Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze stopnie i style :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Moim zdaniem egzaminowanie ludzi raz w roku to lekka przesada. Nie można uczniów zbyt długo trzymać na jednym stopniu bądz chamować. Powinni się rozwijać. A jak niby mają się rozwijać jeżeli bez zdanego egzaminu nie można iść do przodu... :?: :?: :?:


Ninja nikt nie mowi o chamowaniu i zatrzymywaniu ludzi... tak było kiedys w naszym kraju , ze w Kyokushin czarny pas był tylko dla wybranych.
Teraz jest odwrotnie bo jest w czym wybierac, jezeli chodzi o to u kogo mozesz zdawac i od kogo mozesz sie uczyc.

Nie moze byc tez tak, ze gosc po 2 latach bedzie biegał z brazowym paskiem , a za kolejne 6 miesciey skoczy na sho dan. W Kyokushin sa okreslone wymogi czasowe i wg nich to sie wszystko obraca na drodze do sho dan.

Ja uwazam, ze egzaminy co rok na wyzsze stopnie sa jak najbardziej ok, cos musi przeciez soba reprezentowac jako Karateka zdobywajac kolejny stopien."Szybkie stopnie" psuja ludzi ...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Z drugiej strony wymagania czasowe musza elastyczne. W koncy nie powinny byc takie same dla tych co trenuja 3 lata 2 razy w tygodniu i dla tych co trenuja 3 lata 5 razy w tygodniu...
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

A jak niby mają się rozwijać jeżeli bez zdanego egzaminu nie można iść do przodu... :?: :?: :?:


Dlaczego niby nie można? Znam ludzi, którzy nie chcą zdawać na wyższe stopnie bo nie jest im to do szczęścia potrzebne, a rozwijają się cały czas.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Dlaczego niby nie można? Znam ludzi, którzy nie chcą zdawać na wyższe stopnie bo nie jest im to do szczęścia potrzebne, a rozwijają się cały czas.


Chlopaki przestanmy sie oszukiwac, mowie to chyba poraz kolejny: Kto mysli powaznie o karate, musi zdawac ezgzaminy i sie rozwijac, ja nie widze innej ewentualnosci, chyba ze ktos cwiczy rekracyjnie.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Dlaczego niby nie można? Znam ludzi, którzy nie chcą zdawać na wyższe stopnie bo nie jest im to do szczęścia potrzebne, a rozwijają się cały czas.


Chlopaki przestanmy sie oszukiwac, mowie to chyba poraz kolejny: Kto mysli powaznie o karate, musi zdawac ezgzaminy i sie rozwijac, ja nie widze innej ewentualnosci, chyba ze ktos cwiczy rekracyjnie.


A ja uważam, że można myśleć poważnie o karate i egzaminów nie zdawać.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Ja nie wiem jak jest na kyokushinkai na seminariach np. ale u nas dzieli się uczestników na grupy i taka osoba która ma np żółty pas, bedzie ćwiczyła z innymi osobami z żółtymi pasami ( niezależnie od tego czy ćwiczy 2 czy 10 lat :) i niezależnie od tego co potrafi). Tak więc jeżeli się chce iść do przodu to niestety trzeba zdawać... :)
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Druid...

A ja jestem ciekaw który trener cię nauczy zaawansowanych technik, jeżeli nie będziesz zdwawał na kolejne stopnie. Nie wiem czy wiesz ale grupy dzielą się na bardziej zaawansowane i mniej. I jak ty sobie to wyobrażasz, że taka osoba np. z żółtym pasem przejdzie nagle do grupy z brązowymi ?(nawet jeżeli ma podobne umiejętności). Ja z czymś takim się nie spotkałem. I wydaje mi się, że w większości klubów te wymogi są podobne.
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Nie wiem jak jest w karate Gosoku ani innym, wiem jak jest u znajomego na Tkd... I na prawde tam taki żółty pas może(za pozwoleniem trenera) ćwiczyć z brązowymi etc. to zalezy od trenera...
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
No to ci od razu mówię, że w gosoku raczej na to pozwolenia żółty pas nie uzyska :) . A co do zdawania to zgodzę się, że jest to rozwijające w ten sposób, że awansujesz do kolejnej grupy i ćwiczysz na wyższym poziomie, ale u nas na przykład jest grupa zaawansowana, w której ćwiczą wszyscy od 3 kyu w górę. W związku z tym pytam - po co zdawać wyżej niż 3 kyu? Grupa i tak zostanie ta sama, a wątpię żeby brak egzaminów od tej pory miał wpływ na zahamowanie w rozwoju karate.
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

(...)W związku z tym pytam - po co zdawać wyżej niż 3 kyu? Grupa i tak zostanie ta sama, a wątpię żeby brak egzaminów od tej pory miał wpływ na zahamowanie w rozwoju karate.


Ja mysle, zeby zdawac dla samego siebie. Zobaczyc, czy to czego sie nauczylem wystarcza do tego, aby zdac egzamin na kolejny stopien. Jesli sie natomiast nie udalo zdac wyzej, to warto sie zastanowic dlaczego tak sie stalo, aby nastepnym razem tego bledu nie popelnic.

Najwazniejsze w karate, aby nie stac w miejscu tylko sie coraz to bardziej rozwijac.... swoja droga nie byloby Ci lepiej cwiczyc z trzecim danem, podczas gdy Twoi koledzy maja dopiero stopnie uczniowskie?

OSU!
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Oczywiście, że nie - byłoby mi głupio i wstyd, bo znam kilka osób, które są niższe stopniem a są DUŻO lepsze i dlatego uważam, że egzaminy w pewnym momencie nie są już potrzebne do dalszego rozwoju.
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
No to mamy troche odmienne zdanie, ale to jest najwspanialsze w tego typu forach. :)

Ja mysle jednak, ze powinno sie egzaminami rozwijac dalej....... moim zdaniem sa one potrzebne do sprawdzenia samego siebie, tak samo jak zawody.

Egzaminy, zawody - to dwa elementy, dzieki ktorym mozna sie sprawdzic, czy umiemy juz duzo, czy jednak nalezy nad czyms jeszcze popracowac. Dlatego sa one potrzebne do prawidlowego rozwoju.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

A ja uważam, że można myśleć poważnie o karate i egzaminów nie zdawać.


Jak najbardziej sie zgadzam.
Ale probem pojawia sie w przypadku wyjazdow na zgrupowania iedy jestes dokoptowany do grupy np. poczatkujacej a spokojnie moglbys byc w zaawansowanej.

Kolejna sprawa to sytuacja w ktorej dojdziesz do wniosku ze chcialbys prowadzic wlasna sekcje lub tez podniesc kwalifiacje (instruktor/trener/egzaminator) - brak odpowiedniego stopnia niestety Cie dyskwalifikuje mimo iz poziom tehniczny bylby bardzo wysoki.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Egzaminy są jak najbardziej potrzebne. Już tu ktoś to powiedział, że sprawdzasz się sam przed sobą. Jednak uważam, że nie mozna mówić, że egzaminy raz w roku to hamowanie rozwoju. W końcu nie ćwiczysz dla stopni i dla egzaminu ( jeżeli tak jest, to raczej jest to zła motywacja ). Ćwiczysz dla siebie i po to żeby się doskonalić i nauczyć czegoś. Nie widzę też niczego złego, że niski stopień ćwiczy z brązowym paskiem. Taki " młody" może się przez to wiele nauczyć w trakcie takiego treningu a z kolei "starszy" może na bieżąco wiele skorygować w błędach kolegi z niższym stopniem ( oczywiście pod warunkiem, że nie będzie udowadniał jaki to jest najlepszy z najlepszych :wink: ).
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)


A ja uważam, że można myśleć poważnie o karate i egzaminów nie zdawać.


Jak najbardziej sie zgadzam.
Ale probem pojawia sie w przypadku wyjazdow na zgrupowania iedy jestes dokoptowany do grupy np. poczatkujacej a spokojnie moglbys byc w zaawansowanej.

Kolejna sprawa to sytuacja w ktorej dojdziesz do wniosku ze chcialbys prowadzic wlasna sekcje lub tez podniesc kwalifiacje (instruktor/trener/egzaminator) - brak odpowiedniego stopnia niestety Cie dyskwalifikuje mimo iz poziom tehniczny bylby bardzo wysoki.


Ja się zgadzam w 100% z Washim, co prawda jestem troche z innej bajki, ale uważam że stopnie w sztukach walki to pomyłka, tylko się kase traci, w sumie gdybym nie miał aspiracji by zostać kiedyś instruktorem i mieć własną sekcje, w ogóle bym olał egzaminy..
  • 0

budo_jakub romanowski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
2 Dan Wadoryu Karate
pozdrawiam
  • 0

budo_mika'
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
6 kyu karate tradycyjne-shotokan :)
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

kyokushin karate 7 kyu(za ok tydzień jest egzamin także mam nadzieje zdać na 6). Trenuje w klubie karate Tarnowskie Góry



No zapomnialem sie pochwalic że zdałem na te 6 kyu :) :)
  • 0

budo_scoot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Judo 5 Kyu
Karate Oyama 4 Kyu
Karate Kyokushin 4 Kyu
  • 0

budo_shoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Karate shotokan 3kyu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024