Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravmaga czy bjj ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Calkowicie zgadzam sie z Janem Smugą.Nawet wybitny ekspert BJJ( a takze JKD) - Roy Harris otwarcie przyznaje,ze techniki i koncepcje samoobrony w kravmaga są zdecydowanie lepsze niz samoobrona w BJJ.


ehh skoro Km cywilna sluszy do samoobrony to chyba nie dziwne ze techniki te sa w miare rozbudowane i przemyslane...

wiec nie widze tu nic zaskakujacego

jedyne co jest zaskakujące to to ,że tak wiele tutaj postów napisano zupełnie pozbawionych sensu....ale jeśli większa część użytkowników to młodzi,napaleni chłopcy to wytłumaczenie będzie jasne


ale musisz byc zjebem skoro patrzysz przez pryzmat wieku...
tandeta chlopie
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Młodzi, napaleni chłopcy??? Tacy "napaleni chłopcy" to sól naszej ziemi...
Jeżeli twierdzisz, że wola zwycięstwa i wola walki w starciu na ulicy(lub nawet w sporcie) nie jest ważna, to radzę ci: daj se chłopie spokój!
Determinacja w dążeniu do wygranej w jakiejkolwiek dziedzinie życia jest najważniejsza a tym bardziej gdy walczysz...Na ulicy, kolego Janie, do końca nie wiesz czy walczysz o portfel czy o życie...
Więc nie obrażaj "młodych, napalonych chłopców" bo ztego co widze poziomem nie dorastasz im do pięt...Spuść z tonu i zachowuj się ja k przystało na osobę "w podeszłym wieku" :twisted:
Jak byś pytał-nie trenuję i nie trenowałem KM ani bjj...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

ąby porównać km vs bjj nalezy najpierw rozroznić pojęcia samoobrony i walki.km byla stworzona jako system ktory mial byc max szybko przyswojony przez trenujacych i max latwo zastosowany w stresujacej sytuacji zagrozenia.nie bylo zalozenia w km aby rozwijac dlugotrwale w nauce i zastosowaniu -strategie dluzszej walki z przeciwnikiem jak to ma miejsce w przypadku bjj,gdzie zawężono techniki głownie do walki w parterze w 80,90%.10,20% to rzuty i obalenia.a zatem wąska specjalizacja bjj sprawila ,ze jest to system bardzo dobry w tym jednym aspekcie(walka w parterze).samoobrona w bjj jest dosc skomplikowana i dlugotrwala w przyswojeniu(np. rzuty przez biodro)co moze zaowocowac tym ,ze w przypadku starcia ulicznego -adept bjj nie bedzie w stanie zastosować dość sprawnie technik samoobrony bjj(co niejednokrotnie mialo miejsce nawet wsrod uzytkownikow tego forum trenujacych bjj ( Mesjasz).wychwalane i osławione wejscie w nogi nie jest -jak twierdzi wielu fascynatów bjj aż tak super-skuteczne,zwłaszcza przeciw zawodnikowi ktory juz sie spotkal z tą techniką i moze sie jej spodziewać. jesli ktos ma wątpliwosci odnosnie samoobrony bjj -moze zobaczyć filmy szkoleniowe graciech lub innych znanych specjalistow bjj:samoobrona bjj nie jest jakąś rewelacją i jest dość skomplikowana i trzeba dlugiego czasu na opanowanie jej.w km -samoobrona jest o wiele prostsza,łatwiejsza do przyswojenia i skuteczniejsza.natomiast walka(dluzsze starcie) w przypadku km nie jest juz tak skuteczna jak w bjj z powodów które powyżej wymieniłem.reasumując:kravmaga nie ma w zalozeniu dłuższego starcia z przeciwnikiem i dlatego wyksztalcila dość skuteczne metody SAMOOBRONY,a słabe WALKI (w ktorej tak naprawdę-jesli ćwiczący km nie trenował kick-boxingu lub boksu to ma marne szanse w rozwiniętej walce(przypominam o rozróżnieniu pomiędzy samoobroną ,a walką) .Bjj ma dość słabe metody(bo w dużej mierze rozbudowane w zastosowaniu) SAMOOBRONY ,ale za to bardzo dobre techniki , koncepcje i stategie WALKI w parterze. trenowalem km ,a obecnie bjj

Dobrze napisane!
Ale chciałbym zadać pytanie odnosnie sprowadzania na ziemię na ulicy - czy w grę wchodzi tylko wejście w nogi? Czy robiąc je trzeba padać na kolana? Zakładamy że nie jest to starcie dusiciela (chwytacza) z wyszkolonym uderzaczem więc w grę powinny wchodzić również inne możliwości np. rzuty biodrowe, podcięcia, zagarnięcia nogi itp. znane z jj i judo...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Dobrze napisane! ( ... ) zagarnięcia nogi itp. znane z jj i judo...

sam sobie odpowiedziales ;) Sa setki sprowadzen. Na kolana nie trzeba schodzic ( choc wtedy jest najpewniej ). Mozna wyrwac z krzyza i o glebe pacjenta rzucic :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Ja zawsze stossowalem osoto gari i mimo, ze jest tak bardzo "sportowe", jak dotychczas nigdy mnie nie zawiodlo.
K_P
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Ale na co wam samoobrona jak nie będziecie umieli się bić żeby wygrać? :)

jak widac po treści twoich postów -jesteś jeszcze młodym i głupiutkim chłopaczkiem,któremu wiele spraw tylko się wydaje,że są oczywiste.A jeśli liczysz ,że mnie nakłonisz do dalszej z tobą dyskusji -to się mylisz:nie zniżam się do pewnych poziomów.

Powaliłeś mnie na kolana siłą swoich ARGUMENTÓW :)
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
co za pierdzielony zboczek z tego singlaba czy jak mu tam! :) .....uwiebia kolesi,chce moje zdjecie i ma ochotę umówić sie ze mną....a także marzy aby go na kolana powalać! :) nie ma co! :) chłopaczek lubi te sprawy! :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

co za pierdzielony zboczek z tego singlaba czy jak mu tam! :) .....uwiebia kolesi,chce moje zdjecie i ma ochotę umówić sie ze mną....a także marzy aby go na kolana powalać! :) nie ma co! :) chłopaczek lubi te sprawy! :)

Podziel się z nami jeszcze jakimiś swoimi troskami, tak z głębi serca. :) Pomożemy ci. :)
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Ja zawsze stossowalem osoto gari i mimo, ze jest tak bardzo "sportowe", jak dotychczas nigdy mnie nie zawiodlo.
K_P

A i owszem, osoto jest O.K.
Ja zawsze stosuję kin geri i "jak dotychczas mnie nie zawiodło" :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
a ja walę w nosa :evil: , w jaja :twisted: i.....jak mogę to się szybko zmywam. też mnie nigdy nie zawiodło:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024