Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny pas Aikido w rok??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

czarny pas Aikido w rok??
Jesli bylo, to prosze mnie nie bic ;) W archiwum nie znalazlam

Dowiedzialam sie wczoraj z programu na Discovery, ze w Dojo Yoshinkan w Tokio mozna dostac czarny pas po przejsciu kursu "Sensu Sei Kosu" (napisane fonetycznie, wiec jesli ktos zauwazy bledy, to prosze o poprawienie mnie)-szkolenia prowadzonego dla tokijskiej policji-ktory trwa dokladnie rok. Adepci cwicza 34 godziny tygodniowo,a na koniec, jak juz powiedzialam dostaja czarny pas. Dziwne to jakies dla mnie, ale ja sie za bardzo nie znam. A co Wy myslicie? Mozna sie nauczyc wszystkiego na czern w ciagu roku?
pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Też widziałem ten program.
Boki zrywać. A ten kolo z discovera co tam był za ćwiczącego i znającego sie na temacie...
Zapadło mi w pamięci stwierdzenie /nie jest dosłownie/: Hajime - to sposób ćwiczenia polegający na ciągłym wykonywaniu technik, z pełną siłą i szybkościa, do momentu gdy sensei przerwie.
I był to straszny wycisk - aż 8 minut ćwiczenia bez przerwy. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
To jak tam tacy twardziele trenują, to sie nie dziwię że w rok czrny pasek dostają. Właściwie to czego im nie dac 5 dana od razu - np za ładnie wyprasowane kimona, albo kaligrafię.
A poważniej - kilka godzin dziennie przez rok, dla policjantów, którzy zapewne są sprawni fizycznie i przechodzili już jakieś kursy walki to dużo /sporo sie nauczą/. Moim zdaniem na dana to jednak za mało czasu - za krótko by nauczyć sie odruchów. Polityka.
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Myślę że to stanowczo za mało... Czarny pas to oni może mają, ale na pewno nie ich umiejętności nie da się porównać z umiejętnościami osób które ćwiczą o wiele dłużej. Pas pasowi nierówny...
Chciałbym natomiast poznać opinię naszego Moda (OŻW :wink: ) -od niego zawsze się wycygani ciekawą wypowiedź :-)
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
taa tez zaras bede mial czarny pas tylko skocze do sklepu -_-`
  • 0

budo_pas
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pola ryżowe

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Witam, jestem tu pierwszy raz, więc proszę mi wybaczyć ewentualne "wpadki" techniczne czy "obyczajowe".
Co do tematu - czytałem kiedyś na stronie Hombu, że oni tam prowadzą półroczne intensywne kursy aikido, podzielone na dwa stopnie. Po drugim (czyli, teoretycznie po roku) można zdawać dana... Jak znajdę jeszcze tę stronę to poślę link
  • 0

budo_pas
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pola ryżowe

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Nie znalazłem tej strony... To był jakiś link ze strony Hombu, może właśnie z informacją o wspomnianych kursach? Niestety, nie pamiętam... :cry:
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
etam ja mam kilka czarnych pasow w spodniach... i wcale nie musialm czekac rok :]
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
blackgirl: to bardzo ciekawy temat. Niniejszym jako prezydent Internetowej Akademii Aikido przyznaję Ci czarny pas. :)
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??

taa tez zaras bede mial czarny pas tylko skocze do sklepu -_-`


Teraz to łatwe :)
A kiedyś to po kupieniu białego pasa to się go później czasem farbowało,
bo w sklepach nie było :cry:
Po drugim farbowaniu to już nikt nie wiedział jaki to kolor 8O
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Jeżeli naprawdę ćwiczą te 34 godziny tygodniowo to czemu nie. W końcu mówią że 1 dan to dopiero początek nauki a nie koniec :D .
Ale jak dla mnie to ćwicząc w ten sposób można się szybciej zajechać niż dana zrobić(chyba że nic innego poza tym nie robią).
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
to nie tak do końca - ten kurs trwa 11 miesięcy i jest głównie kursem instr. Zaczynał sam Kancho w latach 60-tych jak o przede wszystkim raid tokyo police off. wysyłani tambyli sami funkcjonariusze z czarnymi pasami w judo czy karate i dostawali naprawde okrutny wpierdol. to odpowiednik uchideshi jednak nazywa sie to nieco inaczej:
International Senshusei Course. na początku kurs był zamknięty dla tokijskich służb mund. jednak z czasem zwłaszcza w latach 80-tych pojawiać się zaczęło coraz więcej obcokrajowców i kurs zmienił charakter. z czasem część osób pozostawaław hombu jako instruktorzy. Na początku International YAF praktycznie 90 procent instruktorów skończyło ten kurs. to była wylęgarnia przyszłych sław takich jak : Mustard, Payet czy Ruben.
D. Ruben, tłumacz książek Kancho na ang. z Londynu, który był przez wiele lat instruktorem na tym kursie opowiadał mi rzeczy na podstawie których mogę powiedzieć tylko: "czapki z głów - to prawdziwa orka" nie wiem jak jest teraz ale w tamtych czasach częścia tego kursu było półtora miesiąca w suwari waza - 5 godz. dziennie a w yoshinkan nie ćwiczy sie w hakamce przed sandanem - znaczy kolana krwawią, puchną i jątrzą się. inne atrakcje to tr, jednej techniki ale nie przez cytowane tu 8 minut ale 1.5 godziny. a w yosh. techniki robi sie na liczenie. treningi prowadzili prócz młodszych instruktorów legendarni nauczyciele Yoshinkan: Inue, Chida, młody Shioda, Takeno.
pozatym definicja dana w krajach żółtych i białych jest inna - to oczywiście niesprawiedliwe ale w japonii shodan dostajesz n razy szybciej i już. wystarczy poczytać biografie dzisiejszych shihanów. - sandan w 3 lata - to bardzo częste. tak tam jest niezależnie od organizacji.
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Ja mysle ze w rok mozesz luzno miec umijetnosic na czarny pas....to zalerzy od Pscyhiki i Fizycznosic oraz Predyzspozycji....a nie godizn na macie.....Ja zauwazylem ze (Porównuje tu Szkole i hobby) Jak mialem sie nauczyc wierszyka na pamienc ktory mial 20 wersy to szlo mi to jak krew z nosa ale trwalo to jakeis 2 dni......a jak mialme nauczyc sie 150 komendek i rozkazó Assamblera to zajelo mi to okolo 20 minut. Bo bylo to mym choby i cchialem...Tka smao jest ze sztukami walk....jezeli ejst to twoje hobby to chcesz chces zi chcesz i siada ci to jak rakieta.....dlatego JA cwicze dla Hobby i czytam Dla hobby.....jak ktos Cwiczy dla smaoobrony to mu idzie jak krew z nosa ale sie nauczy...ja w temacie smaoobrony umiem dobrze uciekac :)
Walka w sensie czystko Psychicznego pojedynku na nerwy oraz fizycznego wyzywania sie na slabszych w sensie transów walki nie jest dla mnie interesujaca....bija sie tylko Glupki ...po co sie bic jak mozna pogadac i zrobic nowa fajna przyjaz ????
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Tokyo Metropolitan Riot Police oczywiście - sorry....

text z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
--------------------------------------------------------------------------------

Three of the four senseis at my dojo took the International Senshusei Course at the Yoshinkan Hombu dojo in Japan. They all say its the greatest thing they have ever accomplished in their lives. Very, very, tough training. When you're there see if you can get in on some of the kenshu classes. => back breakfalls until your back bleeds, same with knee walking and suwari waza. I believe its not uncommon to throw up after each class aswell. :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??

D. Ruben, tłumacz książek Kancho na ang. z Londynu, który był przez wiele lat instruktorem na tym kursie opowiadał mi rzeczy na podstawie których mogę powiedzieć tylko: "czapki z głów - to prawdziwa orka" nie wiem jak jest teraz ale w tamtych czasach częścia tego kursu było półtora miesiąca w suwari waza - 5 godz. dziennie a w yoshinkan nie ćwiczy sie w hakamce przed sandanem - znaczy kolana krwawią, puchną i jątrzą się. inne atrakcje to tr, jednej techniki ale nie przez cytowane tu 8 minut ale 1.5 godziny. a w yosh. techniki robi sie na liczenie. .

i tak powinno byc we wszysktich sekcjach aikido-ostry wygrzew i konkretne cwiczenie,a nie miziaanie jakie odchodzi w wiekszosci sekcji.
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
W rok to może rzeczywiście na jakimś intensywnym kursie (ale wtedy, jak to Komban powiedział, "można się szybciej zajechać niż dana zrobić chyba że nic innego poza tym nie robią")
Natomiast w dwa lata można bez większych problemów mieć shodan. Ale nidan to kolejne dwa, trzy lata... Tak przynajmniej wynika z rozmów...
Wydaje mi się, Pmasz, że z tym sandanem w 3 lata to trochę przesada.
Mam na myśli kursy "dla zwyczajnych ludzi" a nie jakieś odjechane, instruktorskie wygrzewy... :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??

Wydaje mi się, Pmasz, że z tym sandanem w 3 lata to trochę przesada.
Mam na myśli kursy "dla zwyczajnych ludzi" a nie jakieś odjechane, instruktorskie wygrzewy... :)

:) :) :) :) :) :) :) taki żart....
aikidojournal.com:
Chiba Sensei:
(b. 5 February 1940). Also T.K. 8th dan Aikikai (1978). B. Tokyo. Professional aikido instructor. Entered the AIKIKAI HOMBU DOJO as an UCHIDESHI in February 1958. Promoted to 3rd dan in 1960. Assigned to Nagoya in 1961 to assist in the establishment of an Aikikai dojo. Received 4th dan in 1962 while an instructor at the Aikikai.
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??
Ja i tak bede twierzil ze jak masz nie grupe tylko Instruktora przyjaciela ....i uczysz sie bezposrednio od niego ...to masz 500% wiecej przyswojenia wiedzy techniki ...... I to jest jak dla mnie idealna forma...niestety zadnego AIKIDO mastera nie znam osobiscie...a chcialbym sie wlasnie tak uczyc.:)

Szkoda ze mój tata nie trenowal bo by mial mnie kto uczyc :)

Mozna wtedy wykonywac wiele róznych cwiczen które w dojo sa nie wykonywalne....np. Cwiczenia na cierpliwosc.... podam tu przyklad zaczerpniety z Raya Jogi... Bierzesz 10 kg czerwone fasoli i 10 kg bialej mieszasz to najdoklandije jak mozesz a potme oddzielasz....Superowe:)
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??

Jesli bylo, to prosze mnie nie bic ;) W archiwum nie znalazlam

Dowiedzialam sie wczoraj z programu na Discovery, ze w Dojo Yoshinkan w Tokio mozna dostac czarny pas po przejsciu kursu "Sensu Sei Kosu" (napisane fonetycznie, wiec jesli ktos zauwazy bledy, to prosze o poprawienie mnie)-szkolenia prowadzonego dla tokijskiej policji-ktory trwa dokladnie rok. Adepci cwicza 34 godziny tygodniowo,a na koniec, jak juz powiedzialam dostaja czarny pas. Dziwne to jakies dla mnie, ale ja sie za bardzo nie znam. A co Wy myslicie? Mozna sie nauczyc wszystkiego na czern w ciagu roku?
pozdrawiam
blackgirl


ja uważam że czarnyn pas można dostac nawet w 1 dzień wystarczy pójśc do sklepu i sobie kupić wsmuie najlepsi mogą to zrobić nawwet w kilka minut :) :):)
a tak serio to przecież wiadomo jakiej "jakości " bedą tacy mistrzowie :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??

Bierzesz 10 kg czerwone fasoli i 10 kg bialej mieszasz to najdoklandije jak mozesz a potme oddzielasz....Superowe:)

No, Kopciuszek miała wspaniałe perspektywy na zostanie mistrzem...
Na pewno też po ślubie z Księciem kontynuowała treningi...
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas Aikido w rok??

blackgirl: to bardzo ciekawy temat. Niniejszym jako prezydent Internetowej Akademii Aikido przyznaję Ci czarny pas. :)

A mozesz mi powiedziec, za co lekko na mnie najechales? Forum stoi, tematu nie bylo.. z calym szacunkiem,ale wcale nie musisz pisac jak Ci sie nie podoba...
pozdrawiam gorąco
blackgirl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024