Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravmaga czy bjj ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Zwierzu zwracam honor! :oops: Chyba Ci przypisalem nie Twoje poglady. A ja w sumie nie przyjebuje sie w ogole do nikogo. Bo ja jestem ciekawy cudzych pogladow. Ponaublizac to sobie mozna w innych miejscach. I jest ich zbyt wiele. Jak na moj gust.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
kubusiu puchatku! to ,ze bywa tak iz zaawansowani judocy przegrywaja z zawodnikami bjj nie jest warte przemyslen ....poniewaz wyjasnienie jest dosc proste:otoz wymagania sportowe i zasady rywalizacji w judo sprawiaja ze judocy odchodza od walki w parterze, a koncentruja sie na strategii walki w stojce i kombinacji paru technik rzutow-potrzebnych do rozstrzygnięcia walki w/g sportowych zasad judo.bardzo to spłyca asortyment technik judo........ale tego wymaga rywalizacja sportowa.natomiast zawodnicy bjj maja bardzo rozwiniete techniki walki w parterze,a małą uwage przykladaja do walki w stojce,dążąc do szybkiego sprowadzenia walki do parteru aby tam zakonczyc starcie.zrozumiale zatem jest to, ze w parterze bedzie mial przewage zawobnik bjj nad judoka.natomiast inaczej ma sie sytuacja w stojce:judoka dosc szybko jest w stanie obalić zawodnika bjj.zatem nie nalezy sie dziwic temu, ze ktos kto koncetruje sie glownie na jednym aspekcie walki(parter) bedzie w ten wąskiej specjalizacji- specjalistą.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
carlao benetto tez tak uwazam i wielokrotnie to wyrazalem.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
to ty zwierzy poinformuj nas jak to bylo naprwde :-)
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
eee po przejzeniu wczesniejszych informacji stwierdzam ze jestem zagubiony w czasi i przestrzeni sorka :lol:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
spadaj CubE na Kubę :) i nie rób smrodu! :)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
a tak na seriusa to pisz jasno co Ci leży na wątrobie :wink: to odpowiem jak bendem łumiał :)
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Chodzilem na KM teraz trenuje Shidokan i teraz dopiero widze wszystkie wady KM,ktorych wczesniej nie dostrzegalem...oczywiscie nie neguje calego systemu bo niektore rzeczy sa dosc ciekawe i skuteczne ale uwazam,ze kravaciarz vs bjj czy thai box(o tym samym stazu i umiejetnosciach) stoi na straconej pozycji...
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Panowie,panowie,PANOWIE!!!!
Kurde,co wy!!!
Przydaje się wszystko(no prawie).
Ale bez wytrenowanej "psychy" to to wszystko o kant dupy można rozbić.
Najlepiej zacząć treningi od Karate lub Kickboxingu a dopiero potem włączyć elementy innych sztuk walki lub techniki.
Owszem bjj lub jj jest skuteczne ale w starciu 1/1.
KM jest też spoko.
Pozdrawiam.(wszystkich maniaków oczywiście! :wink: )
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Chodziło mi o to co się działo z tym ziomkiem co trenuje bjj na UFC ale nie mialem przez pewien czas dostępu do kompa i sie pogubiłem... :oops: ale już wiem co sie działo.
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Zgadzam się z SAMAEL'em trenujący krav mage taczej nie maja szans w starciu z bjj ale na ulicy gdzie wyskoczy mu 3typów z pałkami to typ z bjj nie bedzie mial dużo do gadania :-)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Zgadzam się z SAMAEL'em trenujący krav mage taczej nie maja szans w starciu z bjj ale na ulicy gdzie wyskoczy mu 3typów z pałkami to typ z bjj nie bedzie mial dużo do gadania :-)

Ten z krav magi też nie.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Chodzilem na KM teraz trenuje Shidokan i teraz dopiero widze wszystkie wady KM,ktorych wczesniej nie dostrzegalem...oczywiscie nie neguje calego systemu bo niektore rzeczy sa dosc ciekawe i skuteczne ale uwazam,ze kravaciarz vs bjj czy thai box(o tym samym stazu i umiejetnosciach) stoi na straconej pozycji...

oooo! jakiś "specjalista"? :D ciekawe ile "chodzileś" :lol: na kravmagę ,a ile na shidokan że tak jestes określić i publicznie:)exponować wady i zalety obu systemów? :D .......nie chce byc zrozumiany jako zwolennik kravmaga a przeciwnik shidokanu ale jakis czas temu ktos mi powiedzial ze trenowal shidokan jakis czas, a potem zajął sie kravmaga i stwierdzil ze................. shidokan to gówno :)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Zgadzam się z SAMAEL'em trenujący krav mage taczej nie maja szans w starciu z bjj ale na ulicy gdzie wyskoczy mu 3typów z pałkami to typ z bjj nie bedzie mial dużo do gadania :-)

Ten z krav magi też nie.

wlasnie CubE to chciał przekazać
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
eeee Właśnie nie dokońca... chodzi mi o to że ktośkto trenuje krav mage to ma większe szanse w starciu z kilkoma przeciwnikami ktorzy używają nie tylko ręce... ale w starciu z bjj taki kravaciaż zostałby związany...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

eeee Właśnie nie dokońca... chodzi mi o to że ktośkto trenuje krav mage to ma większe szanse w starciu z kilkoma przeciwnikami ktorzy używają nie tylko ręce... ale w starciu z bjj taki kravaciaż zostałby związany...

W starciu z jednym kravka jest gorsza niż bjj a w starciu z wieloma lepsza? Jak to możliwe? Jak może ktoś kto nie pokona jednego pokonać więcej osób?
Czy ty wiesz co to logika jest? Bo że doświadczenia nie masz to widać.
;)
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Hmmm mam i doświadczenie i logiczne myślenie ale to ty mnie nie rozumiesz.
Krav maga na ulice nadaje sie bardzo przystosowuje psychicznie i fizycznie do walki z kilkoma przeciwnikami, ale nie pomija walki z jednym przeciwnikiem. Tu zaczyna sie dyskusja "jaki styl jest najlepszy", zawodnik bjj poradzi sobie bezproblemowo z jednym przeciwnikiem, ale gdy do tegho dochodząnastępni to pojawia sie problem bo nigdzie nie uczą w bjj jak walczyć z kilkoma przeciwnikami. Poświoeca cała uwage cała siłe na pokonanie tego jednego, walka z jednym przeciwnikiem jest doprowadzana do perfekcji. W krav madze to wszystko sie miesza polego na jak najszybszym wyeliminowania WSZELKIEGO niebezpieczeństwa a nie tylko jednego. Dlatego bjj wygra w starciu z jednym przeciwnikiem ale jak bedzie ich wiecej to pojawia sie problem, a kravaciaż pokona tą nadwyżkę. Jużrozumiesz ocb?
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
ocb- o co biega.
tak na wszelki wypadek pisze :-)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Hmmm mam i doświadczenie i logiczne myślenie ale to ty mnie nie rozumiesz.
Krav maga na ulice nadaje sie bardzo przystosowuje psychicznie i fizycznie do walki z kilkoma przeciwnikami, ale nie pomija walki z jednym przeciwnikiem. Tu zaczyna sie dyskusja "jaki styl jest najlepszy", zawodnik bjj poradzi sobie bezproblemowo z jednym przeciwnikiem, ale gdy do tegho dochodząnastępni to pojawia sie problem bo nigdzie nie uczą w bjj jak walczyć z kilkoma przeciwnikami. Poświoeca cała uwage cała siłe na pokonanie tego jednego, walka z jednym przeciwnikiem jest doprowadzana do perfekcji. W krav madze to wszystko sie miesza polego na jak najszybszym wyeliminowania WSZELKIEGO niebezpieczeństwa a nie tylko jednego. Dlatego bjj wygra w starciu z jednym przeciwnikiem ale jak bedzie ich wiecej to pojawia sie problem, a kravaciaż pokona tą nadwyżkę. Jużrozumiesz ocb?

Toć ja właśnie mówię, że nie ma podstaw aby uznac że kravaciarz pokona tę nadwyżkę. Skoro coś jest lepsze na jednego to jest lepsze i na dwóch i na trzech. Bo co zrobisz jak ci 3 co cię atakują się rozdzielą? :)
Poza tym nei pisz że bjjtowiec aż tak strasznie się skupia na jednym że innych nie zobaczy, bo tak samo dobrze umie wyeliminować niebezpieczeństwo jak i kravat, albo i lepiej. Więc tak jak mówię, brak podstaw do takich twierdzeń że w kravce coś się nadrobi przy większej ilości przeciwników.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
nie ogarniam. Singlaub pojdziesz z jednym na ziemie bedziesz go robil jak chcial szybko go skonczysz ok...a tamtych 2, 1 ilu ich tam bedzie pozostalych to co? beda czekac na swoja kolej?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024