Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odratowac osełke?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_chmielo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skądinąd

Napisano Ponad rok temu

Jak odratowac osełke?
Znalazłem w rzeczach dziadka starął osełkę 2,5x2,5x20 cm. Niestety z 4 krawędzi tylko jaedna nadaje sie do ostrzenia i to też mogło by być lepiej. Reszta jest zapaskudzona resztkami stali. Zrobiła sie taka twarda skorupa. Nijak nie moge tego usunać, a szkoda mi osełki bo z tej jednej ścianki jestem zadowolony. Próbowałem pumeksem i nic. Probowałem inną osełką (Toja za 2 zeta) i też nic. Odpuścić sobie czy znacie jakieś stare babcine sposoby na ten syf?
Z góry dzięki
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odratowac osełke?
moze by nowa oselka?
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odratowac osełke?
trza obciągnąć kamień (takie fachowe określenie) :twisted:

czyli trza iść gdzieś gdzie dużo betonu jest płaskiego (wylewka lepsza niż ściana)
często zmieniać miejsce obciągania :)
bo się zapycha
działą bo sam sprawdzałem

pozdro
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odratowac osełke?
Jeśli to jakiś rasowy kamyczek a nie wapień to jakiś łagodny kwas lub odrdzewiacz może pomóc. Przed warto kapnąć kropelkę na którąś ze ścianek i zobaczyć czy reaguje.
Powodzenia :)
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odratowac osełke?
Właśnie przejrzałem katalogi dla osób profesjonalnie zajmujących się ostrzeniem rzeczy równie ostrych jak nasze zabawki i znalazłem diamentowy przyrząd do równania kamieni szlifierskich,więc takie przyrządy są dostępne w profesjonalnych warsztatach ...warto tam zapytać .....
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odratowac osełke?
podejzewam ze pomogli by tez ci co sie zajmuja ciecie marmuru/parapetow z kamienia .....itd ,o ile oselka jest naprawde porzadna....innaczej gra niewarta swieczki.


pozdrawiam.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odratowac osełke?

Właśnie przejrzałem katalogi dla osób profesjonalnie zajmujących się ostrzeniem rzeczy równie ostrych jak nasze zabawki i znalazłem diamentowy przyrząd do równania kamieni szlifierskich,więc takie przyrządy są dostępne w profesjonalnych warsztatach ...warto tam zapytać .....


obciągacz to taki fachowy przyrząd do równania powierzchni kamienia szlifierskiego
może być zakończony diamentem dość drogi idealny do szlifierek do płaszczyzn (taka płaska podstawka z piramidką zwieńczona diamentem)

do ręcznego obciągania są 2 typy
pierwszy to taki jeż obrotowy (walec obrotowy i w nim osadzone pręty może fi 5mm) przykłada się to do kamienia iiiiiiiiiiiiiii wrażenia niesamowite ale działa
drugi to taki spiek bardzo porowaty (chyba spiek wygląda jak pumeks) przykłada się do tarczy i się ją równa

niestety to są narzędzia do obciągania kamieni szlifierskich obrotowych, do kamieni stałych nie widziałem, choć sposób podany powyżej jest mozolny ale działa

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024