Skocz do zawartości


Zdjęcie

tkd na olimpiadzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
mam nadzieje ze nic mu nie bedzie....
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
taki już "urok" wtf :roll:
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
Nie dziwie sie ze chca wycofac tkd z olimpiady, toz to jedna walka goscie przestali podskakujac naprzeciwko siebie....... :roll:
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
gdyby chłopak garde trzymał to by sie tak nie skonczyło a oni sie jaraja ze wtf to full kontakt i ze wogole jakie nokauty :D a tak wogole to lubie wtf :P
  • 0

budo_murky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Św.

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
Skoro mówią, że tkd jest mało widowiskow to co dopiero mówić o zapasach. Czekając na relacje tkd w TVP ktorych i tak nie bylo usnalem na nich :)
  • 0

budo_petelicki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
wyczytalem w gazecie wyborczej ze bedzie tkd od 5.30 rano do 11.50. specjalnie wstalem i okazalo sie ze pokazywali caly czas korzeniowskiego, a tkd nie bylo nawet przez minute :evil: :evil: :evil: :2gunfire:
  • 0

budo_micku-mick
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gwiezdny Ogród

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

wyczytalem w gazecie wyborczej ze bedzie tkd od 5.30 rano do 11.50. specjalnie wstalem i okazalo sie ze pokazywali caly czas korzeniowskiego, a tkd nie bylo nawet przez minute :evil: :evil: :evil: :2gunfire:


To z kolei urok TVP... :(
  • 0

budo_suaveg
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
ale kyokushin jest wolny, wiec nawet rece nie pomoga :D
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
Właśnie leci transmisja na Eurosporcie...- kategoria powyżej 80kg mężczyzn, kobiety 67kg...
Hmm, mam pytanie jako laik (bo Taekwondo nie ćwiczę i nigdy nie ćwiczyłem) - czemu zawodnicy nie tylko nie używają rąk ale też w ogóle nie trzymają gardy 8O ??? Momentami wygląda to wręcz komicznie, podskakuje dwóch kolesi naprzeciw siebie i ręce dyndają im luźno wzdłuż korpusu a podczas wykonywania kopnięć majtają nimi jak wiatraki :? ...

Spora (myślę że większa) część zaliczonych technik nożnych "wchodzi" tylko dla tego, że ci zacni olimpijczycy zachowują się tak jakby mięli niedowład kończyn górnych :wink: . O CO CHODZI??? Ćwiczyłem ładnych parę lat amatorsko (żaden ze mnie zawodnik) kyokushin i kikboxing, nieraz sparowałem także z ludźmi z Taekwondo i nigdy nie widziałem takiego cyrku...dobre ułożenie gardy było podstawą jeśli nie chciałeś wylądować z rozbitą gębą na macie.
Czekam na SENSOWNE 8) odpowiedzi
pozdrawiam
Heimdall
ps: ...może dla tego ludzie są zawiedzeni tą "dyscypliną olimpijską"?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

czemu zawodnicy nie tylko nie używają rąk ale też w ogóle nie trzymają gardy 8O ???

Bo to World Taekwon-Do Federation. Zgodnie z ichnimi przepisami nie wolno uderzać rękami na twarz. Można zdaje się w korpus, (nie jestem pewien, ale zaraz ktoś skoryguje :-) ).
No i w związku z przepisami tak to wygląda.

Momentami wygląda to wręcz komicznie, podskakuje dwóch kolesi naprzeciw siebie i ręce dyndają im luźno wzdłuż korpusu a podczas wykonywania kopnięć majtają nimi jak wiatraki :? ...


Moim zdaniem to wygląda wręcz żałośnie. A walki kobiet, cóż, chyba zacznę mówić, że ćwiczę koreańskie karate, bo jeszcze mnie ktoś śmiechem zabije, jak powiem, że tkd.

Moim zdaniem obecnie obowiązujące przepisy w WTF (a przynajmniej na igrzyskach) stworzyły jakąś potworną karykaturę tkd. I nic nie pomoże, że komentator powiedział "chłopcy potrafią efektownie walczyć, ale im się nie opłaca z uwagi na przepisy".

Strasznie mnie rozczarowały te igrzyska. A tak się zachwycałem WTF po obejrzeniu pokazu korean tigers :) .

pozdrawiam
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

ale kyokushin jest wolny, wiec nawet rece nie pomoga :D


Wszyscy jesteśmy wolni brachu :twisted:
Teoretycznie przynajmniej,
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
przepisy tkd wtf (czyli tej odmiany olimpijskiej) nie zaliczaja technik recznych jako technik punktowanych. nie mozna udezac reka w twarz ale tylko na korpus ale zawodnicy nie stosuja tych technik bo nie ma za nie punktow. gardy nie trzymaja bo swoje akcje opieraja tylko i wylacznie na szybkich kontrach - co wyglada nawet efektownie ale na treningach jak walka nie ma tak wysokiej stawki.

po obejrzeniu finalu mezczyzn w kat. 68 - 80 kg musze sie przychylic do moich przedmowcow... niestety taekwon-do wtf zrobilo sobie wielka antyreklame na tych igrzyskach (walk z aten nie widzialem).

jak by na to nie patrzec to jednak itf rulez

pozdrawiam
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

przepisy tkd wtf (czyli tej odmiany olimpijskiej) nie zaliczaja technik recznych jako technik punktowanych. nie mozna udezac reka w twarz ale tylko na korpus ale zawodnicy nie stosuja tych technik bo nie ma za nie punktow. gardy nie trzymaja bo swoje akcje opieraja tylko i wylacznie na szybkich kontrach - co wyglada nawet efektownie ale na treningach jak walka nie ma tak wysokiej stawki.


No dobra, rozumiem że to taktyka wymuszona przepisami i punktowaniem (choć uważam, że to zwyrodnienie i kastracja sztuki WALKI). Ale przecież nawet w takich okolicznościach garda spełnia ważną funkcję. Po pierwsze tworzy "statyczną" barierę dość mocno komplikującą przeciwnikowi sprawę celnego kopnięcia, poza tym jest jeszcze coś takiego jak bloki i przechwyty - bardzo skuteczne zwłaszcza wobec kopnięcia przedniego-prostego.
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

No dobra, rozumiem że to taktyka wymuszona przepisami i punktowaniem (choć uważam, że to zwyrodnienie i kastracja sztuki WALKI). Ale przecież nawet w takich okolicznościach garda spełnia ważną funkcję. Po pierwsze tworzy "statyczną" barierę dość mocno komplikującą przeciwnikowi sprawę celnego kopnięcia

Ręce wiszą luźno bo ułatwiają szybsze reagowanie nogami i "nieprzeszkadzają".

poza tym jest jeszcze coś takiego jak bloki i przechwyty - bardzo skuteczne zwłaszcza wobec kopnięcia przedniego-prostego.

A chwytanie kończyn jest zabronione.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

Ręce wiszą luźno bo ułatwiają szybsze reagowanie nogami i "nieprzeszkadzają".


Tak czasami patrzę i zastanawiam się, po groma ciężkiego oni tak usiłują "reagować" z opuszczoną gardą, skoro czasem wystarczyłoby trzymać choćby i luźną dosyć gardę, przyjąć na nią strzał i zrobić swoje. Dlatego też ja swoich ludzi uczę podstawowej rzeczy - łapy w górze. No ale my jesteśmy taki bardzo dziwny WTF (na tyle dziwny, że jak przyjechał master Kytu 7 dan WTF, to o dziwo uczył tego samego na seminarium).

Osobiście najchętniej widziałbym jakieś dobre walki międzyfederacyjne taekwondo na olimpiadzie - ludzi z ITF, WTF i z innych. Wiem, że to nierealne, ale przynajmniej niektórzy by się choć o honor bili ;) Chyba się starzeję, bo co obejrzę sobie jakieś zawody - czy to olimpijski turniej WTF, czy to MŚ ITF - to coraz nudniej jest.

Gizmo
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

Tak czasami patrzę i zastanawiam się, po groma ciężkiego oni tak usiłują "reagować" z opuszczoną gardą, skoro czasem wystarczyłoby trzymać choćby i luźną dosyć gardę, przyjąć na nią strzał i zrobić swoje. Dlatego też ja swoich ludzi uczę podstawowej rzeczy - łapy w górze. No ale my jesteśmy taki bardzo dziwny WTF (na tyle dziwny, że jak przyjechał master Kytu 7 dan WTF, to o dziwo uczył tego samego na seminarium).


No wiesz. W pewnym sensie to jest garda. Na boczne strefy. Skracasz lekko dystans gdy przeciwnik atakuje dollyo chagi i konterka. Czasami zawodnicy mają tylną rękę zgietą w łokciu (tak na wysokości mostka). A taka klasyczna garda to jest baaaaaaardzo rzadko spotykana.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

Ręce wiszą luźno bo ułatwiają szybsze reagowanie nogami i "nieprzeszkadzają".

8O :lol:
Owszem, dobrze ułożona garda przeszkadza...przeciwnikowi.

A chwytanie kończyn jest zabronione.

Przechwyt nie koniecznie oznacza "trzymanie za nogę" :wink: chodzi np. o krótkotrwałe przejęcie kontroli i zmianę kierunku ruchu atakującej cię kończyny i wytrącenie tym samym przeciwnika z równowagi. W połączeniu z zejściem można w ten sposób (tzw. miekkim blokiem) "ściągnąć" nawet mocne kopnięcie okrężne. Ale nawet podstawowych bloków chroniących głowę i korpus ani banalnego przyjęcia kopnięć na gardę nie widziałem w tym "olimpijskim taekwondo" i póki co nie otrzymałem SENSOWNEGO wyjaśnienia 8) .
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
Hmmm, moze dlatego, że po odskoku można szybciej skontrować przeciwnika niż po wysokim bloku?? :roll: :)
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie
.........albo uniku.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tkd na olimpiadzie

Ale nawet podstawowych bloków chroniących głowę i korpus ani banalnego przyjęcia kopnięć na gardę nie widziałem w tym "olimpijskim taekwondo" i póki co nie otrzymałem SENSOWNEGO wyjaśnienia 8) .


dostałeś:
1) przepisy;
2) maniera zawodników;
3) przyzwyczajenie

zaczynasz się czepiać, toć przyznaliśmy sami, że to nudne.

ITF Rulez! :twisted:

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024