Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samba de roda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_elektra
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Samba de roda
Przejrzałam całe forum i nuie znalazłam nic na ten temat więc mam nadzieje że nikt nie napisze ze sie powtarzam............a jezeli pytanie jest głupie to wybaczcie ale na swa głupote nic nie poradze :D

Czy ktoś mógłby mi udzielic kilku wskazówek jak tanczyc sambe?U nas czasami tanczymy ale nie wiem jak sie do tego zabrac.czy wogóle lubicie tanczcyc?zauwazyłam ze sa tacy którzy tancza prawie zawsze no i tacy ktorych lubia sie tylko podsmiewywac.
  • 0

budo_agniecha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:AdG - Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
po pierwsze to nie ma glupich pytan tylko sa glupie odpowiedzi .. [wiec sorry jesli moja jest glupia 8) ]...

Ja uwielbiam tanczyc, a jesli mam na to ochote to juz w ogole jest ekstra :wink:
No ale samby jeszcze nie tanczylam bo tez nie wiem jak do tego sie zabrac... ale mowi sie ze to zadna trudnosc [to czemu faceci z naszej sekcji mowia ze dziewczyny nie umieja samby :( ...nie mnie o to pytac ].
Poprostu, trzeba dac sie porwac w rytm muzyki, rozluznic bioderka i krecic tyleczkiem i to wszystko wykonywac zgrabnie.... heheh 8)

A tak na marginesie to mnie jakos zawsze pasjonowalo flamenco :) [moze kiedys...]
  • 0

budo_brincadeira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze/wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
mnie sie samba też strasznie podoba, ale na razie jest kłopot, żeby zatańczyć tak, żeby ladnie wyglądało :-) natomiast w mojej grupie raczej mało ludzi chce tańczyć .... chyba każdy wstydzi się wejść do roda kiedy grają sambę :D pozdr
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
No to panowie ..... ja zakładam temat o piciu piwa (albo cachasy :wink: )
Albo o wyciaganiu sieci ..... to jest MĘSKIE zajecie
A wy koleżanki sobie rozmawiajcie o sambach i innym pukaniu sie pępkami...... (simba /samba , jak to było ?? :D )

A tak na serio to tez lubie sambe , tylko jestem ciutke w tym cienki .... :oops:
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
W sambie trzeba jak koleżanka napisała "rozluznic bioderka i krecic tyleczkiem i to wszystko wykonywac zgrabnie" :)
Jak tańczą Brazylijki to trzęsą pupciami jakby miałby Parkinsona pośladków :wink: :) i to właśnie się tak robi ;) hehehe.
Ogólnie pozycja do tańczenia jest taka, że lekko się trzeba pochylić, wypiąć tyłeczek ( nie jak w tradycyjnych tańcach europejskich prosta sztywna sylwetka :P ), ruszać przy tym klatką piersiową, najbardziej jednak obręczą biodrową, do tego robi się małe kroczki prawie w miejsu ;) dużo kręci wokół partnera, wabi wzrokiem ;) hehehe, obowiązkowe też jest uśmiechanie się ;) i ogólnie ciało musi być wyluzowane, bo to taniec latynoski, tam nie ma sztywnych pozycji jak w jakimś walcu czy czymś :P . Wskazana jest wszelka improwizajca ruchów :) obejmowanie partnera, bliski kontakt i takie tam ;)

Tańczyć tańczyć!!! nie wstydzić się ;P tez kiedyś tylko patrzyłem jak to inni się kręcą w rodzie przy sambie :P ale przyjemniej jest znaleźć się w środku, tym bardziej, ze zwykle jest tam więcej dziewczyn, bo faceci mają opory :P hehehehe. Korzystajcie ;)
  • 0

budo_elektra
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
Nooooooooo jak czytam wasze wypowiedzi to wydaje sie to w miare proste(czyt. prostsze niz wczesniej) no a napewno Przyjemne :lol: ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce.
Za 11 i pol godziny ma trening wiec moze bede miala okazje sprawdzic :)
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

i ogólnie ciało musi być wyluzowane, bo to taniec latynoski, tam nie ma sztywnych pozycji jak w jakimś walcu

A tango??!! 8O
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

po pierwsze to nie ma glupich pytan tylko sa glupie odpowiedzi .. [wiec sorry jesli moja jest glupia 8) ]...


A czy jeśli złapię się rękoma za linię trakcyjną i stanę na szynach, to pojadę jak tramwaj? :)

A co do Samby - jakieś tam zasady są, polecam pooglądać nieco filmów (Kazaa -> Samba de roda, na naszej stronce artes-das-gerais.prv.pl jest jeden sympatyczny filmik z SdR), poszukać na necie, ale pamiętaj, że Samba ma różne formy i różnie się tańczy!!!
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
[quote]A czy jeśli złapię się rękoma za linię trakcyjną i stanę na szynach, to pojadę jak tramwaj? :) [/quote]

ojj!nie nasmiewaj sie bo:robila babcia na drutach przejechal tramwaj i spadla :)

samba?hmm...sam osobiscie nie tancze ale za to lubie bardzo ogladac jak dziewczyny ruszja no tymi....yyy....no przeciez wiecie :wink: [/quote]
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

i ogólnie ciało musi być wyluzowane, bo to taniec latynoski, tam nie ma sztywnych pozycji jak w jakimś walcu

A tango??!! 8O

Z tego co wiem to tango powstało w portach Argentyny, gdzie marynarze tańczyli je ze swoimi żonami/kochankami by je udobruchać. Stąd tyle emocji w tym tańcu. Ci marynarze niekoniecznie byli Argentyńczykami, w dużej części byli Europejczykami stąd ten taniec całkiem różni się charakterem od innych tańców latynoskich: samba, rumba,... Ma inne korzenie poprostu, bardzo europejskie i stąd ta sztywność połączona z ekspresją i emocjonalnością Latynosów ;)
Mogę się mylić :P , ale z tego co pamiętam to tak właśnie było :) czyli taniec powstał w portach morskich Argentyny a stamtąd rozprzestrzenił się na świat :]
W tangu rzeczywiście sylwetka, oprócz jakichś tam figur wyginanych, jest sztywna i wyprostowana, ale może wróćmy do tematu :) .
  • 0

budo_dora
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
Ja tez sie wstydzilam wejsc do samby (przez ponad rok mialam opory), ale przyjechali Mestres Nem i Reinaldo i ten ostatni wepchnal mnie na sile...
Tak, tak, mowie serio, pociagnal mnie za reke i nie bylo odwrotu... Ale dzieki temu przestalam sie wstydzic i jestem Mestre Rei naprawde wdzieczna, bo jak sie okazalo, to jest zajefajne tak sobie potanczyc w Roda, kiedy wszyscy sie smieja i jest super atmosfera :-) Polecam wszystkim i naprawde nie ma sie czego wstydzic ! Najwazniejsze po prostu zeby krecic bioderkami i trzasc tylkiem na wszystkie strony :) :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
shake it don't brake it ;) mam nadzieje ze tez sie kiedys przelamie ;) ale mnie mestre Rei nie ciagnal do roda ;P hehe ;)
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

shake it don't brake it ;) mam nadzieje ze tez sie kiedys przelamie ;) ale mnie mestre Rei nie ciagnal do roda ;P hehe ;)


dziwne by było gdyby Mestre Cię ciągnął :wink:

Ja też nie tańczę samby. Przy disku czasem się pobujam i to wsio 8)
Lubię za to sambę w wykonaniu dziewcząt. Miło, że aż coś świerzbi :twisted:

Axé !!!
  • 0

budo_brincadeira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze/wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
a ja na Acampamento ADG w Ustce w końcu się przełamałam i teraz tańczę samba de roda cały czas :D piękne :D no i kręcenie bioderkami naprawdę nie jest trudne.... a faceci wcale nie mają oporów- zauważyłam, że właśnie bylo nawet na odwrót- to dziewczyny bały się wejść... no i pierwszy raz tańczyłam sambę duro i sambę reggae :-) polecam
  • 0

budo_agniecha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:AdG - Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda
nie mowcie nic o obozie, bo na sama mysl o nim ogarnia mnie zazdrosc ze mnie tam nie bylo :X
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

nie mowcie nic o obozie, bo na sama mysl o nim ogarnia mnie zazdrosc ze mnie tam nie bylo :X


znam ten bol :(
  • 0

budo_castanha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

nie mowcie nic o obozie, bo na sama mysl o nim ogarnia mnie zazdrosc ze mnie tam nie bylo :X


trzeba było przyjechać chociazna weekend razem z Alemao i Krówką

było zajebiscie :)
  • 0

budo_agniecha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:AdG - Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Samba de roda

trzeba było przyjechać chociazna weekend razem z Alemao i Krówką

było zajebiscie :)


nie chce o tym mowic... pytaj sie ich o to czemu nie przyjechalam bo strasznie chcialam przyjechac....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024