Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozytywne Tsunami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?

A jeżeli zanim przeszedł do Tsunami miał DANA w tradycyjnym?? (dobra sam znam podobny przypadek z 8 kyu fudokanu w zasadzie 9 bo na 8 nie zdał)


8 kyu a dan przyznasz sa troche od siebie oddalone :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?

A jeżeli zanim przeszedł do Tsunami miał DANA w tradycyjnym?? (dobra sam znam podobny przypadek z 8 kyu fudokanu :lol: w zasadzie 9 bo na 8 nie zdał)



Jak miał stopień mistrzowski w innym stylu, a 10 kyu w Tsunami, to się powinien zająć nauczaniem tego, w czym jest mistrzem, a nie tego, w czym jest na początku uczniowskiej drogi. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Nie,. nie.. cos nie tak...

Troche pewnie glupio to zabrmialo. Kyoshi Furman nie prowadzil ich majac ten stopien... ale fakt pozostaje - prowaliz zajecia majac juz niewysoki stopien. Powiedzialbym dlaczego Soke Murat pozwolil na cos takiego, ale pewnie wiekszosc nie zrozumie... Ehm.. z reszta...

Tym razem nie pozdrawiam...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?

Powiedzialbym dlaczego Soke Murat pozwolil na cos takiego, ale pewnie wiekszosc nie zrozumie...


Chyba odkrylem jak do tego doszlo...
Troche sie natrudzilem i poszukalem w zrodlach historycznych oraz internecie i co sie okazuje ?
Wg. jedynej oficjalnej strony Tsunami:

Ryszard Murat jako założyciel w systemie tsunami nosi tytuł soke (jap. ?założyciel, głowa?) oraz taishi (jap. ?wielki mistrz, patriarcha?) i posiada najwyższy stopień 10 dan.


Otoz Taishi Murat musial przeczuc ze za kilka lat ten czlowiek bedzie mistrzem i po prostu pozwolil mu prowadzic zajecia troszke wczesniej ! Takie banalne rozwiazanie, przewidywanie wydarzen to cecha wielkich osobowosci. Taishi Murat jako duchowa reinkarnacja Daruma Taishi, znanego też jako Bodhidharma ? Czy to prawda ? Czy to ta tajemnica ?... historia oceni...

Dołączona grafika
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Ehm... Slow nie amm na Was :(

Ten post jest moim ostatnim na forum. Koncze z budo.net.pl. Nie jest to decyzja ot tak sobie. Uprawiajac Tsunami. czuje sie tu jak intruz. A szkoda... Gdy pierwszy raz wszedlem na budo.net.pl, stwierdzilem, ze jest to swietne miejsce, gdzie nie tylko poznam poglady innych cwiczachcy MMA, aale takze czegos sie naucze.

Niestety fakt, ze cwicze Tsunami stawia mnie na koncowym miejscu. Nabijacie sie z Tsunami, a pojecia o nim nie macie - nie mozecie miec. Czy ktos z Was uczestniczyl choc w jedym treningu? Rozmawial z jakims mistrzem na temat sztuk walki? NIE! W swoich wypowiedziech nie kierujecie sie obektywizmem, ale jakimis durnymi stereotypami. Wiekszosc z Was pisze tak o Tsunami, bo... bo inni tak pisza...

Koniec, kropka... Szkoda mi tylkoi, ze forum, ktore tak bardzo polubilem, tak nisko mnie ocenilo :(
  • 0

budo_nosferatuu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
imho masz słabe nerwy . . .
nie jest ważne co jakiś głupek napisze(bez urazy) tylko co ty sądzisz o tym stylu .
ja też jeszcze trenuje tsunami i nizaluje.

zauważyłam że my ludzie trenujący jak wy mowicie "głupie tsunami" jakos nie wysmiewamy sie z kk czy oyamy .

Każdy styl jest dobry bo kazdy jest inny juz pisałam wiele razy ze nie soke tworzy styl tylko tak naprawde sensei i adepci danej sekcji.

a tak pozatym to najbardziej mnie wkurzają na forum karate wpisy jednego gościa....
niebede mowic ktorego ale sadze ze ten koles raz czy dwa usłyszał-przeczytał zgryzliwe posty na temat tsunami i to przyjał za swoją "religie"

cytując kolege tsunamiste :
tym razem niepozdrawiam :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
imho^
Trzymaj sie chlopie, nie obrazaj sie za zarty...
Kiedys sam bedziesz sie smial z tego (mam nadzieje)
Ja was bardzo serdecznie pozdrawiam razem z Nosferatu.
poklon :peace:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Jezusa tez przesladowali i co teraz ? Taka mala analogia. Chlopaki idzcie i nauczajcie Tsunami :)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
A na stronie śląskiego klubu tsunami jest napisane: "elitarny system walki"
To mnie ciekawi
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
napewno sa instruktorzy tsunami ktorzy robia kawal dobrej roboty ale caly wizerunek bierze sie za sprawa mistrza a w tym przypadku to pan murat rubcie swoje i tyle :twisted:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Tak to jest czasem. Niemcy kojarza sie z Hitlerem, Rosja ze Stalinem itp. to Tsunami z Muratem.
imho^, forumowy Tsunamisto, zostan z nami. Swoja osoba dajesz dobry przyklad ze sa sekcje w ktorych nie krazy duch Murata :)
Pozdrawiam
P.S. No offence - ja po prostu tak czasem pisze.
  • 0

budo_nosferatuu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
wiecie, gdybyscie mieli na treningu taką zawodniczke jak ja to by wam sie tsunami naprawde podobało i za przeproszeniem mielibyscie w dupie co ludzie sadzą o muracie i tsunami . . . .

wazne jest to co ty sadzisz o danym stylu jezelli w kładasz w niego całe serce to jest OK!!!

ps. jezeli o mnie chodzi to piszcie sobie o tsunami co chcecie ja mam swoje zdanie . . . .

ciao
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Cwiczenia na skromnosc tez macie na treningach ?
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Hmmm, oki zostane :)

Niezle sie wkurw**** na Was po tych ostatnich postach. No ale ze dzis ma homor i wrocile calu obity, i mam siniaki na kazdej konczynie po TRENINGU TSUNAMI ;) zostane :)

Pozdrawiam, dzieki, ze chociaz te cieple slowa :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Grunt to nie brac wszystkiego do siebie kolego imho :)
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Oki, ta rada moze mi sie tu przydac ;)

Hyhyhy, wczoraj idac na trening, wiedzialem, ze cos sobie na nim zrobie :) Chcialem takiego niezlego kopa na nim dostac (w sensie wysilku). Cholera, jak ja sie dzis przekrzalem w lustrze, to... jwygladam jakby mnie samochod pieprznal.. tylko na twarzy sladow nie mam :) A lokec jak matce pokazalem, to sie az przestraszyla kobieta hyhyhy. Ale tak to przynajmniej wiem, ze czegos sie nauczylem, chocby dowiedzialem sie, ze mage-geri-kekomi mojego instruktora, jest jakies 2x szybsze niz myslalem :P Az mnie przestawilo :)

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Zasada I - Instruktor zawsze ma jakiegos asa w rekawie kimonka albo w nogawce spodni, inaczej niebylby instruktorem. :)
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
Hhehehe

Pozdro.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
imho dobrze kamracie postapileś ze wróciłeś...wiesz..jak mówili przedmowcy twórca stunami raczej nie jest dobrą raklamą dla ludzi idącyh tą drogą.mam tu na mysli treningi tsunami choć zapewne to tacy pasjonaci jak ty...
wybacz tesh ludziom którzy myslą schematami..to tesh nie ejst dobre...
znam tesh jednego tsunamistę fajny gość..\w sumie tsunami to nie reguła.więc ja tesh nie będę od tej pory nic krytykował...
rei all
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozytywne Tsunami?
imho^, wygląda na to, że dla swojego stylu zrobiłeś więcej niż "ojciec, założyciel" soke (a może sake) Rysiek Murat. trzymaj tak dalej, to będzie dobrze. osu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024