Skocz do zawartości


Zdjęcie

SHIAIDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_glow san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SHIAIDO
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
poczytajcie teksty i napiszcie co o tym myslicie. :D
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Dziwny twór. Zmateriałów można wywnioskować, że to prawie jak sekta.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Jakas produkcja typu "new age" zupelnie jak w Kalifornii. Gosciu podpiera sie gesto Dziadkiem, a nie wiadomo co, gdzie, ile i u kogo cwiczyl.

Szkoda czasu nawet na czytanie.
  • 0

budo_glow san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Takaaki Komei Sekiguchi wziol go do swojej rodziny tworzac go swoim synem. Uczyl sie u Dziadka gdy studiowal w japonii filozofie. Znam go i jest dobry jak cholera. Trenuje 25 lat.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Jezeli pijesz do mnie Szczepan (uderz w stol ...) , to jestes w bledzie. Ani mi w glowie "New Age" aikido. Po kilkunastu latach treningu podzielilem sie na tym forum moimi spostrzezeniami na temat Aikido. I to wszystko. W skrocie przypomne, ze dla mnie Aikido to nie jakis skomplikowany system z podtekstami, lecz zestaw technik, ktore pozwalaja na radzenie sobie w sytuacjach na ulicy. Z jednej strony skuteczne techniki oparte na skoordynowaniu wlasnego ruchu z ruchem napastnika, by wyprowadzic go z rownowagi i nastepnie sprowadzic na ziemie, wykorzystujac moment jego stanu niewazkosci, gdy probuje odzyskac rownowage. Z drugiej strony, to umiejetnosc unikania kontaktu z napastnikiem (napastnikami) tak, by nie zostac uderzonym, kopnietym czy tez zlapanym, samemu nie lapiac i nie uderzajac (randori). Moim celem jest doskonalic w sobie te umiejetnosci i choc nie mam okazji robic tego tak jak bym chcial, radze sobie jak moge, nie zawracajac glowy kolegom i nauczycielom w dojo.

Wracajac jednak do tematu, pozwole sobie tylko ustosunkowac sie do malego fragmentu 'manifestu' pana Artura Rybowicza:

".. Poprzez dokładną analizę ruchu i ustrukturyzowane metody nauczania dochodzimy do zrozumienia technik podstawowych czy raczej fundamentalnych zasad rzeczywistości osobowej. Te zasady są nauczane za pomocą technik podstawowych w procesie podobnym do nauczania muzyki. Do ukończenia trzyletniego kursu uczestnicy rozwijają silne podstawy dobrej praktyki rozwojowej. W aspekcie walki, kładzie się bardzo duży nacisk na realistyczny atak, fuzje energii i wytrącanie atakującego z równowagi tak, aby wszystkie swoje siły skierował na walkę o równowagę a nie na walkę z atakowanym. Jest to strategia walki bez walki, neutralizowania ataku w momencie jego narodzin i niedopuszczania by przerodził się w nieokiełznaną furię. W tym aspekcie duży nacisk kładziemy na kontrolowanie atakującego poprzez adekwatną technikę, której umiejętne zastosowanie minimalizuje użycie siły fizycznej. .."

Widac tu kolejny glos krytyczny dzisiejszego systemu nauczania aikido, ktory odbywa sie wg schematu: rozgrzewka, demonstracja techniki (zazwyczaj jednego typu ataku), kilkakrotne powtarzanie techniki w parach, czasem ze zmiana partnera, kolejna demonstracja innej techniki i jej powtarzanie, do momentu wolnego wyboru jednej z demonstrowanych technik w ramach dwuosobowego randori. Tak, ten system wymaga usprawnienia, lecz osobiscie jestem przeciwny tak redykalnym rozwiazaniom jakim jest Shiaido.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
poczytajcie teksty i napiszcie co o tym myslicie. :D


Nie będę czytał, mój Norton wykrył na tej stronie "złośliwy skrypt" :lol:
Nie ryzykuję :lol:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
8O 8O 8O nic nie kumam


P.S. Jeżyk fajny trening dziś był na Karowej tylko plecy bolą :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

8O 8O 8O nic nie kumam


P.S. Jeżyk fajny trening dziś był na Karowej tylko plecy bolą :)


Czemu :?:
  • 0

budo_got
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

Jakas produkcja typu "new age" zupelnie jak w Kalifornii. Gosciu podpiera sie gesto Dziadkiem, a nie wiadomo co, gdzie, ile i u kogo cwiczyl.

Szkoda czasu nawet na czytanie.


"... Dzięki nauczaniu Johna Macmurray i Ueshiba Morihei założyciel Shiaido uzyskał głęboki wgląd w naturę ludzkiego rozwoju, który pomógł mu zsyntetyzować indywidualną ekspresję z praktyką medytacyjną, świadomością energetyczną i ćwiczeniami zdrowotnymi. Jego osobiste wszechstronne i bogate doświadczenie umożliwiło mu połączenie wszystkich wartościowych osiągnięć pedagogicznych I kulturowych i stworzenie całkowicie nowego systemu edukacyjnego, który doskonale współbrzmi z mentalnością naszych czasów a jednocześnie nie gubi niczego, co było wartościowe w tradycji Wschodu i Zachodu...."

...rany julek 8O
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

8O 8O 8O nic nie kumam


P.S. Jeżyk fajny trening dziś był na Karowej tylko plecy bolą :)


Czemu :?:


Bo zapomnieliśćie na koniec zajęć masażu :) pleców i okolic :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

Bo zapomnieliśćie na koniec zajęć masażu :) pleców i okolic :)

"Okolic" nie zapomnielismy :P To standardowa procedura :oops: :) Jak widzisz nikt nie narzeka :wink: :) 8)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

Czemu


Sam nie wiem, jakaś kontuzja :?:
Ale już przechodzi , to chyba przez ten masaż :wink: :D
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Niema bata to SEKTA ...JEDI niedajcie sie skusic ciemnej stronie mocy !!!!
  • 0

budo_mlody_guregoru
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Artur Rybowicz nigdy nie ćwiczył u Ueshiby bo gdy Dziadek zmarł Artur miał jakieś 3 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

gdy Dziadek zmarł Artur miał jakieś 3 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



to On nie zyje?? :cry:

:wink:
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Skoro jes taki medytacyjno-duchowy master, to może uczył się od O'sensei w zaświatach... lub oddnalazł Jego inkarnacje, jak to się dzieje np z Dalaj Lamą :) .
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Brzmi sensownie. Bez zbędnej ezoteryki.

Aby cokolwiek więcej powiedzieć trzeba by tak iść chociaż na jedne zajęcia. Zupełnie nie rozumiem Ciebie nasz Moderatorze. Wydawać tako pochopne sądy o czymś, o czym nie ma się bladego pojęcia... Może gość naprawdę ma coś wartościowego do przekazania.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Dla mnie jest to poprostu N/C...Powiedzcie mi co to jest 25 lat ćwiczeń? tyle co nic...Patrzac z perspektywy ile lat powstawalo i ewoluowalo aikido to nie wyrazilbym sie o Shiaido pozytywnie...
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO
Może to system rozwijający się?

Ja tam bym poszedł, z czystej ciekawości.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: SHIAIDO

gdy Dziadek zmarł Artur miał jakieś 3 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


to On nie zyje?? :cry:

:wink:


Żyje, tylko wrócił do domu... :wink: (to z Men in Black.. tekst o Elvisie - dla niewtajemniczonych...)

A to całe shiaido to mi wygląda w najlepszym razie na aikido z mocno przejaskrawionym aspektem duchowym... Może i bym poszedł z ciekawości... ale może mi ktoś powie, dlaczego tori w trakcie rzutu na każdym zdjęciu ma zamknięte oczy ?!?!?! :lol: :lol: Może flesz go oślepił? :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024