekontrolowana erekcja i ktos to zobaczy to zaraz nas zawinie policja bo mamy niebezpieczne sprzety przy sobie. "pan tym zabic chcesz kogos??" 8)

Tyle bylo afer z pogryzieniem przez psa. Czemu nie zakazano jeszcze posiadania psow wiekszych niz 40 cm dlugosci? ;)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

Tyle bylo afer z pogryzieniem przez psa. Czemu nie zakazano jeszcze posiadania psow wiekszych niz 40 cm dlugosci? ;)

Był przepis o niebezpiecznych rasach(i ich spisie), ale kolejny z martywcyh, bo krzyżówka amstafa i pitbulla to kundel, a stwarza nie mniejsze niebezpiezeńswto(w razie nieumiejetnego wychowania)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

Tyle bylo afer z pogryzieniem przez psa. Czemu nie zakazano jeszcze posiadania psow wiekszych niz 40 cm dlugosci? ;)

Gdzies chyba widzialem tu w RFN jakies przepisy, ze trzeba psa powyzej 40cm wysokosci rejestrowac. Zakazane nie sa, ale musisz w urzedzie miejskim chyba zglosic, albo cos podobnego.

A jak nie zglosisz, to grzywna ofkors.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

Kurwa twarde palki, panowie, trzeba zaczac nosic szerokie pory bo jak wystapi niekontrolowana erekcja i ktos to zobaczy to zaraz nas zawinie policja bo mamy niebezpieczne sprzety przy sobie. "pan tym zabic chcesz kogos??" 8)

Jakie zabić, na to jest inny paragraf.
"Każdy mężczyzna nosi przy sobie narzędzie gwałtu"
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

Kurwa twarde palki, panowie, trzeba zaczac nosic szerokie pory bo jak wystapi niekontrolowana erekcja i ktos to zobaczy to zaraz nas zawinie policja bo mamy niebezpieczne sprzety przy sobie. "pan tym zabic chcesz kogos??" 8)

Tyle bylo afer z pogryzieniem przez psa. Czemu nie zakazano jeszcze posiadania psow wiekszych niz 40 cm dlugosci? ;)

Zakazano, zakazano-w Polsce w trochę inny sposób: obowiązuje lista ras psów niebezpiecznych i nakaz rejestracji, chodzenia na smyczy i w kagańcu. Co wyszło z zakazów na świecie? Wszystkie zakazy skierowane na konkretne rasy okazały się porażką, cierpieli na tym tylko normalni posiadacze psów tychże ras, były trochę spektakularnych pogromów tychże psów i ich właścicieli, ich płacz i ich smutek (np. w jednym tylko stanie Queensland(?) w Australii zabrano od włascicieli i zabito kilka tysięcy pitbulli ). Liczba pogryzień nie zmalała, w niektórych krajach nawet wzrosła (vide początek tychże praw zwanych Breed Specific Legislation) - patrz Wielka Brytnia - w 2002 wzrost bodajże o 25%. Sukcesem okazały się tylko i wyłacznie prawa ukierunkowane na zachowanie psa niezaleznie od rasy. BSL pojawiło się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Włoszech, Francji, niektóych miastach / stanach USA, Kanadzie, etc..Powstało sporo lokalnych ruchów zrzeszajacych właścicieli zagrożonych ras i w wielu miejscach odnieśli oni sukces w blokowaniu złych praw (szczególnie USA), w wielu poniesli porażkę.
Ta sytuacja przypomina trochę sprawę nożową. Zbliżają się wyboru i wielu polityków zechce zabłysnąć, dobre prawo nie jest kartą przetargową do wyborów, ta karta to tylko prawo medialne :(
Trzeba mieć albo mocną stronę medialną albo pieniądze na zapewnienie tejże...

Zasmucony J_S (posiadacz 'grożnego psa' i 'groźnych' noży)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
A z "groznymi" psami tez mozna zrobic porzadek trzeba tylko chciec. Np. jesli kogos stac na amstafa niech wyda jeszcze kase na autoryzowany kurs posluszenstwa i obowiazkowy "niezdejmowalny" kaganiec. A nie tworzyc martwe i glupie przepisy o "groznych rasach".
K_P
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
eee Kubusiu, nierasowe amstafyy nie są takie drogie, jest ich tak dużo, że sa dość tanie...obowiązkowe szkolenie posłuszeństwa - bardzo fajny pomysł, choć kosztowny (wiem, bo sam to przeszedłem 2 razy :) ). Obowiązkowy kaganiec - już się wypowiadałem na ten temat: pomysł ok, ale nie dla rasy, tylko dla psa niebezpiecznego z zachowania, a nie z przynależności do rasy (a ocena tego wymaga spojrzenia dobrego behawiorysty). Dlaczego nie stwarzający zagrożenia pies ma się męczyć w kagańcu i nie móc się zachowywac jak pies :?: Zresztą przerabiamy to już w Szczecinie - służy to głównie zwiększaniu wpływów z mandatów straży miejskiej i policji.
Proponuję wrócić do głównego wątku tematu, czyli do noży, bo się zrobi z tego kolejny psi wątek. A tych już trochę jest.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
I jeszcze jedno. Jak ktos już zaczyna się bawić w lobby i inne tego typu akcje, to warto wspomnieć, że główne nożowe ośrodki internetowe Polski (budo, knives.pl i swaitnoży.com.pl) organizują pomoc dla Kuby, który to został okaleczony nożem. W ramach pomocy licytuje się... właśnie noże - nie w ramach przeprosin (bo niby za co - za to, że lubimy noże :lol: ), ale w ramach gestu solidarności przeciw bandytyzmowi. Moje trzy grosze.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
zaznacze że nie bijcie za to co napisze.

kiedyś mi jeden znajomy gliniarz tłumaczył podobne zakazy i do czego one sie mają (bo ja powiedziałem ze do dupy)
otóż - załóżmy że takie prawo wejdzie,
łapią gliniarze paru kutafonów którzy skopali wracającego chłopaczka i zabrali mu kase, niestety chłopaczek z wiadomych przyczyn nie złoży skargi (bo mieszka 2 bliki dalej) no więc w zasadzie nic sie nie stało i powinni ich wypuścić, ale 2 z nich ma przy sobie noże - więc zawijają ich i szukają innych paragrafów, te noże to pretekst żeby sie nie wywinął koleś którego w tym momencie nie ma za co konkretnego wsadzić.
U mnie w mieście była podobna sprawa - koleś mieszał ostro w samochodach itp. - nie mieli na niego haczyka, więc poszedł na psiarnie za jakieś pierdoły - pistolet gazowy czy coś - tandeta na maxa ale podpasowało chłopakom pod paragraf, nie mogli za co innego - mieli pretekst, oczywiscie dojebali mu za to ile tylko sie dało a w tym czasie znaleźli świadków i dowody (koles juz siedzi wiec swiadkowie zeznają chetniej)

to po krótce to na czym to podobno miałoby polegac - tak twierdzi kumpel,
ale sam przyznaje ze przeciętny gliniarz nie odróżni dobreo i markowego noża od tandety i to tylko ładnie wygląda jak sie otym opowiada.
Zakładając ze mielibyśmy myślących gliniarzy to mogło by dać rade
ale nie oszukujmy sie - u nas to gówno wielkie z tego
no cóż panowie - staneimy sie przestępcami bo ja nie zrezygnuje.

ps. moim zdaniem kazdy z nas dokłada swoja małą cegiełkę do uświadamiania, w swoim towarzystwie wśród znajomych. Moim znajomi wiedzą juz że nóż to narzędzie pracy a nie zbrodni i dla nich to normalne że ktoś je kolekcjonuje. Dzieciaki u mnie w klubie tez są uczone szacunku do noża :)


pozdrawiam i niech każdy dołoży swoją małą cegiełke do propagowanai noża - niewiele ale zawsze coś
a dojabać cos większego można i to nawet trzeba - cokolwiek bedzie ja sie pisze :)
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
blacha- masz racje, ciekawe spostrzezenia.

a co do tej inicjatywy ludzi z NH.
nawet jak by to przeszło to- no własnie, nic...jak wszystko w tym kraju.będzie przepis ale martwy, martwy jak zakas piocia w miejscach publicznych, martwy jak zakaz wchłaniania THC,czy tez martwy jak działalnosc policji na ulicach.
to co pisał blacha -czasem bedzie to pomocna furtka zeby uwalic bandziora albo poznecac sie psychicznie nad małoletnim posiadaczem scyzoryka w ramach zabicia nudy na słuzbie.

ale jak ktos będzie chciał to i tak bedzie nosił swojego metalowego pupilka. a do tego 95% userów dobrych nozy /z tego forum/ wygląda albo jak księgowi po nadgodzinach albo jak podstarzali hipisi, albo jak dziatwa szkolna.

wiec panowie- nie bójcie sie, przecież zaden gliniarz nie wpadnie na pomysł przeszukiwanie nas.

ten kraj taki jest. tu kurde nic nie działa.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
pomysl z arykułami jest ok, ale... w Survivalu? to bez sensu troche... do kogo dotrze ten artykul? kazdy kto ma zaciecie do survivalu itepe wie ze noz to narzedzie wiec go nie potrzeba przekonywac. to musialby byc bardzo dobrze napisany artykul w gazecie ktora czytaja osoby nie interesujace sie ani tematami militarnymi ani survivalowymi itepe. zwykla gazeta piszaca o wszystkim. cos w stylu np. Neewsweek niewiem.... Focus?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|

wiec panowie- nie bójcie sie, przecież zaden gliniarz nie wpadnie na pomysł przeszukiwanie nas.


Thaa.... Juz raz pisalem o tym w knajpie.
Jak sie policja nudzi to cie chlopie tak przetrzepie, ze popamietasz, chocbys wygladal jak ortodoksyjny student prawa. bez powodu. Sprawdzone organoleptycznie
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
ta a co ja mam powidzieć moim wygladem ??
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
Blacha szczerze?
masz komfort. Tatuaze, wsio dziwne rzeczy... to jest kompletnie nie-osiedlowe. Od razu widac, ze nie jestes ani cwaniak z osiedla, zadymiarczyk czy dealer. Po prostu jestes pojebany :) ale nieszkodliwy dla wladz. Policja nie jest taka glupia, rozpozna kto jest z grupy "podwyzszonego ryzyka" a kto nie. Za bardzo odstajesz od normy zeby byc cool gangsta CHWDP :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
no na pierwszy rzut oka widać że ten łysy koleś na czarno z 12 tatuażami i 6 kolczykami i 3 nożami to spokojny poważny pedagog, wegetarianin i pacyfista :) :)
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeciw chuliganom... :|
To ja za to że chodze w wojskowych spodniach zostałem przetrzepany przez 4 osobowy patrol. Chłopaki jak zobaczyli że mam Muele Tanto(10 cm klinga) to zaczeli sie drzeć że "to typowy nóż do zabijania" . Jak wyjołem Pro teh spika to zaczeli mi ubliżać od psychopatów. Nic sie nie odzywałem po co mi owy sprzęt zato jeden z funkcjonariuszy powiedział "jeśli boisz sie o wlasne bezpieczestwo to kup sobie do obrony pałke teleskopową albo aluminiowy kij do Base balla" ... no coment :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024