Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd się biorą niesktuczene SW?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_kungfu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skąd się biorą niesktuczene SW?
Właśnie - skąd sie biorą nieskuteczne systemy walki? Nie chcę tutaj rozpoczynać kolejnej wojny, bo z faktami się nie dyskutuje.
Przecież każda sztuka walki taka jak aikido, capoeira czy shotokan zostały stworzone jako sztuka samoobrony, więc gdzie leży problem?
Według mnie są dwa aspekty:
1. Założyciel stylu pokonał kogoś przy użyciu danej techniki i stwierdził że to jest cool i warto robić bo zabija ;-)
2. Fanatyzm i bezmyślność uczniów - pokazujesz im K1, UFC, walki uliczne a oni nadal mówią o swoich 'skutecznych' technikach
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Myślę, że jest to też kwestia zmieniających się warunków i rzeczy, które kiedyś jak najbardziej działały teraz już nie bardzo mogą funkcjonować jak również część technik na przestrzeni czasu jest przeinaczana i w związku z tym przestają być tym, czym były, kiedy zostały stworzone.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Skad się biorą? Ze sklepu... :wink: Ale przyrównam to zagadnienie do przedstawionego bardzo dobrze innego w UFC. Natomniast chodzi o zasady jakie sie zmieniały an tych turniejach. Na początku najlepiej wiodło się BJJ' owcom. Póxniej zapaśnikom. A ostatnio ring zdominowali uderzaczo- kopacze. :wink: Hm... Ja nie przepadam za Aikido, wszelakim Kung Fu, czy( ale już mniej a nawet w ogóle, bo moja koleżanka to trenuje) Karate Shotokan. :P Aikido- sztuka dla dżentelmenów... Spoko, niech sobie je trenują jacyś paniczycy, którzy i tak nie będą sienigdy bić na ulicy, czy w klatce... Nie chcę urażać tutaj osób które trenuą ten styl i uważają go za bardzo skuteczny... Może i tak, ale w Tekken' ie. :-) Po prostu dla mnie wysiada przy innych. Kung Fu nie skomentuje, albo zacytuję Bruce' a Lee... 99, 9% orientalnych stylów to bzdura. Dobrze wygląda, ale nie działają. :wink: Karate Shotokan jest całkiem spoko, ale mam uraz, bo jest za bardzo popularny, szczególnie w Polsce. :P Zbluzgajcie mnie jak się myle.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Co do trzeciego zdania... Chodziło mi, że przedstawionego bardzo dobrze a Vademecum Vale Tudo. :wink:
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?

. A ostatnio ring zdominowali uderzaczo- kopacze.


OO a to ciekawe, to kto tym uderzaczo - kopaczem jest: Fedorr, Minotauro, Randelman, Coleman? Poki co to onie w pridzie w polfinalach walczyli
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Co do tego UFC to zmieniły się jedynie przepisyna korzyść uderzaczy ale nie zmienia to faktu ze bez obcykania parteru rzaden stojkowiec szału nie bedzie robil.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Silva, Cro cop, Ninja, Vovchanchyn, Chuck Liddel, Gary Goodrige, Quinton Jackson... Może bede i głupi, ale suma suamatum Bob Sapp. :P Ale faktycznie, napisałem, że zdominowali.... Dali znać o sobie. :wink: I musicie przyznać, że Fedor i Minotauro też uderzają i to często. :P
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
w MMA nie ma już tak wyraźnego podziału..
silva jet niby thaiem z lia luvre prawda?!czy cos się zmieniło ale ma chypa puprpurowy pasek w bjj....wszyscy trenują przekrojowo tam już nie ma stylu konkretnego...
vademecum vale tudo przeglądałem w empiku wydał cos takiego budokan..ekstra sprawa...doslownie perełka..musze ją zdobyc..
pozdrawiam all..
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Hehe a ja wam cos opowiem ... Dopuki nie wlazlem na te forum nie bylo dla mnie czegos takiego jak nieskuteczny styl ... Dopiero tu sie dowiedzialem, ze cos takiego wogle wymyslono ... Aha no i jakos sobie wczesniej dawalem rade na ulicy mimo ze trenowalem rozne "nieskuteczne style" ... aikido, capoeira (z tym ze krotko), karate ... Jaki z tego wniosek ? Sami ocencie ...

Co do UFC czy innych pierdol to sorry ale to nie jest realna walka ... Zasady udupiajace jeden styl i faworyzujace drugi swoje robia. Do tego fakt, ze tam wszyscy maja obcykane rozne style walki swiadczy o tym ze wygrywa mma, a nie BJJ ... Zrozumcie to w koncu bo jestescie jak walachy z klapkami na oczach ... NO i dodajmy do tego fakt, ze na ulicy spotkanie zawodnika MMA jest conajmniej niemozliwe, wiec nie rozumiem po co porownywac ulice do walk w klatkach itp ...

Aha nie twierdze, ze wszystkie walki sa rownie skuteczne, bo nie sa, ale jak juz chcecie mowic ze wasz styl jest de best to zrobcie zawody BEZ ZASAD, z ludzmi z ROWNYM stazem w danych walkach, no i mniej wiecej rownych "gabarytach" i sile ... Wtedy mozna by cos powiedziec o skutecznosci ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Silva ma CZARNY pas BJJ. A wracajac do tematu nie ma nie skutecznych SW poprostu niektóre z nich pasują do konkretnych warnków, np. Aikijitsu (sory za ew. błędy w pisowni) służyło do odezwładniania samuraja z MIECZEM i dlatego ruchy w aikido są jakie są. Oczywiście to nie koniec historii aikido które ewoluowało w strone samoobrony (bardziej lub mniej skutecznej, jak kto uważa). Nie chce mi sie rozpisywac chyba ze ktos bardzo sobie życzy.
ps. sam już nie ćwicze Aikido, wole BJJ 8)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Gubrin..hmhm miałem coś podobnego na mysliw swoim poście...
spotaknie zawodnika mma jest calkiem mozliwe obecnie jeest booom na vale tudo:)
z tym sie chyba zgodzisz...
ja trenuje swoje ju-0jitsu dodaje sobie co chcę do swojego arsenału i jestem zadowolony...póki co zyje..ale nie uważam się za streetfightera..
pozdrawiam all
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
wodniku dla mnie spotkanie dresa po pol roku jakiegos mma to nie to samo co spotkanie kolesia wyjetyego zywcem sklatki co to cale zycie to trenuje :] Tamten koles to dopiero polizal ... Dlatego nie wiem czemu wszyscy odnosza sie ze skutecznoscia do VT ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Po prostu odnoszą się do tego co widzą i co wiedzą a okazało się że w tej chwili w klatkach i na ringu najskuteczniejsze są różnego rodzaju mixy. Masz rację mówiąc że nie ma nieskutecznych Sztuk walki jeśli to było by nieskuteczne to pewnie by nie powstało ale są mniej i bardziej skuteczne i pewnie to miał na myśli twórca tematu.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?

Po prostu odnoszą się do tego co widzą i co wiedzą a okazało się że w tej chwili w klatkach i na ringu najskuteczniejsze są różnego rodzaju mixy. Masz rację mówiąc że nie ma nieskutecznych Sztuk walki jeśli to było by nieskuteczne to pewnie by nie powstało ale są mniej i bardziej skuteczne i pewnie to miał na myśli twórca tematu.

dokladnie tak...gdyby było nieskuteczne nigdy by nie powstało.
aczkolwiek niektore ma w pewnym stopniu sa archaiczne zwłaszcza szkoły tradycyjne..z tym się zgodzicie?!
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Na pewno tak szczególnie że wbrew pozorom warunki dość mocno się zminiły i przez to część nauczanych technik już do niczego nie jest potrzebna nie mówiąc o tym że część sztuk walki(nie jakaś duża ale jednak) nie miała wyglądać specjalnie groźnie aby nie zakazali tego ćwiczyć i część technik poprostu jest bez sensu z naszego punktu widzenia.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Gubrin, ale nikt nie mówi że VT jest the best a reszta nie. Mowa raczej o "przestarzałych" technikach (boje sie użyć słowa stylach). Zresztą wiesz o czym mowa to po co zaczynać dyskusje o "PRAWDZIWEJ WALCE BEZ REGUŁ" ( z zawodnikami w jednej wadze, z takim samym starzem itp...). NIKT tu nie twierdził że Bjj jest najlepsze.
p.s. masz kompleksy :?: ... :roll:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
gonzo: wlasnie sie sam zastanawiam czy ty nie masz jakis bo sie urwales z tymi kompleksami jak z drzewa ... Powiedz rowniez gdzie odczytales to, iz moge miec jakies kompleksy ? I czy jestes "myslacym skurwysynem czy psychologiem chalupnikiem" parafrazujac ;)

A tak pozatym to czytaj ze zrozumieniem, albo zapisz sie na jakis kurs bo ci nie idzie ...

Ale cobys zrozumial co mialem na mysli ... na tym forum wiekszosc ludzi twierdzi, ze BJJ jest najlepsze bo ... no wlasnie bo zawodnicy MMA korzystaja z jego technik ... I nikt nie zwraca zbytniej uwagi na to ze on umial kilka innych styli :) Dlatego wlasnie argumentowanie tym, iz w UFC wygrywaja kolesie co umieja BJJ dla mnie jest bez sensu ... Ta "PRAWDZIWA WALKA BEZ REGUŁ" odnosila sie wlasnie do tego, ze jak maja zamiar tak twierdzic to dopiero po czyms takim byl by sens ...

A co do twierdzenia ze BJJ jest najlepsze to przeczytaj kilka innych tematow o skutecznosci ;) Potem wroc i powiedz czy juz wiesz czemu mowie akurat o BJJ (jak nie zrozumiesz to ci wytlumacze, tak czesto sie przewija ten skrot w tematach o skutecznosci, ze mozna go spokojnie uzyc jako "symbolu" bo i tak wiekszosc zrozumie o co chodzi)...

Na koniec: Tak roznego rodzaju MMA naszybciej naucza nas skutecznej samoobrony, co nie znaczy, ze gdzie indziej sie tego nie nauczymy ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
panowie!z calym szacunkiem apeluje o glos rozsadku i konstruktywna wymiane postow! :D kiedys-zanim swiat uslyszal o bjj,vale tudo czy mma ,ówczesny "lider" wing tsun kung fu w polsce-"sifu" Szymankiewicz twierdzil ze jednoczesne trenowanie roznych stylow walki jak karate i zapasow lub kick-boxingu i judo czy wing tsun kung fu z chang chuan kung fu jest bez sensu bo nie pozna sie prawdziwej ,glebokiej istoty danego,czystego systemu :lol: a jedynie troche technik z jednego i troche z drugiego systemu 8) a teraz jak mozna sie przekonac -laczenie technik roznych technik wlki daje mozliwosci radzenia sobie w roznej sytuacji-w stojce czy w parterze.przekonanie o skuyecznosci bjj wzielo soe z tego ze praktycznie rzecz biorac -uderzacz sprowadzony do parteru -traci swoje mozliwosci walki i przegrywa z chwytaczem .ale gdyby chwytacz mogl tylko uderzac i kopac -to nie mialby szans z kick-bokserem. sadze ze krytykujac kung-fu.capoeire ,aikido czy shotokan karate- bardzo krzywdzi sie te sztuki ekspresji ruchowej i wewnetrznej.ale przyczyniaja sie do tego sami niedoinformowani,bezkrytyczni przedstawiciele tych sztuk -twierdzac ze sa to systemy walki wrecz.aikido reklamuje sie jako "japonska walke wrecz" :) PRZECIEZ WALKA POLEGA NA DYNAMICZNYM ZMAGANIU SIE DWOCH OPONENTOW! w aikido nie ma takiego zmagania!aikido w zamysle tworcy mialo sluzyc czemus innemu niz walka wrecz!tradycyjne karate i kung fu w swej najczystszej postaci(formy) - rowniez! jak rowniez capoeira.tradycyjne jujutsu BYLO bardziej sztuką reagowania na atak i pokonanie napastnika,a nie prowadzeniem walki jako takiej.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
cięta odpowiedź :D ,ale dzięki.
Przeczytałem ze zrozumieniemto co napisałeś :D
Text o komplexach dotyczył SW a nie komplexów wogle. Poprostu moim zdaniem niepotrzebnie wyjechałes z tym ze w MMA nie wygrywa Bjj, co to ma do przestażałych technik?. No i text z wałachami... ale ok zboleje go...
Dobra wneriłes sie tym przykładem z UFC, ale żeby wałachy... :bad-words:
sam ćwiczac Bjj pare razy przekonałem sie o jego skuteczności ( raz sie udało :D , raz sie nie udało :cry: ) i właśnie dlatego wspomagam sie też innymi rzeczami m.in. kravka, box itp. Chociaż nadal moge w moim własnym wszechświecie uważać, że Bjj jest najlepsze, moja dziewczyna jest najładniejsza a mój autobus najszybszy :)
bez urazy, pozdrawiam.

p.s. raczej myślącym skurwysynem :twisted: , a może...
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd się biorą niesktuczene SW?
Mi się wydaje, że pierwsze turnieje UFC pokazały najbardziej zbliżoną do rzeczywistości walkę, było wiadomo, że przepisy trochę sprzyjają 'turlaniu się', ale... jakoś nie przekonuje mnie argument, który czasami słyszę: "eeeee, jak on by mnie sprowadził do parteru to bym mu ucho odgryzł/szarpał za włosy/włożył palec do oka". Ok, ok, ale kto i gdzie to ćwiczy na co dzień w karate czy aikido? Jak czegoś nie ćwiczysz -nie ma odruchu i nie zadziała. Wiem, bo parę razy sprawalem sobie 'bez reguł' z kumplami i trzeba było widziec ich zdziwienie jak zamknąłem gardę - ostatnia rzecz o jakiej pomyśleli do gryzienie...
To tyle a propos UFC.

Co do styli - no cóż, są te bardziej i mniej skuteczne, ale ulica to nie UFC i mała szansa na spotkanie Gracie'go ;-) Ale wiecie... z drugiej strony niejaki Tank Abott chwali się wszem i wobec że ćwiczy... w knajpach pijąc piwo i obijając kolesi, a kto widział jego walki to wie o czym mówię - 120kg lecące na ciebie z "technicznymi" cepami i sierpami :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024