Skocz do zawartości


Zdjęcie

co myslicie o tym materiale na okładziny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

co myslicie o tym materiale na okładziny?
Z powodu ze postanowiłęm nie polerowac na glanc mojej kosy do lasu /nawet jeszce nie ma nazwy /pomyślałem ze przynajmniej jakieś okładiznki muszą być ,i tym sposobem poszedłem do obi kupiłem tam troche takiegoo niezniszczalnego czarnego nylonowego sznurka i zrobięłm oplot taki najprostszy taki jak w polskim trenerze albo osie i wygladało fajnie leżło w łapie tez fajnie ale poszedłem do szewca z butami od mamy wymiana jakiś fleczków czy czegos , i poprosiełm go o kawałek takiej gumy cienkiej trudno scieralnej co by bym sobie nakleił na rekojeśc a potem oplot nie było by widac wtedy tych srebrnych lekich przeswitów ale kupiłem coś takiego /za 2 zł mi koleś sprzedał / mówił ,ze używa tego do naprawy podeszwy w sandałch :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wiem ze dla wielu z was to moze być drzewo /bylebyście mnie nie zjechali tak jak dudka 800 ,tego co shurikeny sprajował :wink: / ale to dośc wygodnie leży w dłoni sznurka nie daje bo grubosć mi odpowiada jedyny sznurek w 3 dziurke na nadgarstek jeszce tylko pochewka i piny mi zostały polerke chyab sobie odpusze bo to moja pierwsza kosa i mam juz pomysły na inne a to am byc ostrze robocze ale kto wie moze to tez kiedyś wypoleruje POZDRAWIAM @ll nożowniczego swiata :D
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
Guma o której piszesz, to bardzo fajny materiał. Wytrzymały, stosunkowo twardy i dobry w obróbce. Poza tym, miła jest ta faktura dzięki której nóż się w dłoni nie ślizga.
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
Jak dla mnie super - tylko mógłbyś to lepiej spasować z resztą - po prostu super pomysł
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
Wow, to może być rozwiązanie dla mnie!!!
(patrz topic "okładziny")

Dzięki wielkie!
Napisz jeszcze jak to się sprawuje - tzn. czy nie ściera sie przypadkiem?
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
wiem ze troche źle dopasowałem widać troszeczke ale tak jak mówie juz palnuje wjazd na zakład szewski i kupie troche więcej tego .A z powodu,że to mój pierwszy nożyk i bardzo bym chciał jakąs super polerke i dopasowanie , ale na razie stwierdzięłm ze porobie z nim troch hardkoru po lesie tu dzież gdzie indziej :twisted: , tak po prawdzie mam już w głowie inne projekty ale dostępu do imadłą brak :nie: no i co tu mówić, jeszce tylko piny sznurek na nadgarstek i jakaś pochwka z materiału sztucznego no i wrzuce foty jak wreszcie to dokulam do końca wiem ,ze kaleka ta moja paraca no i efekt ale od czegoś zca zacząc co nie :) POZDRAWIAM CAŁY nożowniczy światek :!: :!: :!:
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
ale fajny material. musze tego poszukac...
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
lukasp - jak bys znalazl tez nazwe tej gumy, to podaj - moze uda sie znalezc troche wiecej informacji na jej temat...
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
bardzo fajnie wyglada ta guma... tak...profesjonalnie ;-)
pytanko:
jaka to ma grubosc?
czy ta guma jest miekka czy czuc w reku ze to jest gumowe... "klei" sie do reki czy twarde jak plastik?
drewno na rekojesc jest czasem malo wytrzymale...zrobilem kiedys rzutke z okladzinami z drewna, niestety pekly szybko bo nie zawsze nozyk trafial odpowiednia strona w deski ;-D
myslisz ze kazdy szewc takie cos ma?
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
grubośc tego materiału to 4 mm moja kosa ma grubośc 5 mm czyli mnie to z tymi okąłdzinami wystarczy :) następna sprawa guma jest bardzo mięka i lastyczna po jedej strone na drugiej tej co ja widzicie jest troche mniej elastyczna /twardzsa/ ale jest dalej anty poslizgowa , pomimo tego ze ja niespasowałem do końca dobrze okładzin do klingi niechluj ze mnie :oops: :evil: moze dlatego ze ja imadło widze raz na rok :cry: , nie wiem jak wam ale mi w łapie to leży super, nazwa bija zabij nie wiem ale wiem ze jak sie który z was wybierze do zakładu szewskiego i zapyta o różnego rodzaju gumy na podeszwy to napewno cos znajdzie /wiem bo mi ten pomysł z gumą przyszedła na myśl juz kiedyś , widziałem jak odbieraął jakas pani swoje adiki z noą cienką guma anty poslizgową na podeszwach zresztą aj też myślałem o innej gumie ale ta mi pasuje :) moze nawet lepiej ,kleiłem na butaprem nie wiem moze to kiepskie rozwiązanie ale ten klej ma dwie zalety jest tani i elastyczny więc czas pokaze , samo sprawowanie sie tego materaiłu to troche enigam bo ja musze dokonczyć piny pochewki inne pierdoły i zabrać małego w teren a narazie sie nie zapowiada na wypadzik moze :?: to chyab tyle ale naprawde połaźcie po zakładach szewskich bo oni maja to najprędzej , ai ostnie słowo o dopasowaniu , mnie nie wyszło bo lekko odstaje bo robiłem na gipko i bez wyobraźni :evil: ale amteraił bardzo ąłtwy w obróbce , wycinasz nozem do tapet albo nozyczkami z lekką zakłądka której nie zrobiłem stad te niedociagniecia :evil: potem klejenie i paierem sciernym dopasowanie na koniec mozna jeszce przejechac troche zapalniczka zeby sie wszystko łądnie wygałdziło i już :) Pozdrawiam sory ze tak przynudziłem :wink:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?

jaka to ma grubosc?


Od 2 do 10 milimetrów

czy ta guma jest miekka czy czuc w reku ze to jest gumowe... "klei" sie do reki czy twarde jak plastik?


Jest kilka rodzajów tego materiału. Od miękkiej, aż do bardzo sztywnej i twardej.

drewno na rekojesc jest czasem malo wytrzymale...zrobilem kiedys rzutke z okladzinami z drewna, niestety pekly szybko bo nie zawsze nozyk trafial odpowiednia strona w deski ;-D


Zależy jakiego użyłeś drewna. Poza tym, drewno na nożu do rzucania jest dobre, pod warunkiem, że się umie rzucać i nóż wbija się ostrzem, a nie wali rękojeścią.


myslisz ze kazdy szewc takie cos ma? :)


Jasne, że tak. Chociaż największy wybór będziesz miał w hurtowni artykułów szewskich.
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
a ja wam chłopaki dalej mówię , iśc do najbliższego zakładu szewskiego i napewno znajdziecie te gume albo inny rodzaj moze nawet lepszą :) bo jak jumbo nam wydziergał jest tego kilka rodzajów , drogie to tez nie jest bo ja kupiłem za 2 zł no to ....warto zaryzykowac w tą inwestycje :) Pozdro
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?

moze dlatego ze ja imadło widze raz na rok


We wszystkich marketach kupisz imadło za 30 zł - takie ni duże, nie jakieś tam super - jak dla twoich zastosowań to moze być.

Pozdrawiam Mrozik
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
ja też ogladałem ten materiał, pewnie go zastosuję przy kolejnej produkcji. Jakby ktoś w Krakowie chciał to kupić to na ulicy Słowińskiej jest sklep z artykułami szewskimi. Ogólnie ta ulica (uliczka) jest extra, interesujące sklepy: lakiery, metalowe, narzędzia, szewskie, tkaniny, itp. POLECAM ;-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co myslicie o tym materiale na okładziny?
ale chodzi o cos innego z imadłem , mój ociec to straszny bałaganairz piwnica wyglada jakby detonowano tam bomby wodorowe , kiedyś iamdło stało na fajnym stole w piwnicy ale staruszek zlikwidował dalczego tego nikt nie wie a najlepsze jest to ze w sumie jemu samemu by sie niekiedy przydało, jak wyjeźdzam za maisto na działke to tam warsztat wygląda jak jakas rupieciarnia tam to by był najlepszy warsztat dwa imadłą stółitp ale zagracone :evil: a jak w te wakacje sie wziołem i zacząłem sprzątac itp przez dwa tygonie/ale byłem z siebie dumny :D / ale jak staruszek potem pojechał to lightowo dał mi do zrozumeinai ze tam i w domu nic nie jest moje i mnie wydziedzicza no i co tu gadać :( zresztą paraca bez pożadnego imadłą i jakiegos kawałka przestrzeni do parcvy jest bez sennsu przyjamniej dla mnie ja tam nie lubie rozkładac sie w kuchni i majstrowac /choć wiem ze wielku z was tak robi :!: / ale to nie dlamnie , tak po borzej parwdzie to ja bym coś lepszego wyprodukował ale ni jak narazie nie mam pomysłu jak to wszystko ogarnąc , a ze staruszkiem już nie gadm bo szkoda zcasu i języka :( dfla tego mnie jakos imadło za 30 zyli z obi albo nomi nie użadza za bardzoa le zawsze to coś wiec kto wie , minimalizm jest teraz w modzie :lol: POzdrao i sory ze tu pisze takie rzeczy w nie tym miejscu co tzreba
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024