Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravmaga czy bjj?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

kravmaga czy bjj?
witam wszystkich!nie mam zbyt duzego doswiadczenia w sztukach walki(troche judo i karate) i chcialbym rozpoczac teraz regularne treningi.zastanawialem sie nad kravmaga lub bjj.czytalem z jednej strony o wielu mankamentach KM ,a z drugiej o skutecznosci tego systemu i rodza sie watpliwosci jak jest naprawde.z kolei niektorzy twierdza,ze BJJ to tylko przewracanie sie na macie i nie nadaje sie do obrony na ulicy,a tylko do walki na macie lub w klatce.bylbym wdzieczny za odpowiedzi osob ktore dluzej trenuja te systemy walki i moga mi cos doradzic.dziekuje i pozdrawiam wszystkich!
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
Nie napisałeś o co dokładnie Ci chodzi...Chcesz się obronić na ulicy?Być niepokonanym w solówkach :wink: ?Zająć się na poważnie sportem?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
nie chce zajmowac sie sportem wyczynowo.interesuje mnie utrzymanie dobrej kondycji ,zdrowia( znajomi trenujacy kicka twiedza ze po ilus tam latach wyteżonych treningow-bardzo niekorzystnie odczuwaja skutki wyczynowego sportu) a przede wszystkim mozliwosc obrony i na ulicy i gdziekolwiek indziej.pozdrawiam!
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
na Twoim miejscu poszedl bym na jeden i drugi trening i wtedy podjal decyzje.

albo jak wolisz najpierw poczytac- to zajrzyj do tego co napisali inni(na Vortalu Budo)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
kajtek a ja ci powiem tak rob to co ci sprawia przyjemnosc i tak jak lubisz.
Po pierwsze zeby uciec wystarczy ci dobra kondycja, dobra kondycja troche sily i jako takie pojecie o walce wystarcza ci w wiekszosci przypadkow bo zazwyczaj atakujacy nic nie cwicza oprocz wloczenia sie po ulicach. Przeciwko wiecej niz jednemu albo narzedziom to chyba zaden styl nie wydoli, wiec znajdz sobie sekcje z fajnymi ludzmi gdzie bedziesz sie dobrze czul.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?

na Twoim miejscu poszedl bym na jeden i drugi trening i wtedy podjal decyzje.

albo jak wolisz najpierw poczytac- to zajrzyj do tego co napisali inni(na Vortalu Budo)

oczywiscie moge pojsc na treningi,ale nie wiem czy po jednym -zapoznawczym treningu bede przekonany o wlasciwym wyborze.a z tego co wiem koszt treningow nie jest maly.czytalem to co napisali inni ,ale tak jak juz stwierdzilem sa kontrowersje .czytalem strone IKMP i wyglada to bardzo przekonywujaco,ale jest tez duzo glosow za tym ze jednak kravmaga nie jest taka skuteczna jak sie ją reklamuje.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
mysle ze jak powiesz instruktorowi ze przyszedles na pierwszy trening by zapoznac sie wstepnie z systemem to taki trening bedziesz mial nieodplatnie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
To na pewno, ale napisał właśnie, że nie wie czy po jednym treningu jest w stanie się zdecydować. Wydaje mi się, że inaczej niż idąc na trening ewentualnie treningi nie podejmiesz właściwej decyzji. Zawsze możesz pochodzić miesiąc w jedno i miesiąc w drugie miejsce.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
sadze ze trenerzy na treningi ktorych pojde -pewnie beda zachwalac swoje systemy.wiele jest tu na forum postow ,ze aby treningi kravmaga mialy sens nalezy wczesniej cos innego trenowac aby miec dobre przygotowanie techniczne bo kravmaga tego nie daje .a ja nie mam az tak dobrego przygotowania po dosc krotkim okresie trenowania judo a potem karate.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?

To na pewno, ale napisał właśnie, że nie wie czy po jednym treningu jest w stanie się zdecydować.


nie dowie sie dopoki nie sproboje.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj?
I o to chodzi :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024