Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wiecie o seitedo??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
dodam tylko ze z

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 18 stycznia 2001 r.
w sprawie wykazu dyscyplin i dziedzin sportu, w których mogą działać polskie związki sportowe, oraz szczegółowych warunków i trybu udzielania zezwoleń na tworzenie polskich związków sportowych.

wynika, ze mozna tworzyc zwiazki sportowe w

10 )
Karate Karate wg systemu WKF
Kyokushinkai
Shotokan
Goju ryu
Shorin ryu
Gosoko ryu
Oyama karate
Doshinkan
Inne odmiany karate
11)
Karate tradycyjne Karate wg systemu ITKf
Karate fudokan

czyli zmiesciloby sie tutaj i seitedo i okk gdyby takie zwiazki powolac. jak sprawa sie ma? moze cos nie doczytalem?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
Podaj mi kolego komisje i podkomisje PZK i PZKT ?

i daj sobie na luzik :wink: bo szukanie czegos z nieczgo szukanie zlotego runa :wink:
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
Witam!!! Jeżeli chodzi o poziom techniczny to jest dość spora rozpiętość(jak wszędzie. Są style bardziej techniczne i nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast nie mogę odpowiadać za wszystkich trenujących Seitedo. Ja do tego podchodzę poważnie i staram się pracować sumienne nad techniką. Znam Sensei takich i takich. U Ciebie są tylko najlepsi-rozumiem :-) ))))))). W Karate Shotokan mam 3 kyu (w 1996r. zdałem ostatni egzamin w Shotokan Karate), potem weryfikacja stopni w Seitedo i nie na takiej zasadzie, że przychodzę z 3 kyu i dostaje Shodana. Na kolejne stopnie musiałem intensywnie pracować. Karateka1 dokładnie wiesz że PZK i PFKT nie chcą dopuścić nikogo z zewnątrz,bo z tego tytułu mają więcej pieniążków dla siebie i nie muszą się dzielić. Są przy tzw. korycie i stawiają takie warunki, że żaden inny związek lub stowarzyszenie nie pozwolą sobie na to, żeby inna organizacja stylowa decydowała jakim torem będzie się dalej rozwijać. Pozdrawiam Wszystkich trenujących sporty i sztuki walki. Karate nigdy nie będzie dyscypliną OLIMPIJSKĄ jeżeli będziemy ze sobą walczyć. Karateka1 napisz co trenujesz, jestem ciekawy. Jeżeli chodzi o turniej, to bardzo mozliwe że zawodnicy SHINZEN Karate wygrają(ja widziałem ich walki full contact w Iranie-mają ogromną wolę walki) Wygrywa zawsze lepszy.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
do karateka1
PS.

Trenujesz Kyokushin(zobacz ile u Was jast podziałów). Dobrze, że nie wszyscy są tacy jak Ty i mają trochę szersze poglądy. Ale i tak pozdrawiam!!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
ja masz szerokie podeeeeeeeeeeeeeeeeeescie o którym nie wiesz bo i skad.

Kyokushin ma podzialy ale jest z japonii a nie z Hwaii

do PZK i PZKT moze przyjsc kazdy ale trzeba grac fer a to juz problem i urazone dumy liderow cudow karate :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

Karate nigdy nie będzie dyscypliną OLIMPIJSKĄ...


A moze bedzie juz w Chinach, aktualnie (wg. przepisow WKF) jest jedena z 4 dyscyplin ktore konkuruja o wejscie na olimpiade.


--
Washi
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

A moze bedzie juz w Chinach, aktualnie (wg. przepisow WKF) jest jedena z 4 dyscyplin ktore konkuruja o wejscie na olimpiade.


Bedzie rownie ciekawe jak wyscig kolarski na 50 okrazen stadionu :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
tak,a twórcą jest KOREAŃCZYK. Nie ma o czym pisać,jesteś ponad wszystkich. Powodzenia!!!!
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

do PZK i PZKT moze przyjsc kazdy ale trzeba grac fer a to juz problem i urazone dumy liderow cudow karate


Koles nie mów o czyms p czym nie masz pojacia. PZK i PZKT stawiają takie warunki ze nie ma szans sie tam dostać (nie wspominam nawet o opłatach wpisowych bo to juz harcore jest). No ale dziwić sie nie mozna bo PZK dostaje 800 tys. zł z budżetu państwa i narazie dzielą sie tylko między 2 komisje (Shotokan i Kyokushin). Pozatym do PZK nie może należeć np. IFK Kyokushin bo jak oni to ujęli w PZK moze być tylko jedna komisja Kyokushin. Między innymi dlatego powstała Polska Federacja Karate (narazie zrzesza 120 klubów - prawie 10 tys. ćwiczących)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

Bedzie rownie ciekawe jak wyscig kolarski na 50 okrazen stadionu :)


No nie przesadzaj, to ze u nas poziom jest jaki jest...



--
Washi
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

PZK i PZKT stawiają takie warunki ze nie ma szans sie tam dostać (nie wspominam nawet o opłatach wpisowych bo to juz harcore jest).


o ile wiem to w pzkt jest 200 zl wpisowego i 400 zl rocznej skladki.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
skladka w PZK to 300 zl, po drugie IFk i czesc klubow oyama byla w PZk tylko matoly sami zrezygnowali i tym samym zatrzasly sie drzwi za nimi i teraz bardzo mocno zaluja tego posuniecia.
W PZK jest juz pona 6 podkomisji i caly czas ich przebywa.Skaldki i wpisowe sa w kazdym zwiazku nawe w Polskim Zwiazku Tenisa stolowego trzeba palcic i to nizezle tak jak w PZPN-nie heheh.

Caly pic polega na tym,ze wielu ludzi nie zna nawet sattutu i nie wie jakie ma prawa i co moze i gdzie ma prawo dochodzic swoich prawa i w mysl ,ze jak nie wiesz to glupiejesz i piszesz by pisac :wink:
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ile w tym prawdy to juz nie mnie oceniać....
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
Ludie czy tutaj wie ktos co to ustawa a co to stowarzyszenia i zwizki?
mozna nawet powolac swiatowa organizacje karate wszechstylowego a i tak kazdy bedzie ja mial w d.......... jak nie bedzie to zwiazek z wykazu PKS.........................
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

mozna nawet powolac swiatowa organizacje karate wszechstylowego a i tak kazdy bedzie ja mial w d.......... jak nie bedzie to zwiazek z wykazu PKS...


To czy wszyscy beda ja mieli w d... czy nie, zalezy od pieniedzy jakimi bedzie dysponowala organizacja a nie od tego czy bedzie w wykazie PKS czy innym PKP.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
[quote name="Tedo"]Witam!!! Jeżeli chodzi o poziom techniczny to jest dość spora rozpiętość(jak wszędzie. Są style bardziej techniczne i nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast nie mogę odpowiadać za wszystkich trenujących Seitedo. Ja do tego podchodzę poważnie i staram się pracować sumienne nad techniką. Znam Sensei takich i takich. U Ciebie są tylko najlepsi-rozumiem :-) ))))))).
quote]

to dobrze rozumiesz :)
A tak poważnie- to wiadomo, że jest różnie z poziomem wyszkolenia tylko zastanawia mnie fakt dlaczego aż taka jest różnica między wyszkoleniem technicznym w seitedo a w innych stylach.

Chcialbym się dowiedzieć jak "podoba" Ci się technicznie Wasz shihan??
No nie chce jakoś nalatywać, ale jakoś to co widziałem zupełnie mnie zniesmaczyło... :?
Sama rąbanka, a techniki ni huhu... to gdzie tu jakiś duch karate o którym wszędzie mowa?? 8O
Wszędzie są nawiązania do Japonii, a styl tam przecież nie powstał :!:
Nawet wchodząc na waszą oficjalną stronę jest muzyka skopiowana z gry Shogun, która też ma nawiązywac do tradycji japońskiej 8O

Jeszcze pytanko jedno
Skoro miałeś 3 kyu w shotokan to dlaczego odszedłeś??

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
Witam!!! Może na początek odpowiem na pytanie dot. odejścia od Shotokan Karate. Brakowało mi tam kontaktu. W pewnym momencie posmakowałem karate kontaktowego i to mi się spodobało(z tego co wiem to mój poziom w Shotokan Karate był dość wysoki i nie mam z tego tytułu kompleksów.Egzaminował mnie Mirosław Kuciarski). Washi, pisząc o poziomie nie miałem na myśli tego,że w większości poziom jest niski. Uważam że są lepsi i gorsi zawodnicy i technicznie nie odbiegamy poziomem od innych(sposób wykonywania techniki nie musi być taki sam w różnych stylach). Jeżeli chodzi o technikę Shihana to jest ok. i nie uważam żeby była to rąbanka(na ilu treningach widziałeś Shihana? Może przyjedziesz kiedyś na zgrupowanie i wtedy się przekonasz)Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z nawiązaniami do Japonii (napisz konkretnie,a ja postaram się wtedy odpowiedzieć) Styl powstał na Hawaiach i Soke nie nadał sobie tytułu sam. Jeżeli chodzi o organizację, to Badiang nie ma w zamyśle rozbudowania ogromnej organizacji która ma podbić wszystkie kontynenty. Jak dokładnie wiecie jest bardzo wiele małych organizacji (pewnie jeszcze o wielu nie wiemy)którym nie zależy na wpływach. Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??

Washi, pisząc o poziomie nie miałem na myśli...


Ja nie mialem na mysli poziomu w seitedo, a odnioslem sie do mojej poprzedniej mysli - karate -> olimpiada


--
Washi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??


mozna nawet powolac swiatowa organizacje karate wszechstylowego a i tak kazdy bedzie ja mial w d.......... jak nie bedzie to zwiazek z wykazu PKS...


To czy wszyscy beda ja mieli w d... czy nie, zalezy od pieniedzy jakimi bedzie dysponowala organizacja a nie od tego czy bedzie w wykazie PKS czy innym PKP.


ok wiem z kim pisze i jakim poziom .mam prosbe poczekajmy jak skonczysz kole i bedziemy rozmaiac ok bez obrazy!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co wiecie o seitedo??
karateka1:
Ja tez wiem z kim pisze i jaki poziom :) wiec sie nie obrazam.
Zarozumialosc Cie troszke zzera, ale to normalne dla tego typu ludzi co Ty, bez obrazy !!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024