Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
W środę przyjeżdża do Polski koreańska drużyna pokazowa taekwondo WTF "Gold Medal". Szefami ekipy są mistrzowie Kim Chung Suk 7 dan i Pyo Rak Sun 7 dan, a w jej składzie znajdzie się m. in. czwórka zawodników narodowej drużyny pokazowej. Jeden z nich - Sin Song Woo - uczestniczył w historycznym pokazie WTF w Phenianie.

Środę i czwartek koreańscy goście spędzą zwiedzając Warszawę. W piątek 30 lipca o 17.00 dadzą pokaz w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Wstęp wolny. Drugi pokaz planowany jest w niedzielę 1 sierpnia w Limanowej, bliższe szczegóły podam jak najszybciej.

Zapraszam!

Gizmo
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Gizmo wiesz coś więcej? O tej Limanowej w szczególności?
2D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Jeszcze nie, ale postaram się jeszcze dziś dowiedzieć o szczegóły.

Gizmo
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Bardzo będę wdzięczny, chciałbym się wybrać do tej Limanowej.
Z góry dzięki!
2D
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
To dziwne, że nie dadzą pokazu w Wawie.

Czyżby nikt nie chciał ich tu oglądać?

Ciekawe.... :roll:
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Warszawa ?? a gdzie to właściwie jest ? :) :)

joke of kozz, peace.

Dołanczam sie do pytania Dwadziennie. Bardzo prosze o info w sprawie Limanowej. Zdaje się że będzie kilku chętnych od nas z klubu.

Pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
To, że nie dadzą pokazu w Warszawie, jest mniej dziwne, niż się wydaje. Dlaczego? Proste:

- bo kluby na prowincji były szybsze w zgłaszaniu ofert organizacji pokazu (rekordzistą był klub, który otrzymawszy propozycję o 21.00 potwierdził organizację następnego dnia o 11.00 ze wszystkimi szczegółami - rózne dziwne rzeczy już mam na koncie, jeśli chodzi o organizatorstwo, ale naprawdę byłem pełen podziwu 8O ),

- bo w Warszawie, Poznaniu itp. niejedna koreańska ekipa już występowała, a w Zamościu, Tymbarku, Pilaszkowicach i Krochmalewie Dolnym jeszcze nie ;)

- bo w planie są jeszcze pokazy w Berlinie, Londynie i Kopenhadze i trzeba dać czasem gościom odpocząć od zgiełku wielkich miast i zabrać ich np. w góry :)

- bo impreza jest prywatna, realizowana bez udziału Polskiego Związku Taekwondo WTF i w związku z tym była większa swoboda wyboru miejsca pokazów - robimy je tam, gdzie wygodnie, a nie tam, gdzie wypadało zrobić.

Poza tym - w Warszawie jest taka fajna grupa Taeyang, więc nie ma co sobie robić wzajemnie konkurencji ;)

Do wszystkich - nastąpiło przesunięcie miejsca pokazu z Limanowej do Tymbarku (parę kilometrów dalej), pokaz odbędzie się między 15 a 17 na rynku w ramach Dni Tymbarku. Trzeci pokaz będzie w Mieroszowie k. Wałbrzycha, organizuje go klub "Tai-Pan" Wałbrzych. Postaram się poprosić kogoś o wrzucenie dokładnego info, jeśli nie będę miał dostępu do netu. W sytuacji awaryjnej można do mnie dzwonić 0602 35 15 85 i postaram się dać znać co i jak.

Gizmo
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Szkoda, że nie w Wawie ,bo też byśmy chcieli obejrzeć.

Zresztą moje pytanko nie poszło na marne tyle się dowiedzieliśmy. :D

Dzięki za miłe słowa Gizmo. Dołożymy starań żeby nasze pokazy były na światowym poziomie i wtedy może będziecie oglądać nas w TV i mówić "To chłopaki od nas, nieźle wymiatają".

Pozdrawiam wszystkich. Może ktoś utrwali te pokazy i wrzuci na serwer?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Zabieram kamerę i będę kręcił co się da, niestety nasza strona www nie jest z gumy i na pełną relację nie ma co liczyć, ale może chociaż jakiś highlight się zmieści.

Przedsmak pokazu można zobaczyć tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Za chwilę jadę po Koreańczyków - właśnie do Warszawy. Następne moje wpisy zapewno dopiero po powrocie z trasy, czyli po 11 sierpnia.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Gizmo czekamy na zdjecia i filmiki ; )
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
8O
ten filzmik zaiste robi wrażenie...
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Tez mi sie filmik podoba syzbko to chlopaki robia i efektownie wyglada a o to chodzi
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Wczoraj o godz. 17 na rynku w tymbarku odbył sie pokaz "Gold Medal" team. Nie chce tutaj tworzyć obszernej relacji, bo pewnie najlepiej zrobi to Gizmo (pozdrawiam) kiedy już będzie miał dostęp do komputera. Jednak to co zobaczyłem wczoraj było niesamowite i nie moge sie opanować zeby nie skrobnąć kilku zdań.

Szczęśliwie, miałem okazje oglądać Koreańczyków podczas próby, jakieś dwie godziny przed rozpoczęciem pokazu. To było niesamowite. I nie chodzi tu tylko o samą technikę i poziom sportowy, ale raczej o sposób w jaki Ci ludzie podchodza do tego co robią. Mimo ze w członkami grupy były głównie dzieci i młodzież to na sali panowała idealna dyscyplina. Każdy z nich wiedział co robić, gdzie jest jego miejsce, bez niepotrzebnych rozmów, słowem pełny profesjonalizm. Komenda, kilka sekund później wszyscy idealnie ustawieni, komenda, następuje kolejny element pokazu, komenda, powrót na miejsca. Wszystko w idealnym porządku. Przy tym odniosłęm wrażenie ze to bardzo pozytywni i pogodni ludzie. Dzieci wychodząc z sali uśmiechały sie i machały do nas. No i to dziwne uczucie kiedy przechodzący obok ciebie VII dan staje, kłania się i z uśmiechem mówi "dzien dobry".

Co do samego pokazu, to napisze tylko, że trwał około 40 minut i był bardzo dobrze przygotowany. Wszystko przebiegało niezwykle dynamicznie i nie było miejsca na nude. Swietny był podkład muzyczny. Kiedy członkowie grupy wykonywali jakiś numer panowała cisza albo z głośników leciały jakas dynamiczne dżwięki. Kiedy następowały przerwy miedzy kolejnymi numerami, (sprzątanie rozwalonych desek i ustawienie do kolejnego numeru) leciała szybka, hardcorowa, dająca KOPA muza, która dodatkowo nakręcała publike. Ponieważ był to pierwszy pokaz tej klasy zawodników jaki widziałem, moje zdanie moze nie bedzie zbyt obiektywne. Ale wszystko cholernie mi sie podobało. Dzieciaki spisywały się świetnie, a starzy mistrzowie byli klasą samą dla siebie. Latali nad głowami partnerów, kręcili 540stki, rozwalali jabłka kopiąc z salta do tyłu, kopali w ostrza mieczy no i oczywiście demolowali tony desek w najróżniejsze sposoby.

Mam nadzieje, że wkrótce uda sie sprowadzić do polski inne koreańskie grupy pokazowe. Chciałbym zobaczyć u nas Taepoong albo Koran Tigers. Wczorajszy pokaz byłświetny. Dobrze, że dzisiaj trening, bo dostałem wczoraj mocnego kopa do ćwiczeń. :) :)

pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Mam nadzieje że ktoś to nagrał bo chętnie bym obejrzał :)
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols

Mam nadzieje, że wkrótce uda sie sprowadzić do polski inne koreańskie grupy pokazowe. Chciałbym zobaczyć u nas Taepoong albo Koran Tigers. Wczorajszy pokaz byłświetny.

No to musisz zobaczyc Taeyang w akcji :)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Heh, no od jakiegoś czasu podniecam się waszym samplerem. Możesz być pewien, że jak będziecie dawać pokaz w okolicy krakowa to będe pierwszym który sie pojawi. :peace:

Aha i pytanko jeszcze mam. Czy ktoś z Taeyang trenuje lub trenował capoeire ? A moze jestescie czystymi taekwondokami ?

Sory za Off Topic.
pozdro, Dzik
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols

Heh, no od jakiegoś czasu podniecam się waszym samplerem. Możesz być pewien, że jak będziecie dawać pokaz w okolicy krakowa to będe pierwszym który sie pojawi. :peace:

Aha i pytanko jeszcze mam. Czy ktoś z Taeyang trenuje lub trenował capoeire ? A moze jestescie czystymi taekwondokami ?

Jednym z elementów naszego treningu jest akrobatyka.
Jeżeli chodzi o Capo to z naszego Teamu trenuje tylko Rustam :rofl:
A co do pokazów w Krakowie to kiedyś robiliśmy pokaz na otwarcie jakiejś sieci hoteli Witek czy coś takiego. Ale była impreza :)
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols

Heh, no od jakiegoś czasu podniecam się waszym samplerem. Możesz być pewien, że jak będziecie dawać pokaz w okolicy krakowa to będe pierwszym który sie pojawi. :peace:

Aha i pytanko jeszcze mam. Czy ktoś z Taeyang trenuje lub trenował capoeire ? A moze jestescie czystymi taekwondokami ?

Jednym z elementów naszego treningu jest akrobatyka.
Jeżeli chodzi o Capo to z naszego Teamu trenuje tylko Rustam :rofl:
A co do pokazów w Krakowie to kiedyś robiliśmy pokaz na otwarcie jakiejś sieci hoteli Witek czy coś takiego. Ale była impreza :)


tak.... Rustam jest wrecz zafascynowany Capo :) :) :) jak chodzi po ulicy to sobie nuci... zum zum zum
a w hotelu witek rzeczywiscie bylismy... pozdrowienia dla milej pani kierowniczki... (dziwka)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Właśnie wróciłem z wyjazdu z ekipą "Gold Medal". Było super, choć cała podróż kosztowała mnie dużo pracy i czasem nerwów. O klimatach czysto technicznych napisał już Dzik. Chociaż generalnie ekipa była znacznie odmłodzona w stosunku do poprzedniej wizyty, a co za tym idzie - poziom techniczny był niższy, to co nieco można było zobaczyć. W sumie jednak głównie ucieszyło mnie odświeżenie kontaktów ze starymi znajomymi, poznanie paru nowych ciekawych ludzi i przebywanie przez 2 tygodnie w atmosferze koreańskiej grupy pokazowej, która naprawdę jest specyficzna. Praca z tymi ludźmi, mimo występujących czesto kłopotów w porozumiewaniu się, była prawdziwą przyjemnością - aż żal było mi ich opuszczać. A co do dzieciaków - same superlatywy. Chciałbym jak najczęściej podróżować z ekipami, po których po tygodniu jazdy autokarem nie trzeba go w ogóle sprzątać, bo lśni czystością, a w internacie, w którym mieszkaliśmy, podczas opuszczania obiektu czarne pasy łapią kubeł i szczotki i polerują łazienki (choć nikt z gospodarzy tego rzecz jasna nie wymagał). Nikt nie krzyczy, co najwyżej powie parę słów po koreańsku, nie do pomyślenia jest, żeby trener taszczył walizkę sam itp. Inne klimaty. Po jednym z pokazów (w Mieroszowie, małej miejscowości na południu Polski) Koreańczycy dali wszystkie swoje treningowe, zapasowe doboki dzieciakom z miejscowej sekcji. A poza tym - dużo dobrej zabawy, ogromnie sympatyczne nastawienie (zwłaszcza że przede mną nie musieli chodzić na paluszkach ;) ) Ciekawe plany na przyszłość - najprawdopodobniej za dwa lata będziemy gościć Koreańczyków ponownie.

W plecaku przywiozłem sporą paczkę koreańskich upominków od członków ekipy i dwa najcenniejsze prezenty - reprezentacyjny dobok Gold Medal mistrza Pyo Rak Sun 7 dan i stary, wyciuchany czarny pas od Lee Myeong Seok 5 dan, jednego z młodszych trenerów.

A żeby było jasne - ja nadal będę freestylowcem ;) Choć na co dzień robię zupełnie inne rzeczy niż ekipa Gold Medal, i choć moje widzenie taekwondo jest pod względem technicznym dość odmienne, to naprawdę doceniłem tę brygade po raz kolejny. A poza tym - taekwondo powinno łączyć. Gospodarzem pokazu taekwondo WTF w Mieroszowie był klub PUT, nie mający z WTF nic wspólnego - z zadania wywiązał się znakomicie (pozdrówka dla Rajmunda).

Aha - jak najbardziej, jestem w stanie ściągnąć grupę Taepoong do Polski. Jak ktoś znajdzie sponsora, dawajcie znać - oni za darmo, w przeciwieństwie do Gold Medali, nie występują. Były już przymiarki parę lat temu, ale organizator nie dał rady finansowo.

Gizmo
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańska drużyna pokazowa WTF "Gold Medal" w Pols
Gizmo a jakies fotki/filmiki ? coś na dobranoc bym zobaczył ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024