Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeszcze jedno video sportowego aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Jeszcze jedno video sportowego aikido
Ciekaw jestem waszych reakcji :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

Ciekaw jestem waszych reakcji :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zdaję się, że w takiej sytuacji lepiej sprawdza się Judo, nie naprawiajmy zegarka młotkiem :)
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

Ciekaw jestem waszych reakcji :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Ale szajs :!: Jak dla mnie to to malo ma wspolnego z aikido. Wszystko co tam pokazali bylo na sile :roll: Nieprzyjemnie sie to oglagalo :blus:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
Desper, widze ze nigdy w zyciu nie cwiczyles z kims kto by ci oporowal przy technikach :wink:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
Mam mieszane uczucia, bardziej skłaniające się do tych mniej przyjemnych. Jeżyk ma racje bardziej Judo by tu pasowało, ogólnie wszystko siłowo i z koncepcją Aikido to faktycznie ma niewiele wspólnego.

Pozdro
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

Ciekaw jestem waszych reakcji :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

eee, to jakaś ściema, coś za często te techniki wychodzą. :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

widze ze nigdy w zyciu nie cwiczyles z kims kto by ci oporowal przy technikach


A na tym filmiku ktos oporowal ? :D
  • 0

budo_pencil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
telex: w porównaniu z tym jak się oporuje na treningu aikido to tu strasznie oporował gosciu
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
A mi sie podobalo, przynajmniej bylo w tym jakies "zycie". Tori musial pokombinowac czasem. A ze silowo, no trudno jak jeszcze pocwiczy to napewno bedzie mogl rzucic kazdego malym klepnieciem w policzek, tak jak to pokazuja wysokie stopnie na super uke.
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

Desper, widze ze nigdy w zyciu nie cwiczyles z kims kto by ci oporowal przy technikach :wink:


Cwiczylem i cwicze czesto w ten sposób :wink: Wtedy najlepiej widac co sie zle robi. A aikido na poziomie do ktorego wszyscy dazymy jest praktycznie bezwysilkowe 8) Wiec dla mnie zbyt duzy poziom to nie byl. Mój punkt widzenia poteguje zapewne to ze cwicze w PAA :wink:
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
Cholerka troche prowokacyjnie to zabrzmialo :D Wiec uprzedzajac zblizajaca sie wojne :) : z tym PAA oczywiscie chodzilo mi o to ze mamy dyzo absorbcji, dynamiki itp. :wink: a na filmiku tego nie zauwazylem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

eee, to jakaś ściema, coś za często te techniki wychodzą. :)

Bo jest duza roznica techniczna pomiedzy uke i tori, poza tym uke jest slabszy kondycyjnie i slabszy fizycznie, to widac. W przeciwnym razie bylaby jeszcze lepsza szarpanina. :lol:
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
Tragedia i wstyd :!: Co to jest? Jakie oni pasy maja :?: Czy mnie wzrok nie myli i sa czarne? Ale pomijam juz stopnie. Moze dostali "honorowe" :wink: Ci ludzie nie maja pojecia ani o aikido ani o jakiejkolwiek innej walce. Przynajmniej tyle wynika z tego, co prezentuja na tym filmiku.
PS. Szczepan kiedys napisal:

Wiec najpierw, to mnie smieszy, potem smuci. Szczegolnie mi glupio, jak jakis powazny koles co cwiczy SW oglada takie rzeczy. Bo na podstawie tego show, sobie wyrabia opinie o CALYM aikido w tym i o mnie.

Wypowiedz ta dotyczyla fragmentow stazu Wysockiego pokazanych w programie BAR, w ktorym udzial brali rowniez uczestnicy tegoz reality show. Mysle, ze dalszy komentarz z mojej strony jest juz zbedny. Dodam tylko, ze u Sensei Wysockiego taki poziom prezentuja poczatkujacy (widzialem na wlasne oczy, zeby nie bylo watpliwosci).
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
Desper napisal:
......A aikido na poziomie do ktorego wszyscy dazymy jest praktycznie bezwysilkowe .....
Co za brednie!!!!
Dazcie, dazcie, moze zdazycie ale chyba juz w innym wszechswiecie, bo na tym padole to wam czasu zabraknie!
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

Desper napisal:
......A aikido na poziomie do ktorego wszyscy dazymy jest praktycznie bezwysilkowe .....
Co za brednie!!!!
Dazcie, dazcie, moze zdazycie ale chyba juz w innym wszechswiecie, bo na tym padole to wam czasu zabraknie!


Zeczywiscie optymista z Ciebie Optymisto :D

A tak powaznie to nie mowie ze daze do tego aby zawirowaniami energi ki niczym miszcz Marian powalac przeciwnikow :) . Po prostu mowilem o tym ze aikido na wysokim poziomie nie jest szarpanina i silowaniem sie :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

A tak powaznie to nie mowie ze daze do tego aby zawirowaniami energi ki niczym miszcz Marian powalac przeciwnikow :) . Po prostu mowilem o tym ze aikido na wysokim poziomie nie jest szarpanina i silowaniem sie :wink:

Desper, Luin,
te video, to nie jest pokaz aikido, gdzie uke za wszelka cene dazy do tego zeby wykonac piekne yoko ukemi. To nie jest zadna walka. To jest rodzaj sparringu, gdzie sa pewne reguly gry, np widac ze nie uderzaja atemi, nie ma kopniec, nie uzywaja broni...itd...atakujacy probuje wykonac jakas technike na tori a tori tez cos probuje wykonac. Powiedzmy ze ataki uke nie sa na najwyzszym poziomie, ale to juz inna sprawa. Moze dzieki temu tori moze cokolwiek zrobic :wink:

sprobuj ustanowic takie same reguly gry z JAKIMKOLWIEK "aikidoka na wysokim poziomie" w Polsce i nagraj na video. A potem porownaj z tym video. Zobaczysz, nie bedzie wiekszej roznicy. :lol: :lol:

a najlepiej zacznij od samego siebie, sfilmuj sie i pokaz nam jakie masz pojecie o "prawdziwym aikido" :roll: :)
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

a najlepiej zacznij od samego siebie, sfilmuj sie i pokaz nam jakie masz pojecie o "prawdziwym aikido" :roll: :)


Moj filmik bylby zapewne jeszcze gorszy. Ale ja swoja przygode z aikido i wogole z MA zaczalem pól roku temu(przyznam wiec ze moje pojecie o aikido moze byc zbyt subiektywne, wyidealizowane). Tamci z filmiku natomiast maja czarne pasy wiec powyzsze porownanie nie ma sensu.

To jest rodzaj sparringu

Na podstawie tego filmu juz wiem czemu w aikido nie ma zawodów itp :)
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido
Szczepan napisal:

Powiedzmy ze ataki uke nie sa na najwyzszym poziomie, ale to juz inna sprawa. Moze dzieki temu tori moze cokolwiek zrobic

To po co to w ogole robic? Przeciez tak nikt nie atakuje. Chyba, ze jakis zadziorny pijak. Ale wtedy zawsze mozemy pojsc w swoja strone i nie "cwiczyc" na nim technik. Znowu pojawia sie pytanie- po co ktos cwiczy aikido? Jezeli dla sportu i kondycji to ok. Moze sobie tak cwiczyc. Ale jezeli spodziewa sie tego, ze po ilus tam latach bedzie umial sie bronic, to na pewno nie osiagnie tego cwiczac w sposob zaprezentowany w tym filmiku. To nie jest aikido! W aikido wykorzystujemy sile i dynamike przeciwnika a tutaj to zjawisko nie wystepuje.

Szczepan pisze dalej:

sprobuj ustanowic takie same reguly gry z JAKIMKOLWIEK "aikidoka na wysokim poziomie" w Polsce i nagraj na video. A potem porownaj z tym video. Zobaczysz, nie bedzie wiekszej roznicy

Faktycznie traktuje ta propozycje jako zart :-) Co to za reguly? Uke ma ledwo stac na nogach i zataczac sie na tori, a ten ma "robic" aikido :?:

I jeszcze Szczepan:

a najlepiej zacznij od samego siebie, sfilmuj sie i pokaz nam jakie masz pojecie o "prawdziwym aikido"

Niepotrzebna zlosliwosc. Moglbym odplacic pieknym za nadobne, ale zastosuje sie raczej do nauk "prawdziwego aikido" :twisted:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

sprobuj ustanowic takie same reguly gry z JAKIMKOLWIEK "aikidoka na wysokim poziomie" w Polsce i nagraj na video. A potem porownaj z tym video. Zobaczysz, nie bedzie wiekszej roznicy. :lol: :lol:

Czyli wynika z tego że poziom aikido jest wszędzie taki sam - w Polsce i na świecie. A z tego wniosek jest jeden: aikido się do tego (co by to nie było - patrz niżej :wink: ) nie nadaje :)
A może są jakieś wyjątki?
A najciekawsze z tego jest to, że mój komputer nie może tego odczytać :wink: :) , wyciągam tylko logiczne (mam nadzieje ) wnioski z dyskusji.

Pancer (mający słaby komputer)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze jedno video sportowego aikido

Czyli wynika z tego że poziom aikido jest wszędzie taki sam - w Polsce i na świecie. A z tego wniosek jest jeden: aikido się do tego (co by to nie było - patrz niżej :wink: ) nie nadaje :)
A może są jakieś wyjątki?


Bardzo logiczne, właśnie tak :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024