Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
Moze ktos wie o co chodzi? Skad to sie wzielo w aikido?
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
Szczepanie i inni koledzy jest takie coś; przy tym nie wiem skąd na to wpadłeś :) .. już od dawna staram się wyjaśnić, że system pod nazwą Ki Aikido w europie ostał sie tylko w Anglii, choć mogę sie mylić..dlatego poprpszę jakby co Wojtka /Silvio/ o sprostowanie.
Cała reszta europy po różnych perturbacjach przyjeła nowe zasady nauki pod nazwą Toitsu Aikido lub Toitsu Do.
Nie będę się tu rozwodził nad koncepcjami nowego Ki Aikido ale to co jest w temacie obok na temat Ki...
Ki jest tylko koncepcją tego co nazywa sie bardziej po ludzku koordynacją ciała i umysłu. Dla Ki aikidoków samo Ki nie istnieje - o dziwo :D za to mamy pewien stan umysłu w czasie tego co ćwiczymy i wcale nie neguje,że taki stan mają też w swoich naukach inne szkoły, tyle, że u nas jest to główną intencją.
Sama nazwa Kenkodo to jest stare Kiatsu czyli w japońskim slangu ;-) Kenkodo znaczy - droga do zdrowia, a że samo Kiatsu zostało uznane za już starą metodę to uzupełniono ją o nowe elementy i stworzono całość czegoś co można nazwać "terapią" z braku innego słowa - dojścia do zdrowia.
To tak pokrótce gwoli zawodolenia :D
Ponieważ pewne rzeczy jeszcze nie zostały przez "górę" do końca wyjaśnione więc więcej nie piszę aby nie pogmatwać sensu.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?

Szczepanie i inni koledzy jest takie coś; przy tym nie wiem skąd na to wpadłeś :) .. już od dawna staram się wyjaśnić, że system pod nazwą Ki Aikido w europie ostał sie tylko w Anglii, choć mogę sie mylić..dlatego poprpszę jakby co Wojtka /Silvio/ o sprostowanie.


Tak, z Polakow tylko ja jeszcze trenuje Ki Aikido Koichi Toheja. Wszyscy pozostali (jak i reszta Europy) przeszli do Toitsu Do.
Silvio
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?

Tak, z Polakow tylko ja jeszcze trenuje Ki Aikido Koichi Toheja. Wszyscy pozostali (jak i reszta Europy) przeszli do Toitsu Do.
Silvio

Silvio,
Ty to gość jesteś :!: :wink: :) (prawie jak Dzierżyński :wink: )
A Yoshigasaki Sensei co ćwiczy? Bo się troche pogubiłem.......


Pancer (widzący kolejny podział w aikido)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?


Tak, z Polakow tylko ja jeszcze trenuje Ki Aikido Koichi Toheja. Wszyscy pozostali (jak i reszta Europy) przeszli do Toitsu Do.
Silvio

Silvio,
Ty to gość jesteś :!: :wink: :) (prawie jak Dzierżyński :wink: )
A Yoshigasaki Sensei co ćwiczy? Bo się troche pogubiłem.......


Pancer (widzący kolejny podział w aikido)

Podział komórek powoduje ich rozrost a co w efekcie może przynieść raka :) :wink:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?

Podział komórek powoduje ich rozrost a co w efekcie może przynieść raka :) :wink:


albo duzy biceps :roll:
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
No i przychylam sie do obu wypowiedzi, ale myślę, że mutacje dają możliwości przekształcenia się w coś trwałego, a co z tego wyrośnie to zobaczymy...
Do Pancera - Yoshigasaki właśnie zainspirował Toitsu Aikido, powodów jego separacji od japońskiego Ki Aikido nie znam do końca więc o tym nie mówię, ale to co robi teraz bardzo mi pasuje i dlatego to robię.
Darek
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
silvio tzn jak sam tylko jedyniuski jestes w tohei aikido to jak cwiczysz? bardzo ciekawe ? samodoskonalenie rozumiem
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
To czym tak wlasciwie sie roznia Ki aikido od Toitsu aikido? A Yoshigasaki Sensei nadal uczy sie u Tohei sensei? O co tu wlasciwie chodzi?
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
Ki Aikido w takiej formie jak zostawił Tohei jest tylko w Anglii, jeśli chodzi o kraje europejskie;reszta przeszła jakby pod odłam pt: Toitsu Aikido, którego głównym innowatorem jest Yoshigasaki, ktory od kilku lat nie bardzo mógł się dogadać z "kolegami" w Japonii i po prostu zrezygnował ze wspólpracy z racji zbyt skostniałych koncepcji i przez ostatnich kilka lat modernizował Ki Aikido tak aby dostosować je jaknajbardziej do współczesności.
Wynikiem tego w Toitsu Aikido nie obowiązuje już zasada centrum, nie istnieje Tegatana,nie ma czegoś co nazywa się "Ki",może to być szokujące, ale dla każdego myślącego to co robi teraz Yoshi - ma sens.
Oczywiście można się spytać, co jest w zamian? W zamian jest dużo innych nauk na temat pracy naszego ciała i umysłu, tak ze studiowania mam na wiele lat.
Yoshigasaki nadal wspólpracuje z Tohei sensei, który co prawda już ponad 2 lata zaprzestał samodzielnego uczenia i szefem całego Ki Aikido jest Schinichi Tohei i on jest szefem szkoły a jednym z jego głównych nauczycieli jest ..Yoshigasaki.
Ja nie chcę tu podawać niesprawdzonych informacji ani plotek,ale pp główną osobą, która się przyczyniła do separacji Kenjiro Yoshigasakiego od nurtu Ki Aikido jest żona Tohei'a. Ale to nie jest 100% pewne więc nie bierzcie tego z całą powagą.
Bestia
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?
Kurna tylko podziały i podziały :? :cry: Czy ludzkie ego ma jakies granice? :evil: :roll: :twisted:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za zwierze KENKO-DO i TOITSU-DO?

silvio tzn jak sam tylko jedyniuski jestes w tohei aikido to jak cwiczysz? bardzo ciekawe ? samodoskonalenie rozumiem


Ja trenuje w Anglii.

W ten weekend mielismy staz z Tabata Sensei, 8 Dan Ki Aikido.
I poniewaz to drugi shihan Ki jakiego spotkalem doszedlem do wniosku, ze niewazne jest czy on cwiczy Ki Aikido czy Toitsu Do. Na pewnym poziomie to juz absolutnie nie ma zadnego znaczenia. Tylko nam sie wydaje ze ma.
Silvio
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024