Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja nie do odrzucenia :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_annaart
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Propozycja nie do odrzucenia :)
Jakiś czas temu dałam post na forum, z pytaniem o osoby prowadzące zajęcia Aikido na na Podkarpaciu. Najblizszymi miastami okazały się Rzeszów, Gorlice i Przemyśl, co na moje ograniczone zasoby czasowo finansowe okazało się nierealnym. Z Sanoka do wszystkich tych miast jest ok 100km w jedną stronę....
Niezrażona jednak tym faktem (uparta dziołcha ze mnie :) ), postanowiłam namówić ewentualnego instruktora na stworzenie sekcji (oddziału) w Sanoku. Jestem w stanie pomóc w organizacji akcji plakatowo promocyjnej, znalezienia ładnej czystej sali treningowej. Ze względów czysto marketingowych, widzę tu nawet bardziej szansę na stworzenie czegoś co można by nazwać "klubem samoobrony dla kobiet". Szczegóły są do uzgodnienia.
No i jak odrzucić taką propozycję? :) ))))
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)

Ze względów czysto marketingowych, widzę tu nawet bardziej szansę na stworzenie czegoś co można by nazwać "klubem samoobrony dla kobiet". Szczegóły są do uzgodnienia.
No i jak odrzucić taką propozycję? :) ))))


Anna, podobasz mi sie! Naprawde zalezy Ci na Aikido. Zycze powodzenia!
Silvio
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)
To sie nazywa Kobieta z JaJami jakby sie kto pytał ;)
  • 0

budo_annaart
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)
Cóż nie powiem, że dziękuję za określenie "kobieta z jajami", hm przyjmijmy, że to komplement. A co do sportu, traktuje go poważnie. Raz wychowało mnie dwu braci po WAM'ie - jeden ostał się do dziś w Formozie (dla wtajemniczonych). Sama zaś ćwiczyłam przez 6 lat Tae Kwon Do w klubie ITF Polibudy w Lublinie, więc wiem co to pot na macie. Z różnych przyczyn wylądowałam w pięknym mieście Sanok. W Gdańsku miałabym za friko szkołę "krawiectwa" u kumpli mojego bracha ale tu w Sanoku jest jedynie karate.. Mimo całego szacunku do tej dyscypliny, nie sądze by był adekwatny dla 33 letniej dziołchy.:))
No i jak nie przyjąć wyzwania stworzenia szkoły w Sanoku?
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)
no jasne że komplement i to taki spory a co do TAE KWON DO czy na treningach naprawde macie tak przegwizdane jak to mówia bo u mnie w grópie AIKI to byl gosciu i wypenkał
  • 0

budo_elmomm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)

... ale tu w Sanoku jest jedynie karate...


Z tego co wiem to jest jeszcze Jow Ga Kung Fu tak jak u nas w Krakowie :)
  • 0

budo_annaart
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)
Odpowiem Panom tak. Mam wiele pokory w sobie, gdy chodzi o wyrażanie się na temat szkół walki. Dla mnie jako laika, mogę je jedynie podzielić na style pasywne - obronne i ofensywne atakujace. Te drugie z reguły są bardziej siłowe. Z punktu widzenia mojej filozofii, wolę sporty obronne. Nie odnajduję się po prostu w tzw sztywnych blokach. W Aikido odnajduję finezję - jest bardziej zgodne z moją naturą.
Co do treningów. Kwestia oceny, kto bardziej dostaje w "dupę", jest względna. Można oszukiwać instruktora, nie oszuka się jednak samej siebie. Wszystko wiec zależy jak poważnie traktujesz to co robisz w życiu. Ja dochrapałam się w swojej biografii niebieskiego pasa. Czy było trudno? Nie wiem, ale na pewno zwłaszcza przez pierwsze dwa lata, tak. Nasz ówczesny trener Tadek Łoboda, jakoś nikogo nie rozpieszczał. Obecnie nie sądzę bym dała radę od ręki wytrzymać na treningu, to co znosiłam 10 lat temu. Czy jednak te treningi, nie będą tak samo rzetelne jak wówczas? Wszystko na miarę zdrowia i lat. Poza tym, nie jest sztuką wyćwiczyć w skakaniu i kopaniu dwudziestolatka (tke). Sztuką jest nauczyć grupę trzydziestoparoletnich kobiet, takich technik - by wracając wieczorem do domu mogły obronić się przed dwoma pijaczkami a potem uciec.
Prywatnie nie mam aspiracji do osiagnięcia w Aikido kolejnego dana, ale będę wielce usatysfakcjonowana, mogąc stać na macie z uśmiechem w wieku lat 60 i brać udział w treningach.
Ponowię więc apel. Moja propozycja stworzenia szkoły samoobrony dla kobiet ( i nie tylko ) w Sanoku, w oparciu o Aikido, jest jak najbardziej poważna. Pomogę w tym tylko czym będę mogła i potrafiła. Wiem, że nikt nie przyjedzie uczyć tu gratis. Wszytko jest jednak do uzgodnienia. Nawet gdybym za kilka lat wyjechała z tego miasta dalej, być może zostanie w Sanoku coś co stało sie i moim skromnym udziałem.
Liczę więc na Waszą pomoc.:))))
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)
AnnaArt,
Mysle ze w ciagu jednego czy dwoch dni nie mozesz oczekiwac powaznych propozycji. Badz cierpliwa, moze jakis instruktor w koncu sie znajdzie ale moim zdaniem to potrwa.
  • 0

budo_annaart
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Propozycja nie do odrzucenia :)
No cóż domyslam się , że tak bedzie, zwłaszcza, że zbliża się sezon urlopowy, obozów kondycyjnych etc. Ja sama zmywam się stąd na 2 tygodnie "podyndać na skałach". Liczę jednak na pomoc w podaniu tej informacji dalej w obrębie środowiska Aikido.
Będę wdzięczna :) ))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024