Skocz do zawartości


Zdjęcie

brecha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

brecha
"Aikido to poezja ruchu,niesamowita precyzja.Według mnie jest to najskuteczniejsza sztuka walki jeśli chodzi o samoobrone.Ten kto temu zaprzecza poprostu nie wie co to jest aikido i jak wygląda w praktyce.To nie jest żaden balet jak napisał jakiś debil na tej stronie i temu właśnie przepraszam za wcześniejsze określenie(debilowi)radze aby obejrzał jekiś film ze Stevenem Seagalem to może go troche oświeci jak wygląda aikido w walce ulicznej i to nie z jednym dresiarzem jak można to określić ale z kilkoma.Poniewarz aikido tak naprawdę uczy walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz,a nie z jednym.Jeżeli mamy tylko jednego przeciwnika przed sobą to to jest zwykła walka .Radzę obejrzeć film Nico-ponad prawem z Seagalem,który łamie przeciwników jak zapałki stosując właśnie aikido w praktyce i to bez żadnych widowiskowych scen." :rofl:

Taka odpowiedz uzyskałem na "prywatnej stronie aikido" gdy wypowiedzialem sie w ankiecie pt. czy aikido jest skuteczne na ulicy. Której wynik jest 71 na tak.
Dlatego dziwi mnie ze jak taki temat jest poruszany to od razu chcecie go zamykac prawdy nie powinno sie unikac a jest ona taka ze 3/4 aikidokow powinno gleboko sie zastanowic czy nie zyja przypadkiem w zaklamaniu.
  • 0

budo_got
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
Możemy poznać tę stronę ? :D
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha

Dlatego dziwi mnie ze jak taki temat jest poruszany to od razu chcecie go zamykac prawdy nie powinno sie unikac a jest ona taka ze 3/4 aikidokow powinno gleboko sie zastanowic czy nie zyja przypadkiem w zaklamaniu.


Jest zamykany ponieważ wiemy, że Aikido jest nieskuteczne. Więc w czym problem? Ludzie różne rzeczy piszą w internecie, czy to jakoś szczególne ważne zagadnienie?
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
wy wiecie ale wg moich obliczeń jesteście mniejszością na forum wciaz przybywaja nowi co nie wiedza. Ja sam bylem kiedys jakis oblokany ale pewna walka mnie uswiadomila klincz gleba przeciwnik wstal szybciej ja juz niestety nie wstalem o wlasnych silach.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
Ale przepraszam o co tu chodzi 8O , chcesz nas sprowokować do burzliwej dyskusji, obrazić, a później śmiać się z nas-doprawdy nie wiem.

Masz swoje zdanie my swoje-tyle

Pozdro
  • 0

budo_got
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
Jak zwykle :D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
"wy wiecie ale wg moich obliczeñ jeste¶cie mniejszo¶ci± na forum wciaz przybywaja nowi co nie wiedza. Ja sam bylem kiedys jakis oblokany ale pewna walka mnie uswiadomila klincz gleba przeciwnik wstal szybciej ja juz niestety nie wstalem o wlasnych silach."

Ja myśle że to dlatego, że się do tego nie nadajesz.... jeśli studiowałeś pod dobrym kierunkiem Boskie Aiki nie ma możliwości,. żebyś nie odparł morderczega ataku Wroga... nawet takiego, wiesz, przez duże W. takiego wielkiego co ma pryszcze, tatuaże, jest wielgachny, uzywa żelu i mówi brzydkie wyrazy. takiego co mówi " K..." zakasuje rękawy i wali z bańki....
No więc jeśli otarłeś sie jeno o prawdziwy Przekaz nie ma wafla na ciebie....
Krótki kursik:
jak cie następnym razem będą próbować klinczglebnąć to ty normalnie tak:
"Prawą reką
Wskazując yang
Lewa ręka wskazując yin
Prowadź przeciwnika

Kiedy przybędzie wróg
Biegnąc, by cię ugodzić
Zejdz na bok, uniknij go,
Atakuj natychniast i tnij"


Zadziała jak nic. u mnie zawsze działa - tylko musisz uważać. bo ja raz przez przypadek zamiast prawą wskazałem Yang lewą i normalnie sie wywaliłem. tak, z tym uwazaj bo cie klinczglebną na mur.
Raz też, uważasz, pomyliłem sie w ostatnim akapicie i zamiast: Atakuj natychmiast i tnij" najpierw ciąłem a potem atakowałem natychmiast i to to troche głupio wyszło....
ale pozatym to wzorowy patencic i jak sie będziesz tego trzymać to juz cie nigdy nie obłąka. no może troszeczke....
acha i jeszcze to:

"Przekuwaj ducha
zgodnie z wolą bożą;
Boski Miecz musi błyszczeć
czysto i jasno,
manifestując wdzięk bogów."

niby takie oczywiste, jasne ,że musi błyszczeć. ale kurde trzeba normalnie przekuwać codziennie bo inaczej kicha. ja jak sobie nie przekuje ducha raz albo dwa dziennie to cały dzień struty chodzę.
z pozdrowieniami
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
:) :) :)
sorry nie wytrzymałem :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
nie bylby, soba gdybym nie zajrzl w zrodlo tej www :

Do góry


budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
Masz rację Aiki, zajmuj się tym dalej. Jeżeli nie masz sensowniejszego zajęcia .....
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha

wy wiecie ale wg moich obliczeń jesteście mniejszością na forum wciaz przybywaja nowi co nie wiedza. Ja sam bylem kiedys jakis oblokany ale pewna walka mnie uswiadomila klincz gleba przeciwnik wstal szybciej ja juz niestety nie wstalem o wlasnych silach.


Rozumiem, masz misję... :| Coż ci mogę doradzić, może pomyśl o prywatnej korespondencji do tych wierzących, taka ukierunkowana wypowiedź powinna mieć większą siłę oddziaływania.
Przedstawiłbym w niej twoje własne doświadczenia oraz zagrożenia jakie wiara w tą skuteczność niesie. Jesteś dobrym przykładem, w końcu sam wierzyłeś. W ten sposób wiele osób uniknie goryczy porażki, a może nawet ocali zdrowie albo życie.

Innym problemem jest to, że na naszym vortalu wszystkie SW są w jednym worku i to ludzi myli. Mogły by być np. trzy kategorie:
1. prawdziwe i skuteczne SW
2. troche mniej prawdziwe i skuteczne SW (dostają zawsze bęcki od kategorii 1, ale w ostateczności ujdą)
3. Dziwolongi (dostają od każdego)
Wtedy każdy wchodzący na takie kategorie wiedziałby z czym ma do czynienia i nie dałby się tak łatwo omamić instruktorom, którzy za to wciskanie kitu jeszcze biorą pieniądze.

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, każda inicjatywa jest cenna. Czekamy
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
Aiki właśnie o to tylko chodzi że jak poruszany jest temat skuteczności to od razu takie parówki jak ty sie prują przez ten internet, poza tym czy ja tobie zabraniam ćwiczyć aikido chyba mnie z kims pomyliłeś a ty Jeżyk nie graj fajnego i nie wymuszaj zwałki bo to chyba ty masz jakas misje narzucania indeksu tematów zakazanych. Nie obchodzi mnie zeby ktos unikal porazki i nie chce atakowac aikido oglaszajac wszystkim jego nieskuteczność bo to nie moja sprawa ale przynajmniej gdy jakis sam jest blisko zeby dojsc do tego zadajac pytania nie próbuje zrobic z niego debila i nie marszcze czoła tak jak ty to robisz.
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
VII Wielkie Manewry Szwejkowskie w Przemyślu.
Manewry organizuje Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka.
Dziś do przemyskiego stowarzyszenia należy blisko 150 osób, w tym także kilka zza granicy, m. in. Richard Haszek, wnuk Jarosława. Kilku członków dosłużyło się już tytułu "arcypierdoły". Wśród tego szacownego grona jest m. in. Jan Hołowka oraz Adam Smuk były cenzor wojewódzki [w stanie wojennym pisał teksty do przemyskich kabaretów, które następnie sam sobie cenzurował - red].

Pmasz, masz szansę na ten tytuł!!!!!!!
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha

a ty Jeżyk nie graj fajnego i nie wymuszaj zwałki bo to chyba ty masz jakas misje narzucania indeksu tematów zakazanyc


Tematów zakazanych :?: :?: :?: Boże, dyć ja właśnie go rozwijam, a nie zakazuję :lol:

PS:Nie gram, naprawdę jestem fajny :wink:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha

PS:Nie gram, naprawdę jestem fajny


To prawda :wink:

to smook: skończ waść wstydu oszczędź
Pozdro
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha

PS:Nie gram, naprawdę jestem fajny


To prawda :wink:

to smook: skończ waść wstydu oszczędź
Pozdro


Dzięki, nr. konta wyślij na priv :lol:

Pozdro 600
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha

PS:Nie gram, naprawdę jestem fajny :wink:

Powierdzam. Znam Jezyka latek kilka, fajny facet, lubi tez piwo.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
tytul arcypierdoly jest tytulem powaznym i powazanym ale trzeba cos troche o tym wiedziec. I czy to jest sensowne (moje zjaecie ) czy nie - g.. komu do tego
a, smok - parowek to szukaj sobie w swojej rodzinie
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: brecha
Też potwierdze: Jeżyk jest fajny... :)

....I ja Wójt :wink: wam to mówie......

Pancer (jak zawsze razem z Jeżykiem...)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024