Skocz do zawartości


Zdjęcie

meśnie plecków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

meśnie plecków
Witajcie


novocain usiadomił mi, że domowe ćwiczenia nie muszą byc takie głupie :P :wink: i w zwiazku z tym, zapytuje, czy znacie, macie jakieś ćwiczenia na mieśnie pleców, któr można wykonywać na karimacie w domu?

No, bo jak cwiczyc na siłowni to wiem, ale chciałbym takze wiedziec jak można popracować w domu.


Z góry thx.!!!
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków
Wydaje mi sie ze bez drazka sie nie obejdzie (ok. 30zl w kazdym sportowym)

A jak juz na nim cwiczyc bylo duzo razy pisane
Podchwyt, nachwyt - wasko,szeroko 8)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków
drązek - rozne chwyty to dobre cwiczenia na szerokość plecó, niestety grubosci juz w domu nie mając sprzetu nie wypracojesz, dalne partie plecow (prostowniki) tez beda nietkniete.
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków
Moj kumpel cwiczy na drazku i ma tak pierdolne plecy ze az strach ale on cwiczy kurde jakies wymyki odmyki kolowrotki i inne ekstremalen zeczy na tym drazku to co on na nim wyprawia to sie w glowie nie miesci i plecy mu i rece urosly i to fest mocno
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków

dolne partie plecow (prostowniki) tez beda nietkniete.

Na dolne partie najlepsze są plecki (ja to tak nazywam), czyli kładziemy się na brzuchu, ręce na głowe i odrywamy klatke od podłogi. Chwilę trzymamy i opuszczamy.

Apropo drążka: jaka jest różnica między nachwytem i podchwytem (przecież to tylko obrót nadgarstka), czy to aż tak się różni?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków
Z tego co pamietam podciaganie podchwytem kladzie wiekszy nacisk na miesnie lapek niz plecow ... Ogolnie jest to tylko przekrecenie rak, lecz zmienia sie procentowy udzial miesni w pracy i dlatego warto zmieniac je zamiennie. Aha pracuja chyba te same grupy miesniowe i w tym i w tym cwiczeniu.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków

Apropo drążka: jaka jest różnica między nachwytem i podchwytem (przecież to tylko obrót nadgarstka), czy to aż tak się różni?


sam spróbuj 8)
podciąganie nachwytem jest nieporównywalnie trudniejsze niz podciąganie podchwytem. Z czego to wynika niestety nie umiem powiedzieć.
Robiąc to pierwsze pracuje triceps, to drugie boceps
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków
Sakul-wykonuje to cwiczenie z uniesianą klatka... .

Mam drązek, ale zawsze myslałem, ze to się na łapy robi? 8O

Ale o.k, bede cwiczyc wiecej, jeszcze jakieś sugestie?
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków

sam spróbuj 8)
podciąganie nachwytem jest nieporównywalnie trudniejsze niz podciąganie podchwytem. Z czego to wynika niestety nie umiem powiedzieć.
Robiąc to pierwsze pracuje triceps, to drugie boceps


Wiesz nie mozesz tak tego generalizowac bo naprzyklad mi lepiej i latwiej i wiecej podciagniec zrobie nachwytem a nie podchwytem wiec to nie jest regula nie wiem czemu tak mam no ale tak jest
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: meśnie plecków
nachwyt - plecy i przedramiona (i mozna jakby ciagnac albo plecami, albo rekoma mocniej.. trzeba to wyczuc podobno)
podchwyt - plecy i bicepsy (ale tu mniejsza jest chyba praca plecow, przynajmniej u mnie)

wiec jak komus nie idzie podchwytem - ma slabe bicepsy

ja podchwytem robie wiecej niz nachwytem.

no i to drugie, co ktos opisal; grzbiety, czy jaskolki czy jakkolwiek sie to nazwie. kladziemy sie na brzuchu, unieruchamiamy nogi i podnosimy korpus do gory napianajac miesnie plecow i posladki. do tego mozna z boku rece ugiete podnosic zeby gorne miesnie plecow pracowaly.

czasami, moj kolega jeden tez tak ma. zalezy od wyrobienia chyba.

no i popatrzcie, ile podciagacie. bo ja np to mam 80kg do podciagniecia i to juz jest calkiem calkiem ciezar jak dla mnie.
no i za pare miesiecy zobace, czy daje to co napisalem efekty :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024