Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Greenbelt - po czlowieku odwolujacym sie do samurajow, honoru i przysiegi dojo spodziewalem sie wiecej pokory, szacunku i powagi.

Zawiodlem sie.


:oops:
pisalem troche w tym topicku prowokacyjnie, wilus Mnie rozszyfrowal, a tak najbardziej to Mnie trapi to rozbicie na wiele organizacji, tak jak to sie stalo z TKD, Shotokanem, a nawet Ttsunami ;-)
jak kogos urazilem to przepraszam :oops:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Nie przepraszaj - tylko TRENUJ. :wink:

Gdyby wszyscy karateka- bez wzgledu na organizacje - zaczeli cwiczyc i poszukiwac DROGI zamiast klocic sie bez konca... To by bylo piekne.

Zamiast wiec utyskiwac, ze karate jest podzielone, ze wszedzie tylko tandeta, forsa i polityka - zacznijmy OD SIEBIE. Od naszych dojo. Bo co prawda to ci wielcy zaczeli te klotnie, ale to MY podtrzymujemy atmosfere wzajemnej nieheci i uprzedzen. Owi wielcy kiedys odejda, i wtedy MY bedziemy musieli tworzyc swiat karate, to MY bedziemy uczyc mlodych czym jest "do". Zamiast sie klocic - zacznijmy szanowac ludzi noszacych inne kanji na bluzach i klaniajacych sie innym kancho.

Tak, wiem - jstem marzycielem idealista, ale tak wlasnie to widze :oops:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Nie przepraszaj - tylko TRENUJ. :wink:

Gdyby wszyscy karateka- bez wzgledu na organizacje - zaczeli cwiczyc i poszukiwac DROGI zamiast klocic sie bez konca... To by bylo piekne.

Zamiast wiec utyskiwac, ze karate jest podzielone, ze wszedzie tylko tandeta, forsa i polityka - zacznijmy OD SIEBIE. Od naszych dojo. Bo co prawda to ci wielcy zaczeli te klotnie, ale to MY podtrzymujemy atmosfere wzajemnej nieheci i uprzedzen. Owi wielcy kiedys odejda, i wtedy MY bedziemy musieli tworzyc swiat karate, to MY bedziemy uczyc mlodych czym jest "do". Zamiast sie klocic - zacznijmy szanowac ludzi noszacych inne kanji na bluzach i klaniajacych sie innym kancho.

Tak, wiem - jstem marzycielem idealista, ale tak wlasnie to widze :oops:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
rozjasni co masz na mysli karate sałebej jakości i przez gogo podawane? 8)
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

rozjasni co masz na mysli karate sałebej jakości i przez gogo podawane? 8)



:oops:
porownaj sobie brownbelt od mackarate amerykanskiego ojamasa, ktore kolesie dostaja po 4 latach cwiczej, a brownbelt ostawany od Drawniaka po 15 latach cwiczen........ :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Wiesz, w ten sposób możemy dojść do skrajności - załóżmy, że pojawi się na przykład takie karate, w którym brązowy pas będzie się uzyskiwało po 25 latach ćwiczeń. Czy to znaczy, że kyokushin w wydaniu A. Drewniaka będzie przy nim słabej jakości??

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
bez apelacyjnie a co do mackarate to podziwaim tych ludzi ,że pomimo świetlistej kariery mogli powiedzić dość widząc ten cyrk rozdawania danów za kasę i mili na tyle jaja ,że chcieli cos zminic w swoim karate zaczynając wszytko od nowa.

Inni tylko stękaja narzekaja obgaduja i nic nie umieja zrobić z polityka panów :( D D :(
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Wiesz, w ten sposób możemy dojść do skrajności - załóżmy, że pojawi się na przykład takie karate, w którym brązowy pas będzie się uzyskiwało po 25 latach ćwiczeń. Czy to znaczy, że kyokushin w wydaniu A. Drewniaka będzie przy nim słabej jakości??

Gizmo



:P no wlascwie to macie racje, idziesz do mackarate placisz za egzamin to i wymagasz zeby zdac, powinni to nazywac droga poznania wartosci pieniadze, a nie drogo karate-do :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
A odpowiedzieć na pytanie możesz?

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Wiesz, w ten sposób możemy dojść do skrajności - załóżmy, że pojawi się na przykład takie karate, w którym brązowy pas będzie się uzyskiwało po 25 latach ćwiczeń. Czy to znaczy, że kyokushin w wydaniu A. Drewniaka będzie przy nim słabej jakości??

Gizmo



:P no wlascwie to macie racje, idziesz do mackarate placisz za egzamin to i wymagasz zeby zdac, powinni to nazywac droga poznania wartosci pieniadze, a nie drogo karate-do :)


Taki tekst możesz adresowac do kolegów z Kremerowskiej i Nowej Huty panie :) :) :) , gdzie kult pieniądza w karate opanowali do perfekcji.

A pytanie z innej beczki jak jest z tymi certyfikatami na 1 i 2 kyu z Japonii ? za wielkie pieniądze .

Ps. Odpowiadaj na pytanie bi Gizmo pyta a ja juz zadaje drugie 8) , jak tak dalej będzie to sie chłopie zamotasza :wink:
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Wiesz, w ten sposób możemy dojść do skrajności - załóżmy, że pojawi się na przykład takie karate, w którym brązowy pas będzie się uzyskiwało po 25 latach ćwiczeń. Czy to znaczy, że kyokushin w wydaniu A. Drewniaka będzie przy nim słabej jakości??

Gizmo


no oczywiscie ze mozemy dojsc do skrajnosci, tak jak ESKK wysyla kursy TKD, nie wiem czy tam sie zdaje na czarny pas, po miesiacu, czy po trzech, pewnikiem jak wykupisz caly kurs od razu to dostaniesz cerfyfikat na blackbelta, kiedys w karate byl bialy i brazowy pas, na oznaczenie zaawansowanego karateki, takiego po 25 latach treningu, osobiscie cwicze kungfu i tam nikt nie nosi zadnych pasow, nie ma egzaminow, a lejemy sie w kaskach na glowie i worki tez mamy, zebyscie nie mysleli ze tylko macham kijem badz szabelka formy, dwa razy do roku przyjezdza zagraniczny sifu i cwiczymy z nim, ale o pasach nikt nie wspomina, chyba w tym temacie sie juz dosc wypowiedzialem Gizmo ? :P
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
A pytanie z innej beczki jak jest z tymi certyfikatami na 1 i 2 kyu z Japonii ? za wielkie pieniądze .

Ps. Odpowiadaj na pytanie bi Gizmo pyta a ja juz zadaje drugie 8) , jak tak dalej będzie to sie chłopie zamotasza :wink: [/quote]

--------------
:twisted: musza sie te certyfikaty odlezec jak dobre wino :D
zamotam ? to jakas nowa forma z mackarate ? :P
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
[quote name="budo_greenbelt"]A pytanie z innej beczki jak jest z tymi certyfikatami na 1 i 2 kyu z Japonii ? za wielkie pieniądze .

Ps. Odpowiadaj na pytanie bi Gizmo pyta a ja juz zadaje drugie 8) , jak tak dalej będzie to sie chłopie zamotasza :wink: [/quote]

--------------
:twisted: musza sie te certyfikaty odlezec jak dobre wino :D
zamotam ? to jakas nowa forma z mackarate ? :P [/quote]

Wszystko w porządku bo umnie................
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Greenbelt: to może inaczej, bo jak widzę, nadajemy na różnych falach.

Czy miernikiem jakości danego stylu jest tylko to, po ilu latach uzyskuje się w nim brązowy czy czarny pas? I nie, nie mówię tu o skrajnościach typu korespondencyjne kursy sztuk walki, czarny pas w dwa lata czy też trzymanie ludzi latami na brązowym pasie (bo to dla mnie też skrajność).

Na marginesie - znam człowieka, który po 10 latach trenowania ma 1 stopień uczniowski i o danie nawet nie myśli, i nie sądzę, że musi to być koniecznie lepszy 1 stopień uczniowski od kogoś, kto np zdobył np. po 7 latach pierwszego dana. Przykład nie z kyokushin, ale chodzi mi o zasadę.

Liczyłbym na jakąś konkretną, popartą argumentami odpowiedź, a nie kolejną historyjkę z bieżącego trenowania kyokushin, kung fu czy czegoś tam. Chyba, że prawdziwe są moje podejrzenia, że w tym topiku zwyczajnie i po prostu trollujesz.

Gizmo
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Ci panowie , bedacy w International Committee Members IKO Matsui zrobili shodan w 3 lata :

Dołączona grafika
Yuzo Goda

Dołączona grafika
Bobby Low

Dołączona grafika
Peter Choong

Dołączona grafika
Loek Hollander

Dołączona grafika
Seiji Isobe

Natomiast ten pan zrobił blackbelta w 1 rok :
Dołączona grafika


Ma to jakies znaczenie jakim sie jest Karateka, kiedy i po ilu latach sie zrobi czarny pas? czy w ogole dany pas ma odzwierciedlenie jakim sie jest karateka?

Widzieliscie kiedykolwiek tych shihanow, oprocz Matsuiego, na macie ? podczas zawodow?czy po ich stopniach mozna powiedziec, ze sa dobrzy w kumite?

Wg mnie nie trzeba miec wysokiego stopnia w danej Sztuce Walki, aby byc dobrym Karateka.Wszystko zalezy od tego jak sie trenuje i jakie sie ma podejscie do tego co sie robi, a to czy masz 1 dan czy nie, to juz drugorzedna sprawa. Wazne jest aby byc uczciwym wobec siebie .
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Gizmo miernikiem wszystkiego jest wlasna satysfakcja.
Maniak nie kazdy musi byc dobry w kumite, aby byl dobrym karateka.

Z pasami to chodzilo o to, ze w mackarate mnoza sie stopnie za przyzwoita kaske, nie powodzi Ci sie u Drewniaka idz na mackarate na poczatek stopien wyzej , za 3 msc kolejny stopien i tak dalej.....
Swoja droga pamietam jak na poczatku lat 90 moj trener kk, chlopak z 3 kyu ( po odejsciu prowadzacego z 1danem na emeryture) zdal na 2 kyu. Niestety nie zdal w Krakowie, tylko w Bielsku-Bialej, bo tam sie uczyl czy byl w wojsku nie pamietam i z Zuziakiem sie znal. Oj jak sie Drewniak wkurzyl, nie uznal mu tego paska, kazal sciagac, jaja jak berety, a co najgorsze inne brazowe pasy z osierodkow sasiednich (a bylo to podczas egzaminow) tez fokaly na niego, no i chlopak zalozyl greenbelta, pozniej u nas na smieciach nosil brazowy pasek, ale pielgrzymowal do Krakowa, aby powtorzyc egzamin. Chyba sie wkurzyl bo na nastepny egzamin cala sekcja pojechala do Bielska, a to jak Drewniak sie dowiedzial to sie zrobil zielony. No ale nastapil rozejm i wrocilismy egzaminowac sie do Drewniaka. Ale koles nie przeszedl do mackarate, po latach jak tu inni, tylko wciaz robi kk i ma wyzszy stopien niz 1 dan, ale nie powiem ktory, zeby zachowac nutke tajemniczosci. 8) Nie zapomnial przysiegi Dojo.
A swoja drogo czy ktos pamieta senseia Maruniak z Raciborza ??? 8)
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Uwazasz ze wszyscy przechodza do innych styli zeby miec wyzsze paski lub wiecej kasy? No coz mowi sie ze czlowiek ocenia wszystkich swoja miarą..

Ale jesli tak to 'zdrajcami przysiegi dojo' nazywasz nie tylko mnie i innych ktorzy zmienili organizacje ale tez np. Sosai Oyame, Ashihare, Soeno itd. Hmm wyglada na to ze swiat jest pelen zdrajcow...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

A swoja drogo czy ktos pamieta senseia Maruniak z Raciborza ??? 8)


Ja pamiętam. Zdawałem u niego parę stopni i bywałem na jego obozach w Miliczu koło Wrocławia. Może się znamy ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
greenbelt

Ale pozorujesz juz sam nie wiesz kim chcesz być na tym forum próbując lawirowac między KK , a kung-fu - ale kogos mi przypominasz-hehhe

rozwń swoja mysl dotycząca mackarate ???

Swoja historia potwierdzasz pewne fakty.ja pamiętam jak taki jeden o imieniu Wiesiu , który trenował KK i miał 6 kyu pojechał nagle do Nowej Huty i dostał 1 kyu tylko dlatego,ze był mocny w gebie i politycznie obiecywał swtorzenie nowego ośrodka panu Janowi- na szczeście nastapiła juz tam samozagłada jak wszedzie ,gdzie tacy szaleńcy trafiali się panu jankowi, któy ich cały czas nadal promuje-hehehehhe :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Maniak nie kazdy musi byc dobry w kumite, aby byl dobrym karateka.


Przeciez własnie o tym napisałem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024