Skocz do zawartości


Zdjęcie

Edi cd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Edi cd.

- Za "a kuku".

Darek niespodziewanie obejmuje Jakuba niemal po przyjacielsku. - Widzisz tę dziewczynę (prawdopodobnie chodzi od Sylwię, stojącą poza kadrem - red.). Jej, kurwa, nic ma się nie stać - ostrzega i z całej siły wali Jakuba pięścią w twarz. Ten już nawet nie krzyczy.

- Obiecujesz?

- Tak. Za "a kuku"...

- To wszystko.



Kilka miesięcy temu Mateusz i Darek zapisali się na treningi capoeiry w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej. Prawdopodobnie tam spotkali Ediego. Z widzenia mogli się znać już wcześniej, z Piotrkowskiej.

Capoeira to sztuka walki wymyślona w Brazylii przez afrykańskich niewolników. Przypomina taniec. Niewolnicy nie mogli uczyć się bić, więc udawali, że uczą się tańczyć. Ciosy ukryte są wśród płynnych tanecznych ruchów rąk i nóg.

Matka Mateusza twierdzi, że jej syn i Darek zapisali się na capoeirę, by lepiej porozciągać mięśnie. Tak jej powiedzieli. Miało to ułatwić wygibasy na desce snowboardowej. Na filmie, zanim Edi kopnie Jakuba w głowę po raz pierwszy, zza kadru słychać, jak ktoś krzyczy: - Capoeira!

Marcin, trener capoeiry w WSHE, nie kojarzy ze zajęć ani Ediego, ani Darka, ani Mateusza. - Pewnie przyszli parę razy i dali sobie spokój. To trudna dyscyplina, dla ludzi cierpliwych i mądrych.



Edi i Darek odchodzą. Któryś z nich kopie jeszcze Jakuba w głowę (na ekranie widać jedynie nogę zadającą cios). Zostaje tylko operator. Robi zbliżenie. Cały kadr zajmuje teraz zmasakrowana twarz Jakuba. Ujęcie trwa dobrych kilka sekund.



Film kończy się niespodziewanie. Z ekranu znika nagle krwawa jatka na mrocznej Piotrkowskiej, a pojawia się ciepły obrazek z nadmorskiej plaży. Darek wygrzewa się w słońcu, zgrabna brunetka w bikini polewa go wodą. - To Grecja. Ostatnie wakacje - rozpoznaje nie wycięty omyłkowo kadr znajomy Darka. Potem długo nie mówi nic. Przed chwilą pierwszy raz zobaczył film z Piotrkowskiej. Stoi przed telewizorem jak zamurowany. Wreszcie: - Niesłychane... coś takiego... Darek pokazywał mi tylko filmy z zawodów sportowych i wakacji właśnie. Nie wiem, co powiedzieć...

Matka Mateusza: - Swojego syna jestem pewna. No... na 99 procent. Jeden procent to niewiadoma, ale nikt przecież nie otwiera się do końca.

Kolega Mateusza z liceum, który mówi o nim "przyjaciel": - On i kręcenie filmów? Pierwsze słyszę. Nigdy o tym nie wspominał. Nawet, gdy w zaufaniu opowiedział mi o zdarzeniu na Piotrkowskiej, nie mówił, że coś filmował. Tylko, że tam był.

Matka Ediego: - Dzieci wymknęły się nam spod kontroli. Nie tylko mnie. Dorosłym. Rodzicom, nauczycielom. Nie wiemy, co robią, gdy są same, co myślą. Choć wydaje się nam, że jest inaczej.

8O 8O 8O
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Edi cd.
A to artykul z okazji zlapania skurwela od kamery? Ciekawe co to za grupa z Szkoly Humanistyczno-Ekonomicznej?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Edi cd.
obecnie nie ma juz tam treningow(z tego co wiem)wczesniej byla tam Grupo Magia.

zrodlo:http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35148,1551180.html?as=5&ias=5
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Edi cd.
Stary artykul juz chyba kazdy czytal... Nie wiem czy jest sens jeszcze raz walkowac ten temat...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Edi cd.
ahh nie zobaczylem daty :X koles w czapce dostal zawiasy a sam 'bohater'siedzi...jednak capo w lodzi i nie tylko przez takie akcje moze byc baardzo wypaczona tym bardziej ze jest jej coraz wiecej i rzeczy z nia zwiazane,mowa tu o modzie na brasill etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024