Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Pierwsza klinga spod mojej rączki. Może nie ideał i nie cód ale i tak dumny jestem i szczęśliwy. Cuś cza w życiu robić, znaczki zbierać, wódę pić, matematykę studiować, albo noże robić...
Stal nie wiem jaka, zrobiony z niej był nóż do koperciarki, hartowana na ile, tego nie wiem, noże do gilotyn do papieru hartowane są na 55-58 HRC. Generalnie to strasznie rdzewna Całość wyszlifowana przy użyciu szlifierki taśmowej i wiertarki z kamieniem ściernym... Polerka z ciekawości jak wyjdzie: 600, 800, 1000, 2000. Zastanawiam się teraz jakie by tu okładziny pasowały. O ile uda mi się wywiercić otwory... Być może będzie to włókno węglowe (o ile pertraktacje z odpowiednią firmą się powiodą). Co do szlifu to miało być tanto ale się nie powiodło, stąd chisel...
Grubość: 4,7 mm
Długość całkowita: 28,8 mm
Ostrze: 16,7 mm
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
Dołączona grafika[/img]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/img]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/img]
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Czekamy na finish.
Okładziny - drewno ładne!!
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Jak dla mnie super - widać klinga ma duzy zapas mocy - polerka super - w ogóle to nowy knifemaker nam się wykluł.

Oby tak talej - Pozdrawiam Mrozik
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
super polerak jest git a sam kształt klingi też mi sie bardzo podoba , a co do okładzin to moze oplot ale strider ale to tylko tak sugestai najlepiej machnij 3 dziurki i przypasuj co ci leży najbardziej ja tak robiłęm najpierw okładziny drewno nie byłęm zadowolony , potem sznurek było fajnie ale przypoasowałem tworzywo i już tak zostało :) pozdrawiam i czeakm na koniec bo nozyk bardzo mi sie podoba :!:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Podoba mi się :) , fajna polerka i kształt ostrza, podoba mi się też ten długi false edge... jesteś leworęczny??
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
no no, ładne cacko :) wszystko super i wogóle . ja bym był za ładnym drewnem na rekojesc. wygląda na takiego z duzym zapasem mocy :twisted:
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
a czym robięłś polerke /jaks pasta , czy paier scierny no i czy recznie czy elektro narzędzia no i naturalnie kiedy finisz bo jestem ciekawy efektu końcowego trzymam kciuuki za dokonczenie :) pozdro
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Co do okładzin to na początku planowałem oplot, bo miała to być taka kopia Stridera. Potem się okazało ze tanto mi nie wychodzi no i dodałem ten false edge. Linki nie mam narazie żadnej więć stwierdziłem że drewno może być ok, mam nawet dwa jakieś megatwarde gatunki ale nie wiem co to... Kumpel ze Stolarki przytargał ale jakieś takie brzydkie... Potem zacząłem koresponedencję z firmą Magnus robiącą różności z laminowanego włókna węglowego i okazało się ze za płytkę 120x120x4 mm musiałbym zapłacić 200 PLN... Zastanawiam się bo CF mi się podoba i miałbym z tego 2 komplety okładzin ale 200 to sporo. Zrobię pewnie jak radzi lukasp najpierw otwory i spróbuje oplotu, drewna i zobacze jak będzie. To chyba główna zaleta własnego cstoma można sobie do woli wydziwiać i dobrać najbardziej pasujacą nam opcję. Co do tego czy jestem leworęczny to nie, nie jestem, poprostu wogóle o tym nie pomyślałem zaczynając nóż. Sądziłem że nic z tego i tak nie wyjdzie więc tak trochę na wybuch się dorwałem do szlifierki... Mam nauczkę... No cóż mogę zasze dorobić szlif po drugiej stronie ale chyba zostawię tak. Następny bedzie bardziej przemyślany. Ale pomimo "lewego szlifu" kroi mi się nim prawą ręką całkiem dobrze.
Co do polerki to ręcznie papierkami ściernymi na klocku. Do gradacji 1000 polerowałem pod bierzącą wodą, 2000 nakoniec na sucho. Okazało się ze na sucho wychodzi lustereczko a pod wodą nie. Jeszcze muszę trochę popracować bo rysy gdzieniegdzie są. Pasty żadnej jeszcze nie używałem. Co do samego wycięcia kształtu i szlifu to wszystko taśmówką roboty rzemieślniczej papierem 150, poszło 9 pasów 1,5 m, Samo szlifowanie to ok. 8-10 godzin.
A finisz to sam nie wiem kiedy, pracuje ostatnio po 10 h dziennie łącznie z sobotami i już nic mnie się nie chce potem :(
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
calkiem ladny :) Ale bez okladzin albo oplotu jakis taki "niedokonczony"...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Przy tej długości będzie miał szlif jednostronny?

(jestem ciekawy, nie złośliwy)
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
Jumbo, nie mam jeszcze do końca koncepcji ale chyba właśnie tak zostawie i nie będę przeszlifowywał. Dodam okładziny, popracuję zobacze jak się sprawdza i może potem coś zmienie.
Tymczasem mam już drugi taki płaskowniczek od koperciarki jeno 3 mm grubości i chce sobie małego necka wyrzeźbić... Potrenuje szlif dwustronny. Jak tylko uda mi się zdobyć papier w pasach o obwodzie 1,5 m... Tymczasem problemy mam z materiałem na rękojeści.
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwsze, ten najważniejszy...:)
a aj tam będe nudny i powiem dalej troche linki z marketu budowlanegi i jazda z oplotem :) ale tak na powaznie to jak wywiercisz dziurki to tak z ciekawosci zrób oplot pokaż nam :twisted: a potem okładziny i porównaj najlepiej przypasowac wtedy to widać co lepsze Pozdro 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024