Skocz do zawartości


Zdjęcie

terminologie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
no odpowie, ale właśnie tu nie chodzi o upieranie się. odpowiedzi powinny przychodzić naturalnie.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie

no odpowie, ale właśnie tu nie chodzi o upieranie się. odpowiedzi powinny przychodzić naturalnie.

Dla kogoś to jest naturalne, po prostu pokazywałem drogę dedukcji, którą można zaliczyć te "hybrydy"(jak je nazwałeś) do sztuk walki i czekam na jakieś kolejne, może bardziej znaczące różnice...
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
Streetfighting ma tradycję powierzchni bitumicznych. He he... Dobre. :wink:
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
hellfire, to nic nie daje. uparłeś się i pokazałeś mi że można na te kwestie odpowiedzieć i w przypadku systemów walki, ale bezprzesady, to nie jest dla mnie coś co ukazuje mi mój błąd - BJJ ma całą tradycję rodu rodziny Gracie , a kendo ma tradycję ponad 1000 letnią i porównanie ich w ten sposób to wręcz jak obelga dla czegoś tak tradycyjnego jak kendo. że nie wspomne o aikido, kyudo, naginata, tessen, i inne tradycyjne satuki.
  • 0

budo_harry_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
Można powiedzieć równie dobrze że bjj wyewoluowało z judo, to z kolei z jujitsu, wtedy i kendo się chowa;)
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
poza tym, największa różnica to kwestia wypowiedzi - cel jest taki, aby pokonac przeciwnika. jak dla mnie - to nie jest cel trenowania kendo.

polecam wszystkim zainteresowanym przeczytanie dwóch pozycji - Go Ri No Sho pana Musashiego, oraz Hagakure.
tam jest wszystko ładnie wytłumaczone.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
Hm? Aikido do Bjj? No sory ale, jeżeli sięnie mylę, Aikido powstało na początku dwudziestego wieku... Sambo i Bjj tak samo, wiec nie rozumiem twojego szczekania. :-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie

hellfire, to nic nie daje. uparłeś się i pokazałeś mi że można na te kwestie odpowiedzieć i w przypadku systemów walki, ale bezprzesady, to nie jest dla mnie coś co ukazuje mi mój błąd - BJJ ma całą tradycję rodu rodziny Gracie , a kendo ma tradycję ponad 1000 letnią i porównanie ich w ten sposób to wręcz jak obelga dla czegoś tak tradycyjnego jak kendo. że nie wspomne o aikido, kyudo, naginata, tessen, i inne tradycyjne satuki.

aikido zostalo z stworzone przez Morihei Ueshiba, ktory zyl w latach 1883 - 1969. gdzie tu tysiacletnia tradycja??
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie

hellfire, to nic nie daje. uparłeś się i pokazałeś mi że można na te kwestie odpowiedzieć i w przypadku systemów walki


Bo można :D

ale bezprzesady, to nie jest dla mnie coś co ukazuje mi mój błąd - BJJ ma całą tradycję rodu rodziny Gracie , a kendo ma tradycję ponad 1000 letnią i porównanie ich w ten sposób to wręcz jak obelga dla czegoś tak tradycyjnego jak kendo. że nie wspomne o aikido, kyudo, naginata, tessen, i inne tradycyjne satuki.


To cofnij się 1000 lat wcześniej. Nie było VB, ale pojawienie sie Kendo tez było swoistą rewolucją i nowatostwem(tak przypuszczam).

Nie możesz założyć, ze są to nowe, raczkujące SW, że za 1000 lat ludzie będą medytować przed Gracie...

Nie mają aż tak bogatej tradycji, ale cóż. Świat jest jeszcze młody, nadrobią...
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
aikido wyrosło w prostej linii z kenjutsu, każda forma aikido ma swój odpowiednik w kenjutsu z uzyciem bokkena, a raczej, każda forma kenjutsu ma seój odpowiednik w aikido. po prostu nazwa powstała w XX wieku, w latach 60-tych. rdzeń tej sztuki istniał od początku istnienia mieczy, czyli dłużej niz BJJ i cała familia pana Gracie.
  • 0

budo_harry_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
To można powiedzieć że rdzeń mma powstał od początku istnienia walki wręcz
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
hell - kendo jest dziwne, bo tez wywodzi sie z kenjutsu, po prostu ktos w XVII wieku sorientował się że potrzeba zbroi żeby się na treningach nie pozabijać.
nie kłócmy sie o nazwy, one mają mniejsze znaczenie.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie

aikido wyrosło w prostej linii z kenjutsu, każda forma aikido ma swój odpowiednik w kenjutsu z uzyciem bokkena, a raczej, każda forma kenjutsu ma seój odpowiednik w aikido. po prostu nazwa powstała w XX wieku, w latach 60-tych. rdzeń tej sztuki istniał od początku istnienia mieczy, czyli dłużej niz BJJ i cała familia pana Gracie.

Ależ ja nie spieram w tej kwestii. Większość SW ma dłuższą historię niż BJJ, i ma bogatszą tradycję.

Ale powtarzam nie zrobisz sztuki walki, która będzie miała od razu 1000letnią tradycję. Dam przykład troche bliższy mojego podwórka. Ju-jitsu - sztuka walki sięgająca czasów samurajów, z bogata tradycją. I w XIX wieku prof.J.Kano wyrzucił z niej niebezpieczne i brutalne techbniki po to, aby stworzyć sportowy system walki. Teraz judo ma tradycję i jest sztuką walki. Tego nie zaprzeczysz. A przed tem było to nowatorskie, rewolucyjne. Daj czas i innym by tą tradycję zyskały
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
daję, tylko zrozum, że smieszne jest to że ktos trenuje system walki który , powiedzmy, istnieje na razie chwilkę, a gada że to sztuka walki i wogóle.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie

daję, tylko zrozum, że smieszne jest to że ktos trenuje system walki który , powiedzmy, istnieje na razie chwilkę, a gada że to sztuka walki i wogóle.

Aż tak ciebie to razi?
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
tak.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
To nie wiem co mogę na to poradzić. Uważam,że potrzebne jest trochę więcej tolerancji i szacunku. Mi to akurat wisi czy ktoś ćiwczy pierwszą sztukę walki na świecie(walenie maczugami i rzut kamieniem), czy sztukę wymyśloną 2 lata temu. Bo każda sztuka ma jeden cel - samodoskonalenie. I tu jest chyba pies pogrzebany...
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie

Można powiedzieć równie dobrze że bjj wyewoluowało z judo, to z kolei z jujitsu, wtedy i kendo się chowa;)



aikido wyrosło w prostej linii z kenjutsu, każda forma aikido ma swój odpowiednik w kenjutsu z uzyciem bokkena, a raczej, każda forma kenjutsu ma seój odpowiednik w aikido. po prostu nazwa powstała w XX wieku, w latach 60-tych.


Pokaż mi teraz róznice w tych dwóch postach. A teraz powiedz czemu aikido ma prawo(twoim zdaniem) do miana sztuki a bjj tegoż prawa nie ma? a?

I jeszcze jedno pytanie: Czy jak by kendo powstawało akurat w teraz(albo gdybyśżył w czaach kiedy kendo powstawało) to byś go nie ćwiczył bo nie maiałby 1000letniej(jak piszesz) tradycji?

Czy twoja odpowiećto znów będzie: "Nie o to chodzi" "Nie rozumiecie mnie" "jak byśbyła inteligentana to byśwyczytała odpowiedź w moich wczesniejszych postach", a moze wymyślisz coś nowego?
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
Anduina... Przestań siego czepiać. :wink: Powiedziałem, że to dziecko ma zjechaną psychikę. Mu trzeba pomóc. :-)
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: terminologie
wymyśle cos nowego : chciałbym wygrać milion złotych w totolotku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024