Skocz do zawartości


Zdjęcie

I am Mad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

I am Mad
Jakis czas temu kupiłem płaskownik z podobno H18 czyli 440C Sklep "Aga" Bydgoska 63 Stragard Szczeciński (590x100x10 mm 3,9 kg 69 zł) zeby zrobic fixed knife najpierw miał byc nóz kucheny ale wyszło ze bedzie taki outdoor/utility
Więc wyciełem odpowiedni kształt zeszlifowałem z 10 mm do 4,5 mm (troche to czasu zajeło ),zrobiłem odpowiedni szlif ,
nawierciłem otwory na piny .
Dzis miłem odbierać od hartownia i dowidaduje sie ze to nie była H18 ,inne rzeczy jak razem obrabiali cieplnie z H18 i ładnie się zahartowały a nóż dupa ,nic nawet 30 HRC nie ma .I teraz jestem wsciekły i bo z 2 pracowałem na nic .
Ale chyba go wykoncze i chyba powiesze na scianie przynajmniej bedzie sie ładnie prezentował (nóż)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: I am Mad
To przykre, ze sie tyle napracowales i niewiele z tego wyszlo. Troche to dziwne bylo, ze udalo Ci sie dostac tak w sklepie H18, bo nawet niewiele hurtowni specjalistycznych ma ta stal. Najstraszniejsze to to ze musiales tyle szlifowac z grubosci. Wspolczuje. Powinienes teraz tym nozem zarznac goscia co sprzedal ci ta stal :wink: A niekompetencja niektorych sprzdawcow jest przerazajaca. Mam nadzeje ze ten przypadek nie zniecheci cie jednak do knifemakingu.

pozdrawiam
Fred
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: I am Mad
Zniechecic to sie nie zniechce.Ale przynajmniej sie duzo nauczyłem .
Ta stal to OH18(N9,N12NB,N1OT nie wiem która z nich ,ale ta stal ma zastosowanie z np. przemysle mleczarskim i do tego jedynie sie nadaje)

Zastanawiem sie nad stala np. z piły tarczowej lub tym podobnej - L6 to podobno bardzo dobra stal weglowa na noże .
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: I am Mad

Zastanawiem sie nad stala np. z piły tarczowej lub tym podobnej - L6 to podobno bardzo dobra stal weglowa na noże .

L6 to w juesej, u nas piły robi sie z NCV1 (~mniej niklu i jeszcze inne drobne różnice). Ja sprzęty robię właśnie z pił - trakowej (2mm grubości) i tarczowej (3,6mm) - przejrzyj sobie moje wątki o piłach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: I am Mad
Navy Seal-poszukaj watkow (ja tez pisalem o tym) o nozach do heblarek. To calkiem niezly material do zrobienia noza.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: I am Mad
łatwo odróżnić takie stale (jak w moim temacie) już było pisane: na magnes

a tak przy okazji

ludzie kurna zacznijcie cenić swoją pracę

idąc do sklepiku każdego ze stalą ŻĄDAJCIE ATESTU
najlepiej 3.1b, później 2.2 lub 2.1 to taki papier ale bardzo zobowiązuje
także każcie w jakiś sposób zaznaczyć stal w sklepie przez nich (że to od nich ten kawał żelaz) w razie reklamacji
jeśli udowodni się sprzedawcy ze sprzedał towar z atestem niezgodny z rzeczywistością oraz swoje nakłady finansowe, trza się kłócić o naprawienie szkody a choćby niech dadzą nowy materiał zgodny z zamówieniem

już kiedyś pisałem ale co mi tam najwyżej nie przeczytacie do końca:

1. kupujesz stal, na oficjalnym zamówieniu ma być napisane np STAL H18 DANA ILOŚĆ, Z ATESTEM macie wraz z materiałem przy odbiorze dostać kopię atestu (najlepiej by sprzedawca przybił pieczonę swojego sklepu i napisałe że to do zamówienia nr, z dnia, zamiawiającym był)
2. szukasz laboratorium ze spektrometrem (każda huta ze stalownią ma)
3. kontakt przez pana kazia (oficjalny cennik - 80%) lub oficjalnie na zamówienie koszt 50 - 100 zł
4. mając (najlepiej na oficjalnym papierze) skład chemiczny można wejść w spór z sprzedawcą (jak w jaki sposów z jakim efektem to już inna sprawa)
5. i jeszcze jedno panowie jak będziecie mieć atest (czyli oficjalne stwierdzenie że towar spełnia jakąś normę) niedotrzymanie składu chemicznego (lub własności mechanicznych czy też mikrostruktury) choćby o 0,01% JEDNEGO PIERWIASTKA panowie udowadniacie że zostaliście oszukani możecie ządać czegoś tam to zależy od waszej inwencji

i znów się będę powtarzał wydajecie po kilkanaście złotych za kilogram stali (w najlepszym przypadku), rzygacie za tarcze szlifierskie, do cięcia, za cięcie laserem, wodą, cnc, robicie narządzia custom (kurwa najdroższe) a nie kcecie się zabezpieczyć przed próbą szustwa przez sprzedawcę, gościa od obróbki cieplnej itd

przy okazji różnica w cenie stali z atestem a bez atestu to rząd czasami i 30 % ceny

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024