Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravmaga czy bjj ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

ech i jak zwykle debata
Ci co trenuja KM polecaja KM a Ci co trenują BJJ polecają BJJ i wychodzą z założenia że nie ma nic lepszego.
szkoda gadac ........

Wpierw przeczytaj posta do konca potem podsumuj ;] Pozdroweczka
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
przeczytałem po prostu mnie to nudzi
każdy chwali swoje itp.
iść na jeden trening, na drugi i wybrać to co sie bardziej podoba i bardziej "leży"

to tak jakby ktoś psytał czy w łóżku są lepsze blondynki czy brunetki - jedni wola takie inni takie a jeszcze inni i to i to.
Dopuki sie sam nie przekona to bedzie po prostu zwykłe pieprzenie bo nikt nie objedzie tego co ćwiczy a tylko poleci. Dlatego takie debaty moim zdaniem są pozbawione sensu bo każdy napsize tylko subiektywne odczucia a odczucia kogos kto pyta moga być całlkiem inne.

Ja ćwicze KM, o BJJ pojęcia wielkiego nie mam bo nie mam takiej możliwości więc sie nei wypowiadam.
Nawet gdybym miał pojęcie to sie nei wypowiadałbym - i tak wygrywa człowiek i psychika a nie styl. Równie dobrze może ktoś przywalić butelką z partyzanta i gówno da KM czy BJJ - dlatego debata co jest lepsze na ulice mnie nawet juz nie bawi - nudzi.
O BJJ sie nei wypowiadam - moge sie wypowiadac o moich odczuciach do ludzi trenujących, odrzuca mnie wręcz od BJJ dzięki ludziom. Jak czytam "czy w ogóle jest coś co może pokonać BJJ" to mnie ręce opadają, gdzie tutaj pokora ?? gdzie szacunek ??
Totalne niedocenianie przeciwnika, znam BJJ i wszystkim najebie bo jestem takim fighterem. Ciekawe skoro tak twierdzą ludzie po 2 laatch treningu po ilu latach dojdą do wniosku że są nieśmiertelni.
Dlatego mnie odrzuca od BJJ bo trenujący to to w dużej mierze ludzie którzy są mocno ograniczeni, zapatrzeni w siebie, zarozumiali itp. a gdzieś im te zasady wpojono.
Pewność siebie nadmierna może czasem zgubić bo niedoceni sie przeciwnika który nie jest z BJJ.


sorry że sie rozpisałem ale powoli mnie męczą takie debaty.
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

przeczytałem po prostu mnie to nudzi
każdy chwali swoje itp.
iść na jeden trening, na drugi i wybrać to co sie bardziej podoba i bardziej "leży"

A napisalem cos innego?

to tak jakby ktoś psytał czy w łóżku są lepsze blondynki czy brunetki - jedni wola takie inni takie a jeszcze inni i to i to.
Dopuki sie sam nie przekona to bedzie po prostu zwykłe pieprzenie bo nikt nie objedzie tego co ćwiczy a tylko poleci. Dlatego takie debaty moim zdaniem są pozbawione sensu bo każdy napsize tylko subiektywne odczucia a odczucia kogos kto pyta moga być całlkiem inne.

Uwazam, ze jezeli ktos pyta o zdanie to chyba oczywiste, ze dostanie moja subiektywna opinie. Nie wiem co innego by mogl uslyszec.

Ja ćwicze KM, o BJJ pojęcia wielkiego nie mam bo nie mam takiej możliwości więc sie nei wypowiadam.
Nawet gdybym miał pojęcie to sie nei wypowiadałbym - i tak wygrywa człowiek i psychika a nie styl. Równie dobrze może ktoś przywalić butelką z partyzanta i gówno da KM czy BJJ - dlatego debata co jest lepsze na ulice mnie nawet juz nie bawi - nudzi.
O BJJ sie nei wypowiadam - moge sie wypowiadac o moich odczuciach do ludzi trenujących, odrzuca mnie wręcz od BJJ dzięki ludziom. Jak czytam "czy w ogóle jest coś co może pokonać BJJ" to mnie ręce opadają, gdzie tutaj pokora ?? gdzie szacunek ??
Totalne niedocenianie przeciwnika, znam BJJ i wszystkim najebie bo jestem takim fighterem. Ciekawe skoro tak twierdzą ludzie po 2 laatch treningu po ilu latach dojdą do wniosku że są nieśmiertelni.
Dlatego mnie odrzuca od BJJ bo trenujący to to w dużej mierze ludzie którzy są mocno ograniczeni, zapatrzeni w siebie, zarozumiali itp. a gdzieś im te zasady wpojono.
Pewność siebie nadmierna może czasem zgubić bo niedoceni sie przeciwnika który nie jest z BJJ..

Co do ludzi trenujacych BJJ to w duzej mierze masz racje. Ale nie wiem czemu tylko ta grupe tak zamykasz. Sam rowniez cwicze KM i znam wielu ludkow, ktorzy uwazaja, ze sa tak wybornymi kraverami, ze nawet ze smokiem sobie poradza. To juz zalezy od czlowieka, tak mi sie wydaje, a nie od techniki, ktora dany czlowiek cwiczy. BJJ nie uczy pychy. Prawda jest za to, ze uczy dosc skutecznie i szybko poslugiwac sie swoja technika. Kraver musi sie uczyc duzo dluzej by opanowac swoja technike na dobrym poziomie, ale za to jest bardziej uniwersalny. Choc jak juz pisalem w wiekszosci juz odchodzi sie od trenowania samego BJJ. To tez sie juz laczy, przez co staje sie to wszystko uniwersalne i skuteczne. Dlatego mowie: nie wiesz co wybrac? Idz na trening i zobacz. Nie bede mowil, co jest skuteczniejsze, bo to rowniez zalezy jaki czlowiek tej techniki sie uczy, jak sie nia posluguje, jak zareaguje na stres zwiazany z ulica, jaka bedzie mial sytuacje, jakie bledy popelni, bla, bla, bla. Rowniez sie deczko rozpisalem chyba ;-] Peace.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Przestań pierdolić Blacha.
Napisz lepiej jak pierdolił w "Komandosie" w czasie jak Krav Maga wchodziła do cywilnego nauczania na szeroką skale w kraju Adamczyk.
Jak ja poszedłem na pierwszy trening pierwszej sekcji w moim mieście to na plakacie pisało że już po 1 treningu nabędzie się praktycznych umiejętności samoobrony :)
Kravka miała wtedy jedną ogromną wadę nie wiem jak jest teraz , nie można było ćwiczyć bardziej kontaktowo bo nie używało się rękawic nie było tarcz , worków a suspensoria miał co 3 osobnik.
A parter ćwiczony na parkiecie przez osoby które nigdy niczego wspólnego z chwytami nie miały nie jest zbyt rozwijający.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
u kraverów sie jakoś z tym nie spotkałem albo nie na takim poziomie, albo mam pecha do BJJowców, ileż to razy słyszałem lub czytałem że 2 lata kravki moge sobie wsadzić w dupe i on po pół roku może mnie szmacic na glebie jak chce bo on ćwiczy BJJ. Może mam pecha do takich kolesi ale moim zdaniem raz od człowieka drugie od trenera. U mnie na sekcji nikt nie rzucał takich tekstów - nawet Waldzio - facet były wojskowy 120 kg wagi i najszybsze kopniecia jakei widziałem(sparowaliśmy 2-3 kontra Waldzio) - pełna pokora i szacunek do przeciwnika. Tego sie nauczyliśmy na sekcji, a skoro kolesie opowiadaja po pół roku BJJ że są w stanie rozwalic kazdego innego po 2 latach treningów to ktoś im musiał to wmówić. Dlatego mam niesmak za każdym razem jak słysze o BJJ - chociaz samych technik nie znam ale z tego co trener mówi są b.dobre.
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Przestań pierdolić Blacha.
Napisz lepiej jak pierdolił w "Komandosie" w czasie jak Krav Maga wchodziła do cywilnego nauczania na szeroką skale w kraju Adamczyk.
Jak ja poszedłem na pierwszy trening pierwszej sekcji w moim mieście to na plakacie pisało że już po 1 treningu nabędzie się praktycznych umiejętności samoobrony :)
Kravka miała wtedy jedną ogromną wadę nie wiem jak jest teraz , nie można było ćwiczyć bardziej kontaktowo bo nie używało się rękawic nie było tarcz , worków a suspensoria miał co 3 osobnik.
A parter ćwiczony na parkiecie przez osoby które nigdy niczego wspólnego z chwytami nie miały nie jest zbyt rozwijający.

Teraz sa sparingi, rekawice itd. Jedynie nie na pierwszych treningach, a podczas dalszego etapu nauki. Po czesci w tym zdaniu Adamczyka z plakatu co opisujesz jest troche prawdy. Po na pierwszym treningu poznasz obrone przed duszeniem. Ale nie przesadzajmy znowu ;-] No parter, moim zdaniem, jest w Krav Maga pieta achillesowa. Peace.
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

u kraverów sie jakoś z tym nie spotkałem albo nie na takim poziomie, albo mam pecha do BJJowców, ileż to razy słyszałem lub czytałem że 2 lata kravki moge sobie wsadzić w dupe i on po pół roku może mnie szmacic na glebie jak chce bo on ćwiczy BJJ. Może mam pecha do takich kolesi ale moim zdaniem raz od człowieka drugie od trenera. U mnie na sekcji nikt nie rzucał takich tekstów - nawet Waldzio - facet były wojskowy 120 kg wagi i najszybsze kopniecia jakei widziałem(sparowaliśmy 2-3 kontra Waldzio) - pełna pokora i szacunek do przeciwnika. Tego sie nauczyliśmy na sekcji, a skoro kolesie opowiadaja po pół roku BJJ że są w stanie rozwalic kazdego innego po 2 latach treningów to ktoś im musiał to wmówić. Dlatego mam niesmak za każdym razem jak słysze o BJJ - chociaz samych technik nie znam ale z tego co trener mówi są b.dobre.

Hmm, bym powiedzial tak. Duzo prawdy i duzo mitu w Twojej wypowiedzi. W wiekszosci teamow Bjj'wych trenuje sie po 4-5x w tygodniu. Co przy KM 2x w tygodniu juz wypada lepiej. Prawda jest tez taka, ze technika ktorej sie nauczy BJJ przez pol roku na sali jest skuteczniejsza od Twojej 2letniej na sali (pomijam tu seminaria czy extremy). Wiec teoretycznie czysto biorac ten koles jest, ok, moze byc lepszy. Bo nie koniecznie jest. Ktos kto sadzi, ze jest w stanie rozwalic kazdego, tak jak piszesz, jest pelen pychy i chyba ma jakies kompleksy. Powiem Ci, ze znam BJJ'wcow, ktorzy maja naprawde wysokie umiejetnosci, m.in. v-ce mistrz polski BJJ i nigdy sie nie spotkalem z tym o czym piszesz. Tak wiec wydaje mi sie, ze jest to sprawa zalezna od konkretnych ludzi. Pokore i szacunek do przeciwnika powinno sie miec zawsze.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
więc pewnie ja ma mpecha do jakiś zakomplexionych chłopców z sekcji BJJ - a te texty słyszałem w kontekscie realnej walki na ulicy - bez zasad -
ale no coment do takich textów.....
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
No coz mi pozostaje.. Moge tylko wspolczuc ludziom z takimi kompleksami :-D Prawda jest taka, ze kiedys trafi kosa na kamien i zycie prawdopodobnie zweryfikuje kazdego z nas osobno. Wtedy kazdy bedzie wiedzial ile jego technika jest warta. Pozdrawiam.
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
nie mialem kontaktu z bjj ale wydaje mi sie ze km jest bardziej praktyczne ma wieksze zastosowanie na ulicy ale to tylko domysly :-)
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

nie mialem kontaktu z bjj ale wydaje mi sie ze km jest bardziej praktyczne ma wieksze zastosowanie na ulicy ale to tylko domysly :-)

Nie wiem co trenujesz, ale zawsze masz prawo do darmowego treningu. Wiec idz do klubu bjj, przekonaj sie sam ;-) Mozesz zaproponowac sparing koledze z bjj z podobnym stazem do Twojego np.. Pozdrawiam.
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

nie mialem kontaktu z bjj ale wydaje mi sie ze km jest bardziej praktyczne ma wieksze zastosowanie na ulicy ale to tylko domysly :-)

Nie wiem co trenujesz, ale zawsze masz prawo do darmowego treningu. Wiec idz do klubu bjj, przekonaj sie sam ;-) Mozesz zaproponowac sparing koledze z bjj z podobnym stazem do Twojego np.. Pozdrawiam.

tak gwoli scislosci to nie ma takiego prawa do darmowego treningu......to tylko przyjety zwyczaj.pozdrawiam!
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
To mialem na mysli. Nie jest to prawo konstytucyjne, ale taka tradycja. Poza tym co to za roznica. Moze przyjsc i porownac za darmo, nie narazajac sie na koszty. I to jest aspektem tego tematu. Pozdrawiam
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
trenuje od niedawna krav-mag wczesniej trenowalem karate shotokan i goyu-ryu aikido i teakwondo olimpijskie
ale pomysl jest ciekawy... sie zobaczy :-)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Blacha ma racje, ot widać wyszedł od mądrego instruktora.

Odwieczne pytanie Bjj cz KM? ha zależy co komu co potrzebne..., chcesz dobrej samoobrony na ulicy wal na KM, lubisz współzawodnictwo i doskonalenie parteru i zwarcia wal na Bjj.

I mówi to instruktor KM - więc przynajmniej odnośnie do Bjj jest to prawdziwe.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Blacha ma racje, ot widać wyszedł od mądrego instruktora.

(....) chcesz dobrej samoobrony na ulicy wal na KM, lubisz współzawodnictwo i doskonalenie parteru i zwarcia wal na Bjj.


Czy mam przez to rozumiec, ze na ulicy walka w zwarciu i parterze nie wystepuje? :wink:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
Nie, można przez to rozumieć, że walka w parterze na ulicy jest mocno nie zdrowa.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?

Nie, można przez to rozumieć, że walka w parterze na ulicy jest mocno nie zdrowa.


Nikt nie bedzie sie na ulicy "kladl do parteru" z wlasnej woli. Co zrobic jednak, gdy napastnicy beda to chcieli z nami zrobic?

Obrona przed sprowadzeniem na ziemie to staly element szkolenia stylow graplerskich, czyli zapasow, judo, luta livre lub bjj.

Jak pisal w tym watku Kubus Puchatek, walka na ulicy z reguly nie polega na wymianie ciosow w dystansie, lecz zwykle przybiera postac szarpaniny.
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
km uczy walki z kilkoma przeciwnikami a w bjj masz tylko z jednym a jak ktos sie zuca to zadko jest sam a ja nie wieze ze jego koledzy mu nie pomoga a pozatym wydaje mi sei ze zawodnik z bjj milaby problem z bokserem a w km masz praktyczne rozwiazania na duszenia na dzwignie jest poprostu walka w zwarciu w krotkim dystansie i na wiekszy dystans
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kravmaga czy bjj ?
CubE_0:Myślę, że nie masz racji mówiąc, że zawodnik bjj miał by problem z bokserem.
Sandokan:U nas też są techniki broniące przed sprowadzeniem do parteru, a oprócz tego jest dużo technik do wykorzystania bezpośrednio na ulice. Natomiast po bjj teoretycznie najwygodniej ci będzie walczyć w parterze a na ulicy nie będziesz mógł raczej w pełni tego wykorzystać. Żeby nie było żadnych wątpliwości trenuje i lubię bjj tylko uważam, że nie nadaję się samo (bez żadnego wsparcia w stylu uderzanym) na ulice.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024