Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redakcja i PUBiSW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

ja sobie pozwolę zadać kilka pytań. Mam tylko nadzieją, że Szacowna Redakcja wyrozumiale na nie spojrzy i wyjaśni mnie moje wątpliwości w słowach prostych i ciepłych.


Oto pmaszu masz słowa ciepłe i proste:

1.Do PUBiSW jak pisałem mam stosunek neutralny, nie jestem inicjatorem tej organizacji, ale nie widziałem na razie powodu by odmówić swojej w niej obecności. A zatem pożyjemy zobaczymy.

2.Co do PFA to postaraj się odwrócić myslenie o organizacji, zadaj sobie pytanie co by było gdyby do jej powstania nigdy nie doszło, kiedyś mi babcia mówiła jedz grzecznie bo w Afryce dzieci głodują, ale byłem głuchy na jej argumenty i wybrzydzałem na każde kolejne danie. Zwykle nie potrafimy docenić tego co juz mamy i co jest nam dane.

3.Twój klubowy kolega kilka lat temu w wąskim gronie powiedział do mnie, że moja skromna osoba nie jest federacji potrzebna. Wziąłem sobie to do serca i przez ostatnie 3 lata zabierałem głos tylko gdy mnie o to wyraźnie poproszono. Federacją kierował zarząd.
Porównaj ilość wizyt z hombu w czasach kiedy pracowałem w zarządzie. :idea:

4.W czasie spotkania klubów w Gorzowie miała miejsce wizyta Tanaki sensei, który przyjechał na moje osobiste zaproszenie, jeżeli mata jest rzeczywiście istotą tego co robimy, to zrozumiesz że byłem na macie a nie na zebraniu. 8)

5. Obecnie zarząd ma pewne kłopoty, i na jego wyraźną prośbę włączyłem się z powrotem w bieżące prace federacji, myślę że do października wszystko się wyklaruje i będzie lepiej i mądrzej. :roll:

6.Oczywiście pod warunkiem jeśli włączysz się i pomożesz, nie pytaj co federacja może zrobić dla ciebie - powiedz co ty możesz zrobić dla niej :wink: ( że tak powtórzę za przywódcą dużego państwa nad atlantykiem)

  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
kiedy sie staram jak mogę ale co nie wymyśle to wy odwołacie... zresztą jako klub o pods. działalnoci gosp. to ja se moge....
:) :) :)
oficjalnie zgłaszam chęc pomocy... tylko jedno ale - ja nie chce do Zarządu!!!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

dowiem sie co ze statutem? czy tez niekoniecznie?

j.w.

i kilka dodatkowych pytan, ponizej glowne osiagniecia PFA ze strony aikido-poznan:

- uzyskanie oficjalnego statusu w Fundacji Aikikai i Aikido Hombu Dojo w Tokio,
co to daje?
- wyłączność w nadawaniu stopni kyu oraz dan w Polsce zgodnie międzynarodowym regulaminem Aikido Hombu Dojo w Tokio,
jaka wylacznosc? to chyba jakis zart?
- uporządkowanie i ujednolicenie wymagań egzaminacyjnych,
niby od kiedy?
- stworzenie sprawnie działającego systemu nadawania oraz rejestracji stopni kyu i dan nadawanych w ramach ruchu aikikai w Polsce,
serio?
- rozwój aikido w Polsce i rozwój PFA od kilkunastu klubów w momencie powstania do prawie 60 w 2002 roku na terenie całego kraju - kluby PFA
ta liczba jest prawdziwa?
- najliczniejsza w Polsce kadra instruktorska posiadające wysokie stopnie mistrzowskie wystawione przez Aikido Hombu Dojo w Tokio
w to akurat nie wierze
- stała współpraca z najwybitniejszymi japońskimi nauczycielami aikido
jakimi? jacy wybitni senseje byli w PL?
- funkcjonujący system pomocy technicznej i finansowej dla klubów-członków PFA
jaki klub otrzymal dotacje?
- stała współpraca z ambasadą Japonii w Warszawie przy realizacji programów JICA i Fundacji Japońskiej
rozumiem, ze zagra zespol Raga Sangit...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

.Twój klubowy kolega kilka lat temu w wąskim gronie powiedział do mnie, że moja skromna osoba nie jest federacji potrzebna. Wziąłem sobie to do serca i przez ostatnie 3 lata zabierałem głos tylko gdy mnie o to wyraźnie poproszono. Federacją kierował zarząd.

jakby mi ktos tak powiedziel to juz nie bylby moim kolega. zwalanie iny na zarzad to dziecinada. Tak moze powiedziec np. sekretarz czy protokolant. Ale nie prezes.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

[ Tak moze powiedziec np. sekretarz czy protokolant. Ale nie prezes.


Prezesem Zarządu PFA jest Marian Wiśniewski.

BTW, aiki dzięki za przekorną popularyzację osiągnięć PFA,
wszystko co znalazłeś na stronie aikido -Poznań to szczera prawda,
liczby i fakty mówią same za siebie i nie wymagają ani wiary ani nawet dobrej woli by je przyjąć do wiadomości.


Niech zabrzmi klasyka filmu polskiego:
Aiki! twoje komentarze są tendencyjne!! :roll: :roll: :) :) :roll: :roll:

  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
cytat ze strony aikido-poznan:

Kolejne lata przyniosły stały wzrost liczby członków Federacji, którymi są kluby organizujące zajęcia aikido w miejscowościach na terenie całej Polski. W 1994r. Walne Zgromadzenie wybrało nowy Zarząd PFA, w skład którego weszli: Jerzy Pomianowski (prezes), Roman Hoffman (wiceprezes), Marian Wiśniewski (sekretarz generalny), Robert Krac (skarbnik) oraz Piotr Borowski, Jerzy Sapiela i Andrzej Sobolewski


wiec kto tu kłamie?
to nie jest moja przekornapoluraryzacja osiagniec tylko jasno postawione pytania. Na żadne nie ma odpowiedzi.
A co do klasyki polskiego filmu to tendencyjne byly pytania, a nie komentarze.
Zapewne sie odpowiedzi nie doczekam ale to zakładałem od poczatku.
Aha i jeszcz jedna rzecz - nie rozumiem jak mozna sygnowac coś własnym nazwiskiem i miec do tego stosunek neutralny. Moze to rzecz gustu.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
Pytania v/s komentarze, proste cytaty są mało tfórcze, to była parafraza, czyli blisko ale nie to samo. Nawet Mamoń by się domyślił. :) :) :roll: :) :)

W 1994 rzeczywiście bylem Prezesem PFA, a w 1894 nie było jeszcze aikido czy z tego też wyciągniesz daleko idący wniosek, aiki pls update your data :? 8O

  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
odpowiedzi ciagle brak. Jezeli na stronie - w sumie to juz nie wiem - jednego z prezesow sa takie dane, to jaki jest stan faktyczny? A cytaty sa tworcze vide wielka Ksiega cytatów , ksiegi parafraz nawet malej nie widzielem.
aha.. w 1984 aikido bylo w Pl - update you're data of you please.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
Aiki, wyluzuj, plizzzz!
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
Nie luzuj Aiki...cisnij... :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

Aiki, wyluzuj, plizzzz!


niby czemu? to proste pytania...chec wiedzy jak to jest
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

aha.. w 1984 aikido bylo w Pl - update you're data of you please.

Pewnie o cos innego chodzilo...bo powyzej jest data 1894
a jesli chodzi o sklad zarzadu PFA to w ciagu 10 lat pewnie co nieco sie pozmieniało... pewnie wiecej jest na stronie PFA...
pozdro...
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

niby czemu? to proste pytania...chec wiedzy jak to jest


No to co chcesz wiedzieć?
:?: :idea: :?: Ogłaszam tydzień litości dla Aikich :) :roll: :)

  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
nie badz Jerzy smieszny.. pytania masz powyzej ale jak masz mi robic łaske to tego nie rob. Ludzi ktorzy traktuja innych protekcjonalnie i z wyższościa omijam.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

Aiki, wyluzuj, plizzzz!


niby czemu? to proste pytania...chec wiedzy jak to jest

To dobrze wiedzieć, bo jak czytam pytanie typu : 'Serio?' to odnoszę wrażenie, że chcesz sobie popyskować.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

nie badz Jerzy smieszny.. pytania masz powyzej ale jak masz mi robic łaske to tego nie rob. Ludzi ktorzy traktuja innych protekcjonalnie i z wyższościa omijam.


Kompleksy to zły doradca.
Na wszystkie zadane przez ciebie pytania znajdziesz odpowiedź w materiałach drukowanych lub na odpowiednich stronach www.
Ogłaszam zakończenie tygodnia łaski dla aikich :)
No to pa.
:roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
A ja zapytam zupełnie z zewnątrz, jako że na sporach wewnątrzstylowych w ogóle się nie znam: jakie są cele, założenia i sposoby działania PUBiSW? Mówiąc prościej - czym ten twór ma się zajmować?

Gizmo
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW

A ja zapytam zupełnie z zewnątrz, jako że na sporach wewnątrzstylowych w ogóle się nie znam: jakie są cele, założenia i sposoby działania PUBiSW? Mówiąc prościej - czym ten twór ma się zajmować?

Gizmo

W tej całej awanturze najlepsze jest to, że nikt tego nie wie. :) :) :) :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
W sumie to ja do tego tematu podchodze neutralnie, bo do póki jakieś unie czy organizacje nie będą hamowac rozwoju klubów w których ćwicze to dla mnie może ich być nawet 1000 w naszym kraju.Jeżeli istnienie takich organizacji będzie przynosiło i otwierało jakieś nowe możliwości, to jestem jak najbardziej za.

A ja zapytam zupełnie z zewnątrz, jako że na sporach wewnątrzstylowych w ogóle się nie znam: jakie są cele, założenia i sposoby działania PUBiSW? Mówiąc prościej - czym ten twór ma się zajmować?

W sumie to też jestem ciekaw.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redakcja i PUBiSW
no to moze inaczej - pierwsz pytanie zadalem 11 lipca - dzis jest 26.Potem padlo kilka kolejnych pytan i na zadne nie bylo odpowiedzi - jedynie lekcewazace kwestie od jerzego. A na koniec odeslanie mnie do nieistniejscego linku.
Jakos mi sie juz nie chce zglebiac tych tajemnic bo dyskuja z czlowiekiem, ktory mnie ewidentnie lekcewazy nie bawi mnie zupelnie.
Po ponad 2 tygodniach czekania na jakakolwiek odpowiedz mozna dojsc do wniosku, ze i jedna i druga (ta nowopowstal) organizjacje istnieja tylko na papierze, by sobie zarzad mogl powiesic dyplom na scianie.
Bo innego sensu nie widze - po co zakladac organizacje, by potem podawac falszywe dane, zawyzaz statystyki i ogolnie udawac, ze sie cos zrobilo? Ze prezes to brzmi dumnie? Byc moze ale nie dla mnie.

Z wyrazami
(roznymi)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024