Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Poprosze takze komentarze.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Poprosze takze komentarze.


Caly czas cos nowego! Bowiem Ki Aikido ciagle sie rozwija. Niektorych to frustruje, bo na kazdym stazu sie okazuje ze musza sie uczyc nowych rzeczy, ale mnie osobiscie sprawia to duzo satysfakcji.
Silvio
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Wątpię, że ktoś się przyzna że jego instruktor się nie rozwija. Ja zagłosowałam na alternatywę drugą. Gdyż uważam,że aikido mojego senseia się ciągle zmienia i pogłębia :) Pozdrawiam
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
wyje**a ankieta ;)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Poprosze takze komentarze.


Caly czas cos nowego! Bowiem Ki Aikido ciagle sie rozwija. Niektorych to frustruje, bo na kazdym stazu sie okazuje ze musza sie uczyc nowych rzeczy, ale mnie osobiscie sprawia to duzo satysfakcji.
Silvio


With all respect,
ale Ki-aikido to najwiekszy badziew, jaki spoleczenstwo aikido wydalo na swiat. Mizeria techniczna, totalny brak prawidlowego ukemi, brak dynamiki w cwiczeniu.

Co do tematu, to co to znaczy sie rozwijac? Wymyslac nowe wariacje technik, patrzec na te znane troche z innego punktu?
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Ignorant.. ale tacy też są potrzebni aby inni popatrzyli na siebie.. :)
D.
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Caly czas cos nowego! Bowiem Ki Aikido ciagle sie rozwija. Niektorych to frustruje, bo na kazdym stazu sie okazuje ze musza sie uczyc nowych rzeczy, ale mnie osobiscie sprawia to duzo satysfakcji.
Silvio


With all respect,
ale Ki-aikido to najwiekszy badziew, jaki spoleczenstwo aikido wydalo na swiat. Mizeria techniczna, totalny brak prawidlowego ukemi, brak dynamiki w cwiczeniu.


Z całym szacunkiem Bujin ale poczułam się urażona ( i to bardzo -zwłaszcza tym "badziewiem" ) Twoją wypowiedzią. Tak się składa, że trenuję Ki-Aikido i nie mogę podzielić Twojej opinii. Na jakiej podstawie wydajesz takie osądy? Czy choć raz brałeś udział w treningu? A może Twoje zapatrywania na Ki-Aikido ukształtowali Twoi senseiowie lub filmiki pokazujące techniki? Jakoś tak dziwnie się składa, że Ki-Aikido jest "dziełem życia" jednego z najlepszych uczniów O'Sensei-a.

Co do braku dynamiki w ćwiczeniu to chyba nie sądzisz, że na treningach stoimy i patrzymy sobie w oczy lub wykonując atak podchodzimy do tori w "żółwim tempie"? A pot pojawiający się na ciele to pewnikiem wynik zbyt dużej temperatury panującej w dojo?

Proponowałabym Ci przejść się do któregoś z berlińskich dojo's, w których nauczane jest Ki-Aikido i przekonać się o jego "badziewności" na własnej skórze.
Specjalnie dla Ciebie dwa linki :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prowadzący - Michael Winter sensei ( 4 Dan )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prowadząca - Ursula Michel
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Caly czas cos nowego! Bowiem Ki Aikido ciagle sie rozwija. Niektorych to frustruje, bo na kazdym stazu sie okazuje ze musza sie uczyc nowych rzeczy, ale mnie osobiscie sprawia to duzo satysfakcji.
Silvio


With all respect,
ale Ki-aikido to najwiekszy badziew, jaki spoleczenstwo aikido wydalo na swiat. Mizeria techniczna, totalny brak prawidlowego ukemi, brak dynamiki w cwiczeniu.


Z całym szacunkiem Bujin ale poczułam się urażona ( i to bardzo -zwłaszcza tym "badziewiem" ) Twoją wypowiedzią. Tak się składa, że trenuję Ki-Aikido i nie mogę podzielić Twojej opinii. Na jakiej podstawie wydajesz takie osądy? Czy choć raz brałeś udział w treningu? A może Twoje zapatrywania na Ki-Aikido ukształtowali Twoi senseiowie lub filmiki pokazujące techniki? Jakoś tak dziwnie się składa, że Ki-Aikido jest "dziełem życia" jednego z najlepszych uczniów O'Sensei-a.

Co do braku dynamiki w ćwiczeniu to chyba nie sądzisz, że na treningach stoimy i patrzymy sobie w oczy lub wykonując atak podchodzimy do tori w "żółwim tempie"? A pot pojawiający się na ciele to pewnikiem wynik zbyt dużej temperatury panującej w dojo?

Proponowałabym Ci przejść się do któregoś z berlińskich dojo's, w których nauczane jest Ki-Aikido i przekonać się o jego "badziewności" na własnej skórze.
Specjalnie dla Ciebie dwa linki :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prowadzący - Michael Winter sensei ( 4 Dan )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prowadząca - Ursula Michel


Dzieki za linki. KI- Aikido cwiczylem goscinnie, na zaproszenie, co prawda poza Polska ale wrazenie bylo zawsze to samo. Taki maly przykladzik. Sandan Ki-aikido, wieloletni uczen szefa calej organizacji pierwszy raz zobaczyl ude-kime nage u mnie, podobnie nie mial pojecia, ze z sankyo mozna rzut zrobic and many many more. Wiec o czym my tu mowimy...

Ale mamy demokracje, wiec kazdy moze sobie cwiczyc takie aikido, na jakie go stac.
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Ale mamy demokracje, wiec kazdy moze sobie cwiczyc takie aikido, na jakie go stac.


Owszem mamy demokrację ale ja wygłaszając swoje opinie staram się to robić w taki sposób, żeby nie obrażać innych. Nie piszę na forum, że np. Kobayashi to tacy brutale a Aikikai to coś tam... itd.

A jeżeli już o tym mowa to mnie stać na bardzo dużo ale akurat Ki-Aikido mi się podoba.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Co do tematu, to co to znaczy sie rozwijac? Wymyslac nowe wariacje technik, patrzec na te znane troche z innego punktu?


Rozwijac sie, to znaczy miec otwarty umysl na to, co nowe i odmienne.
Silvio
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Podpowiedz nam, Szczepanie, jakie sa symptomy braku rozwoju u instruktora :twisted:
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Do Bujina..

Nie ma co sie kłócić, nie chodzi o co kogo i na co stać tylko jaki ma sie cel w tym co się robi.
Ki Aikido można zarzucić, że ograniczono liczbę technik, że treningi są czasem wykładami,że nie jest to praktyczna forma samoobrony.. i OK. Niech będzie, ale nie każdy czuje się na tym świecie zaszczuty aby przeciwko tym co go szczują poszukiwał perfekcyjnych technik samoobrony / w takim przypadku to trzeba by szukać dobrych metod ataku.. /. Zastanawialiście się kiedyś - po co to robicie?? Pewnie niejednokrotnie.. Ja też i z moich przemyśleń wyszlo, że to bezsens szukać metody samoobrony bo to się kojarzy od razu z tym, iż wciąż czuję się atakowany.A w życiu chyba nie o to idzie.. i dlatego wybrałem Toitsu Aikido /tak brzmi nazwa tego co robimy po wielkich obecnych renowacjach całego stylu/ ponieważ w nim samoobrona jest tylko dodatkiem do całej pracy nad sobą, swoim umysłem i przeniesieniem tego na szeroko pojęte życie..Nie wiem sam czy nie jest za mądre to co pisze i potrafi to do was dotrzeć, no ale może jednak do kogoś trafi taka droga :) .
A co do tzw. braków technicznych.. wynikają one właśnie z metodyki nauczania bo wiele technik zostało wycofanych z użycia z powodu ich nie praktyczności /nie mówię tu o Ude kime nage, ale np. nie ćwiczy się Koshi nage i uwaga!! Irimi nage 8O .. tzn ..ćwiczy się, ale już w zupełnie inny sposób nie przypominający pierwotnych form tych technik/, poza tym są mistrzowie i miszczowie a my jesteśmy tylko ludzmi i w sumie Aikido ma nas uczyć tolerancji i ja nie wypowiadam się na forum jeśli nie uznam, że mogę kogoś urazić, no chyba, że z wrodzonej złośliwości :) .
Zawsze uważałem, że aby móc o czymś powiedzieć to trzeba samemu choć trochę to posmakować, inaczej jest to tylko wizytówka osoby piszącej bzdury.
A jeszcze jak dodamy wychowanie, warunki życia i własne preferencje to wychodzi właśnie taki miszmasz jaki jest wokół całego Aikido.. i nie myślcie, iż Ki Aikido jest jedno... tu tak jak wszędzie - baza jest jedna - ale interpretacja.. to już inna sprawa.Nie chce byc posądzany o reklamę ale chcę w ostatni weekend czerwca zrobić seminarium Ki w Lodzi i jeśli ktoś ma szerokie horyzonty to zapraszam aby się przekonać co i jak.
Pozdrawiam
Darek
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Podpowiedz nam, Szczepanie, jakie sa symptomy braku rozwoju u instruktora :twisted:

kilka z nich to np:
1.Instruktor nie uczy sie u zadnego Mistrza.
2.Nie jezdzi na staze systematycznie(raz czy dwa w roku to sie nie liczy)
3.Obserwujac jego egzaminy, w porownaniu do innych instruktorow na ten sam stopien odczuwamy mocna zenade.
4.Sam nigdy nie cwiczy, tylko prowadzi treningi ......itd........

  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
OOOO!!!! To instruktor nie jest wszechwiedzacym masterem? 8O 8O 8O
poklon poklon poklon
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Nasz sensei zawsze lubi wymyślać coś takiego co by nudno nie było, a że baaardzo lubi maltretować nadgarstki :) to robimy dużo różnych technik i ich wariacji związanych z tą częścią ciała.

A tak apropos nasz sensei bardzo często i regularnie jeździ na staże więc nie mam się czym martwić.

Tak wogóle jest w porzo i już

pozdro
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Owszem mamy demokrację ale ja wygłaszając swoje opinie staram się to robić w taki sposób, żeby nie obrażać innych. Nie piszę na forum, że np. Kobayashi to tacy brutale(...)


Droga zirael, chłopy to takie są, że podobne opinie raczej im pochlebiają niż obrażają ;)
Do tego zwróć uwagę, że takie określenie wyklucza bycie "najsendżentl'owcem". A to chyba największa obelga dla aikidoki ;) :)
Pozdrawiam !
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Droga zirael, chłopy to takie są, że podobne opinie raczej im pochlebiają niż obrażają ;)
Do tego zwróć uwagę, że takie określenie wyklucza bycie "najsendżentl'owcem". A to chyba największa obelga dla aikidoki ;) :)
Pozdrawiam !


OKI! Rozumiem :wink: :D Miałam na myśli to, że gdybym wyrażała się nieoględnie i bez szacunku dla AIKIDO innych osób będących na tym forum mogłabym naprzykład napisać, że ( sorry! niechcem ale muszem :( to napisać ) Kobayashi jest chamskie a AIKIKAI "kaszaniaste" ( uprasza się o niebicie :wink: :D ). Każdy z nas wybrał tą szkołę AIKIDO, która mu "leży" i naprawdę nie widzę powodu dla którego jeden forumowicz miałby prawo wypowiadać się w obraźliwy sposób o szkole drugiego. Konstruktywna krytyka jest mile widziana ale obrażaniu i szydzeniu stawiam stanowcze veto.

Pozdrawiam wszystkich.
Zirael
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Pytanie jest imho głupie. Prawidłowe brzmi: Czy sansei może jeszcze cię czegoś nowego nauczyć?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?
Chmmm.... co to znaczy chamskie aikido? Czy Brutalne?
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy twoj instruktor przestal sie rozwijac w aikido?

Chmmm.... co to znaczy chamskie aikido? Czy Brutalne?


Cóż, pozostawmy niektóre pytania bez odpowiedzi :wink: :D i wracajmy na jedyną, słuszną Drogę - drogę tematu :wink: :D :)

Tak, jak najbardziej. Uważam, że mój instruktor się cały czas rozwija i jest w stanie jeszcze wiele mnie nauczyć :D . A tak jak napisał Silvio - Toitsu Aikido się cały czas rozwija i to jest w nim takie pociągające ( między innymi :D ). Dzięki temu nie stoimy w miejscu bo wpadliśmy w "koleiny" i nie popadamy w rutynę :) . A jak powszechnie wiadomo "stanie w miejscu" po pewnym czasie powoduje uwstecznienie :wink: :wink: :wink: :D :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024