Skocz do zawartości


Zdjęcie

Berimbau


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_small
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Berimbau
witam serdecznie

wiem, ze temat jest bardzo oklepany, ale bardzo mi zalezy na dobrej i konkretnej odpowiedzi na moje pytanie: jak w naszych, polskich warunkach zrobic wmiare dobrze brzmiacy Berimbau?

bardzo prosilbym, ale nie wrzucac linkow do postow z tego forum, poniewaz przejrzalem cale forum i znalazlem w sumie moze ze 2 fajne wytlumaczenia, ale niestety bez fotek etc. :]

za jakakolwiek odpowiedz serdecznie dziekuje!

pozdr.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
może nie odpowiem "jak zrobić berimbau". sądze, że dostępne w Polsce od niedawna berimbau z Brazylii zdecydowanie biją na głowę te domowej roboty jeśli chodzi o jakość (to nie podlega dyskusji ;) ), a i są bardzo konkurencyjne jeśli chodzi o kategorie cena/jakość. Odłożyć te 100 zł w miesiąc to nie jest chyba aż tak wielki problem, a taki berimbau jak najbardziej do czegoś się nadaje, nie można tego samego powiedzieć o tych made in garaż using ogólniedostępne materiały w gospodarstwie domowym ®.
  • 0

budo_small
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
hmm... niestety z kasa u mnie ostatnio krucho ( w dodatku wakacje ida wielkimi krokami... ) dlatego chcialbym sobie zrobic ten instrument tylko na wlasny uzytek, chcialbym sie na nim nauczyc podstaw etc.
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
Mam nadzieję, że to nie zginie gdzieś w tym gąszczu tematów... Właściwie, to temat na kolejny topic, ale nie chciałem zaśmiecać. Sam jestem od niedawna moderatorem i wiem jaka to ciężka praca.
Respect dla naszego moda uirapuru !!! (sem vaselina)

Ja już mam własny berimbau, chodzi mi o jego konserwcję. Wiadomo, że nasz klimat jest odmienny od tego w Brazylii. Ciągłe zmiany temperatur, rózna wilgotność to niezbyt dobrze wpływa na instrument. Czy istnieją jakieś patenty na to, by przedłużyć beri okres jego świetności w tym wrogim klimacie ???

Pozdrawiam
Axé !!!
  • 0

budo_small
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
kurcze ludziska jak macie jakies "domowe beri" to wescie szkrobnijcie jak sobie go stworzysliscie :]

w sumie to co napisal el_pabo tez mi sie moze przyadac tak wiec... hehe do klawiatur :)

pozdr. small
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
moj kumpel na poczatku capo zajafki zrobil z jakiejs leszczyny (byle by kij byl sprezysty i neilamliwy zbytnio) drut z opony czyli jedyna czesc oryginalna poza kamieniem:) a cabace zrobil z baniaczka na wode teego 5l tylko go scial jakos w polowie czy blizej nawet a zaczepial tym trzymadelkiem przy nakretce:)

a co do warunkow to wiem ze nie powinno sie przy kaloryferach trzymac bo wysychaja i traca gietkosc pewnie - czyli sa lamliwe bardziej...niedawno zapomnialem o nim przy wychdozeniu z dzialki i zostal na noc oparty o drzewo..ale dziala i nic z nim razcej nei jest..pewnie dzieki lakierowaniu..
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau

zrobil z jakiejs leszczyny (byle by kij byl sprezysty i neilamliwy zbytnio)


A co myślicie na temat berimbau z bambusa??? Widziałem takowe w różnego rodzaju sklepach internetowych itp. Czy Waszym zdaniem można się pokazać na mieście z czymś takim???
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
Nie gralem na zadnej 'domorobce', ale faktycznie lepiej od razu kupic berimbau z prawdziwego zdarzenia, a nie zadowalac sie polproduktami. Zrobisz sobie taki na wlasny uzytek i pewnie rzucisz w kat, bo nie spelni oczekiwan. Potem, o ile zajawka nie minie, i tak bedziesz chcial berimbau kupic. Czemu wiec nie zrobic tego od razu? [W 'Bazarze' jest rozsadna oferta Gubrina]

W temacie konserwacji to polecam od czasu do czasu verge pokryc bezbarwnym lakierem do drewna (konicznie do powierzchni elastycznych, gdyz inaczej zacznie sie luszczyc). [OT Swoja droga to i tak peknalem swoj bau i musialem go rzemieniami do porzadku doprowadzic]

Bambusowy berimbau, ktory mialem okazje zobaczyc brzmial nawet nie najgorzej. Nie bylo to, to samo co beriba, ale dalo rade. Czy mozna sie z tym na miescie pokazac? :) To juz sam musisz odkryc.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau

Nie bylo to, to samo co beriba, ale dalo rade.

No... zgadzam sie z Tobą!
  • 0

budo_small
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
a mnie sie wydaje, ze na poczatku ( bo na takim wlasnie stadium jestem ) warto sobie zrobic domowym sposobem... dlaczego? chocby dla sadysfakcji :) nastepnie jak capo sie nie znudzi to proste, ze sila wyzsza bedziemy chcieli sobie kupic beri z prawdziwego zdarzenia...

co do beri z bambusa - u mnie w grupie koles mial takie "cus" i dzwiek mi sie podobal... tylko byl troche problem z naciaganiem z przyczyn wiadomych =]

BTW moj pierwszy post jest juz nie aktualny - metoda prob i bleodow zrobilem sobie pierwszy beri z leszczyny oraz doniczki :] brzmi jakby to ujac... hmmm powiem inaczej - da sie grac i sluchac z tym, ze smiesznie wyglada :)

pozdr. small
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
A ja się pochwale, ze dzisiaj dostalem moj 1 "łuk"
Mam jeszcze problem zeby go naciagnac bo boje sie ze go popsuje :)
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
Na obozie capo, jakies 3,5 roku temu zrobilismy berimbau z jakiejs leszczyny (chyba), butelki po 5 litrowej wodzie i sznurka do suszenia bielizny i... gral :?
Przez dluzszy okres czasu gralem na takich z bambusa i mimo ze dzwiek jest troche gorszt, to jednak nie az tak bardzo zeby na tym nie grac.
Co do prawdziwych berimbau to trzeba je starannie konserwowac. Najlepiej nosic w pokrowcu, a jak zamoknie nasmarowac go olejem. Przy peknieciach kolega stosowal wypelnienie klejem z domieszka kokosa (ale nie chodzi o takie do ciast).
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
Amerindio pamietam te czasy,poddabie i berimbau z butelki 5 litrowej :rofl: ahh fajnie bylo :wink:
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau

Amerindio pamietam te czasy,poddabie i berimbau z butelki 5 litrowej :rofl: ahh fajnie bylo :wink:


a sorriso swego czasu mial berimbau z cabaca zrobiona z globusa :) pieknie gral :)
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau

a sorriso swego czasu mial berimbau z cabaca zrobiona z globusa :) pieknie gral :)

Ej to ja miałem z globusa :/
Sorriso miał chyba z dyni :|
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
Zeby nie zakladac nowego tematu (a ten temat tez sie nadaje do mojego pytania) zadam wam pytanko.
Czy znacie jakies strony o uprawie tykw, a jak macie jakies wlasne doswiadczenia to sie podzielcie.
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
Jak chcesz sadzić to sadź teraz w donniczki.
  • 0

budo_cangoro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau
ja czekam do poczatku kwietnia z sadzeniem w doniczki
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Berimbau

Zeby nie zakladac nowego tematu (a ten temat tez sie nadaje do mojego pytania) zadam wam pytanko.
Czy znacie jakies strony o uprawie tykw, a jak macie jakies wlasne doswiadczenia to sie podzielcie.

Doświadczeń Ci u mnie dostatek, alei tegoroczne przyjme;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024