Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze stopnie i style :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

budo_radek k
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
hahahhahahahha witam zielone pasy.... Ludzie co tu sie dzieje...kk de best......to jak ojca uczyc bzykania hahhah kk a karate z okinawy ...to jak porownanie deski z budowy do makiwary ..nie moge wylączam to nie moge czytac.
  • 0

budo_oyamakaratemaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
zazdrość ludzka rzecz !!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

zazdrość ludzka rzecz !!


no comment 8)

Prosze nie pisz wiecej juz na ten temat, bo robisz z siebie posmiewisko.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
"nie dokarmiać trolli" nie mogaaa umieram
stary ćwiczysz 3 lata wiec widze ze jesteś naszym nowym bogiem..
panowie stawiamy ołtarzyki i palimy kadzidełka :)

ja proponuje zablokowac im możliwośc pisania na jakies 3 tygodnie moze ochłoną i czegos sie nauczą

A jakbyście nie zrozumieli (panowie karmiący trolle):
Piszą tu ludzie którzy siedzą w tym sporcie dłużej niż ty żyjecie wiec nie kłućcie sie że wiecie więcej... pozatym nabijacie się ze styli tradycyjnych a cwiczyliscie je? tak z 5 mozę 6 lat? zeby być takimi znawcami...

4 kyu i bycie trenerem? hmmm u nas pare osób z 4 kyu prowadzi treningi ale dla małych dzieciaków i i tak pod nadzorem osób starszych (1-2 kyu lub jakiegoś czarnego paska)
  • 0

budo_oyamakaratemaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Kto by tracił czas na te tradycyjne bzdury..... :D W Oyama jest wszystko czego potrzeba.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Nie wiem czemu, ale mam takie DZIWNE przeczucie, że KK_de_best i oyamakaratemaster to jedna i ta sama osoba, po prostu jakiś troll, który wpadł, żeby zrobić tutaj rozwałkę, a wy się dajecie. No, ale to tylko takie przeczucie :> Any moderators nearby?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
sam trenuje Oyama Karate ale powiem ci cos : PIEPRZYSZ GŁUPOTY!!
ja sie tu staram jak moge polepszyc wizerunek oyama na 4um a tu taki debil wszystko psuje...
stary powalcz sobie z kimś z bjj/judo/mt/vt/bosku/kick-boxingu jak juz to zrobisz to wpadnij i napisz jak było...

ja trenuje Oyama bo najbardziej mi sie podoba, bo podobają mi się elementy treningu (kata/kobudo/kumite/kihon) ale wiem tez ze nie jest najlepsze i że nie ma tam wszystkiego... miałem okazje trenować różne MA i sparować z różnymi ludźmi i wiem co mówie...

(nadal apeluje o bloka dla tego pana - chociaż żeby nie mógł pisac!!)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

prosze:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dzięki. ech... po trzy pagpny na jednym kolorze :? ale muszą zbijać kasiorę ci instruktorzy na egzaminach.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Ja trenuje siebie i innych :D Mam zielony pas w kk i oyama i jestem instruktorem


Zielony pas, czyli 4 kyu????Jak ty mozesz byc instruktorem???Czego ty mozesz ich nauczyc jak sam wiele nie potrafisz???Bez obrazy ale dla mnie jest to conajmniej dziwne :? :?

Dlaczego nie? Może być. Nie wiem jak tu wygląda w różnych sekcjach, ale u nas można się starać już o uyprawnienia instruktora na 5tym kyu (chyba,albo 4tym). Pamiętajmy, że instruktor to, nie to samo co trener. Zresztą za taki papierek płaci się oddzielnie, ew. jeśli się już spełnijakies tyam określone wymogi, moża robić je jendocześnie, trochę mniej to wtedy kosztuje

Ma 4kyu i nic nie potrafi?? Sorki, ale ja bym sie obraził zdeczko na ciebie. Ja mam 6te, a zdarzało mi się już prowadzić treningi dla "zupełnie zielonych" i jeśli ktoś by mi powiedział, że nie za dużo umiem, to chętnie zaproszę na trening tego kogoś, żeby się faktycznie przyjrzał, czy coś umiem. Sorki, ale nie lubię takiego gadania. Nie potrafi dużo, a w ogóle nie widziałeś pewnie tego człowieka na oczy. OSS
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Ma 4kyu i nic nie potrafi?? Sorki, ale ja bym sie obraził zdeczko na ciebie. Ja mam 6te, a zdarzało mi się już prowadzić treningi dla "zupełnie zielonych" i jeśli ktoś by mi powiedział, że nie za dużo umiem, to chętnie zaproszę na trening tego kogoś, żeby się faktycznie przyjrzał, czy coś umiem. Sorki, ale nie lubię takiego gadania. Nie potrafi dużo, a w ogóle nie widziałeś pewnie tego człowieka na oczy. OSS


Przeczytaj wszystkie posty tego czlowieka i zobaczysz jakie ma pojecie o tym co pisze :( Bo zrobil tu dzis nie zla jatke.

pozdrawiam
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Sam nie wiem co otym myśleć. Pozostawię to z komentarzem jaki napisałem powyżej :) Z takim dopiskiem, że jeśli ktoś ma ochotę otwierać sobie jakąś sekcje, to niech sobie ją otwiera, prowadzi treningi pod szyldem shotokanu i nie ma o tym pojęcia? ok, niech sobie prowadzi, pod szyldem oyama karate? niech sobie prowadzi, shidokan, taekwondo? Wali mnie to . Wiadomo, że każdy szuka sposobów że by troskę dorobić sobie i nie widzę w tym nic złego. To od osób które przychodzą na treningi wszystko zależy. Wiadomo, że jak przychodzi taki lapsik na trening i obserwuje kogoś , kto trenuje choćby 2 lata (bo efekt jest znaczny), to czuje się jakiś taki ponizej :) . Ale to jest wyłącznie ich wybór.

Wierzę , że są ludzie którzy posiadając 5 kyu, potrafią trenować innych ( ponieważ wiem , że mój trener obecny, który ma 2gi dan karate , pierwszy raz prowadził treningi z zielonym paskiem) i nie jest to do końca powiedziane, że jest źle u kogoś takiego grenować. Doświadczenie trzeba zdobywać nie tylko na zawodach i tyreningach, ale i trzeba próbować przeprowadzać własne. Nie każdy się przecież do tego nadaje. Także nie będę się wdawał w polemikę , czy tamta osoba jest kompetentna, jheśli chodzi o karate. Jeśli chce, to niech sobie zakłada sekcje i tworzy własne style, bo wali mnie to okrutnie.

PS.W roku który ma nastąpić, zamierzam zdać na 5kyu i zrobić sobie papierki instruktora. Wierzę, że jeśli bym nie był gotowy do tego zobowiązania, to trener powiadomiłby mnie o tym . Zresztą licże na to i ciągle mu o tym wspominam . OSS dla wszystkich karateków.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

majac 4 i wyzsze kyu, czyli mniej wiecej po 6 - 7 latach treningow


Nie przesadzaj, mi sie wydaje ze szybciej i to o wiele, no chyba ze mowisz o wyjatkach.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Ej....Panowie umówmy się instruktor z zielonym pasem?? To mi zalatuje troche stylem Kempo Nicka Kerio o którym kiedyś czytałem w samuraju :D . Jest to Amerykanin który założył własny styl i lata z biało pomarańczowym paskiem (i oczywiście posiada 10 dan :D ). Ja bym poczekał na miejscu każdego ćwiczącego aż będzie posiadał przynajmniej to 1 kyu zanim zaczne prowadzić jakiekolwiek zajęcia. Gdyż poniżej tego jest to poprostu śmieszne :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Kyokushin i oyama właśnie odnoszą taki sukces a nie chamują swoich ćwiczących. Możemy zakładać sekcje od zielonego pasa w zwyż. Dlatego jest nas tak dużo. Czyżbyście byli zazdrośni??


Trenuje inny styl, ale to nie wazne.
Przez wiele lat asystowalem przy prowadzeniu treningow, jak i prowadzilem okresowo w roznych klubach pod okiem instruktorow z tych klubow, ale zdecysowalem sie na to by podejsc do kursu instruktorskiego majc ktorys tam dan z koleii (to nie istotne), ale zmierzam do czego innego.

Instruktor w pewnym stopniu powinien dazyc do tego by byc autorytetem dla swoich uczniow. Powinien umiec zapanowac nad grupa...

Zreszta nie bede wymienial tu cech dobrego instruktora bo nie wiem czy kogos to interesuje. Ale uwazam ze sytuacja w ktorej trenerzy/instruktorzy "wypychaja" swych podopiecznych na kurs instruktorski po 3-4 latach treningu po to by im tylko zalozyli filie sekcji to jest delikatnie mowiac niepowazne.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Przede wszystkim instruktor to pewna funkcja pedagogiczna i obowiązuje ta sama zasada co w przypadku nauczycieli... nie każdy wybitny naukowiec może być dobrym nauczycielem akademickim, nie każdy dobry karateka może byc dobrym instruktorem, podobnie jak np. nie każdy dobry piłkarz może być dobrym trenerem (jak pokazuje chociażby przykład Bońka).
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Dokładnie. Instruktor nie ma tylko za zadanie przekazać technikę ale musi też byc dobrym pedagogiem. Trzeba też wiedziec jak trening poprowadzić, jaki ma być jego cel oraz jaką jest cześcią składową całego cyklu treningowego. Nie sztuka prowadzić trening "na pałę" bo to nic nie daje a karateka o 3 letnim stażu na ogół tak zajęcia prowadzą :? . Może mają dobre chęci ale to nie wystarczy.
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Po to sa przeciez kursy instruktorskie. w Kyokushin, sa dwa. Na obu mozna poznac dokladnie, jak nalezy zajecia przeprowadzac.

Mnie osobiscie denerwuje w niektorych klubach brak Budo w ich Karate. Czasem warto przekazac owocne mysli swoim uczniom.

OSU!
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

majac 4 i wyzsze kyu, czyli mniej wiecej po 6 - 7 latach treningow


Nie przesadzaj, mi sie wydaje ze szybciej i to o wiele, no chyba ze mowisz o wyjatkach.


Washi , w Kyokushin mnej wiecej co roku jeden egzamin sie zdaje.Ewentualnie mozna od razu 10 i 9 kyu.Oczywiscie sa przypadki ze szybciej zdobya sie zielony pas, ale z reguły to trwa mniej wiecej 6-7 lat.



Po to sa przeciez kursy instruktorskie. w Kyokushin, sa dwa. Na obu mozna poznac dokladnie, jak nalezy zajecia przeprowadzac.

Mnie osobiscie denerwuje w niektorych klubach brak Budo w ich Karate. Czasem warto przekazac owocne mysli swoim uczniom.


to w koncu po co sa te kursy ? :wink:
Raz piszesz, ze sa az dwa (ogolny i spec.) i chyba na nich powinno sie juz nauczyc ,ze Budo powinno byc na trenngu, a z drugiej strony piszesz,ze Budo nie ma ...to cos chyba nie tak jest z tymi kursami skoro organizatorzy sobie a kursanci w Dojo sobie... :wink:
A Twoim zdaniem Budo polega na przekazywaniu mysli ?czy na czyms innym? :wink:

i tak dla scisłosci zadenkurs nie przygotyje dostatecznie dobrze do prowadzenia zajec pod katem pedagogicznym-studia pedagogiczne trwaja 5 lat a niekilkadziesiat godzin.

Wszystko zalezy od czlowieka czy sie jednak nadaje do pracy z ludzmi czy nie .
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)

Washi , w Kyokushin mnej wiecej co roku jeden egzamin sie zdaje.Ewentualnie mozna od razu 10 i 9 kyu.Oczywiscie sa przypadki ze szybciej zdobya sie zielony pas, ale z reguły to trwa mniej wiecej 6-7 lat.


Ni jestem z kyoka, wiec nie znam politykie egzaminacyjnej dokladnie, ale wiem ze w wiekszosci klubow na pierwsze stopnie zdaje sie 2x w roku, a nawet znam ludzi ktorzy egzaminuja 10, 9, 8 po roku treningow.

W takim wypadku - zielony pas otrzymuja spokojnie po 3 latach.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze stopnie i style :-)
Moim zdaniem egzaminowanie ludzi raz w roku to lekka przesada. Nie można uczniów zbyt długo trzymać na jednym stopniu bądz chamować. Powinni się rozwijać. A jak niby mają się rozwijać jeżeli bez zdanego egzaminu nie można iść do przodu... :?: :?: :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024