Skocz do zawartości


Zdjęcie

okładziny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

okładziny
W związku z faktem, że postanowiłem nieco "stuningować" :wink: moją Muelę Storm zaatakowałem ją papierem ściernym i poleruję na lustro. Do tego zdjąłem okładziny (btw. starłem odrobinkę rdzy, która ukryła się pod okładzinami) i zamyśliłem się. Spodobało mi się, wiec zamyśliłem się raz jeszcze :) Efektem zamyślania stał się pomysł, aby zmienić pokrycie (to chyba micarta) na coś z lepszym chwytem - wyraźna faktura i większa miękkość substancji. Nie jestem pewien jak to się nazywa, dlatego spytam prosto - jak można zdobyć tą "gumę"(g-10 :?: ) na okładziny?

I drugie pytanie - bezpośrednio do Pitera, ale jak ktoś inny wie, to też się nie obrażę za pomoc :) :
Pisałeś o możliwości nabycia pochewek z kydexu. Ja bym chętnie reflektował, ale nie znalazłem na stronie adresu, pod którym można się zameldować (a raczej te pochwy są tworzone indywidualnie i trzeba się osobiście zgłosić...). Prosiłbym o adres (?)sklepu(?)

Dzięki za pomoc
PZDR ALL
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Kolega chyba myli kraton z g10 ,ktore bron cie panie boziu gumowe nie jest ...ale kraton ok. ,ew. abs ;)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny

Kolega chyba myli kraton z g10 ,ktore bron cie panie boziu gumowe nie jest ...ale kraton ok. ,ew. abs ;)

dlatego też opatrzyłem g10 znakiem zapytania, bo w czasie pisania też nie byłem pewny. Teraz przypominam sobie, że masz rację.
Kraton.....ok, tylko skąd go skombinować?

A i jeszce jedno-Jumbo dawał kiedyś temat o polerce (m.in. z tego co pamiętam było skąd znaleźć gumę i pastę polerską - a to mnie interesuje) a teraz temat gdzieś się zapodział. Można prosić o link :oops: jakby ktoś przypadkiem pamiętał gdzie to było??
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Pasta polerska - Castorama, Obi, Praktiker

Tudzież:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Guma polerska - czasami na Allegro można zdobyć
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
wcześniej pojawilo sie tez w ktoryms temacie( ale tez nie moge tego znalezc, wiec nie wiem kogo cytuje)

"Pasta polerska jaką można zrobić w domu jest prymitywna jak byk.
Trochę wody, pasta do zębów, trochę bardzo miałkiego piasku, trochę popiołu i mamy najprostszą pastę polerską. Przepis stary jak świat, ale działa!!!"
pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Mój cytat. :)

To prosta, ale dość skuteczna pasta polerska. Dobra na delikatną polerkę. Gradacje pasty wynzaczamy gradacja użytego piasku. Można pokombinować z innymi materiałami również.
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
a gdyby dac specjalny piasek do piaskowania, jest taki rodzaj, ktorego ziarenka maja ostre kanciki ale jest cholernie drobny. moj tato takiego uzywa do piaskownia koron i mostow
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Myślę, że spokojnie można spróbować i zobaczyć, co z tego wyjdzie!!
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Pasty Polerskiej w Castoramie brak (byłem dzis w 2 sklepach)jedynie co to przeganiali mnie z działu dekoracyjnego to budowalnego,
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Szczerze Ci powiem, że kretyństwo ludzo w Castoramie mnie przeraża. Oczywiście sprzedawców, a nie kupujących. W Castoramie jest dział z narzędziami WOLFCRAFT (pierdoły do cięcia) i tam między innymi pierdołami, wisi w blisterze pasta polerska. Dwa kawałki - niebieski i brązowy. Koszt około 10 zł o ile dobrze pamiętam.

Spychologia w Castoramie to standard, ale zawsze jest kierownik, który ostro zjedzie leniwą obsługę.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
Jak masz problem z pastą polerską to mam jeszcze parę kilo a jak potrzebujesz większej gradacji to też się znajdzie..mój kumpel ma profesjonalny zakład polerski więc śmiało!!!
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: okładziny
A w razie problemów z miałkim piaskiem to polecam rozebrać bezpiecznik topikowy i wysypać. Najwięcej jest w takich dużych, używanych w rozdzielniach i na podstacjach. Mogą być spalone.
A po wysypaniu piasku na obudowie bezpiecznika możesz naostrzyć nóż tak, że będzie golił :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024