Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokaz Yoshinkan aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Pokaz Yoshinkan aikido
Tu jest video z tego pokazu.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co o tym myslicie?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido

Co o tym myslicie?


czy zawsze trzeba miec jakis sad? wypowiadac sie za lub przeciw? nie mozna po prostu przyjac czegos do wiadomosci i koniec kropka?
Silvio
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
dla mnie bombka :) lubie to :]
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Pewnie na mnie zaraz nakrzyczycie, ale jak dla mnie to dosyc mizerne. Wielokrotnie widac niepotrzebne krecenie sie w kolko, kroki stawiane nie tak jak trzeba, biodra sobie-reszta sobie, pochylanie sie. Nawet pady nie byly dobre. Tylko ten Pan prowadzacy wypada dobrze (ale mi glupio, nie wiem kto to jest :oops: ) Swego czasu jak poszukiwalem w Szczecinie sekcji aikido, to widywalem takie wykonanie. No i wreszcie zobaczylem aikido Wysockiego. Wiem, wiem, juz milcze :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido

czy zawsze trzeba miec jakis sad? wypowiadac sie za lub przeciw? nie mozna po prostu przyjac czegos do wiadomosci i koniec kropka?
Silvio

mozna.ci ktorzy nie chca sie wypowiadac, prosze przyjac do wiadomosci i kropka.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Przyjąlem. OVER :wink: 8)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Luin nie do końca masz rację co do tego "niechlujnego" wykonia wszystkie obroty kroki skręty były z góry zaplanowane i ćwiczone. Yoshinkan jest jednym z tych aikido które silnie opiera sie na ćwiczonych schematach. Pozycja kame musi być odpowiednia tzn tylna noga prosta przednia silnie ugięta stopa nogi przedniej skręcona na zewnąrz i to jak się przyjrzeć tam widać podobnie z przemieszczeniami i krokami wszystko wg schematu zejście o 45 stopni tenkan o 90 stopni, przy tenkanie noga zakroczna wykonuje obrót cały czas stopa przylega do maty. Yoshinknan jak dla mnie jest dosyć sztywnym systemem. Techniki uczy się na zasadzie poklatkowej rozkłada sie technikę i wykonuje na zasadzie krok-stop-krok. Być może umożliwia to prowadzącym poprawianie błędów ale jak dla mnie to strasznie później ludziki roboty przypominają i jak pojawia się dynamika to już sie znaleźć nie wszyscy umieją. Co do sposobu padania to już kiedyś było nie wiem czy na tym forum zauważ że padają z jedną nogą cały czas wyprostowaną dlaczego jest kilka wersji która właściwa wybierz:
a) powoduje lepsze rozłorzenie siły uderzenia padajacego
B) można szybciej wstać
c) ładnie wygląda
d) powoduje że padamu do przodu i nie skręcamy się w czasie padu na bok.
pozdrawiam
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Obejrzalem filmik i mam pytanko. Co to za technika: wykonuje ja koles bez hakamy w 33sek filmu zaraz po kote gaeshi :?: Czy to jakas forma shiho nage?
Ps. Plis nie zlinczujcie mnie jestem beginner :oops:
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Aaaa! To ja nie wiedzialem, ze tak to ma wygladac. W takim razie cofam swoje wczesniejsze uwagi na temat bledow w poruszaniu sie. Ale w takim razie, w mojej opinii, to jest to troche dziwne aikido, to Yoshinkan. Wszystkie techniki wygladaja na wykonywane rekoma. Nie widze tam wykorzystania sily bioder, ktora jest potezna i nie do powstrzymania. Nie wyobrazam sobie zeby slabsza fizycznie osoba, stosujaca Yoshinkan, poradzila sobie z jakims osilkiem. No chyba, ze ów by sie zagapil :wink: Poza tym dostrzeglem wiele momentow, w ktorym tori moglby dostac w twarz i na tym bylby koniec. Brakowalo bowiem pracy glowy, tzn. szybkiego jej odwracania (co nadaloby tez energii biodrom). Poza tym uke caly czas pracowali lekko zgieci i nie atakowali linii centralnej tylko biegali w kolko. Na pewno jest to dobry sposob na poprawienie sprawnosci, ale nie widze tego jako sztuki walki. I bardzo prosze nie odbierac moich uwag jako jakies zlosliwosci. To sa tylko moje spostrzezenia. Pozdrawiam :D
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Wychodzi na to ze jest to shiho nage z końcową dzwignią na łokieć bardzo bolesną .Mnie bardziej podchodzi na kokyu nage ale niech sie wypowiedzą ludzie z yoshinkanu
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
do Akira Bayushi: Jeszcze tylko slowko o padaniu. Moim zdaniem wykonywanie padow z wyprostowana noga bardziej nadwyreza stawy niz padanie z noga lekko ugieta.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Luin popatrz na te filmy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i powiedz co o nich sądzisz
co do tych bioder i to nie do końca masz rację moze tego nie widać za dobrze na filmie ale adepci yoshinkanu przykładają dużą wagę do pracy bioder i rzutu z bioder sam tego doświadczyłem na sobie ćwicząc na stażu w Bytomiu i gdy rzucał mną pan Nagano 6 dan. Jeżeli będziesz miał możliwość to zachęcam do wzięcia udziału w tym stażu co prawda odbywają sie one na śląsku i masz kawałek ale będziesz sie mógł na własnym ciele przekonać że bioderka pracują.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Mnie też się tak wydaje że to bardziej obciąża ale o tym niech sie wypowiedzą adepci Yoshinkanu
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Total Scheisse.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido

Wielokrotnie widac niepotrzebne krecenie sie w kolko, kroki stawiane nie tak jak trzeba, biodra sobie-reszta sobie, pochylanie sie. Nawet pady nie byly dobre.


:) spox, chyba musze powiedziec Nagano ze jak bedzie sie z hombu kontaktowal to zeby powiedzial co by zmienic pozycje na 'profil' i ten tego... pady na aikikajowe ;) , albo nie - poczekam na Inoue do wrzesnia i powiem mu sam... :rofl: :rofl:

filmik fajny :) 'FIGHT TO SURVIVE' hyhy...
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Po pierwsze nie rozróżniam Yoshinkan, Sendokan i innych tego typu grup -więc prosze mi nie tłumaczyć bo i tak wątpie czy mnie zainteresuje.... :wink:

No do mnie osobiście bardziej przemawia Sensei Shioda na Friendship Demonstration - są tu identyczne elementy ale to nie ta bajka.
Ogólnie troche śmiesznie -uwielbiam szczególnie te uniki przed tsuki

filmik fajny :) 'FIGHT TO SURVIVE' hyhy...

Filmik fajny jako poglądowy, ale z tym survivalem to bym uważał - lepiej jest zaopatrzyć się w haczyk na ryby i krzesiwko :wink: .

Pancer (wspominający Senseja Shiode z filmu: "Arts of kiling")
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
do Akira Bayushi: O! I tutaj to juz skladniej wyglada. Pare drobniutkich potkniec tam bylo :) ale latwo tak sobie gadac ogladajac to klatka po klatce i zujac gume :wink: Podobalo mi sie. Szczegolnie w wykonaniu Kimeda Sensei. Przypomina mi troche takiego krasnoludzkiego wojownika :-) (serio!). Ogolnie rzecz biorac to czy to jest Yoshinkan, Kobayashi czy cokolwiek innego, to jeszcze daleka droga przede mna. Jestem pelen uznania dla tych ludzi poklon
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido

Obejrzalem filmik i mam pytanko. Co to za technika: wykonuje ja koles bez hakamy w 33sek filmu zaraz po kote gaeshi :?: Czy to jakas forma shiho nage?

Tak to jest shihonage.

Luin napisał:

Moim zdaniem wykonywanie padow z wyprostowana noga bardziej nadwyreza stawy niz padanie z noga lekko ugieta.


Kiedyś, gdy miałem przyjemność ćwiczyć Shudokan pady wykonywaliśmy z ugiętą nogą.Z chwilą gdy przeszedłem na nowy system Yoshinkan, narzucono nam pady z nogą wyprostowaną, dzieki czemu moge porównać obydwa rodzaje padania i stwierdzić że pady z nogą prostą wykonuje się tak samo przyjemnie jak z ugiętą, a obciążeń stawów wogóle nie odczuwam. :D
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
Ja tam jednak wole z wyprostowaną nogą noi tak ćwicze w shudokanie :D O wiele lepsze są...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pokaz Yoshinkan aikido
...ten pan z filmiku to Robert Mustard sensei. Nauczał chyba z 6 lat w Yoshinkan Hombu w Tokyo. Kanadyjczyk, z Montrealu chyba...
Jest taka książka - nie wiem który raz o niej pisze na forum - Angry White Pijamas -R. Twiggera o pyzatym 30 latku z Anglii co to postanawia zostać miszczem Aikida pzrzez rok przechodzi w Tokio mordercze treningi pod kierunkiem właśnie R. Mustarda...
technicznie sie nie wypowiadam - ten muz. podkład to sobie powinni darować...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024