Skocz do zawartości


Zdjęcie

śmierć kolejnego studenta w Lublinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_cmkz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie
Tak btw to o ile się nie myle to jeśli ktoś chce wyjść na własne życzenie lekarze nie mogą nic zrobić. Dla zwykłych ludzi nie ma pieniędzy na badania, a jak polityk zachoruje to ma od ręki to na co inni czekają nawet rok , ale największą winę ponoszą ci debile :evil: .
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie
Nie no, brak mi słów. Niech no ktoś się mnie spyta czemu mam paranoję i wszędzie wypatruję niebezpieczeństwa...Przestaję czytać VB, bo zaczynam się bać chodzić po ulicy...

Ale tak serio, to przecież tak nie może być. Kurde, za miesiąc dwa sprawa przycichnie, o Lublinie się zapomni i znowu usłyszymy gdzieś o "pobicu ze skutkiem śmiertelnym" - panowie, to MORDERSTWO i tak ci popaprańcy powinni odpowiadać, 25 lat bez możliwośći wcześniejszego wypuszczenia - od tego powinna sie rozpocząć licytacja w górę kary...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie
[']
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie

jesli sie zgodzili to wlasnie to jest blad. nie zrobili PODSTAWOWEGO badania ktore w takim przypadku MUSI byc robione. blad. blad. grzech lenistwa, zaniechania i niedofinansowania. tak powszechna przypadlosc w polsce.


jezeli pacjent jest przytomny, zorientowany co do miejsca czasu itp (czyli swiadomy mowiac ogolnie) to jezeli nie chce byc w szpitalu to lekarze nie maja nic do powiedzenia, nie moga mu nawet zrobic zastrzyku jezeli nie wyrazi na to zgody. Pacjent informowany jest wtedy o ryzyku, podpisuje papier i wychodzi.
Jakby polezal na obserwacji to najprawdopodobniej by szybko wychwycili ze cos jest nie tak.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie
myslisz ze ten chlopak zostal poinformowany o ryzyku?
poza tym jaka obserwacja? tomografia a nie obserwacja.
zreszta podsumujmy sytuacje: chlopak jest w szpitalu, wychodzi z niego, umiera wkrotce wskutek niewykrytego w szpitalu krwiaka. czyja wina?
  • 0

budo_menth0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraśnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie
Hmm... Atomic... Na początku był to całkiem przyzwoity lokal, potem zaczelo do niego schodzic dresiarstwo i zaczely sie tez bijatyki. Mimo to bywałem w nim dosc czesto (laski strasznie lubily tamtejsze kareoke no i mam do niego blisko- przez ulice) i mimo ze sam nigdy nie mialem tam problemow to jednak widzialem to i owo. Wiec ochrona jest taka ze jak ktos ze studentow albo nieznajomych bramkarza dymi to jest 'wypraszany' ale gdy przychodza lysi - znajomi ochrony to moga i stolikami rzucac a nic im sie nie stanie. Na uklady nie ma rady :( Mam nadzieje ze teraz gnojki dostana po dupie- tylko szkoda ze znowu trzeba bylo zeby gosc umarl zeby na to ktos zwrocil uwage. [']
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie

myslisz ze ten chlopak zostal poinformowany o ryzyku?
poza tym jaka obserwacja? tomografia a nie obserwacja.
zreszta podsumujmy sytuacje: chlopak jest w szpitalu, wychodzi z niego, umiera wkrotce wskutek niewykrytego w szpitalu krwiaka. czyja wina?


zdziwilbys sie na ile ludzie moga olac ostrzezenia lekarzy, co do tomografii powinno ja sie wykonac w ciezkich urazach glowy, czasami wystarcza obserwacja

za "Traumatologia wieku rozwojowego" Okłota: "Wstrzasnienie mozgu jest czestym urazem czaszkowo-mozgowym wymagajacym hospitalizacji, zwykle nie wymagajacym, poza obserwacja szpitalna, szczegolnego postepowania (...)"

nie mowie ze akurat w TYM wypadku dobrze zrobili, ale apeluje o pewien dystans i powsciagliwosc w wyciaganiu wnioskow
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: śmierć kolejnego studenta w Lublinie
omijac Nadbystrzycką jest cięzko jak się studiuje na polibudzie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024