Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
Witam,

Mam taki problem z nadgarskiem (-ami). Otoz pewnego razu podczas kopniecia posliznolem sie na macie i po prostu upadlem na tylek ;)

Problem z tym ze lekko podparlem sie reka i poczulem bol w nadgarstku. No, niesiestety, pady troszke znalem, ale widac nie mialem wycwiczonego (i pewnie nie mam) odruchu bezpiecznego ladowania.

To bylo dosc dawno (Styczen, moze luty tego roku). Przez caly trening nadgarstek bolal, jakby byl zlamany, jednak nic nie wskazywalo ze tak sie stalo. Nadgarstkiem mogle ruszac, ale czulem bol, ktory trwal przez kilka dni (gora tydzien). Potem przeszlo, jednak nie do konca.

Kiedy wykrece za bardzo nadgarstek (np. jesli partner wykonuje dzwignie) czuje lekki bol. Wiem, ze przy dzwigniach jest to normalne, jednak odczuwam duza roznice w porownaniu z prawym nadgarstkiem (na tem mozna zalozyc "silniejsza" dzwignie).

Teraz byl miesiac przerwy, myslalem a przejdze. Przyszedlem na trening, a bol jest nadal. Powoli staje sie to uciazliwe, a na JJ robimy duzo dzwigni.

Zastanawialem sie czy nie probowac robic pompek na nadgarstkach, jednak boje sie ze za duzy napor/wysilek moze pogorszyc sytuacje.

Znacie jakies dobre, sprawdzone metody?
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
Pojscie do lekarza jest bardzo dobra,sprawdzona metoda...
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
No wiesz, jesli przez caly ten okres trenowales, to po prostu kontuzja moim zdaniem nie miala szansy sie zaleczyc dobrze. Idz do lekarza, albo postaraj sie chociaz oszczedzac ta reke przez dluzszy czas.

Pozdro
J.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
Kiedyś też miałem kontuzję nadgarwstka, potem każda dzweignia na ten nadgarstek, to był tydzień bólu. I też robiłem przerwe na podleczenie się, ale potem pierwszy trening i znowu to samo. Ja osobiście zaleczyłem sobie nadgarstki artresanem. Jeżeli będziesz chodził na treningi, to kup sobie opaskę na ten nadgarstek, przynajmniej ludzie będą widzieć żeby się z nim obchodzić delikatniej.
p.s: Jeżeli cię wciąż boli to nie rób ćwiczeń wzmacniających(pompki)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
nie wiem czy na takie cos to wlasnie cwiczenia sa dobre ale bardzo dobrze cwiczy nadgarstem maszynka ktora sie nazywa twister maxx - sprawdz na allegro kosztuje 12 zl + 6 za przesylke dochodzi nastepnego dnia a daje ostro w nadgarstek :-)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
Hmm, mysle, ze troszke "wyolbrzymilem" problem. Po dzwigni na nadgarstek (po odpuszczeniu) reka nie boli, tylko poprostu na pray nadgarstek mozna technike wykonywac z wieksza "sila" niz na lewy.

Ten bol, to nie taki ze rwie i nic robic nie mozna, tylko takie chwilowy lekki bol (jak np. podczas pompek zanadto wygne nadgarstek).

Byl caly sierpien przerwy, nic nie robilem kompletnie. Jednak to prawda, ze czas goi rany. Wczoraj na treningu pare osob sie cieszylo, ze to ich bark przestal boles, ramie, kciuk... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
Ja bym na twoim miejscu zakazal ludziom robic dzwignie na ten nadgarstek na pare miesiecy, dopuki nie wroci do normy kompletnie. Znam kilka przypadkow, ze z takich glupich upadkow ludzie rozwalili sobie nadgarstek na cale zycie. Operacje tylko pogorszyky sprawe.

Jak juz dojdziesz do siebie, przejdz sie na trening aikido, oni tam robia na rozgrzewce takie specjalne cwiczenia na rozgrzewanie i wzmacnianie nadgarstkow poprzez aplikowanie sobie roznych dzwigni. Nie zebys bron boze zaczal cwiczyc aikido :lol: :lol: ale sobie samemu mozesz to potem w domu robic kilka razy dziennie(np jadac tramwajem czy pociagiem).
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki

To bylo dosc dawno (Styczen, moze luty tego roku). Przez caly trening nadgarstek bolal, jakby byl zlamany, jednak nic nie wskazywalo ze tak sie stalo. Nadgarstkiem mogle ruszac, ale czulem bol, ktory trwal przez kilka dni (gora tydzien). Potem przeszlo, jednak nie do konca.

Kiedy wykrece za bardzo nadgarstek (np. jesli partner wykonuje dzwignie) czuje lekki bol. Wiem, ze przy dzwigniach jest to normalne, jednak odczuwam duza roznice w porownaniu z prawym nadgarstkiem (na tem mozna zalozyc "silniejsza" dzwignie).

Teraz byl miesiac przerwy, myslalem a przejdze. Przyszedlem na trening, a bol jest nadal. Powoli staje sie to uciazliwe, a na JJ robimy duzo dzwigni.

Tydzień bolało, miesiąc boli, a ty na co czekasz? Kontuzje stawów lub uszkodzenia kości zwykle nie "przechodzą", a trzeba to wyleczyć. Idź do lekarza ortopedy niech cię zbada i ewentualnie zrobi RTG.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
I chyba sie przejde. Watpie zeby to bylo cos groznego, ale przynajmniej wszystko sie wyjasci :)

Szczepan: a wiesz, kiedys bardzo chcialem cwiczyc Aikido, przeczytalem "Aikido i dynamiczna sfera" i strasznie mi sie spodobalo. Jednak kolega trenowal juz JJ wiec przyprowadzil mnie do sekcji i zostalem.

Mam bardzo fajnego trenra i na nic nie zamnienie :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki
Łopata jest dobra i margiel pod drzewa podrzucać ha ha ha ha ha ha aaa :)
  • 0

owijek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki

Ćwiczenie pompek na piątskach wzmacnia nadgarstki, tak robimy na zajecia w klubie, czasem sobie chodzę na TRX i tam gosciu mówił, że tak mozna robic jak ktos chce, na poczatku bolało ale pozniej rzeczywiscie się wzmacniają. Chodzę do Saturn Fitness na Targówku, fajny klub i sporo dobry zajęć z trenerami, mozna sie duzo nauczyc a poza tym oczywiscie normalnei siłownia 4 razy w tygodniu


  • 0

Martini
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia wzmacniajace nadgarstki

Dzięki za wszystkie rady. Zdecydowanie muszę popracować nad nadgarstkami.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024