Skocz do zawartości


Zdjęcie

Formy z Kijem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_lynx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Formy z Kijem
Witam.

Jestem tu nowy ale często zaglądam i czytam. Uczę się Kung-fu Wu-shu już ponad pół roku, moim marzeniem jest opanować do perfekcji formy i posługiwanie się kijem. Problem w tym że tego na treningach bede sięuczył za rok jak nie więcej... dlatego zwracam się z pytaniem czy nie znacie jakichś stron WWW gdzie jest cokolwiek o kiji, a konkretniej co i jak robić ... bo szukałem sam ale lipnie mi idzie.

Z góry dzięki Pozdrawiam
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Nie wiem czy to dobry pomysł tak się śpieszyć. Może zaufaj swojemu mistrzowi w dziedzinie doboru form i poczekaj aż sam postanowi cię jej uczyć.
  • 0

budo_lynx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
no dobra rozumiem, ale chciałbym nauczyć sie czego kolwiek z tym kijem ja nie mówie że SAM nauczę się bezbłędnie całej formy bo to prawie niemożliwe. Temat nie jest prosty i ciężko coś w necie znaleźć :/

Pozdrawiam
  • 0

budo_lynx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
dodam coś jeszcze że głównie chce siętego uczyć żeby nie być jakimś sraszym leszczem jak będe miał formy z kijem itp. na treningach, skoro chce się uczyćgo do perfekcji to chciałbym zacząć jak najwcześniej
pozdro
  • 0

budo_qna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wągrowiec kolo poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Ja takrze dołączam się do prośby Lynx'a. Ja pochodze z malego miasta i choc z książek bym sie troche nauczyl albo z jakichś stron tylko niewiem jakich. Wiem że do perfekcji nie dojde ale choć cos bede umial
  • 0

budo_qna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wągrowiec kolo poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Tytuły książek lub filmów szkoleniowych o tej tematyce mile widziane ;)
  • 0

budo_khaine
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Ja proponuje, zeby nikt sie nie uczyl na wlasna reke. Posluchajcie Coacha -zaufajcie mistrzowi. Jak sie nauczycie zlych ruchow, pozycji itd (ogolnie nawykow), to potem bedzie sie wam ciezko odzwyczaic i bedziecie wiekszosc rzeczy robili poprostu zle.
  • 0

budo_qna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wągrowiec kolo poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Jak ja nielubie jak ktos nieczyta postów do końca. Przeciez wyraznie pisałem wyżej że niemam żadnego w mieście ani mistrza ani żadnego nauczyciela ani w najbliższych kilku latach a morze nawet nigdy niebędę miał. Awięc moge sie choć troche nauczyć z książek czy stron.
A więc jeszce raz proszę o podanie tytulów ksąrzek i stron gdzie morzna sie nauszyś walki długim kijem.
Za odpowiedz szczerze dziękuję
  • 0

budo_khaine
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
to ja mowie raz jeszcze: najlepiej wcale sie nie ucz, niz jak mialbys robic jakas kiche.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem

Ja proponuje, zeby nikt sie nie uczyl na wlasna reke. Posluchajcie Coacha -zaufajcie mistrzowi. Jak sie nauczycie zlych ruchow, pozycji itd (ogolnie nawykow), to potem bedzie sie wam ciezko odzwyczaic i bedziecie wiekszosc rzeczy robili poprostu zle.


Tez myslalem kiedys nad tym: jezeli bede sie czegos uczyl przez jakis czas, czy nabede jakis nawykow?
Ale do diabla, ja mysle nad tym co robie. Nie jestem jakas maszyna, ktora robic cos mechanicznie.
Jesli ktos potem mnie zobaczy i powie: "Silvio, to i to robisz zle z tego i tego powodu" i przekona mnie ze warto to poprawic, to przeciez jestem w stanie to skorygowac.
Kung fu cwiczylem bardzo krotko, a wypowiadam sie w tym watku tylko dlatego ze w Aikido cwicze z bronia. Wiec bede wdzieczny za odpowiedz na pytanie:
Czy myslacemu czlowiekowi tak trudno skorygowac to, czego sie nauczyl.
Silvio
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
niektore rzeczy (nawyki) jest bardzo trudno zmienic, czasem one zostaja na cale zycie i nic na to nie poradzisz ze wiesz ze zle robisz inaczej juz nie umiesz. to tez zalezy od tego jak dlugo powtarzales te zle nawyki - oczywiscie im krocej tym lepiej...
pozdr
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Aby nauczyć się nowej techniki, trzeba ją powtórzyć 500 razy, aby wyeliminować zły nawet... minimum 5000 razy (jeśli robisz daną technikę 100x na treningu, 2x w tygodniu to masz już pół roku!)
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Zlych nawykow ciezko sie oduczyc, co oczywiscie nie znaczy, ze jest to niewykonalne ;-)
A cwiczenie na wlasna reke odradzam, bo bedzie to czas zmarnowany (no chyba, ze celem takiego treningu ma byc czysta frajda z robienia czegokolwiek). ;-)

Pozdro
J.
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Powiem krótko: "Nawet trzy lata ciężkiego
treningu nie są tyle warte co jedna wskazówka oświeconego nauczyciela".
  • 0

budo_podróżnik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Wróciłam z obozu kung-fu chow gar, który trwał od 7 do 16 lipca i odbywał się w Polańczyku. Wiem mniej więcej, jak forma z kijem wyglądać powinna, ale długa przede mną droga, szlifowanie płynności ruchów. U nas w mielcu sala jest za mała :? , więc ponoć nie będziemy w niej ćwiczyć długiego kija, tylko krótsze. Więc pozostaje obóz.

Lynx, z jakiej jesteś sekcji?
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem

Aby nauczyć się nowej techniki, trzeba ją powtórzyć 500 razy, aby wyeliminować zły nawet... minimum 5000 razy (jeśli robisz daną technikę 100x na treningu, 2x w tygodniu to masz już pół roku!)


Hm... nie wiem, czy rzucanie liczbami w tym przypadku ma sens... Jedni uczą się szybciej, drudzy wolniej...

Ale co do nawyków, to się zgadzam. Widuję czasem osoby, które mają nawyk sprzed wielu lat i za nic nie są w stanie go wyeliminować. To pewnie dlatego, że pewne rzeczy tak wchodzą ci w kości, że robisz je automatycznie, podświadomie. Trudno coś takiego z podświadomości wywalić...
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem

Wróciłam z obozu kung-fu chow gar, który trwał od 7 do 16 lipca i odbywał się w Polańczyku. Wiem mniej więcej, jak forma z kijem wyglądać powinna, ale długa przede mną droga, szlifowanie płynności ruchów. U nas w mielcu sala jest za mała :? , więc ponoć nie będziemy w niej ćwiczyć długiego kija, tylko krótsze. Więc pozostaje obóz.

Lynx, z jakiej jesteś sekcji?


Drogi Podróżniku, jeśli dla twojego instruktora przeszkodą jest za mała sala do ćwiczeń z kijem, a nie chce on ćwiczyć na świeżym powietrzu (mamy teraz lato) to daj sobie spokój z tą szkołą.
Poszukaj kogoś kto chce uczyć, a nie szuka wymówek do nauki czegokolwiek.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Formy z Kijem
Kazdy zly nawyk da sie wyeliminowac,ale pod jednym warunkiem,ze kazdy ruch robie z pelna swiadomoscia tego co robie a nie tylko powtarzam ruch.Co do cwiczenia kijem na malej sali..Cwiczymy na malej sali gdzie oprocz broni dlugiej bo prawie dochodzacej do 3 metrow cwiczy sie krotka bron i trenuje rownoczesnie grupa z recznych i jakos sobie radzimy..wielkosc sali nie ma znaczenia,cwiczac krotszym kijem niz tego wymaga forma pewne rzeczy moga ulec diametralnej zmianie.Dla przykladu,nie mamy prawidlowej dlugosci naginaty i uzywamy krotkiej..potem kiedy trafia sie do rak prawidowa to wychodza dziwne rzeczy glownie z dystansem..Tylko ktos kto cwiczy juz pare lat ta bronia poradzi sobie.Wprawdzie bo jest uniwersalny,ale styli tez jest sporo.Troche cwiczylem kiedys kij Jow-ga,jest podobny do tego ktory mam w Katori Shinto Ryu,prosty ale skuteczny,wystarczy na sali uwazac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024