Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia sędziego w konkurencji walk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Uprawnienia sędziego w konkurencji walk
Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można się starać o uprawnienia sędziego walk Taekwondo WTF? Interesuje mnie jakie wymagania muszę spełniać, do kogo muszę się w tej sprawie zgłosić, jak wygląda i przebiega procedura zdobywania takich dokumentów (egzaminy itd)? Z pewnością to nie taka prosta sprawa ale liczę że osoby posiadające podobne dokumenty udzielą mi paru wskazówek.
Z góry dzieki pozdr. Ryu
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia sędziego w konkurencji walk
Moje wiadomości mogą być nieco zdezaktualizowane, ale - najkrócej mówiąc - trzeba ukończyć kurs sędziowski w Polskim Związku Taekwondo WTF. Minimalne wymogi, o ile ich nie podniesiono, na klasę C (uprawniającą do sędziowania w planszy na zawodach rangi regionalnej) to bodajże 2 kup i ukończone 18 lat. Jest to najwyższa klasa, jaką można uzyskać na pierwszym kursie. Na sędziego klasy B (planszowy na zawodach ogólnopolskich) był wymagany 1 dan, ukończone 21 lat i 2 lata stażu na klasie C oraz oczywiście zaliczenie kursu i egzaminu na wyższą klasę.

Nie ręczę za aktualność tych danych - tak się składa, że sam pisałem swego czasu te wymagania, ale jakiś czas temu dałem sobie spokój z sędziowaniem i nieco wypadłem z branży. W sprawie kursu zwracaj się bezpośrednio do Polskiego Związku Taekwondo WTF tel. 061 866 34 10, mail [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrówka

Gizmo
sędzia w stanie spoczynku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024