Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak to sie robi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak to sie robi
Czesc. Mam pytanie jezeli mnie ktos atakuje to sie staje w pozycji walki cos w rodzaju bokserskiej czy ??????
Jak to robi capoeirsta???
Moze mi to ktos wytłumaczyc.
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Capoeirista jest ciągle w ruchu. Na tym polega właśnie specyfika capoeira. Ten podstawowy ruch nazywa się ginga, ale opisać go nie jest tak łatwo. Najlepiej zobaczyć ;)
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
widzialem jak wyglada ginga, ale jest tak ze ktos na mnie biegnie to co sie robi? trzeba miec troszke czasu zeby sie rozbujac.rozumiem jak sie umowimy ze mamy robic tak a tak to ok?
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Jak ktoś na Ciebie biegnie to uciekaj :) A tak poważnie mówiąc, to dzięki temu, ze capoeirista znajduje się w ruchu, to jest mu łatwiej zmylić przeciwnika poprzez balans ciałem i w ten sposób uniknąć uderzenia i samemu zaatakować.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi

Jak ktoś na Ciebie biegnie to uciekaj :) A tak poważnie mówiąc, to dzięki temu, ze capoeirista znajduje się w ruchu, to jest mu łatwiej zmylić przeciwnika poprzez balans ciałem i w ten sposób uniknąć uderzenia i samemu zaatakować.


Echhh słodkie czasy jak ja sam w takie rzeczy wierzyłem :roll:
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi

Jak ktoś na Ciebie biegnie to uciekaj :) A tak poważnie mówiąc, to dzięki temu, ze capoeirista znajduje się w ruchu, to jest mu łatwiej zmylić przeciwnika poprzez balans ciałem i w ten sposób uniknąć uderzenia i samemu zaatakować.


Echhh słodkie czasy jak ja sam w takie rzeczy wierzyłem :roll:


Eeeeeech... Moze Twoja wiara zostala zalamana przez nieumiejetnosc? Po co chcesz wszczynac klotnie?
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Masz racje...w temacie skutecznosci capo powiedziano juz tyle ze zrobiło się juz naprawdę nudne...po prostu śmieszą mnie wypowiedzi ludzi ktorzy najprawdopodobniej nigdy nie walczyli na ulicy,a wypisują że ćwicząc capo zrobią to albo tamto :roll: ...(sam byłem podobny jak ćwiczyłem z pięć latek temu :wink: )
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Racja Phoenomen!!! Dyskusja zmierza w lini prostej do "burzliwej debaty" HEHE!!! Pozdrawiam i miłego, weekendowego leniuchowania życzę!!!
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Marecco nie chodzilo o to ze on potrafi walnac kolesia z parafuso i rozwalioc mu czaszke ;) ... Chcial zobrazowac komus kto nie spotkal sie raczej z CAPOEIRA do czego sluzy ginga...

A co do balansu to osoby ktore swietnie wykonuja ginge sa naprawde ciezkie do trafienia... Na pewno trudniej trafic capoeiriste niz prawie statycznego boksera (to tylko moje zdanie i nie zostalo mi wpojone przez jakiegos trenera zeby nie bylo ze sie bajek nasluchalem ;) )...
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi

A co do balansu to osoby ktore swietnie wykonuja ginge sa naprawde ciezkie do trafienia... Na pewno trudniej trafic capoeiriste niz prawie statycznego boksera (to tylko moje zdanie i nie zostalo mi wpojone przez jakiegos trenera zeby nie bylo ze sie bajek nasluchalem ;) )...

A z tym się akurat zdecydowanie nie zgodzę...dobry bokser jest praktycznie nie do trafienia przez "człowieka z ulicy"...poza tym bokserzy nie są wcale stateczni...no i uczy się blokować...czego brak IMHO jest dużym brakiem jeśli chodzi o zastosowanie capo w realnej walce/samoobronie
tylko żeby nie było że zaczynam gadkę o skuteczności,chodzi mi tylko o to co napisałeś,nie chcę mi się kłócić o cokolwiek :)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Sprobuj trafic swojego bylego trenera od capo ;) A potem jakiegos kolesia od boksu :P Dobra niewazne juz ;P Ja juz nic nie mowie :D
Koniec tematu z mojej strony hehe :P Moje zdanie moze byc bledne ;P Ale to jest MOJE zdanie ;) Hehe pozdrawiam :D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
A ja tylko chcialbym zauwazyc, ze garda boxerska bez rekawic jest dosc "dziurawa" ... :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
pisząc że bokserzy są ciężcy do trafienia miałem na myśli same uniki...a jak dojdą do tego jeszcze bloki... 8O choć rzeczywiszcie bez rękawic to moze nie być aż tak piękne(piszę możebo dzieki bogu nie miałem jeszcze okazji walczyć bez rękawic z bokserem :wink: )
Uważam że dobry bokser będzie cięższy do trafienia od jakiegokolwiek capoeristas jakiego widziałem...ale i tak nie skorzystam z rady Phoenomena i nie mam zamiaru próbować walnąć Adama F. :wink: :) [/b]
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi

Marreco nie chodzilo o to ze on potrafi walnac kolesia z parafuso i rozwalioc mu czaszke ;) ... Chcial zobrazowac komus kto nie spotkal sie raczej z CAPOEIRA do czego sluzy ginga...

A co do balansu to osoby ktore swietnie wykonuja ginge sa naprawde ciezkie do trafienia... Na pewno trudniej trafic capoeiriste niz prawie statycznego boksera (to tylko moje zdanie i nie zostalo mi wpojone przez jakiegos trenera zeby nie bylo ze sie bajek nasluchalem ;) )...


Dokładnie to miałem na myśli.
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Mesjasz to sprobuj jakiegos graduado ;) Nie musi byc od razu pan Adam :) Nie no zartuje :)

Ale trzeba zauwazyc ze dobry capoeirsta potrafi zamarkowac jakis cios blyskawicznie wyprowadzajac uderzenie z drugiej strony for example ;) A wtedy bokser robi swoj unik w ktoras strone a obrywa z drugiej ;) No i bez rekawic trudno zaslonic chocby skron a czlowiek ktory uchyla sie w jedna strone odslania pewien obszar glowy ;P

Juz sie mialem nie wypowiadac ;)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Wierz mi że nie ma nikogo lepszego w zasłanianiu głowy i markowania ciosów(rękami ,rzecz jasna :) ) od bokserów...sparowałem :box: :wink: ale w sumie jak już przeszliśmy na sprawy zdecydowanie techniczne to może jakiś bokser powinien się powypowiadał,a nie ja...
BTW można by założyć temat o tym jak capoeristas poradzili sobie na ulicy...jak wygladała sytuacja,co z treningów zastosował etc. mogło by być interesujące...chyba że już coś takiego jest?
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Raczej lepiej takiego tematu nie zakladac :P

Ale tak BTW to mowiles ze na temat skutecznosci capoeira wypowiadali sie ludzie ktorzy jej nie sprobowali na ulicy? :P A Ty probowales? :P Jesli nie to na jakiej podstawie twierdzisz ze nie? ;)

To tak tylko dla mojej wiadomosci :P Jak checsz to mozesz na PM odpowiedziec :P Zeby tutaj sie nie stworzyla wasn jakas ;)

Ide spac :P To juz koniec na dzisiaj :D Milego dlugiego weekendu zycze ;P A niedlugo jeszcze dluzsze... WAKACJE :D
  • 0

budo_rasputin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ASC

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
ten ponad, czarny dwumetrowy koles moze Wam cos powiedziec o walce na ulicy z uzyciem capoeira ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a w ostatecznosci - pokazac :twisted:
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi
Razem z mestre King-Kongiem moga pokazac :)

Tak BTW to niedlugo inne fotki z Batizado Krakow 2004 beda ;)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to sie robi

niz prawie statycznego boksera

phenomen: bokserzy jako jedni z najlepszych potrafia sie poruszac i balansowac cialem - trafic boksera z reki jest niezwykle trudno.

mesjasz: to nie jest tak, ze w capo nie ma blokow - szczegolnie w czasie gry/walki kontaktowej. rece sa ulozone tak, zeby byc w stanie oslonic glowe i jezeli nie da sie zrobic uniku (co powinno byc pierwsza reakcja na zadawany cios) to sie go blokuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024