Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a ..ulica?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

na koniec, apcha w jaja, dollyo w kolano, ewentualnie element hosinsul - łokieć w ryja.


Trenowałeś z kontaktem, na oporującym przeciwniku? Jak nie, to zapomnij o stosowaniu na ulicy.
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Trenowałeś z kontaktem, na oporującym przeciwniku? Jak nie, to zapomnij o stosowaniu na ulicy.

Zapomnieć o czym konkretnie?
Heh... trenowałem (choć nie dobrowolnie) w full kontakcie, przeciwnik stawiał opór i - jak już napisałem - te techniki dają radę. Co do cytowanego przez ciebie fragmentu mojego posta: zwracaj uwagę na znaki interpunkcyjne - te kopnięcia nie są na koniec. Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale podstawa IMHO to jednak najpierw seria szlagów z pięści w twarz oponenta.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Kopałeś po kolanach, w jajka i dawałeś z łokcia w twarz? Kto na to poszedł?
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Kopałeś po kolanach, w jajka i dawałeś z łokcia w twarz? Kto na to poszedł?

Sytuacja 1:
gościu (dużo ode mnie wyższy) po wymianie na pieści kopnął mnie frontalnie w twarz, złapałem jego nogę (hehe, highkicki się nie nadają) i dollyo (wtedy nie wiedziałem że to się tak nazywa) na drugą. Złożył się.
KO
Sytuacja 2:
koks (dla równowagi mniej więcej mojego wzrostu), po sprzedaniu mi dwóch bomb (zaczęło szumieć) chwycił mnie za kurtkę chcąc obalić, na co (bliski kontakt) odwinąłem się łokciem z dołu. Okoliczność, że był pijany i cel stanowił dość statyczny nie zmienia faktu, że zadziałało. Puścił. To ja mu w ryja rączki - seria.
Nie było KO, ale odpuścił.
Uczciwie przyznam, że w jajka to faktycznie w realnej walce jeszcze nigdy. Jak się teraz zastanowiłem, to cos w tym jest - trafić może być trudno. Combat, a co ty proponujesz jako uzupełnienie rąk?
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Kopałeś po kolanach, w jajka i dawałeś z łokcia w twarz? Kto na to poszedł?


a Ty to robiłeś? ; )

U mnie na treningach nadżunde[jak sie pisze?:)] dollyo chagi to podstawa
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
zlotyelf - tylko dollyo, a low to dwie inne techniki i lowa trzeba sie jeszcze dlugo uczyc. A zreszta nevermind.

Z kopami na jaja i gryzieniem walczylem na kravce (wiele to kraverom nie dało). Z łokciami walczymy czasem w sekcji tajskiego (ochraniacze na łokciach, dawniej kaski) + walczyłem na zawodach MT. Kto robi w powietrze, w układach lub tylko ZAZNACZA techniki (ot Taekwon-do, Krav maga i parę innych) to niech zapomni o stosowaniu w walce...

Kopy w jajka i łokcie trenuję czasem - jajka z lekkim kontaktem, łokcie na rękawice.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Combat, a co ty proponujesz jako uzupełnienie rąk?


Nie rozumiem? Rąk?

- Broń np. teleskopa

A techniki trenować w kontakcie, na tarcze, packi, worki, rękawice, ochranicze etc.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Combat, piszesz tak jakby w TKD nie było tarcz, worków, pacek, rękawic i ochraniaczy.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
IRA co ty mowisz TKD i tarcze, worki, packi, rękawice i ochraniacze??? to przeciez chyba nie Taekwondo? :wink:
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
no bo w TKD kopie sie tylko wysoko w powietrze panowie co wy nie pamietacie co na treningach robicie? ; ))))))))))))))))))))))))
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Combat potrafi lepiej, tylko Combat umie walczyć. Combat wie, jak ja trenuję, Combat widział co potrafię, Combat zdaje sobie sprawę że nikogo nie trafiam swoimi ciosami. Dzięki Combatowi rozumiem, że tylko sobie wyobrażałem walenie w tarcze.
Sorki, pewnie się znasz (wnoszę po zawartości twojej stronki), ale nie przeginaj ze swoją wszechwiedzą.

Nie rozumiem? Rąk?

- Broń np. teleskopa

Idąc dalej tym tokiem myśli: lepszym motywem jest Glock, a jak chcesz w walce użyć ubu rąć to H&K MP5?
Chodziło mi o TECHNIKI RĘCZNE. Co twoim zdaniem można do ich dodać na naulicy?
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
W przedostatnim zdaniu "obu rąk" być powinno. Literówka.
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Taa Combat, jak ktoś trafi na combat bez podstaw ne stał nigdy na planszy, macie, ringu na pewno bedzie rewelacyjny :)
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
No widze dyskusja niesamowita :] No to może nic nowego nie napisze. Ale moim zdaniem Taekwon-Do jest efektywne na ulicy, dlaczego ? Gdyż ćwicząc trenujemy :
- refleks [ jakby koleś nas z nienacka chciał to szansa że uda nam się unik :P ]
- siła/wytrzymałość [ no jak nie uda nam się uniknąć strzała to zawsze szansa że wcale nie padniemy po jednym :] ]
- no i w końcu podstawowa SZYBKOŚĆ [ jeżeli udało nam się uniknąć strzała, albo dostaliśmy i jeszcze nie leżymy albo co lepiej obcykaliśmy sytuacje przed jakimkolwiek atakiem, to wtedy ....... Strzałka i tyle nas widzieli :]
No moim zdaniem długo było już na ten temat na forum, i najlepszym sposobem są szybkie nogi i omijanie miejsc dreso|oczywiście innych także|-zaczepnych. Bo co z tego że jednego położysz, drugiego powiedzmy z dollyo w kolano jak trzeci i czwarty stali za rogiem i właśnie zaczynają penetrować twój mózg ?? :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

No widze dyskusja niesamowita :] No to może nic nowego nie napisze. Ale moim zdaniem Taekwon-Do jest efektywne na ulicy, dlaczego ? Gdyż ćwicząc trenujemy :
- refleks [ jakby koleś nas z nienacka chciał to szansa że uda nam się unik :P ]
- siła/wytrzymałość [ no jak nie uda nam się uniknąć strzała to zawsze szansa że wcale nie padniemy po jednym :] ]
- no i w końcu podstawowa SZYBKOŚĆ [ jeżeli udało nam się uniknąć strzała, albo dostaliśmy i jeszcze nie leżymy albo co lepiej obcykaliśmy sytuacje przed jakimkolwiek atakiem, to wtedy ....... Strzałka i tyle nas widzieli :]
No moim zdaniem długo było już na ten temat na forum, i najlepszym sposobem są szybkie nogi i omijanie miejsc dreso|oczywiście innych także|-zaczepnych. Bo co z tego że jednego położysz, drugiego powiedzmy z dollyo w kolano jak trzeci i czwarty stali za rogiem i właśnie zaczynają penetrować twój mózg ?? :D

Pozdrawiam


hehehe niby takie troche smiechowe co napisal Endru_ ale co prawda to prawda :D my ostatnio jeszcze mamy na treningu motyw z "palcem w gorze" :) niezla wiksa jest taki symulator strzała w glowe:D
acha no i płęta calkowicie trafna - przy odrobinie szczescia dwoch kolesi to max co mozna rozlozyc(chyba ze mamy, co najmniej, gnata 9mm w kieszeni), i najleprzym sposobem na klopoty jest zapobieganie im :) choc czasem moze lekko ucierpiec nasza duma/ambicja/ego czy co tam jeszcze, to lepiej sobie darowac i nie pchac sie w niepotrzebne klopoty :) pamietam jak jakis czas temu znajomy mial taki przypadek... nie darowal sobie a że "ich" bylo kilku to zostal mu odcisk buta na twarzy :) tak elegancko od szczeki az ponad skron :) mozna bylo nawet odczytac jakiej firmy :twisted:
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

mozna bylo nawet odczytac jakiej firmy



to juz zawerza krag poszukiwanych dla zemsty :wink:
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Combat : A gdzie można Cię zobaczyć w akcji ? Na jakich zawodach będziesz w tym roku ? W których brałeś udział ?
  • 0

budo_wnuq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

czy taekwonod nadaje sie do walki ulicznej?


Absolutnie nie.

I tu sie chłopcze mylisz. BARDZZZOO sie mylisz. Jeśli umiesz techniki górne potrafisz kopnąc na twarz to kopniesz jednego w nos złamiesz mu ten nos i drugi juz nie podejdzie. Z doświadczenia to mówię widocznie ty tego doświadczenia NIE masz. pozdrawiam nie mogę pztrzec jakie bzdury wypisujesz chłopie
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Jeśli umiesz techniki górne potrafisz kopnąc na twarz to kopniesz jednego w nos złamiesz mu ten nos i drugi juz nie podejdzie. Z doświadczenia to mówię (...)


Mówisz o kopaniu na głowę na ulicy tzn. bez rozgrzewki, w normalnych spodniach i butach?

Czytałem że się duuużo rozciagasz, ale wiekszości to nie wyjdzie...

Pozdro!

Ps. napisz może wiecej o tych doświadczeniach...
  • 0

budo_wnuq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
no wiesz mi to nie sprawia problemu. czy jestem rozgrzan czy nie. jak sie duzo rozciągasz to sam wiesz jak to jest.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024