Skocz do zawartości


Zdjęcie

Splashing hands


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Splashing hands
Niedawno znalazłem w necie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Czy moglibyście się wypowiedzieć co o tym sądzicie? Czy ta angielska nazwa odpowiada jakiemuś tradycyjnemu stylowi, czy jest to jakaś hybryda? Przy okazji przeglądania tej strony zaciekawiło mnie jeszcze jedno - może macie praktyczne doświadczenia w ćwiczeniu "iron hand"? Czy to rzeczywiście działa, czy też pan znalazł kolejną metodę wyciągania niemałej kasy?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Hmmm, ja tam bylbym ostrozny, juz sama retoryka tej strony nie wrozy niczego dobrego ("podobna lecz szybsza praca nog jak u Muhammada Alego..." LOL ).
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands

Niedawno znalazłem w necie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Czy moglibyście się wypowiedzieć co o tym sądzicie? Czy ta angielska nazwa odpowiada jakiemuś tradycyjnemu stylowi, czy jest to jakaś hybryda? Przy okazji przeglądania tej strony zaciekawiło mnie jeszcze jedno - może macie praktyczne doświadczenia w ćwiczeniu "iron hand"? Czy to rzeczywiście działa, czy też pan znalazł kolejną metodę wyciągania niemałej kasy?


Żelazna ręka czyli tie sha zhang działa ale trzeba to ćwiczyć pod okiem prawdziwego mistzra w innym przypadku na starość nie wypijesz piwka :drinking: tzrymając kufelek własnoręcznie. :cry:

MW
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Hmm... Pluskające Dłonie? :)
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands

New Courses for 2004:

Ba Kua - limited to 6 students - US$1,000 - August 23 to 28th 2004
Iron Hand - US$2,000 - August 30th to September 11th 2004


Niezłe ceny mają... Żelazne dłonie za 8k PLN w 12 dni? To ja myślałem, że ten trening TROCHĘ dłużej trwa...
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
To działa :) wiedzą o tym Ci z nas co na własnej skórze doświadczyli :) , rękę prawdziwego mistrza a nie szarlatana :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Są u nas :)


Zbigniew Struk, bodyguard, former Antiterrorist squad & special forces
Teaching: Iron Hand, Qi Gong, Yawara ju-jitsu, ESDS tactics & unarmed/armed combat for Police/Law Enforcement Officers.
Runs his own school in Bialystok, Poland.

Przemyslaw Rybczynski, bodyguard
Teaching: Iron Hand, Qi Gong, ESDS tactics & unarmed/armed combat for Police/Law Enforcement Officers
Runs his own training center in Poznan, Poland.

Michal Klos
Teaching: Iron Hand, Qi Gong, Yang Lu Chan Taiji, ESDS tactics & unarmed/armed combat
Only private training.
Location: Katowice, Poland
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Krvavy, a ja mam pytanko do Ciebie, bo tyś zdaje się w jakimś szkoleniu ESDS udział brał... robią oni jakieś ćwiczonka przygotowawcze do tej metody, żeby siłę wydobyć, czy po prostu okładają się plaskaczami? ;)
A, z tego co pamiętam, to pan McNeil reklamuje się, że baguazhang robi, więc może tomasz by sie wypowiedział co do jego wiarygodności ;)

K.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Brałem udział w jednym szkoleniu i było super. Wiem że oni ćwiczą na jakichś woreczkach z grochem czy cuś, ale z uwagi na krótki czas szkolenia pokazano mi jedynie podstawowe zasady mechaniki ruchu przy plaskaczu. Przyznać natomiast muszę, że wygar w łapie mieli nieprzeciętny i też bym tak chciał :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
A ta mechanika jaka była? Pokusisz się o krótki opis? ;)

K
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Nie chcę żebyście sobie bekę robili, ale ogólnie chodziło o walenie jak z bata, luźno, co mi przyzwyczajonemu do uderzeń bokserskich sprawiało sporo trudności. Podobne wydawało mi się angażowanie całego ciała w uderzenie. To tyle. To teraz pytanie, kto tego iron hand w Polsce waszym zdaniem dobrze uczy i czy funkcjonuje to w ramach poszczególnych sztuk/szkół, czy jest odrębnym systemem
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Z tego co wiem, część systemów posiada własne techniki "użelaźniające", ale raczej niechętnie się nimi dzielą, co zresztą nie dziwi.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands

Nie chcę żebyście sobie bekę robili, ale ogólnie chodziło o walenie jak z bata, luźno, co mi przyzwyczajonemu do uderzeń bokserskich sprawiało sporo trudności. Podobne wydawało mi się angażowanie całego ciała w uderzenie.

Tu tu boksu nie obrazaj bo akurat uderzenia luzne i szybkie to w boksie sa nie mowiac juz o pracy calego ciala ktora przy uderzeniu bvokserskim jest niezbedna. Ja tam do dzisiaj mam przyzwyczajenia lekko bokserskie z rak i jakos mi sie nie spinaja :D
Co do systemu i stronki www. Zalozenia maja sluszne (te niskie kopniecia, wyprzedzanie akcji itd) ale slusznych zalozen to ja moge wymyslac codziennie 30 np. kazde wysokie kopniecie kontruj kopem w jaja lub kolano. Chodzi zawsze o metody. A metody sa takie ze na stronie jest na raz: xingi, taiji, i bagua chyba oraz 'ancient lovemaking secrets' ja to bym najpredzej na to ostatnie hajc wylozyl gdyby nie to ze juz opanowalem te 'secrets'- trzeba kefiru duzo pic- koniec secretu :D
moze byc tak ze pisze glupoty bo jest goraco zbyt
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
tak z ciekawosci jeszcze wszedlem dalej w dzial medytacje gdzie mozna znalezc 2 zdjecia, na jednym pan ma nogi na odwrot w pollotosie a na drogim jest jakby pokrzywiony ku dolowi, no chyba ze tak sie siedzi u taoistow kto wie. :D
Ale moze byc tez tak ze pan jest killerem jesli chodzi o sztuki walki- w dobie internetu wszystkjo jest mozliwe:)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
to jeszcze ja bo nie moge sie powstrzymac...

James McNeil would go to Taiwan every year where Master Hsu would teach him personally in the internal healing arts, but most of all he taught Jim for four long and intense years of personal training in Taoist Lovemaking also known as the Taoist sexual techniques.


i teraz zagadka: jak 2 facetow uczylo sie Taoist Lovemaking :twisted:
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Uderzenie z plaskacza Zbyszka Struka może pozbawić przytomności. Pokazuje te techniki na różnego rodzaju szkoleniach dla służb mundurowych i Combatach.

Tomi Fu
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Każde dobre uderzenie z plaskacza daje taki efekt :) moje tez :)
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Jeżeli tak, to każde DOBRE uderzenie daje taki efekt :)

Tomi Fu
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Splashing hands
Dokładnie tak :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024