Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strach przed treningami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
No szególnie jak jest goryl :) Zawsze sobie ucinamy milą pogawędkę, na tyle na ile nam pozwoli intelektualna niemoc, ale przeciez nie można przesadzać na rozgrzewce. Może nie zauważyłeś, ale chętnie też ze mną sparuje :)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
ooo mogę się założyć, że w 5min sparingu (grappling) nie odklepie mnie więcej niż 3 razy. Oczywiście nie planuję dać sobie ujebać ręki czy nogi, albo to za co najczęsciej łapie - łba.
  • 0

budo_syku0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
byłem dzisiaj w innej sekcji bjj i mi wszystko przeszło nie miałem juz biegunki zaczynam treningi w nowej sekcji :lol: pozdro
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
Cieszymy się twoim szczęściem, żywiąc jednocześnie nadzieję iż nie nabawisz się w nowej sekcji zatwardzenia :D :wink:

Pozdro i pamiętaj żeby ćwiczyć tam gdzie się dobrze czujesz bo ważna jest także radość z samego treningu. :D
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
Biegunka, nudności, parcie na pęcherz i tym podobne sprawy to typowe skutki uboczne procesów zachodzących w organizmie człowieka tuż przed stresującymi sytuacjami. Np.: wielu bokserów przyznaje że haftuje przed walką a z mma to mamy np. w takim filmie dokumentalnym Choke jak żywa legenda ; ) Rickson G. tuż przed walką prawie panicznie szuka kibelka.

Sęk w tym żeby nie pozwolić aby te mechanizmy przygotowywały nas nie do ucieczki ale do walki.

Ciekawe sposoby mają na to agenci specjalni i komandosi ( nie tylko oni zresztą ) . Mianowicie używają różnego typu tekstów auto motywacyjnych które wpływają na podświadomość typu ----- ... mój żołądek wariuje i bardzo dobrze bo to oznacza ze mój organizm przygotowuje mnie do walki!!!!..... I tym podobne. Takie triki jak się poszpera to można znaleźć.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
Badtrip ale nie kurwa przed każdym treningiem, bo to oznacza że albo taki ktoś nie nadaje się do tej dyscypliny, albo że w tej sekcji jeden drugiego chce zajebać :)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
a masz coś takiego tylko przed treningiem czy w innych sytuacjach też się zdarza ?
nie jestem psychologiem więc fachowo ci nie poradze i jeśli to jest dla ciebie duży problem to może idź do jakiegoś to że jeden ci nie pomógł nie znaczy że innemu się nie uda psycholog też człowiek nie wszystko musi umieć o czym świadczy chociażdy program Ewy Drzyzgi i to jakie bzdury czasem psychologowie tam pieprzą
mam też dla ciebie rade nie przyznawaj się na treningu do tego że robisz w gacie bo takie zachowania nie są raczej dobrze oceniane przez innych
ludzie nie są zbyt tolerancyjni :evil:
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
nie zgadzam sie ze scorpio:
moim zdaniem powinien zgromadzic kolegow w kolku (tzw kolo przyjacielskiej dobroci) i opowiedziec jakie ma problemy, ze czasem popuszcza w majty.
mysle ze zrozumieja ,i postaraja sie pomoc
  • 0

budo_mateo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
Też coś takiego miałem ale przed różnymi egzaminami. Idź do apteki i kup sobie Scopolan w drażetkach. Jest bez recepty. Są to o ile dobrze pamiętam tabletki ziołowe o działaniu rozkurczającym. Kopsniesz sobie jedną przed treningiem i problem z głowy 8) Po paru treningach zobaczysz, że nie ma się czego bać i już nie będziesz musiał ich brać.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
Jak sa rozluzniajace a on ma rozwolnienie potocznie zwana sraczka... to ja bym mu tego przed treningiem nie polecal :D dobry z Ciebie kolega ... :D
  • 0

budo_mateo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami

Jak sa rozluzniajace a on ma rozwolnienie potocznie zwana sraczka... to ja bym mu tego przed treningiem nie polecal :D dobry z Ciebie kolega ... :D

Chodzi o to, że chłopak ma sraczke na tle nerwowym czyli spowodowaną napięciem jakiś tam mięśni, anie żadne zatrucie pokarmowe, a te tabletki właśnie rozluźniają te mięśnie i ból ustępuje.
  • 0

budo_syku0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
ja kupuje sobie loperamid to normuje notoryke jelit i jest ok :) ale teraz biore juz tego coraz mniej i z czasem chyba nie bede musiał juz tego brac w nowej sekcji jest o 100 razy lepszy klimat i terazna trening jade z usmiechem na twarzy a nie tak jak do poprzedniej sekcji ze stresowany jezdziłem pozdrawiam i dzieki za wszystko ze nie zostałem wysmiany i ze potraktowaliscie moj problem powaznie dzieki !! pozdrawiam
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed treningami
Jeśli chodzi o regulacja zaburzeń pracy jelit powodowanych stresem to według lekarzy większość leków działa w tym przypadku na zasadzie placebo. Skoro tak to ja namawiam do bezpośredniego sięgania do swojej psychiki nie przy pomocy niepewnych leków a przy pomocy odpowiednich metod auto motywacyjnych .

Dużo jest w kwestii nastawienia. Syku pewnie nastawiał się na trening jak na walkę o honor czy coś. Możliwe że w nowym miejscu nie jest specjalnie inaczej ale wystarczyła świadomość że przeniosłeś się w inne miejsce. Choć możliwe jest że w tej poprzedniej faktycznie kiepski klimat był ; )

Z osobistego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle że mój żołądek wysyła mi fałszywe sygnały gdy mam zmierzyć się z jakąś nową sytuacją w której ktoś może mnie oceniać. Ale odkąd jestem świadom że to tylko sygnały związane z tym iż krew z organów odpowiedzialnych za trawienie przepływ głównie do mięśni nie stanowi to dla mnie problemu.

A i Syku może nie zauważyłeś ale co niektórzy jednak cię tu wyśmiali może nie wprost ale jednak ; )
Dlatego jak już będziesz chciał o tym z kimś rozmawiać nie ważne gdzie to uważaj na słowa.
Mówiąc : Łapie mnie sraczka przed walką, treningiem --- wychodzisz na człowieka który sra ze strach.
Lepie powiedz już jak musisz : ---- ja to przed treningiem muszę skoczyć do kibla bo inaczej źle mi się ćwiczy, walczy. ; )
Nie brzmi to najlepiej ale i tak lepiej niż 1 wersja ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024