Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

sluchaj, marcelino, mieszasz strasznie duzo rzeczy. wczesniej mowisz o wladzy absolutnej, teraz o bezrobociu...


Użyj swojej wyobraźni, wszystko ma ze sobą ścisły związek. A o bezrobociu mówiłem nie odnośnie tego, co wcześniej powiedziałem, ale odnośnie tego, co Ty napisałeś na temat demokracji.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
o rany...wszystko ze wszystkiego wynika, waz zzera wlasny ogon itd... naprawde mam ci pokazywac kraje demokratyczne z malym bezrobociem i przestepczoscia, i te rzadzone przez wladze absolutna w ktorej bezrobocie jest wielkie a ludzi znikaja z ulic i nikt o nic nie pyta?
jest pewien problem lokalny a ty gadasz o polityce. strzelanie z armaty do komara...
  • 0

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
To nie jest miejsce na tego typu spór, więc dla mnie jest EOT.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
Ta widze marcelino, ze jestes zwolennikiem teori iz machanie skrzydla motyla gdzies w amazonskiej dzungli moze wywowalc tornado na jakims innym kontynencie. Wiesz na sile mozna znalezc zwiazki w takich miejscach w jakich by sie tego nikt nie spodziewal.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

A właśnie, że chodzi między innymi o sytuację gospodarczo-polityczną naszego kraju. Sprawdź stopę bezrobocia w Danii i zbadaj sytuację bezrobotnych...


Hmmm, znaczy się takie przykre incydenty jak omawiamy są następstwem przemian jakie dokonały się w Naszym kraju? Morderstwo z zimną krwią Twoim zdaniem jest wynikiem bezrobocia i sytuacji narodowej? Cóż, przyznać muszę, iż tak ciekawego stwierdzenia nie spodziewałem się przeczytać. Stwierdzenia o tyle intrygującego, iż winą za popełniony czyn starasz się obarczyć system, a nie konkretne osoby.

Winisz wolność i demokrację za ten czyn. Stawiasz przykład Pinocheta jako osoby, która poprzez terror i zbrodnię zaprowadziły porządek w Chile i Argentynie. Czy to oznacza, iż popierasz system totalitarny? Jeżeli tak, jestem niesamowicie zdziwiony, gdyż uwypukla się tutaj albo brak znajomości historycznych faktów, bądź brak wiedzy na temat założeń i ideii systemu totalitarnego. Nie przytaczasz tutaj Hiltera, Stalina, którzy dzięki systemowi totalitarnemu, pokazali wzorowy porządek rządzenia krajem, likwidując tysiące osób, które mogły stanowić zagrożenie dla rozwoju ich myśli rządzenia. Można by powiedzieć, iż podpisujesz się pod prowadzonymi działaniami majacymi na celu wymorodowanie ludzi niewinnych, w imię ideii. Likwidacja ludzi uznanych za chorych psychicznie, likwidacja inwalidów, donosicielstwo, terror, masowe egzekucje, manipulacja narodem, zakłamanie, wprowadzenie policyjnego trybu życia, są według Ciebie wyznacznikami spokoju, porządku i bezpieczeństwa?

Nigdy się nie spodziewałem, iż ktoś może popierać systemy, które dla ideii mordują własny naród. Systemy, które gloryfikując imię wodza pozwalały wysyłać sąsiada na śmierć za kradzież snopka pszenicy. Systemy, które w bestialski sposób z wyrachowaną kalkulacją dokonały podziałów na lepszych i gorszych, według nikomu nie znanych zasad.

Kolego Marcelino. Nie wnikam, skąd u Ciebie są tak agresywne zapatrywania i jak bardzo negatywne postrzeganie wydarzeń historycznych dokonało zachwiania podstawowych wartości człowieczeństwa w Twojej osobie. Jest mi niezmiernie przykro, iż uznawane przez Ciebie teorie pokazały się publicznie na tym forum, stawiajac Ciebie na stanowisku człowieka popierajacego sytuacje, które nie są do zaakceptowania przez osobę która potrafi logicznie wyciągać konsekwencje z oficjalnie głoszonej historii. Pokazałeś, iż mimo wielu lat uświadamiania zła, są jednostki które są gotowe odkopać proporce dawnych wydarzeń i ponieść je ku chwale krwawej ideii.

Dawno nie byłem tak rozczarowany i zmartwiony czyjąś publiczną wypowiedzią. :(

Wierzę, iż tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy ze słów jakie napisałeś. Wierzę, iż były to słowa napisane pod wplywem emocji, bez przemyślenia i rozwagi...
  • 0

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
Rozumiem wasze oburzenie, rozumiem również zarzuty kierowane w moją stronę. Nie jest mi to zupełnie obce - nie pierwszy raz zdarza się, że moje słowa są interpretowane w sposób sprzeczny z tym, co chciałem wyrazić. Nie twierdzę wcale, że jestem zwolennikiem systemów totalitarnych. Nie twierdzę także, że to, co robił Pinochet, Hitler, Stalin czy którykolwiek inny dyktator było słuszne (teraz mogę zostać posądzony o pisanie rzeczy sprzecznych z tym, co wcześniej napisałem, ale jeśli tak jest to po prostu staram się wyrazić jaśniej), ale istniały pewne elementy tego systemu, które były jak najbardziej słuszne i które z pewnością pozwoliłyby zapobiec tego typu sytuacjom w naszym kraju. Przykład ? Chociażby znikanie ludzi. Pod żadnym pozorem nie popieram znikania niewinnych ludzi, rozbijania rodzin w celu zniszczenia przeszłości. Ale wobec morderców, gwałcicieli i innych osób działających na szkodę społeczną nie miałbym żadnych skrupułów.
Jeszcze odnośnie wpływów, tak w skrócie. Z jakich rodzin PRZEWAŻNIE pochodzą przestępcy ? Raczej rzadko z normalnych rodzin. Ojca nie ma, matka pije. I gdzie się wychowuje taki człowiek ? Na ulicy. A co się dzieje, jeśli prawie wszyscy dookoła są w podobnej syutacji ? Wychowują się razem. A jakie mają wzorce postępowania ? Takie, jakie ma środowisko. Człowiek jest istotą społeczną i to, w jaki sposób się rozwija jest uzależnione od środowiska w jakim przebywa. A jeśli środowisko ma wypaczone wartości moralne (a wpływ na to ma też sytuacja społeczna i materialna) to takie same wartości są przekazywane młodym ludziom.
Mam nadzieję, że to co napisałem rzuciło nieco światła na moją opinię. Wiem, że teraz będzie trudno zmienić pierwsze wrażenie, jakie zrobiłem, ale też nie chcę, żeby to było moim celem. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

Winisz wolność i demokrację za ten czyn. Stawiasz przykład Pinocheta jako osoby, która poprzez terror i zbrodnię zaprowadziły porządek w Chile i Argentynie. Czy to oznacza, iż popierasz system totalitarny? Jeżeli tak, jestem niesamowicie zdziwiony, gdyż uwypukla się tutaj albo brak znajomości historycznych faktów, bądź brak wiedzy na temat założeń i ideii systemu totalitarnego. Nie przytaczasz tutaj Hiltera, Stalina, którzy dzięki systemowi totalitarnemu, pokazali wzorowy porządek rządzenia krajem, likwidując tysiące osób, które mogły stanowić zagrożenie dla rozwoju ich myśli rządzenia. Można by powiedzieć, iż podpisujesz się pod prowadzonymi działaniami majacymi na celu wymorodowanie ludzi niewinnych, w imię ideii. Likwidacja ludzi uznanych za chorych psychicznie, likwidacja inwalidów, donosicielstwo, terror, masowe egzekucje, manipulacja narodem, zakłamanie, wprowadzenie policyjnego trybu życia, są według Ciebie wyznacznikami spokoju, porządku i bezpieczeństwa?

Jumbo - tak tylko dla porzadku i troche off topik, ale Twoje tez bylo off topik.

jak piszesz o Pinochecie, to pisz, prosze, o Chile - a nie o Argentynie - a juz w ogole nie zestawiaj go z Hitlerem i Stalinem, bo to ani nie ta sytuacja, ani nie ta "liga", ani nawet nie ta orientacja polityczna, bo dwaj ostatni to lewica.

to, ze cala "postepowa" "opinia publiczna" i media wciskaja Pinochetowi "ludobojstwo" i "mordowanie niewinnych", to jeszcze nie znaczy, ze nalezy za nia bezkrytycznie powtarzac.

to prawda, ze dostalo sie tez, niestety, przypadkowym osobom, ale "przewrot" w Chile to jakies trzy tysiace zabitych, z czego ponad tysiac policjantow i wojska.

zainteresuj sie moze tez tym, kto to w ogole byl ten Allende, co robil, i co robili kubanscy "doradcy" w Chile w tamtym czasie. i w ogole, jak do tego "przewrotu" doszlo.

ciekawe tez, ze bardzo duza czesc tych Chilijczykow, ktorzy "uciekli przed przesladowaniami", uciekli do Sowietow, albo do "krajow demokracji ludowej".

to porownanie, ktore zrobiles, jest bez sensu. podobnie, jak pisanie o "zaprowadzeniu porzadku przez terror i zbrodnie". gdyby Rzad Tymczasowy wystrzelal Lenina i jego bande, zamiast patrzec, jak sie biora za robienie rzezni, to tez bys pisal o "terrorze i zbrodni"?

pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
aha - jeszcze OT, takie porownanie mi przyszlo, chyba nawet adekwatne do sytuacji.

jesli Stalina, czy Hitlera mozesz porownac z agresywnymi mordercami, psychopatycznymi w dodatku, to Pinochetowi mozesz zarzucic najwyzej przekroczenie obrony koniecznej.

rowniez dlatego, ze w momencie "przewrotu", rzad Allende byl juz dawno odwolany przez parlament, tylko mial to gdzies.

pozdrawiam
  • 0

budo_nawigator
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nawigator
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
jeszcze jeden link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

jesli Stalina, czy Hitlera mozesz porownac z agresywnymi mordercami, psychopatycznymi w dodatku, to Pinochetowi mozesz zarzucic najwyzej przekroczenie obrony koniecznej.


Z jednym zastrzeżeniem rybak.
Gdyby Pinochet trzymał swoje służby specjalne krótko za mordę, to można by go uznać za bohatera. Tylko, że Pinochetowi się to nie udało, albo nie chciał i chłopaki z tego co wiem pozwalali sobie na dużo, jak to w krajach Południowej Ameryki.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

jesli Stalina, czy Hitlera mozesz porownac z agresywnymi mordercami, psychopatycznymi w dodatku, to Pinochetowi mozesz zarzucic najwyzej przekroczenie obrony koniecznej.

Z jednym zastrzeżeniem rybak.
Gdyby Pinochet trzymał swoje służby specjalne krótko za mordę, to można by go uznać za bohatera. Tylko, że Pinochetowi się to nie udało, albo nie chciał i chłopaki z tego co wiem pozwalali sobie na dużo, jak to w krajach Południowej Ameryki.

a czy ja gdzies napisalem, ze nalezy go uwazac za bohatera? 8O

jesli juz zamieszczasz w swoim poscie cytat z mojego i go do mnie adresujesz, to badz laskaw odnosic sie do tego, o czym pisalem i jesli mi cos ewentualnie zarzucasz, to niech to bedzie cos, co zrobilem.

bo tutaj cos nie bardzo widze zwiazek miedzy tym, do czego sie odnosisz, a tym, co napisales.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
qrwa zawsze znajdzie sie jakis filozof który z tematu zrobi sraczke myślową
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

(...)sraczke (...)

czesc gelo.

masz na mysli swoj awatar?
to sie z Toba calkowicie zgadzam.
ale on nie ma ani nigdy nie mial z zadnym mysleniem nic wspolnego Dołączona grafika

pozdrawiam
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
przzeczytaj kretynie temat a potem swój post i sie zastanów czy jest na miejscu
pozdrawiam
  • 0

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
Zawsze znajdzie się jakiś cham, który swoim słownictwem i podejściem zrobi z wątku gnojówkę. Tak, to o Tobie gelo (domniemywam, że bystrość nie stoi u Ciebie na najwyższym poziomie, a tematy poruszane tutaj są zbyt zawiłe dla Twojego mózgu, stąd Twoja frustracja - ale to tylko domniemania).

Dołączona grafika
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
czesc, gelo.

nie wiem, co tam znowu naskrobales, bo mam juz serdecznie dosc tak Twoich problemow z rozumieniem tekstu, z odbiorem rzeczywistosci, jak i - last, but not least - Twojego awatara, wiec Cie wrzucilem na ignora.

ale pewnie masz racje.

3m sie.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta

i jesli mi cos ewentualnie zarzucasz, to niech to bedzie cos, co zrobilem.

Nic Ci nie zarzucam, tylko nie zgadzam się z zacytowaną wypowiedzią.
Napisałeś, że "Pinochetowi mozesz zarzucic najwyzej przekroczenie obrony koniecznej". Przekroczenie obrony koniecznej to jak dla mnie jest wtedy, kiedy do unieszkodliwienia autentycznych przestępców stosujesz środki bardziej brutalne niż te konieczne do opanowania sytuacji. Na przykład wystarczyło by internować niebezpiecznych ludzi na jakiś czas, a fundujesz im długie więzienie, albo wystarczyło by rozgonić demonstrantów pałami i gazem łzawiącym, a dochodzi do użycia broni palnej. Z tego co wiem ludzie podlegli Pinochetowi pozwalali sobie na dużo więcej, łącznie z gwałtami na kobietach bliskich zatrzymanym, łącznie z mordowaniem przeciwników politycznych za granicą (mieszkających na stałe w USA, a nie na Kubie), łącznie z represjami wobec ludzi bardzo luźno związanymi z lewicą, nie biorącymi bezpośredniego udziału w walce o władzę. "Przekroczenie obrony koniecznej" mogę czasem zrozumieć, jeśli ktoś broni kraj przed marksizmem i gdyby Pinochet tylko przekroczył jej granicę to uznał bym go za bohatera. Zbrodnie pozostaną zbrodniami i nic ich nie tłumaczy.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
A - przeczytaj, prosze, jeszcze raz: ja sie odnioslem do "bohatera", a nie do tego, co robil, czy tez nie.

nigdzie nie napisalem, ze go uwazam za bohatera, a Ty walnales caly post tak, jakbym cos takiego twierdzil. i tylko o to mi chodzilo.

teraz juz jasne?

######

a do rzeczy - Pinochetowi, jak chyba zadnemu innemu dyktatorowi XX wieku wszyscy mozliwi czerwoni i rozowi dorabiaja czarna legende.

efekt jest taki, ze rozmawiamy o zabojstwie studenta, a tutaj wyskakuje Jumbo z tekstem, ze "Stalin, Hitler i... no jasne, Pinochet, cos-tam".

nie Pol-Pot, nie Trocki, nie Lenin, nie Mao, nie Ho-Shi-Minh, nie Castro, nie Kimy w Korei i jeszcze pewnie ze dwudziestu innych czerwonych masowych mordercow dzialajacych w tym XX wieku, ktorym pod kazdym wzgledem taki Pinochet nie dorasta nawet do piet, ale akurat "Stalin, Hitler i Pinochet".


wiesz, dlaczego duzo ludzi sie poci nad taka propaganda, zeby wlasnie Pinochet sie tak kojarzyl, mimo, ze na sumieniu ma o wiele mniej i to przy calej reszcie, jako "zbrodniarz" jest malenki pikus?


moze wiesz, ale ja na wszelki wypadek jednak napisze.

mamy rok 1973 - szesc lat wczesniej Boliwijczykom sie na szczescie udalo odstrzelic tego chorego pojeba, z ktorym tutaj biega gelo, zanim im zdazyl zrobic w domu Kube. i maja wzgledny spokoj.
(swoja droga koles byl zdolny, nawet Castro mu podziekowal za ministrowanie przemyslem, bo w krotkim czasie doprowadzil kubanska gospodarke do ruiny...)

Amerykanie wlasnie podpisali pokoj z polnocnym Wietnamem i zaczynaja sie pakowac do domu.

plus dla czerwonych.

szykuje sie drugi plus - Allende od trzech lat z tradycyjnymi sukcesami "wprowadza socjalizm" do Chile.

widziales kiedys Chile na mapie?
jesli widziales, to juz wiesz, czemu Castro sie pewnie zesral z radosci, kiedy go Allende poprosil o pomoc w "budowaniu socjalizmu", nie?


no i wybudowali. prawie.


a Pinochet to wszystko zepsul. gdyby nie jego przewrot, gdyby Allende do spolki z Castro i Brezniewem rzeczywiscie udalo sie zrobic z Chile "przyczolek rewolucji" na Ameryke Poludniowa, to byc moze teraz zylibysmy w zupelnie innym swiecie - bo to troche blisko Stanow.

i dlatego mu nie przepuszcza.

mimo, ze tak, jak chodzi o wielkosc "zbrodni", czy stopien "lamania praw czlowieka", to sie w XX wieku nie zmiesci pewnie nawet w trzeciej dziesiatce "zbrodniarzy", beda robic wszystko, zeby ludzie mowili "Stalin, Hitler i Pinochet".


facet nie byl ministrantem i dostalo sie zapewne rowniez niewinnym - ale sorka. gdzie drwa rabia, tam wiory leca, niestety.

a gdybys mial jakis pomysl, jak inaczej mozna bylo zatrzymac komunistow, jesli nie przemoca, to podrzuc.

pozdrawiam.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Lublin: 10 mężczyzn zabiło studenta
Dobrze rybak gada, piwo dla niego.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024