Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka oczami bramkarza...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_głaziev
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Walka oczami bramkarza...
Witam wszystkich foruwiczów. Wasze forum jest dość okazałe, czasem trudno coś znaleźć, często pewnie tematy się powielają, więc sorry jeżeli niepotrzebnie zamieściłem ten temat...

Dość niedawno na jednym z kanałów publicznej TV wyemitowany był całkiem niezły program o sztukach walki. Wypowiadali sie w nim mistrzowie różnych stylów walki, ale mi najbardziej podobał sie jeden koleś obecnie uczący samoobrony. Był on bramkarzem w nocnych lokalach przez wiele lat. Przez ten czas zyskał sobie złą sławę twardego w walce faceta. Mówił, że przez te lata stoczył wiele walk: 1 na 1, 1 na 2....1 na 4 itd. Koleś ma po prostu olbrzymie doświadczenie. Pokazał jak wygląda walka na ulicy, w trudnej sytuacji (brak miejsca itp), on na 3 gości. Jedym słowem nieco wyśmiał takie style jak karate, ale również style parterowe. W walce z kilkoma gościami to nie ma sensu. Często tez możesz walczyć z jednym przeciwnikiem, kiedy niespodziewanie pojawia się jego kumpel i kapiszonuje ci twarz.
W sumie facet naprawde mądrze prawił. Postanowiłem napisać tego posta, bo wrecz zadziwia mnie fascynacja niektórych ludzi "techniką-cud"- bjj, czy tez gadanie jaki styl jest lepszy. Oczywiście nie przeczę, że jest to zła sztuka walki, ale nie w każdej sytuacji. Powołuje sie na ten program, bo napewno kilka innych osób tez go widziało,a kto by wziął do serca sobie gadanie nowego gościa na forum. To takie moje 3 grosze co do skuteczności sztuk walki na ulicy...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Nic nowego nie powiedziales szczerze mowiac. Twoj grosz niczym sie nie rozni od innych na tym forum.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Podobno ten bramkarz nakręcił kilka 'instruktarzówek'.Słyszał ktoś gdzie są dostępne ;ewentualnie niech poda jak ten gość się nazywa,to sam poszukam.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Geof Thomson chyba
Pozdrawiam
Ps. Gdzies na Multimediach sa linki do jego stronki:)
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
widziałem jego szkoleniówkę

Połowę czasu gada

Poza tym on sam jest niezły w Bjj.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...

. Przez ten czas zyskał sobie złą sławę twardego w walce faceta. Mówił, że przez te lata stoczył wiele walk: 1 na 1, 1 na 2....1 na 4 itd.


8O no faktycznie,będąc w grupie starszaków,bijąc młodszych kolegów można sobie wyrobic sławę twardego w walce faceta(tak te klocki są zabójcze)...sorki,ale jesli ktos mói,ze walczył z 4 goścmi w klubie i wygrał pewnie na dodatek to jakoś nie wierze,ze ma doswiadczenie w powaznej walce...bełkot jakis....pewnie pomieszał kilka technik z rózncyh styli i n azwał to super systemem obronnym na ulicę.....
pozdr.
p.s.chyba oglądałęm też ten program....temat był na budo,jesli to to samo....acha nie wierze tez kolesiowi od MT.....cfaniak lokalny i tyle...
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Wygrał z czterema ale pewnie nie ważali tyle co on nie byli uzbrojeni ani tak silini i tak dalej po prostu gościu ma talent do bicia + pewnie niezłą budowę i ducha walki + znajmość technik walki a to wystarcza ps. wyśmiał karate?? wyśmiał bjj??? dobrze że boksu nie wyśmiał :P przecież każdą z tych rzeczy można uzupełnić samoobroną, a to że ktoś wkłada dużo pracy w swój trening to ma być powód do wyśmiewania go :?: skoro jest taki niezły to niech lepiej stworzy system samoobrony żeby i inni sie nauczyli a wtedy po latach się okaże co jest dobre, kto wie moze będzie skuteczne jak Krav-maga, combaty i inne.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
wszystko jedno,jesli idzie na ciebie 4 kolesi(mogą ważyc nawet po 60,70 kilo)to jest ich 4 a ty jestes sam....chyba,ze ty masz niezły sprzsęt i umiesz go uzywac odpowiednio,a oni są napici,ze mim sie nogi plączą i bezbronni....wtedy to :wink: :P
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...

. Przez ten czas zyskał sobie złą sławę twardego w walce faceta. Mówił, że przez te lata stoczył wiele walk: 1 na 1, 1 na 2....1 na 4 itd.


8O no faktycznie,będąc w grupie starszaków,bijąc młodszych kolegów można sobie wyrobic sławę twardego w walce faceta(tak te klocki są zabójcze)...sorki,ale jesli ktos mói,ze walczył z 4 goścmi w klubie i wygrał pewnie na dodatek to jakoś nie wierze,ze ma doswiadczenie w powaznej walce...bełkot jakis....pewnie pomieszał kilka technik z rózncyh styli i n azwał to super systemem obronnym na ulicę.....
pozdr.
p.s.chyba oglądałęm też ten program....temat był na budo,jesli to to samo....acha nie wierze tez kolesiowi od MT.....cfaniak lokalny i tyle...

mial palke i byl trzezwy a oni nie mieli sprzetu i byli pijani? ;)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
I mial drugiego takiego jak on kolege, o czym sam mowil. Ponadto pokazywal co sie dzieje jezeli jestes sam a gosci jest trzech - wklepali mu...
Pozdrawiam
Ps. Wlasnie on nie gadal glupot
  • 0

budo_pivko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
generalnie to denerwuja mnie ludzie ktorzy negoja rozne style wyskakujac z komentarzami typu "że na ulicy to sie nie sprawdzi" i "ze na zywo to nie wyjdzie" ....

ok moze i nie zawsze wychodzi ale przynajmniej cos czlowiek umie i nie bedzie stal jak kolek i czekal az go zleją tylko chociaz sproboje cos zrobic...a moze mu wyjdzie.

wiadomoze ze niema idealnego stylu ale kazdy ma cos w sobie co przydac sie moze.

hehe niema to jak walnąć ogolnikami :P

pozdro
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Świetny patent w wykonaniu Thompsona albo innego gościa, nie pamiętam, w każdym razie z jego szkoleniówki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Te złożone palce lewej dłoni przyciągają uwagę. Trza to przećwiczyć :)
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Jeszcze pytanie - na jakiej stacji i kiedy był ten program?
Nie widziałem go, a może powtórzą.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
program byl chyba kilka tygodni temu na tvp wiec mozliwe ze wrzuca go na polonie...
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
a to przepraszam(to do wypowiedzi panów:Dr Prozac i Mradu),nie wiedziałem(zapomniałęm)i opierałem siena wypowiedzi szanownego założyciela tematu....sorki zmienia postac rzeczy...
tak Pivko nie ma to jak ogólniki :wink: :)

pozdr. 8)
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
sorki za doubla,ale nie doczytałem...moze nie bedzie stał jak kolek,bo jesli sie nie sprawdzi to moze nie zdązyc wymyslic nic innego,bo sam bedzie przypominal kolek....jak cos sie nie sprawdza,to ja pytam po co?wydaje mi sie,ze ludzie rozumni,jesli cos im jest zbedne odrzucja to i wybieraj to co jest potzrebne.Mówienie czy cos jest bez sensu ma racje bytu,jesl iktos jest zainteresowany jak sie obronic w czasie agresji na ulicy.Pewne style są lepsze,drugie gorsze ze względu na techniki stosowane.Musisz przyznac,ze broniac sie na ulicy nie zrobisz raczej "kwiatu wiśni",bo to bez sensu....zreszta koles i tak nie załapałby o co chodzi(czyli co ma robic)tylko dostałbys cepa....temat walkowany tysiace razy...pzoa tym,jesli połowa świata twierdzi,ze capoiera nie jest najlepsza na ulice,4/5 nie ma zdannia,a kilka ośób(jak ci na pietrynie)uwaza ,ze sie nada,to prosze bardzo...moze sie uda,a moze nie...choc gdybym miał ryzykowac włąsnym zyciem czy zdrweim to wybvrałbym cos innego albo ucieczke....dla mnie MUSI wyjśc,jesli chodzi o mnie czy bliskich,moze inni lubia dreszczyk emocji czy sie uda czy nie...wole miec tyle pewnosci na ile to mozliwe(no to małe prawdopodobienstwo ale..)

pozdr.
i nie denerwuj sie,szkoda zdrowia.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
aprpopos ogolnikow to czesto chyba doswiadczasz ich dzialania ;) (ja tak, bo jestem metalem:P)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Akurat facet mowil, ze walka z dwoma, z trzema na ulicy o zagladanie... smierci w oczy.
K_P
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Całą sprawę postrzegam jako zagrywkę marketingową. Koleś wydaje kasetę, a potem wspomaga się jej sprzedaż kręceniem odpowiedniego filmiku. Zwykłe PR :)
Walki z 3-4 przeciwnikami się zdarzają. Zwykle gdy nie ma innego wyjścia. Zdarzają się też zwycięstwa w takich walkach. Jest zawsze o nich głośno, tak jak o wszystkich cudownych zdarzeniach, typu ukazanie się duchów, cudowne uzdrowienia itd. Ja jestem sceptyczny, ale chciałbym by w krytycznej sytuacji, odpukać!!!, taki cud mi się trafił.
Pozdrawiam
Artur
  • 0

budo_głaziev
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka oczami bramkarza...
Program leciał na TVP3.

Nie chcę negować zalet poszczególnych stylów, wkurza mnie tylko to, że niektórzy traktują niektóre z nich jako cos niemal niezawodnego i cudotwórczego. Każdy styl ma swoje zalety i wady. Kiedyś wymyslono karate, żeby walczyć z najazdem japońskim na Okinawę. Karate w takiej sytuacji sie sprawdzało. Dziś sprawa wyglada inaczej. Miałem parę przygód na ulicy, i to czego użyłem do obrony nie nazwałbym karate, które ćwiczyłem jakiś czas. Gdybym go urzył to bym nie miał zębów. Tak samo bjj jest bardzo skuteczne w walce jeden na jeden, ale współczuję takiemu gościowi który wykorzysta ten styl np. na obstawce. Predzej czy później ktos przebiegnie mu sie po twarzy.

Nie uważam tez walki z pijaczkami za cos łatwego. Jeżeli goście nie sa zbytnio upejeni to sa gorsi niz na trzeźwo. Zresztą sami wiecie jak to jest, gdy jeszcze ruszacie sie sprawnie, a w głowie juz szumi.

Wracając do tego programu. Zanim pokazano tego gościa wyemitowali kawałem starego filmu karate, na który jeden "mistrz" był otoczny przez małą armię przeciwników, którzy jednak nie atakowali jednoczesnie, a czekali cierpliwie na swoja kolej w łomocie. Potem pokazali eksbramkarza i 3 jego uczniów rzucających sie na niego równoczesnie. Koleś nawet nie kiwnął palcem a juz lezał na parterze. Potem pokazał swój sposób na takie sytuacje- atak wyprzedzający, który daje jeszcze jakies szanse. Mnie sie ten koleś wydał wiarygodny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024