Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_blade46
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący
Cześć od pewnego czasu interesuje sie wu shu i chcialbym sie zapisac na nie ale nie wiem czy trzeba miec jakies przygotowanie fizyczne jak tak to napiszcie jakie i czy duzo treningow silowych jest. Z góry dzieki
  • 0

budo_blade46
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
i zapomnialem dodac czy robi sie tu jakies gwiazdy, stanie na głowie, czy na rekach
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
Wushu - znaczy chodzi Ci o odmianę sportową... no cóż... obejrzyj sobie dowolną formę i zobaczysz co się tam robi, sporo akrobatyki (gwiazda bez rąk, salta), dużo rozciagania, niestety w większości niewiele realnonych technik lub w ogóle
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący

jakies gwiazdy, stanie na głowie, czy na rekach


stania na głowie nauczyć się można nawet w domu - ćwicząc przy ścianie
na rękach po opanowaniu tego powyżej
a gwiazda , no cóż ja z gwiazdą nie mam kłopotów ale tylko tak jak większość ludzi w lewą stronę, też się jej nauczysz jak już będziesz umiał stać na rękach , po prostu nie uginając prawie wcale nóg skręć się w lewo , ręce w dół prawa noga wyprostowana w górę i heja! :)
A jak jeses bardzo niesprawny w sensie sprawności tzw. ogólnej to zapisz się na yiquan lub tai chi. :)
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
to tez zalezy z tymi gwiazdami i saltami jaki styl polnocny czy poludniowy no ale tak naprawde to jesli chcesz zaczac cwiczyc sport to najwazniejsze na poczatku jest rozciagniecie a sile i cala inna sprawnosc to nadrobisz jka bedizesz mial dobrego trenera. na poczatku jest ciezko bo jest powtarzanie jednego dwoch cwiczen caly czas ale zeby je dobrze wykonac musisz byc rozciagniety - sznurek i szpagat by sie przydal;)

powodzenia;)
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
Polecam Ci stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] skąd możesz sobie ściągnąć filmiki z praktycznie każdego stylu i z każdą bronią. Zobaczysz czego będziesz mógł się uczyć

Swoją drogą pamiętam taką historię jak byłem na indywidualnym seminarium z uczniami mistrza Nam'a, wchodzę sobie na korytarz przed salą gimnastyczną, a tak jeden chłopak siedzi sobie swodobnie w szpagacie, robi skłon do przodu i mówi do kumpla: 'Kurcze ale ja dzisiaj nierozciagnięty jestem'...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
To pewnie ten nieludzko sprawny cipondel, co napisał posta powyżej Twojego. tam jest paru takich... Ja pamiętam kilka zabawniejszych historyjek...
Np. jak jeden z kolegów robił sobie na zmianę szpagat/sznurek/szpagt/sznurek... nie odrywając jaj od podłogi 8)
Mutanty jesteście chłopaki (wiem, że większość przeczyta :D )

K.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący

Swoją drogą pamiętam taką historię jak byłem na indywidualnym seminarium z uczniami mistrza Nam'a,


Nam oszukuje, kiedyś dotknął dużym palcem od nogi do czoła (proste kolana oczywiście) i obiecał pół roku treningów za friko każdemu kto powtórzy. Problem w tym, że SP220 to szkoła sportowa (gimnastyka artystyczna, akrobatyka) i nawet mistrzynie Polski tego nie zrobią. Powód. Mamy nogi dłuższe od tułowia. Tylko niski Azjata może się tak złożyć, dziewczyny się mogły lizać po łydce, ale do palucha nie sięgały :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
Chciesz się założyć Roberto? ;)
Do tej pory zrobiło to u Nama przynajmniej pięć osób. Największy delikwent, który to robi ma na pewno powyżej 1,80 i nogi ma normalne ;)

K.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący

Chciesz się założyć Roberto? ;)
Do tej pory zrobiło to u Nama przynajmniej pięć osób. Największy delikwent, który to robi ma na pewno powyżej 1,80 i nogi ma normalne ;)

K.


Miałeś rację, mutanci :D
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący
hej nam moze i oszukuje ale napewno ini w rozciaganiu a co do mutantow... no dobra to to juz jest prawda - cos w tym jest;) niestety juz nic na to nie poradzimy :oops: pozostaje sie tylko zorciagac (niedlugo zawody - staruje w nangun i nanquan :) )
pozdrawiam;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący


Swoją drogą pamiętam taką historię jak byłem na indywidualnym seminarium z uczniami mistrza Nam'a,


Nam oszukuje, kiedyś dotknął dużym palcem od nogi do czoła (proste kolana oczywiście) i obiecał pół roku treningów za friko każdemu kto powtórzy. Problem w tym, że SP220 to szkoła sportowa (gimnastyka artystyczna, akrobatyka) i nawet mistrzynie Polski tego nie zrobią. Powód. Mamy nogi dłuższe od tułowia. Tylko niski Azjata może się tak złożyć, dziewczyny się mogły lizać po łydce, ale do palucha nie sięgały :D


Robert kazdy moze to zrobic wazne jedynie zeby w miare mlody byl :)
jest to roznica w rozciaganiu bo te gimnastyczki to wypychaja biodro do przodu, w tym cwiczeniu trzeb biodro cafnac do tylu wypiac pasladki tak jakby wciagaja noge do srodka - to jest podstawowe cwiczenie i tak sie kopie w chinskich stylach nawet
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący


Swoją drogą pamiętam taką historię jak byłem na indywidualnym
Robert kazdy moze to zrobic wazne jedynie zeby w miare mlody byl :)
jest to roznica w rozciaganiu bo te gimnastyczki to wypychaja biodro do przodu, w tym cwiczeniu trzeb biodro cafnac do tylu wypiac pasladki tak jakby wciagaja noge do srodka - to jest podstawowe cwiczenie i tak sie kopie w chinskich stylach nawet


Pamietam jak zetknałem sie z autentycznym kung fu i nauczyciel zobaczyl jak ja kopie, po czym stwierdził ze spokojem:" w tradycyjnym kung fu sie tak nie kopie to nie jest balet" Masakra ale podobno mam szanse jeszcze tak kopac tzn. stopa do głowy a nie powyżej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024