Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Maniak nie kazdy musi byc dobry w kumite, aby byl dobrym karateka.


Przeciez własnie o tym napisałem...


widze maniak ,że z gościem cos cieżko :P
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


A swoja drogo czy ktos pamieta senseia Maruniak z Raciborza ??? 8)


Ja pamiętam. Zdawałem u niego parę stopni i bywałem na jego obozach w Miliczu koło Wrocławia. Może się znamy ?


popatrz sie na swoj pikiereszowany usmiech i sobie przypomnij kto ci jape sklepal ;-)
a tak powaznie to co sie dzieje z Maruniakiem, to byl fighter i mistrz co sie zowie, nie taki jak dzisiejsci mackaratecy od robienia szmalu
:lol:
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

greenbelt
Swoja historia potwierdzasz pewne fakty.ja pamiętam jak taki jeden o imieniu Wiesiu , który trenował KK i miał 6 kyu pojechał nagle do Nowej Huty i dostał 1 kyu tylko dlatego,ze był mocny w gebie i politycznie obiecywał swtorzenie nowego ośrodka panu Janowi- na szczeście nastapiła juz tam samozagłada jak wszedzie ,gdzie tacy szaleńcy trafiali się panu jankowi, któy ich cały czas nadal promuje-hehehehhe :)


no bravo i sam sobie odpowiadasz :P
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

greenbelt
Swoja historia potwierdzasz pewne fakty.ja pamiętam jak taki jeden o imieniu Wiesiu , który trenował KK i miał 6 kyu pojechał nagle do Nowej Huty i dostał 1 kyu tylko dlatego,ze był mocny w gebie i politycznie obiecywał swtorzenie nowego ośrodka panu Janowi- na szczeście nastapiła juz tam samozagłada jak wszedzie ,gdzie tacy szaleńcy trafiali się panu jankowi, któy ich cały czas nadal promuje-hehehehhe :)


no bravo i sam sobie odpowiadasz :P


Nie daje przykład z życia wzięty to samo dot. kremerowskiej :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Swoja droga pamietam jak na poczatku lat 90 moj trener kk, chlopak z 3 kyu ( po odejsciu prowadzacego z 1danem na emeryture) zdal na 2 kyu. Niestety nie zdal w Krakowie, tylko w Bielsku-Bialej, bo tam sie uczyl czy byl w wojsku nie pamietam i z Zuziakiem sie znal. Oj jak sie Drewniak wkurzyl, nie uznal mu tego paska, kazal sciagac, jaja jak berety, a co najgorsze inne brazowe pasy z osierodkow sasiednich (a bylo to podczas egzaminow) tez fokaly na niego, no i chlopak zalozyl greenbelta, pozniej u nas na smieciach nosil brazowy pasek, ale pielgrzymowal do Krakowa, aby powtorzyc egzamin. Chyba sie wkurzyl bo na nastepny egzamin cala sekcja pojechala do Bielska, a to jak Drewniak sie dowiedzial to sie zrobil zielony. No ale nastapil rozejm i wrocilismy egzaminowac sie do Drewniaka. Ale koles nie przeszedl do mackarate, po latach jak tu inni, tylko wciaz robi kk i ma wyzszy stopien niz 1 dan, ale nie powiem ktory, zeby zachowac nutke tajemniczosci. Nie zapomnial przysiegi Dojo.

Coz... niektorzy po prostu mja odwage powiedziec "dosc", i nie maja ochoty znosic fanaberii monopolistow.
Greenbelt - z karateka1 dobraliscie sie po prostu idealnie. Jesli w IKO jest wiecej ludzi o podobnym do waszego rysie psyhologiczno-szowinistycznym to nie dziwie sie, ze coraz wiecej ludzi opuszcza ta organizacje.
Najsmieszniejsze zas jest to, ze przy calym waszym narzekaniu na "organizacyjny beton", "nieliczenie sie z czlowiekiem", "brak szacunku" itp. ton waszych wypowiedzi dowodzi, ze oszczedzono wam doswiadczen zwiazanych z wychowawczym aspektem karate.
Az zalosc bierze... szkoda, po prostu szkoda...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Kirin
drogo kolego wiem ,że jestes pod wrażeniem przyszłego egzaminu heheheh ale powiedz kto odszedł bo nie kumam -hehehehehe .

Ludzie zmieniaj organizacje ale nie styl w przeciwieństwie do odpadów nie mogącyhc nawet zdac na 5 kyu przy Kremerowskiej.

Kirin
studiujesz psychiatrie czy doświdczenia z własne choroby :)

Ps. Brakowało mi ciebie na forum pozdrawiam :) :P :!: :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
KIRIN - mała prosba jako posiadac stopnia mistrzowskiego u pana Dyducha napisz nam ile wynoszą wszelkie koszty związane z egzaminem na 1,2,3,4 8) dan?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
a karateka1 czasami do k-kan nie należy?
(chociaż sam kiedyś myślałem ze do IKO1)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Moje Iko jest wieczne 8)
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Swoja droga pamietam jak na poczatku lat 90 moj

Coz... niektorzy po prostu mja odwage powiedziec "dosc", i nie maja ochoty znosic fanaberii monopolistow.
Greenbelt - z karateka1 dobraliscie sie po prostu idealnie. Jesli w IKO jest wiecej ludzi o podobnym do waszego rysie psyhologiczno-szowinistycznym to nie dziwie sie, ze coraz wiecej ludzi opuszcza ta organizacje.
Najsmieszniejsze zas jest to, ze przy calym waszym narzekaniu na "organizacyjny beton", "nieliczenie sie z czlowiekiem", "brak szacunku" itp. ton waszych wypowiedzi dowodzi, ze oszczedzono wam doswiadczen zwiazanych z wychowawczym aspektem karate.
Az zalosc bierze... szkoda, po prostu szkoda...


:twisted: dosyc nie dosyc, ale jak masz za sobo kilkanascie lat treningu, kolo 30 lat i chcesz kopac kyoku to nie pojdziesz do J.B. na master karate, bo tam grupa zaawansowana to lepki 15-17 letnie noszace brazowe paski, ktorych skopieszw w piec minut i co dalej ?
jak chcesz znalesc partnerow do kyoku w Krakowie do idziesz albo na Studencka, albo na Kremerowsko i kopiesz sie z rownymi sobie, a nie meczysz sie z dzieciakami w master karate. Swoja drogo to fenomem z tym master karate. Panowie B&B robie kyouku na jednej z dzielnic noszac 3dany, a Drewniak sie do nich i ich ludzi nie dopiepsza, chyba maja jakis rozejm, cicho umowe, ze na tej dzielnicy oni robia kyoka i tyle 8O
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Zawsze tak bylo w kraku ze sie dzielili dzielnicami i sobie nie wchodzili w droge. Nie wiem jak teraz ale z tego co widze to oyama nie wchodzi na teren kk i odwrotnie uklady ukladziki :!:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
greenbelt

Ale kombinujesz jak koń pod górkę - heheheheheheheheee zdecyduje się czy jesteś olamasem czy KK!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

CO DO Kremerowskiej TO LUZIK , a napisz jak jest w dojo na Hucie?
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
OSU!!!!!!
Człowiek nie włącza komputera przez kilka dni i proszę - jakie zmiany :D
Szanowni Panowie - odbiegliśmy od tematu i to szalenie choć w tym punkcie którym jesteśmy chyba należało by napisać temat Kyokushin vs kyokushin - sytuacja w kraju lub może piekniej - "Dziwne losy Kyokushin w kraju nad Wisłą" lub coś w temacie sensacyjnym albo może bardziej naukowym............ no nie wiem.

Wrócę do pewnych kwesti poruszanych w tym temacie - mianowicie mowa była o pieniądzach za egzamin. Myślę, że w każdej organizacji - zwłaszcza w Polsce - jest to praktykowane. Na stronie internetowej Kan przedstawiny jest regulamnin stopni uczniowskich i mistrzowskich oraz egzaminatorów. Nikt nie chce w tej organizacji ukrywać w jaki sposób to się odbywa - bo niby dlaczego? Opłata egzaminacyjna w IKO też składa sie z pewnych części - nie wszystko idzie do Krakowskiego klubu -no chyba, że ktoś chce by wszystko. Jak to jest w innych organizacjach nie wiem - jeżeli możecie to napiszcie.
W regulaminie Kan określono to wyraźnie - i chyba jest to jasne dla wszystkich. Dodam, że podobnego regulaminu nigdy nie widziałem w IKO albo innych organizacjach. Dlaczego tego nikt nie przedstawia - można by sie domyślać ale czy warto?? Jeżeli kogoś to razi w jaki sposób to jest robione - no to trudno - czasami brak wiedzy może jest wygodniejszy. Podobnie sie tyczy pozostałych regulaminów zawartych na stronie. Zdaję sobie sprawę, że w pewnych punktach czy kwestiach te regulaminy mogą być niedoskonałe - (ale właściwie żadny regulamin taki nie jest) - każdy przedstawiciel kan może mieć wpływ na ich wygląd.
Czytałem regulaminy sportowe judo, TKD - dostępne na stronach ale innych organizacji nie znalazłem - jeżeli macie informacje gdzie ich szukać - to prosze o linki.
Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
dobra ale to i tak szara strefa wplywow, chocbys naladniejszy regulamin umiescil w inecie, ludzie egzaminuja 50 osob, a wpisuja 10 i podatek od 10 placa 8O
czy master karate jest w kan ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

dobra ale to i tak szara strefa wplywow, chocbys naladniejszy regulamin umiescil w inecie, ludzie egzaminuja 50 osob, a wpisuja 10 i podatek od 10 placa 8O
czy master karate jest w kan ?


No chyba Ty takie rzeczy stojusze ,gdyż inni nie maja takiej potrzeby ,a niby skąd mieli by mieć certyfikaty jak nie zapłąca składki ?

A co do tego klubu z Krakowa to napisz no dlaczego on Ci tak w poprzek gardała staje ?
Odpowiedz na swoje pytanie znajedziesz na ich stronie internetowej- Wilus ją juz podał :wink:
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

dobra ale to i tak szara strefa
A co do tego klubu z Krakowa to napisz no dlaczego on Ci tak w poprzek gardała staje ?
Odpowiedz na swoje pytanie znajedziesz na ich stronie internetowej- Wilus ją juz podał :wink:


no nie ma ich w zrzeszonych klubach, moze naleza do jakiegos IKO 2000, zwanego IKO MILENIUM :lol:

CYTAT ZE STRONY KAN
Udział Karate Kyokushin w Turnieju Wymiany Kulturowej Sansho .....
...... zawodnicy Kyokushin przegrali swoje walki i mimo ich odwagi pokonani 5-0.

Teraz moze zrozumiesz dlaczego zgolilem glowe i zaczelem w pokorze uczyc sie kung-fu (nie napisze jaki styl). Tu dominuje inne podejscie.
My nie kopiemy godzinami technike ustawieni w rzedy, tylko cwiczymy jak do przeciwnika sie przykleic. Zawsze bylem sceptyczny co do kf, ale jak trafilem na prawdziwego sifu, zobaczylem jego mistrza z zachodu i mialem okazji pocwiczyc, uznalem ze takiego mistrzostwa w prowadzeniu przeciwnika w walce na kk sie nigdy nie naucze, tutaj tylko oklep pod zawody moge wycwiczyc, albo jakies piekne kata, co w street fighting do niczego sie nie przyda, chyba ze kibole z Cracowi beda chcieli zobaczyc troche baletu. 8O
:evil:
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

...... zawodnicy Kyokushin przegrali swoje walki i mimo ich odwagi pokonani 5-0.

Jest juz na ten temat topic. Nie przegrywa ten co nie walczy. I nie wiem dlaczego akurat ma to swiadczyc o slabosci ORGANIZACJI kk-kan. Ale idac tym tropem to widzialem tez kilka walk kk vs. kf w ktorych ci drudzy zbierali takie baty ze az wstyd bylo patrzec. I co? Nadal chcesz trenowac kung fu? :wink:

My nie kopiemy godzinami technike ustawieni w rzedy, tylko cwiczymy jak do przeciwnika sie przykleic.
(...) tutaj tylko oklep pod zawody moge wycwiczyc, albo jakies piekne kata

No i wlasnie! Przeciez wlasnie o tym pisalem ze kk-kan dopuszcza walke w zwarciu i na ziemi, ze jest bunkai itp a Ty mi tu udowadniales ze to zle i wogole schizma jakas. A teraz sam sie tym zachwycasz? Coś kręcisz.. :?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
greenbelt

Jestes super prowokatorem , czy tej sztuki nie uczyłes sie jeszcze za czasów komuny w szeregavch ZSMP ?

Twoja wjna patyzncka i podstępne ukrywanie sie za KF nic nie da.

Na przyklejanie sie do przeciwnika najlepsze jest sSUPER GLUE-polecam :)

Mam nadziej,że niebawem panowie B&B przyjmą od Ciebie wszystkich mądrzejszych ludzi.

Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Hmmmmm dawno już tu nie zaglądałem, ale widze ,że rozmowy w toku :D
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
[/quote]
Jest juz na ten temat topic. Nie przegrywa ten co nie walczy. I nie wiem dlaczego akurat ma to swiadczyc o slabosci ORGANIZACJI kk-kan. Ale idac tym tropem to widzialem tez kilka walk kk vs. kf w ktorych ci drudzy zbierali takie baty ze az wstyd bylo patrzec. I co? Nadal chcesz trenowac kung fu? :wink:
[/quote]

Ja cwicze kf ! :) w przeciwnosci do kk ktory jest stylem ataku, moj styl skupia sie na wytroceniu przeciwnika, przyklejeniu sie do niego i dobrej pracy nog, o wiele to skuteczniejsze, niz oklep po bicepsach



[/quote]

No i wlasnie! Przeciez wlasnie o tym pisalem ze kk-kan dopuszcza walke w zwarciu i na ziemi, ze jest bunkai itp a Ty mi tu udowadniales ze to zle i wogole schizma jakas. A teraz sam sie tym zachwycasz? Coś kręcisz.. :? [/quote]

ja tam w zwarciu nie chce walczyc, a na bunkai to chyba na zloty latacie :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024